Jump to content

Sina

Üyeler
  • İçerik sayısı

420
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne Sina kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ben anlamıyorum Japonları. Kimse kusura bakmasın ama sırf bencillikleri yüzünden yapıyorlar bunları. Hayır Mangaları çıkarıp ilk haftalık-aylık dergilerde yayınlıyorlar, sonra da kitap halinde basıyorlar. Çok satıldı mı animesi çıkıyor, oradan ilerleyip tiyatrodan anime figürüne kadar her şeyini yapıyorlar. Bunların hepsini japonyada satıyorlar, japonyaya giden bir aile arkadaşımız 'Girdigimiz üç katlı bi avm'nin hepsi neredeyse anime eşyaları falan satıyor' dedi. Sırf bu ürünlerin satıldıgı kocaman yerler var . Hadi japonyayı geçtim yabancı ülkeler bunların lisansını alıp kendi ülkelerinde çevirip satıyor, oradan da para kazanıyorlar. Yetmiyor mu sermayenize? 

Kimse kusura bakmasın dedigim gibi, sadece para kazanmak için anime sektörü var, kimse inkar edemez. Günümüzde bu artık, şahsen ben sonsuza dek saygım var hani güzel yapıyorlar ediyorlar falan ama artık tüm iş para kazanmaya dönüştü. Şimdide internet üzerinden engelleyip daha çok para kazanmaya çalışacaklar.

2. Malesef haber gerçek tüm takip ettigim anime-manga siteleri de listenin içinde.

Hayır zaten Türkiye'de lisanslı olarak manga-anime adına gram birşey yok, zar zor idare ediyoruz bide internet üzerinden bu tür sitelerin kaldırılması çok bencilce. Hepimiz de para verip chrunchroll'u kullanamayız ki. Üstelik aramızda ingilizce bilmeyenlerde var.

Japonları sevmiyorum artık, kendi ülkelerinde bir sürü para kazanıyorlar bu sektörden, amerika'da da bayağı yaygın ama illa daha da üzerine gidecekler dimi... Sırf bencillik. Sermayeniz batsın.  -_-

3. Junjou ile falan bi sorunum yok da neden? Yani neden? Etrafta bir sürü güzel yaoi manga varken neden sadece junjou ve sekaiichi'ye falan takıldınız ben anlamıyorum :D Biraz çeşit lazım açıkçası :D

Hybrid child'de ova olacak zaten.  Sekaiichi'ye de ova gelir. Tek umudum takafumi no baai.

4. Oha 591'i okudum ve aglayasım geldi.

Eğer gerçekten Hitsugaya'ya bişey olursa ben okumayı falan bırakırım seriyi. Hayır yani neden Tite Kubo, neden hep Toshiro'ya bişeyler olmak zorunda. Ama gerçi Tite akıllı insan, Toshiro'nun çok hayranı var, hatta Japonya'da en popüler karakter ona bişey yapamaz gibi hissediyorum :D Ayrıca birçok yöndenToshiro neredeyse en güçlü shinigamilerden.  Baya bi bela olacak. 

Ama hem acayip üzüldüm hemde sevindim Toshiro gene geldi diye, acayip suçlu hissediyorum :D :D 

Ah bide aklıma geldi, animelerde hep beyaz saçlı karakterler ölür ya, neden bende şaşırdıysam artık anlamam gerekliydi :D

5. En çok bekledigim seri Orenchi no Furo jijou nedense :D World trigger'i de merak ediyorum :D Ah bide Tirinty Seven izleyecegim kendimi zorlayarak. Mangasını da zorla okumuştum. Haremleri sevemiyorum :D 

Bunlar dışında hep ikinci sezondu, film türüydü, ova falan çıkıyor. Gundam'lara şaştım zaten :o Gene bir sürü izleyecek anime var :D

Watamote ve Gargantia ova gelmesi iyi oldu ya. Özlemiştim serileri :D

6. Aynen öyle. :) Birde ben Madokayı izlediğim zamanlar çizim konusunda acayip seçiciydim. Ama beni bile yerle bir etmeyi başardı.  Birde mesela ben SPOİLER

ölen kızların hep bir sonraki bölümde geri geleceğini düşümüştüm. Ama ölmeye devam ettikçe dayanamadım. Zaten homura'nın hikayesi öylllllleeee bir koydu ki gece 5 te ne olduğunu anlayamadım.

Bende madoka'ya shoujo gözü ile bakanlardandım (Tamam utanarak itiraf ediyorum, bu yüzden kendimden utanıyorum : :() Hani hem animede erkek yok vesaire falan filan hep izlemeyi erteledim, sonra biraz araştırmadan sonra izlemeye karar verdim. Homura'nın olayından sonra ne yapacagımı şaştım yani. Şu büyücü kız olma işi, homura falan gece beni bitirdi, o gün uyuyamadım yani çok iyi hatırlarım. Hayatımı mahveden nadir üç-beş anime arasına girer rahatça.

Profilimde duruyor hala müziği :D Bir de tavsiye ettiğimde bana şöyle bakmasalar:

kyoko.jpg

Ahaah çok haklısın ya, ben insanlara önerince de bu tepkiyi alıyorum, (zaten çogu hiç izlememiş oluyor) bu mu diye bakıyorlar, sanırım o kısım da karakter tasarımları yüzünden oluyor :D

Neden bilmiyorum ama bu seriyi çok seviyorum, keşke herkes haberdar olsa, izlese. Ama nerede...

7. Madoka magica hayatımı mahvetti. İzlemez olaydım dedigim animelerden bitanesi, aglamamak için kendimi nasıl tuttum ben bile hatırlayamıyorum. Homura mahvetmişti beni, kesinlikle bende tavsiye ederim, dram trajedi her yerde :D 

Aslında çizim konusuna düşük vermissin, benim hoşuma gitmişti çizimleri. :D Hani zaten sütüdyo olarak Shaft'ın yapımı da karakter tasarımları kimin bilmiyorum. 

Ayrıca herkes seriyi shoujo falan sanıyor, gerçekten gülesim geliyor çogu yerde. Mangası seinen diye bile geçiyor, artık kapagına göre yargılamayı kesin bence :D

8. Hime hime'yi görünce konuyu okumadan direk aklıma Yowamushi geldi, hala sıkıldım mı aklıma arada Love hime'nin şarkısı gelir kendimce ''Hime hime suki suki daisuki~'' diye söylerim gfsdhgds :( Hep Onoda yüzünden, ne hallere düştüm :D

Kolay gelsin ayrıca :D En sevdigim mangaka Takarai Rihito'nun mükemmel mangası Ten Count'u çevirecekmişsiniz, yanında birde  Barakamon... Harika ne diyim hepinize kolay gelsin :D

9. Hoşgeldin, benimde fen dersleri ile falan hiç geçinemezdim hala geçinemiyorum :D

Aşırı Lord of rings hayranıyım demişsin herhalde bu okçu sevgin legolas'dan geçti sana :D (sadece bi tahmin ama kendimce tutma ihtimali var :D)

Forumda eğlenmene bak :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.