Jump to content

Lycaenidae

Üyeler
  • İçerik sayısı

137
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne Lycaenidae kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Mücahidem Şehide-i Cahide, 51 dakika önce tarihinde yazdı:

İçeriği Görüntüle

Death Note - Yagami Light

(Fotoğraf koymayı beceremedim Gomenne)

Altta ki arkadaş da bana... Hmm En Cool Kız Ana Karakter getirsin ^^

Ergo Proxy - Real-l Mayer

Spoiler

AAAABcPK0Hwl3RsWb3xefxq7rd8GTYkNpWuX2DXl

Alttaki bana yakışıklı bir polis erkek getirsin. 

2. Seigi098, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Hideaki Anno'nun depresyonu dinden değil nihilizmden geliyor. Bir röportajında dini motifler havalı olduğu için kullandıkları söylenmişti. Tabi senaryoyu da dini olayların üstüne inşa ettikleri bir gerçek. 

Din ile nihilizm çok da birbirinden farklı değil. İnsan sorguya itilince nihilizm devreye geliyor ve onunla bir bunalım evresi geçirilebiliyor.  Evet dini motifleri havalı olduğu için kullanım şeklini Japonlar çok yapıyor ve bunun nedenini bahsetmek forum kurallarına uymuyor, o yüzden pas geçiyorum. 

Seigi098, 4 saat önce tarihinde yazdı:

O mızrağın ismi Longinus Mızrağı. İsa çarmıha gerildikten sonra onu öldüren son darbeyi bu mızrak vuruyor. Anime'de de Lilith bu mızrak tarafından çarmıha gerilmiş bir durumda. Bu da fun fact olsun.

Mızrağı biliyorum ve uzun olmasın diye yazmadım ama teşekkürler yazdığın için. 

Seigi098, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Havarilerin saldırmasının nedeni bir yerde hem bilgi ağacı hem de yaşam ağacı var olmamalı. Havarilerin oraya içgüdüsel olarak saldırıyor. Denizde yapılan savaşın nedeni ise gemide o sırada olan Ryoji'nin yanında Adem'in embriyosunu taşıyor olması.

Son mesajımda belirtmiştim, izleyeli bir yıl oldu. Hatta yarım yıl da fazladan olmasına az kaldı.  Dediklerini benimsemem için tekrar izlemem lazım. 

Yazdıkların için de eline sağlık. 

3. ChaneLaforet, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Bunu da Clannad'tan Tomoya'nın babasını düşünerek mi sordun?  :waiting-onion-head-emoticon:

Cevap olarak onu söylemeyeceğim ama bu sefer.

Inuyashiki animesinden Ichirou Inuyashiki. Sadece çocuğu tarafından değil karısı tarafından falan da hor görülüyordu zavallı adam

İçeriği Görüntüle

ichirou-inuyashiki-89246.jpg

Alttaki bana aslında izlemek istemesine rağmen uzun zamandır ertelediği bir animenin ana karakterini atsın

Kingdom'dan Shin. 

Spoiler

images?q=tbn:ANd9GcSyt96riQt3_VB5tmECdYg

Alltaki bana badass olgun kadın karakter getirsin. 

4. Keremm79, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Sizin de dediğiniz gibi dikkat verilerek izlenirse ana temanın anlaşılması pek zor değil. Fakat bu kadar detaylara değinerek anlatmanız müthiş. Size çok teşekkür ediyorum :) Benim yaptığım işin biraz daha sapıklık tarafı yoksa Evaların içindeki ruhları bilip bilmemenin animenin izleyiciye aktarmak istediklerine öyle ahım şahım etkileri olacağını sanmam. Ama ne mutlu ki benim bu detaylara takıklığımdan dolayı açtığım başlık altında konuyla ilgilenen pek çok kişi toplandı :D

Eva bahsedilmeyi hak eden bir seri, yazarken ben de mutlu oldum. Ve rica ederim. 

5. Halil_, Şimdi tarihinde yazdı:

Adem ilk orda deildi ki Asuna'yı getiren herif bir yerden getirkedi mi onu ?

Tamam da, o da zaten başka bir tesisten gelmedi mi? Sonuçta açıkta koyamazlar Adem'i. Bir yere saklamaları lazım, halk Eva'yı bilse de Adem'e kadar olayı bilmiyor sonuçta.  Yine de ayrıntılı hatırlayan bir arkadaş daha yardımcı olur. Ben genelde çevrede gelişen olaylardan ziyade ana fikirde yardımcı olabilirim. İzleyeli bayağı oldu çünkü. 

6. Halil_, 10 dakika önce tarihinde yazdı:

Hayır yani bence bu saldırılar yerine Adem'i korusalar daha kesin bir saldırı avantajları Adem sayesinde olur ve onun parçası olduklarından yerini hissedebiliyorlar bunun yerine niye saldırmayı seçiyorlar böyle düşününce aklıma direk rei gelio ondan

Adem'in korunduğu yerde tesisatlar yok muydu? Orada koca dev mekanizmalarla savaşmak oldukça çevresine zarar verir. 

7. Halil_, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

öyle ama adem orda değilken de melekler orayı hedefliyordu yani rei yi istiyor olmalılar veya diğer kopyaları neden ?

Kaçıncı bölüm hatırlıyor musun? Bir hızlı tekrar izleme yapmak istiyorum. 

3. insan ırkının doğuşunu engellemek istiyor olabilirler bu arada.  Zaten Havarilerin saldırma sırası olsun ve saldıracakları yerler Ölü Denizi Yazıtları'na göreydi sanırım. 

8. Halil_, Bir saat önce tarihinde yazdı:

peki şu son melek adem'in yanına gidip "anlıyorum lilith" gibi bişey diyordu o ne olabilir ? Amacına ulaşabilcekken niye yapmadı ?

Kaoru'yu mu kast ediyorsun? Lilith aslında Rei'nin kendisi. Ona bir atıfta yapmıştır ama bölümü hiç hatırlamıyorum. Daha yeni izlemişsen belki kafanda bazı parçalar birleşir. 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.