Jump to content

Adige

Üyeler
  • İçerik sayısı

261
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

Adige kullanıcısının son zaferi 24 Nisan 2019

Adige en beğenilen içeriğe sahiptir

5 Takipçi

Adige hakkında

• Doğum günü 06/20/1997

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Basketbol

Kişisel Bilgiler

Son profil ziyaretçileri

4918 profil görütülenme

Adige üyemizin başarıları

1. Adige

( 11 / 11 ) Dr. Stone: Stone Wars

Ellerinize emeklerinize sağlık :)
  2. 2017'den beri Tokyo Büyükelçisi olarak görevini ifa eden Sayın Hasan Murat Mercan, Washington Büyükelçiliğine atandı. Onun yerine gelen isim ise Sayın Korkut Güngen. Her iki büyükelçimize de yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Sayın Hasan Murat Mercan'a 2017'den bu zamana kadar Türkiye-Japonya ilişkilerini geliştirme konusunda yaptıkları için teşekkür ediyorum. Şahsen de tanıştığım iyi biriydi. Geçen yıl düzenlenen Japonya'daki ilk büyük Türkiye Festivali, onun dönemindeki ülkemizi tanıtıcı en büyük etkinlikti. Umarım yeni büyükelçimiz döneminde Japonya ile ilişkilerimiz daha da iyi olur. Haberin kaynağı: Anadolu Ajansı
  3. Adige

Japonca N5 sınavı yardım!!

Rica ederim. Diğer sınav 6 ay sonra falan olursa ve o zamana kadar çalışırsan N4 ü bile halledebilirsin. Kanjileri hallettikten sonra gerisi daha kolay. Başarılar şimdiden :)
  4. Adige

Japonca N5 sınavı yardım!!

Merhaba. Ben N4 sınavını geçtim geçen yıl. N5 gramer, kelime bilgisi ve dinleme olarak uzun süredir anime izleyen birisi için problem yaratmaz. Ama hiragana ve katakanayı daha tam oturtmamış hâlde iken ilk 103 kanjiyi ne yapacaksın? İlk 103 kanjiye çalıştın mı? Süreni de iyi kullanman gerek paragraf sorularında hızlı okuyabilmek çok önemli. Geçme barajı çok yüksek değil o yüzden başarabilirsin. Tavsiyem örnek N5 sınavları çöz internetten. Örnek sınavlar internette mevcut. Hem sınav sistemine alışırsın hem de çıkmış/çıkabilecek soruları görmüş olursun. Düzenleme: Sınav iptal olmuş zaten. Daha çok çalışmak için zamanın var artık :D
  5. Adige

Herkese Japonya'dan Selamlar!!

Hoş geldin Mertcan. Meruto da diyebilirlermiş aslında Naruto'yu andırırdı biraz :D Bana da soyadımın Temel olmasından ötürü Temeru diyorlardı :) Fukuoka'dasın galiba orada bulunmuştum iki günlüğüne hoş bir şehir. İyi forumlar :)
  6. Adige

( 01 / 01 ) Sora no Aosa wo Shiru Hito yo

Elinize sağlık :)
  7. Adige

Gintama animesini bilenler yardım lütfen.

Sadece One Piece ve Naruto'ya değil birçok animeye ve çoğunlukla Japonların anlayabileceği Japon ünlülere ve televizyon programlarına da gönderme yapıyor. O yüzden sadece One Piece ve Naruto izlemekle göndermelerin az bir kısmını anlarsın. Zaten çevirmen notları her göndermeyi açıklıyor. O yüzden Gintama'dan zevk alabilmek için illaki bu iki animeyi izlemiş olman şart değil. Ama vaktin varsa, illaki hemen Gintama izlemek istiyorum demiyorsan One Piece ve Naruto'yu ilk izlemek daha iyi olur.
  8. Adige

Fairy Tail Bölüm İsimleri

Ben bakıyorum. Konu güncellendi.
  9. Adige

Fairy Tail Bölüm İsimleri

Konu güncellenmiştir. Üçüncü sezon bölüm isimleri de her hafta eklenecektir.
  10. Adige

Cosplayerlar yardıma ihtiyacım var

Merhaba, öncelikle böyle bir işe kalkışmaya cesaret ettiğin için seni tebrik ederim. Çoğu etkinlikte cosplayerdan çok onlarla fotoğraf çekilmek isteyenler olur. Sen fotoğrafları çekilecek tarafa gelmeye karar vermişsin :) El işi, craft konusunda biraz önemli elin yatkınsa tek başına da yapabilirsin ama ilk olduğu için önceki yapılanlara bakıp önceden yapanlardan yardım alman doğru olur. Ne yazıkki benim el işim kötüydü ve yaptığım Hitsugaya cosplayinde biraz kolaya kaçmıştım :D Bu konu için her türlü yardımı alabileceğin facebookta bilindik gruplar var. Burada link paylaşmam sakıncalı olur mu emin olamadım dilersen özelden link yollayabilirim :) Başarılar dilerim kolay gelsin şimdiden!
  11. Adige

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Koi to Senkyo to Chocolate adlı animeyi izledim. Komedi, dram, macera ne ararsan sığdırmışlar 12 bölüme. Çerezlik diye başlamıştım ama beğendim. Okul başkanlığı seçimini devlet başkanlığı seçimine dönüştürmüşler :D
  12. Adige

Yeni insanlarla tanışma hevesi geldi

Aramıza hoş geldin Tayfun :)
  13. Adige

One Piece Genel Sohbet ve Tartışma (Spoiler İçerir)

Şu ana kadar bildiğimiz farklı kişiler. Bu sorun üzerine internette biraz araştırma yaptım teoriler türemiş aynı kişidir farklı kişidir diye ama aynı kişi olacağını sanmam. Bu da aynı kişi değillerse Wano Ülkesi'nin shogunu niye Oden'i Kaido ile birleşip öldürme gereği duysun sorusunu getiriyor. Onu da sen cevapla :D
  14. Ben tam çıktığı gün okumadığım için hangi gün geldiğini bilmiyorum ama ben de sitenin yalancısıyım :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.