Jump to content

Belgarion

Üyeler
  • İçerik sayısı

20
  • Son ziyareti

3 Takipçi

Belgarion hakkında

• Doğum günü 07/22/1994

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

1970 profil görütülenme

Belgarion üyemizin başarıları

1. Belgarion

Anime İstek ve Önerileri

Teşekkür ederim öneriler için ilginç animelermiş
  2. Belgarion

Anime İstek ve Önerileri

Merhaba romantik komedi ve slice of life türünde güzel anime önerilerine baya açım :)
  3. Belgarion

Japonya'ya Gitmek

Yardımcı olmak çok isterdim ama 4-5 sene oldu bunları araştıralı. Güncel tekrardan bir araştırma yapmam lazım net yardımcı olabilmem için. Aklıma ilk gelen şey not ortalamanı 3 ve üzeri tutup yüksek lisans veya varsa öğrenci değişimi programı tarzı bir şey denemen. Yurtdışı eğitim danışmanlığı veren yerlere gidip forumlara katılıp bir sürü bilgi almıştım sende yapabilirsin aynısını
  4. Belgarion

Aklımdaki Animenin Devamı Gelecek Mi?

Sakurasou No Pet Na Kanojo serisine 2.sezon gelir mi
  5. Belgarion

Favori Anime Müzigin ?

Şu aralar favorim Step - Nisekoi
  6. Belgarion

En Sevdiğiniz 10 Havalı Anime Karakteri

Benim bunlar ^.^ 1.Edward Elric - FullMetal Alchemist 2.Gasai Yuno - Mirai Nikki 3.ichika takatsuki - Ano Natsu De Matteru 4.Hikigaya Hachiman - Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru 5.Aisaka Taiga - Toradora 6.Kuisheda Minorin - Toradora 7.Kosaki Onodera - Nisekoi 8.Eva Wei - Oban Star Racers 9.Konoe Subaru - Mayo Chiki 10.Umemiya Ryunosuke - Shaman King
  7. Nick'im David Eddings'in yazdığı fantastik bir evreni olan Belgariad ve Malloryon serilerinin ana karakterinin ismidir . Okumayan varsa bu serileri şiddetle tavsiye ediyorum :)
  8. Belgarion

Japonya'ya Gitmek

Mutlaka gelir bence , gidenlerin çoğu memnun okuduğum rehberlere göre . O Bursu kazanan varsa gitsin bence bide üstüne sayısal loto oynasın . Mutlaka gitmeye çalışırım öyle bi şansım olursa. en kötü uluslararası bir şirkette kariyer yapar japonya taraflarına kaçmayı deneyebilirim :D
  9. Belgarion

Kızlar ne tarz erkekleri sever?

Ana sayfada görünce ilgimi çekti fikrimi yazmak istedim :D Sevecekse insan karakterli birini sevsin . Bir dünya insan kelime oyunları ile yada sahte iyi niyet, karşındakinin aklına göre konuşup karşısındakini kandırabiliyor insanlar , eğlenip kullanıp atıyor gibi ( biraz kaba bir tabir oldu ). Benim gördüğüm her ilişkide hep sevdiği kişinin sanki efendisiymiş gibi davranan ego tatmin eden , soğuk davranmanın ilgi çekici olduğunu düşünen, karşısındakinin hislerini bu amaçla kullanan insanlardı kız erkek farketmiyor bir sürü başka adına ilişki,sevgi bağı diyemeyeceğiniz davranışlarda sayabilirim uzatmayayım . Kızlar nasıl erkekleri sever sorusunun cevabını vermem için sanırım bir dünya karakter sahibi,doğal davranan,aralarındaki sıcaklığı hissettiren çift görmem lazım :D Sevdiğiniz insan karakter olarak boş biri olmamalı , sizi etkilemek için onca sahte çaba göstermemeli . Lisemdeki kızların çoğu pesimist gözükmeye çalışarak erkeklerin ilgisini çekmeye çalışıyordu bu tarz kızların nasıl erkeklerden hoşlanabileceğini az çok tahmin eder insan . Haliyle karakteri düzgün bir kızın karakteri düzgün doğal , anlayışlı , empati ve sorgu yeteneği güçlü , hisleri kuvvetli , sıcak güven verici kişileri seveceğine inanıyorum , neyse sevgi dolu olsun insan :D
  10. Belgarion

Japonya'ya Gitmek

Öğrenci değişim programı gibi birşey yani . Güzelmiş yinede gidip görmek açısından . Ben yükseklisans istiyorum aslında bide gittim diyelim biraz çevre edinebilirsem temenni yaşamayı bile isteyebilirim . Bilgi için teşekkür ederim :)
  11. Belgarion

Japonya'ya Gitmek

Evet monbukagakusho bursu kontenjanları çok az ama imkansızda değil :) Hangi üniversitedesin ? Bide anlaşmalı olunca gitme işi nasıl oluyor ? Burssuz mu gitmiş oluyorsun ? İngilizce şart evet dünyanın neresine gitmek istersek gidelim gideceğimiz heryer yüksek seviye ingilizce istiyor bende kafayı taktım önümdeki yaza kadar ingilizcede C1'e kadar varmak istiyorum . Japonlar ekstradan diyorki benim ülkeme geliyorsan benim dilimi öğrenmen gerekir buna istekli olman gerekir . Direk şart olarak beyan etmişler . İstedikleri ders ortamalası istedikten sonra elde edilemeyecek bir iş değil . Japonyadaki üniversitelerle bizdeki hangi üniversiteler anlaşmalı ? Ben bilgisayar mühendisliği okumayı istiyorum ön lisans öğrencisiyim şuan. Bu bölüm üzerinden japonya'ya gitme şansım nedir ? Çok soru sordum kusura bakma ama heyecanlandım :D Japonya'ya gidebilecek bilmediğim bir yol anlattın :) Amerikaya gitmek istesen mesela dolu danışman var çok basit bilgi edinebiliyorsun ama iş Japonya olunca ne danışmanı var nede ortalıkta fazla bilgi var . Japonca öğrenmeyide az çok istiyorum zaten Japonyaya gittiğinde dillerini yabancı öğrencilere öğretecek kurslar açmışlar Umarım gitmeyi başarırsın fakat ne umduğunla bulacağın şeyi iyi düşün umduğunu bulmama gibi bir durumda var . Animelerde bize çok güzel geliyor ama elimizde şuanda gitmiş insanların edindiği gözlemlerden , deneyimlerden başka bişey yok baya maceralı iş , gidelimde yemekler hakkında düşünürüz :D
  12. Belgarion

İsminizin Japonca karşılığı :)

İsmimin Japonca karşılığı " katanokushi Mekiarikime " imiş. Kulağa tuhaf geliyor :D
  13. Belgarion

Selamlar

Memnun oldum hoşbuldum :)
  14. Belgarion

Japonya'ya Gitmek

Çok çalıştıktan iyi not ortalamaları tutturduktan ve iyi ingilizce öğrendikten sonra çokta büyük şans olduğunu düşünmüyorum, kendini geliştiren her insanın şansı oldukça olabilir . Turist olarak gitmek gelir açısından biraz sıkıntılı bununla ilgili azıcık araştırma yapıldığında bile Japonya'ya gitmek için 4 bin - 5 bin liralık bütçelerden söz ediliyor parasız hayal olarak kalıyor kısacası :) Bilgiler yararlı olduysa sevindim , haliyle gidilecek ülkeyi her açıdan iyi araşmak gerektiğinden temel ekonomi ve sosyoloji bilmekte fayda var tabi . Ne umduğun ile ne bulacağının oldukça benzer olduğundan emin olmak en önemli kısmı işin :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.