Jump to content

Sencestation

Üyeler
  • İçerik sayısı

17
  • Son ziyareti

4 Takipçi

Sencestation hakkında

• Doğum günü 10/28/1997

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

5577 profil görütülenme

Sencestation üyemizin başarıları

Hakkında

İsmim Ataberk, 17 yaşındayım ve çevirmenliğe başlayalı 2 yıl oldu. İlk çevirilerimde fazla abartılı ÇN ler koymamdan dolayı fazla küfür yemiş bir çevirmenim :D o yaptıklarım için özür diliyorum. Şimdi gereksiz amaçla ÇN kullanmayıp size kaliteli bir çeviri sunmak için ortağım ve arkadaşım Siyahbeyaz ve ben var gücümüzle çalışıyoruz.

Sıkça sorulan sorular;

1-) Neden çevirmenlik yapıyorsun?

Cevap: Hem hoşuma gidiyor hemde başkasının yapamadığı ama benim yapabildiğim birşeyi yapmak bana gurur veriyor.

2-)Çeviri yapmak seni yormuyor mu?

Cevap: Yormuyor diyemem :D bu yüzden artık fazla bölüm veremez oldum, hayat sadece çeviri ve SADECE BİLGİSAYARdan ibaret değil benimde dışarıda arkadaşlarım var benimde onlarlan takılmam lazım benim de bazı özel işlerim olabiliyor bu yüzden lütfen sizden ricam biz çevirmenlere biraz saygı gösterip güncel serileri sabırla beklemeye çalışın.

3-)Niye para almadığın halde çeviriye devam ediyorsun?

İlk başta dediğim gibi hoşuma gidiyor :D hem kim demiş para almayacağımı, inşallah gelecekte elde ettiğim mevkide bu çevirilerde edindiğim tecrübelerin kazancını fazlasıyla alacağım :)

4-)Çevirmen olmak için ne gereklidir?

İngilizce(Grammer)-Dil Bilgisi(Basit Türkçe)-Yazım Kuralları-Sözlük(ne kadar bilirsen bil hiçbir zaman bir dilin Vocabulary(Sözcük Bilgisi)'sini tamamen öğrenemessin)-SABIR!

Elimdeki Seriler;

>Puchimas!

>Gensou Maden Saiyuuki

Hepinize keyifli seyirler dilerim :)< :) :):):)>
Twitter - Blog

En çok beğendiğim 10 SERİ {Anime değil seri[Hem manga hem anime(Anlamayanlar için söylüyorum diğerleri alınmasın)]}:

1-) Deadman Wonderland
2-) Angel Beats!
3-) Clannad
4-) Gintama
5-) Ano Hana
6-) Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin
7-) Toradora
8-) Phantom - Requem for the Phantom
9-) Shiki
10-) Guilty Crown

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.