Jump to content

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi

Kaxell

Önerilen İletiler

Bu seiyuu nisekoi'den chitoge'nin de seiyuusu sesi çok uyuyor böyle karakterlere.

Geçenlerde bir video bulmuştum. Japonya'da ki bir anime etkinliğinde bu Oregairu'nun 3 ana karakterin seiyuu'su çıkmış soru cevap şeklide bir şeyler yapıyorlardı. Bir-iki dk izledim sonra bir yere gitmem gerekti ve bir daha da video'yu bulamadım, geldiğimde video tamamen aklımdan çıkmıştı ve browser geçmişini de reflex olarak sildiğimden dolayı...   

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 456
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Veee, benim kalbimi çalan o görsel...   Yeterince çalışmayan insanların yetenekli insanları kıskanma gibi bir hakkı yoktur. Onlar, başarılı olmak için çok çalışmanın gerektiğini anlaya

Şu sıralar çeviride biraz yavaş gittiğimin farkındayım, bir akrabamın iş yerinde eylül ayına kadar işe girdim(zorla) :-( Tabi ki çeviriyi bitirecrğim ve yavaşlığımın özürü olarak, Vol10 biter bitmez V

Şuan durum 16/207 sayfa. Bakalım ne kadar daha devam edicem. Komachi ile tapınak ziyaretine gittip Yui, Yuki nin şans kartları çektiği kısımdayım

Posted Images

Geçenlerde bir video bulmuştum. Japonya'da ki bir anime etkinliğinde bu Oregairu'nun 3 ana karakterin seiyuu'su çıkmış soru cevap şeklide bir şeyler yapıyorlardı. Bir-iki dk izledim sonra bir yere gitmem gerekti ve bir daha da video'yu bulamadım, geldiğimde video tamamen aklımdan çıkmıştı ve browser geçmişini de reflex olarak sildiğimden dolayı...   

Şu Hello Hello Alone, Yui Solo, Yuki Solo'nun indirme linki şekline getirebilir misin? Eğer benim iznim dışında yüklerler falan diyorsan anlarım tabi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu sıralar çeviride biraz yavaş gittiğimin farkındayım, bir akrabamın iş yerinde eylül ayına kadar işe girdim(zorla) :-( Tabi ki çeviriyi bitirecrğim ve yavaşlığımın özürü olarak, Vol10 biter bitmez Vol11 e başlarım.

Bir de bana bu animeye ait istek bir parça verin izin günüm olan bu cumartesi gününde öncekiler gibi çevirip, editleyip video olaak internete koyayım.

Ps: Çeviri kalitemden şüphe duyan varsa animenin ikinci sezonunun son bölümündeki "hello alone" öüziğini bir benim çevirmden bakın, bir de koskoca fansubların çevirisine bakın :-). Everyday word müziğininde aynı şekilde bakın. Tek başıma o fansublara oranla çok çok daha iyiyim >:)

Edit: Hikki hep bahsediyordu ama ben anlamazdım, işe girmekle birlikte "birleşmiş köleler' kavramını iyice hissediyorum, gerçi ben daha evlenmemiş olsamda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne yalan söyleyeyim okumak için sabırsızlanıyorum :) Yeni işin hayırlı olur bu arada. Akrabanın zoruyla girmişsin ama :) Ben daha lisede olmama rağmen dedemin işletmesinde çalışıyorum hafta sonları bazenleri. 

Biraz baktım da sanki pekte bir şey yok blu-raylar hariç, onları da elde etmenin yolunu bulamadım ama onlar hakkında şöyle bir videoya rastladım. Tanıtım gibi bir şey galiba. Gerçi ingilizcesini hala aramaktayım ama yine de göz at derim.

Bunlar da ekstra gelsin:

https://www.youtube.com/watch?v=t_c70VJpD8w

https://www.youtube.com/watch?v=199mmJxQD9k

Gerçi ingilizce değiller ama ingilizcelerini arayınca editlerim zaten.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne yalan söyleyeyim okumak için sabırsızlanıyorum :) Yeni işin hayırlı olur bu arada. Akrabanın zoruyla girmişsin ama :) Ben daha lisede olmama rağmen dedemin işletmesinde çalışıyorum hafta sonları bazenleri. 

Biraz baktım da sanki pekte bir şey yok blu-raylar hariç, onları da elde etmenin yolunu bulamadım ama onlar hakkında şöyle bir videoya rastladım. Tanıtım gibi bir şey galiba. Gerçi ingilizcesini hala aramaktayım ama yine de göz at derim.

Bunlar da ekstra gelsin:

https://www.youtube.com/watch?v=t_c70VJpD8w

https://www.youtube.com/watch?v=199mmJxQD9k

Gerçi ingilizce değiller ama ingilizcelerini arayınca editlerim zaten.

Bunlar bu yıl 6 adet Blu-ray disk olarak satılacak animenin limited versiyonlarına konulacak ekstra videolar :D. Henüz Vol2 yeni çıktı(Her ayın 25'inde çıkıyor), ama malesef hala Vol2'yi indirmedim. Seiyuu'lar kendi aralarında oyunlar falan oynayacaklar fln filan. Vol1 diskinde de buna benzer bir şey vardı. İngizlicesini arama, bulabileceğini zannetmiyorum : :D

Bu arada Vol6 sonunda bitiyor bu pazar yüklerim gibi, fakat Vol6 uzun olsa da biraz boş, yani Hikki oradan oraya sürükleniyor ve Hayato'nun tercihi ne olabilir diye herkese akıl danışıyor.

Müzik olarak ya ilk sezon OP Yukitoki olur ya da insert song olan Bitter Bitter Sweet olabilir yada pek bilinmese de Oto no Nai Yume veya Surrealisme de olabilir, Haru modoki yi seçmeyeceğime göre OST arşivimde başka da müzik kalmadı zaten : :D Ama FLAC veya MP3 320k kalitesinde müzik kullarım gibi.     

EDIT: 2.video ilk sezondan

EDIT2: Müzik nightcore mu olsa? 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ah şu iş bi bitse... Eğer bi sorun çıkmazsa Vol11 Aralık ayı içerisinde biter heralde(Okullar varken daha çok boş vakti olan insanlardanım :) ) Zaten Vol12 Aralık ayının başında çıkacakmış.

Vol11 çevirmek istememin asıl nedeni animede tuhaf bulduğum çok yer olması. Mesela Yuigahama ile Yukinoshita arasında geçen gece uyumadan önceki konuşmayı ner nasıl oluyorda biz bilebiliyoruz. Yani LN kahraman bakış açısıyla yazılmış olduğu için Hikki'nin

görmediği, bilmediği bir olayı yazar nasıl olurda yazmış olabilir. Bir de Yuigahama'nın Hikki'yi arayıp randevuya çıkalım deme sahnesi bu kadar kısa olamaz, eminim Yui ikna etmek için başka şeyler demiştir. Bazı yerlerde kopukluklar da göze çarpıyordu da. Eminim son sahnede de Hikki'nin kafasında daha çok şeyler vardı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.