Jump to content

orewakimida

Üyeler
  • İçerik sayısı

299
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Durum güncellemeleri bölümüne orewakimida kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Herkes biliyor ama belki unutmaya çalışanlar vardır hatırlatayım pzt okul var uyanmayı unutmayın :/

1. Rosiecy

Rosiecy

inanmayacaksın belki ama ben unutmuştum gerçekten -.-

2. içinde ikiz olan anime bilen var mı? (ama ikizler sadece 13 bölümde 1-2 kere görünüyorsa olmaz )

1. HolySpirit

HolySpirit

ikizmi hmm ae no exorcist da ikizdi galiba :D yanlış hatırlamıosam :D bütün bölümlerded varlar ikiside :D

2. Megane-Chan

Megane-Chan

Ouran High School Host Club

3. ilk defa fırça ile resim yaptım ( akrilik) olmuştur inşallah :D http://i.hizliresim.com/oZZl27.jpg :D

4. ingilizcede sayıları işliyoruz pzt de renklere geçcekmişiz ben 9.sınıfta taa buradan başlanacağını bilmiyodum .Belki hala ingilizcemi düzeltmem için şansım vardır .Hadi neyse gidip 100 e kadar syıları yazmam gerek .nerede benim 4. sınıf derfterim ordan yapıştırayım sıkılırım ben yazarken :p

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. bbbbbbbbbbbbbbbbb

bbbbbbbbbbbbbbbbb

Biyoloji en zevklisi. En ilgi duyduğum ders. Netlerim 10 soruda 3 yanlış olsana seviyorum

3. xemerius

xemerius

cok ezberlenecek sey yok mu ya :'(

4. bbbbbbbbbbbbbbbbb

bbbbbbbbbbbbbbbbb

Bir kere ezberleyince oluyor bana o kadar zor gelmiyor ya

5. İnsan bir süre sonra boş boş bakmaktan da sıkılıyor.

6. internet im bitti ayın 8 ine kadar yokum sadece hafta sonları :)

1. orewakimida

orewakimida

:D bu ara sınavım var o yüzdendir bi bitsin bu hafta o zamn hep buralarda görünürüm

7. internetim bitmek üzere biterse ayın 8ine kadar buralara uğramam daha bitmedi gerçi :D

1. Witch

Witch

Benim de taa 9unda yenileniyor T^T 794 mb B)) :D

8. internetsiz yaşamak zormuş. ama sonunda geri döndüm (/^~^)/ yaaatttaaaaa

1. Witch

Witch

Hoş geldiin. :D Ne çektin be... ;(

9. İşte tüm gece uyumamanın sağladığı manzara biraz yamuk uykulu anca bu kadar .Daha yeni uyandım da ... :p http://i.hizliresim.com/poOQVz.jpg

10. japoncadaki no, wa , wo vb. nerelerde kullanılıyor ben bir türlü bunu çözemedim.

1. Songena

Songena

Wa vurgu yapmak icin. Korece'de de nın şeklinde var. O.o Bizde vurgu yaptigimiz kelimeyi yuksek sesle soyleyoruz mesela. BEN yaptim. Sana SOYLEDİM vs. vs. Birde isim cumlelerinde kullaniliyor. (Bundan cok emin degilim Learnnihongo'da gormustum. Wa isim cumlesinde ve vurgu yapilinca oluyordu. Ga eki de fiil cumlelerinde vardi diye gormustum. Ama uzun zaman once merak salmistim Japonca' ya. Yanlis hatirliyo olabilirim. :( )

No da sahiplik anlami var (Watashi no hana: Ben...

2. Songena

Songena

(Watashi no hana: Benim cicegim. ) ve ilgi eki. Wo da bunun bi degisigi olsa gerek. :D

11. japoncadaki no, wa , wo vb. nerelerde kullanılıyor ben bir türlü bunu çözemedim.

2. bluegrass

bluegrass

wo ise cumlede daha cok nesneyi one cikartiyor.ben abur cubur aldim dersek bunun japonca karsiliginda abur cubur kelimesinin yaninda wo kullanilir.ama bu ikisinin kullanim alanlari da cok cesitli cumleye gore degisiyor

3. bluegrass

bluegrass

no ise birden farkli gorevde.bizdeki iyrlik ekleri yerine geciyor ayni zamanda edat gorevi de goruyor.cumlede vurguuu sagliyor.ses yukselerek soyleniyorsa soru anlami dusuk tondaysa bir durunu belirtmeye yariyor ayni zaman da karsilastirma cumlelerinde de no kullaniliyorr. :) benim no'nun kullaniminda gordugum diger bir sey ise fiilimsilerden sonra da kullanildigi.:)

4. orewakimida
  12. jilet maket bıçağı ... korkusu olan bana tutup o bıçağı firlatirsan ben agzi kapalida olsa şoka girerim. Hâlâ hatirladikca içim gidiyor . (tüm karizmanin bittiği nokta )

13. KAGAMINE LEN ♥

1. Songena

Songena

Onun sesine hala tam alisamadim. :D

Bu sarkiyi ilk dinledigimde onun sesi cikinca bon bon bakip kulakligin tekni cikariyordum. ( Bu soz de soylenmez ki bu durumda. -.-' )
  14. KAGAMİNE LEN XD

15. Kızılay yollarında artık bi oyuntu oldu her gün gidilir mi bune 9.30 6.30 9 saat resim. Bunada bi sınırlama getirilmeli .BEN CIKTIM GIDIYOM SİZE İYİ EGLENCELER AKSAMA GÖRÜŞÜRÜZ MINNA (|=_=| )

16. Lunapark lunapark yaşasın! !!!!!!!!!!! :D

1. houston

houston

Duymak bile midemi bulandırır oldu

2. Kadir-

Kadir-

En son 5 sene önce gitmiştim herhalde

17. milletin imzalarindaki animeleri merakedip izlemek :p

18. Nasrettin hoca diye okulmu olur :D neyse zaten son yılım .

19. Nedense birden shoujo manga okuyasım geldi hiç okumadım okumayıda düşünmemişdim .işte ben :D http://i.hizliresim.com/mzbqYP.gif

20. nedense çoğu kişi durumunu yazarken "burayı aslında doldurmayacaktım" veya" buraya ne yazacağımı bilmiyorum" diyerek başlıyo sonra sonu gelmiyo :D

21. normalde insanlar kötü geçen bir sınavdan 30 alcam diye bahseder ben direk 8 bekliyorum neden ingilizce bize japonca dersi versinler 100 100 geçerim :D

22. ÖDEV YAPMAKTAN SIKILDIM YAPMİCAM ARTIK BIRAKIYORUM !!!!

23. okular yakında açılacak bide benim ki 1 hafta erken başlıyor :( :p

2. Witch

Witch

Okul açılmasın diye ağlaşanları durumu... ;u;

3. OrangeBox

OrangeBox

Ben de bu sene başlıyorum... #fazlashoujoizlediğiiçinlisedekafasıkarışacak

ಥ_ಥ

4. orewakimida

orewakimida

1. Sınıflar gibi alıştırma yapcaklarmis. Gerçi bu da lise 1 :p

Güzel Sanatlar ne kadar kötü olabilir ki ?

Okullar açılınca herkese kolay gelsin :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.