Jump to content

Pryda

Üyeler
  • İçerik sayısı

437
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Pryda got a reaction from DEAHTLOVE in Geçmiş doğum günün mutlu kutlu olsun abicim.Seni çok seviyorum.Evet baya geç oldu gir   
    Teşekkürler rüya, ben de seni <333 Umarım iyi geçmiştir LGS sınavın, yazın daha çok görüşebiliriz inşş.. 
  2. Beğen
    Pryda got a reaction from fyourdreams in İzlenecek ve okunacak tonla şey var ama üşeniyorum...   
    ahahah seninki fenaymış 
  3. Teşekkür
    Pryda reacted to mitsumenaide in myanimelist neden hala tam olarak düzelmedi bilen var mı knkiler   
    Ben bilmiyorum -.-
  4. Beğen
    Pryda got a reaction from Fumi in Geçmiş doğum günün mutlu kutlu olsun abicim.Seni çok seviyorum.Evet baya geç oldu gir   
    Teşekkürler rüya, ben de seni <333 Umarım iyi geçmiştir LGS sınavın, yazın daha çok görüşebiliriz inşş.. 
  5. Beğen
    Pryda got a reaction from Fumi in Sinaaaaaaaaan oniiiiii-chaaaaaaaaaaan   
    GRAND BLUE ANİME ADAPTASYONU GELİYO RÜYAM ONAYLANMIŞ BİLGİ
  6. Beğen
    Pryda got a reaction from Fumi in Sinaaaaaaaaan oniiiiii-chaaaaaaaaaaan   
    <3 <3 <3 <3 rüyaaaaaaaaa
  7. Beğen
    Pryda got a reaction from Fumi in Hiç gerçekleşmeyecek bir aşka yelken açıyorum...   
    -pat @Fumi
  8. Beğen
    Pryda got a reaction from NatsuJun in belki tepki çekicem ama, cidden Code Geass'ın nesi bu kadar övgü alacak kadar iyiydi   
    Tepki gösterilecek bir şey yok ben de no game no life ve fate stay night ubw den etkilenmedim ikisi de 8 puan üstü almış popüler animelerdi :) Ben de 4 yıl önce izledim ilk animemdi o yüzden kalbimde yeri farklı tabi, çok objektif olamıyorum  4 yıl önce tabi ki zevklerim farklıydı,şu an tamamen unutup, izlesem belki ben de senin gibi düşünebilirim.
    İnsanlar genellikle CLAMP grubu tarafından yapılan çizimler,ilginç ve sevilen karakterler(sen sevmesen de Lelouch şu an MAL de en çok favorilenen karakter), mecha sevmeyenlerin bile zevk alarak izleyebilmesi,ahlak dilemmaları, akıcı olması vs.  şeylerden etkilendiler.Yayınlandığı sırada Japonya da reyting sıralamalarında 1. olmuş falan :D
    Bir Neon Genesis Evangelion, Ghost in the Shell derinliği yok tabi Code Geass`ta ama her olaya aşırı kafa yormazsan çok zevkle, eğlenerek izleyebiliyorsun.
    Mantık hatası bulursun ya da plottan etkilenmezsin lelouchu sevmeyebilirsin her neyse ama cidden Code Geassı hiç sevmeyen insanlar bile sonundan etkilendiklerini söylerler belki de bir devrimci olarak Zero kişiliğinin rolünü tam kavrayamadın ve saçma geldi sana ya da spoilera girmiyim,detaylı bitiş açıklamaları okumanı tavsiye ederim.Ne gibi bir doğaüstü güç bekliyordun ya da genel kitleyiciyi sıkmadan nasıl mecha geliştirilebilirdi orasını anlayamadım.

9. Beğen
    Pryda reacted to LieWish in belki tepki çekicem ama, cidden Code Geass'ın nesi bu kadar övgü alacak kadar iyiydi   
    @Pryda
    son konuya gelirsek. bu konuda ben "Don't Hug Me, I'm Scared" (DHMIS) serisini versek daha iyi bence. 3. bir kaynağa bakmadığın sürece onda pek bir şey anlayamazsın. etraftaki nesneler, anlık karelerdeki kişiler, röportajlar hepsi ayrı ayrı öneme sahip. yoksa susam sokağı gibi başlayıp kabus gibi biten saçma bölümler serisi gibi. sorun şu, dediğin gibi CG çok derin bir seri değil. bu yüzden onun böyle 3. kaynağa zorlaması saçma. daha geniş örnekler verebilirim. "Bioshock Infinity" oyunu. eğer hikaye için kasmazsan sadece vur geç oyunu. bu bakımda insanlar ikiye ayırır bu tarz yapımlar. merak eden ve umursamayan. umursamayan kitle oyunu oynar bitirir. merak eden lore  (türkçeye nasıl çevrilir bilmiyorum) denilen arkaplan hikayesini araştırır. aynı şekilde "Dark Souls" serisi -ki yapımcısı en baştan en sona bütün hikayeyi açığa çıkaran insana 15.000$ vereceğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam-. şimdi bir bu var. arkaplanı araştırması zevk veren derin konulu yapımlar. senin de dediğin gibi CG çok ta derin bir anime değil. bu insanlar bunu izlerken de derin olmamasına alıştılar. neden en sona anlaşılmayacak şeyler eklersin ki? en azından anlamayacaklar için bir karakter koyarsın her şeyi açıklar ki final için en çok istediğim buydu benim. çünkü koskaca animede istisnasız herkeste yalan söylemek ve gerçeği bildikleri halde asla söylememek gibi bir takıntı var. Charles bütün planlarını açıklamıştı. sakladığı her şeyi söylemişti. ama sadece onun planını bilmek -ki uygulamaya koyamadı ne yazık ki- yeterli değil.
  10. Beğen
    Pryda reacted to bbbbbbbbbbbbbbbbb in Sonunda... Ağlamak güzel şey   
    Problem göreceli bir kavram 
  11. Harika
    Pryda reacted to Fumi in Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var   
    Utandım
    Sağolun sağolun
  12. Beğen
    Pryda got a reaction from Fumi in Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var   
    Gurur duyuyorum seninle.. 
  13. Harika
    Pryda got a reaction from Fumi in Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var   
    @darkspeed54 tamamdır not ettim teşekkürler :)
    @Fumi yuri seven kız ???? Ecchi falan da mı seviyorsun yoksaaa kdjkfkfkfk
  14. Teşekkür
    Pryda reacted to Fumi in Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var   
    Aa sevemezmiyim -_- seviyorum evet XD
  15. Beğen
    Pryda reacted to veritas in Selam herkese neler yapıyorsunuz,ne var ne yok :) ? İzlenicek okunucak bir şeyler var   
    veritas oku. sonrada yay. Belki devamı çıkar popüler olursa. orjinalliğine rağmen zamanında tutmamış hakkı yenmiş bir manhwa. Ben 4 kez bitirdim her seferinde zevk alarak okudum.
  16. Harika
    Iori müthiş bir insan benim de arkadaşım olsa keşke :D İori safının tek kızdığım özelliği Chisa gibi onu düşünen değer veren aklı başında kızı hala arkadaşı olarak görüyor daha iyisini bulamaz :||
  17. Teşekkür
    Çok tatlı falan da.İori gibi benim abim olsa başımın üstünde taşırım fjrlfjkrhrksjd
  18. Beğen
    Ben Grand blueyu bitirdim xd çok kötü bitti ama hemen güncele gelmiş ;(
  19. Harika
    Pryda reacted to Fumi in Grand blue 2 ay ara vermiş güncel miydin sende?? Öğrendiğim an yıkıldım resmen   
    İnşallah bırakılmaz zor bulunuyo böyle mangalar zaten :/
    Aynen ama kola alayım ben :D
  20. Beğen
    Pryda got a reaction from Toprakezgi in Bana ingilizce altyazılı anime izleyebileceğim bir site önerebilir misiniz?   
    Ben bunu kullanıyorum https://ww1.gogoanime.io/ 
    İnternetim çok kötüyken bile en yüksek kalitede takılmadan çalışıyordu,aynı internetle diğer sitelerde en düşük kalite bile takılıyodu.Birde bunu çok duydum  http://kissanime.ru/

21. Beğen
    Pryda reacted to Fumi in Eski günlerin hatrına hesabıma bakıyım dedim, 2013-2014` ten burda tanışıp yakın arka   
    Bende ama otakucu ve büyük kız kuzenini seviyorum daha çok :p
  22. Beğen
    Pryda reacted to Fumi in Eski günlerin hatrına hesabıma bakıyım dedim, 2013-2014` ten burda tanışıp yakın arka   
    Okudum ben onu. Aşırı komik
  23. Beğen
    Pryda reacted to Luluna in Ya su puzzlesubs uploaderinin profil resmindeki kiz hangi animedendi yardimci olabili   
    Baktım profil resmine, Hataraku maou-sama'dan Emi Yusa 
  24. Beğen
  25. Beğen
    Pryda reacted to RedSingOra in Foruma neler olmuş girmeyeli :@ Eskisine çook alışmıştım ama bu hali de beğendim,olmu   
    Ben 6 yada 7 yada 8 yada 9 yada 10 veriyorum....

Off çok kararsızım >,<. 8 veriyorum. 7 de olabilir. 7.5 son kararım 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.