Jump to content

jans09

Üyeler
  • İçerik sayısı

3077
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

79

jans09 kullanıcısının son zaferi 16 Aralık 2017

jans09 en beğenilen içeriğe sahiptir

jans09 hakkında

• Doğum günü 28 Haziran

Profil Bilgileri

Kişisel Bilgiler

Son profil ziyaretçileri

201652 profil görütülenme

jans09 üyemizin başarıları

Tek durum güncellemesi

Tümünü görüntüle: jans09

1. Kimi no na wa 3. günde 1,277,960,000 yen yani 12,51 milyon dolar hasılat yapmış... Gelse de izlesek... Çok merak ettiğim bir film.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. jans09

jans09

İşin açıkçası filmi İngilizce çeviriye alan stüdyo Funimation. Hard mkv vermesiyle ünlüdür kendileri. E filmin yaklaşık 2000 civarı satırdan oluştuğunu düşünürsek soft mkvyi beklemek daha mantıklı olur. Zira mazoşistliğin de bir sınırı var değil mi ama???

3. jans09

jans09

Yok tek sıkıntı alt yazıları oldukları saniye ve saliseye uyarlamak. Konuşmayı salise salise takip ederek nerede başlayıp bittiğini doğru olarak belirleyip o saniye aralığına yaptığın çeviriyi yazacaksın. Bilgisayarı kasmıyor ama insanın omuz, bel, göz ve baş ağrısını baya bi arttırıyor... 20 dakikalık normal animeler bile harddan zamanlama yapıldığında 1,5-2 saatte biten bir çeviri 4-5 saate çıkıyor o da hızlı ve kesintisiz çalışıp, işin pratikliğini biraz kaparsan. Olmadı bir kaç kişi girer ki ben tek giriyorum hardsublara. 400 satırlık anime 5 saat dersen 2000 satır çok bilgisayarı değil ama çevirmeni kasar :P

4. jans09

jans09

Zamanı düzenli bir şekilde ayarlayıp kullanınca kalıyor :D Ama bu ara eve de iş götürür oldum biraz zorlaştı izleme olayı... Bir de çeviri encode derken pek vakit kalmıyor.. Elimdeki işin bitmesine az kaldı sonrasında daha rahat olacağım... Ah ah sorma günlük planım çok dolu...

5. Sonraki yorumları göster  %s tane daha
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.