Jump to content

Nightwraith

Üyeler
  • İçerik sayısı

94
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İletiler bölümüne Nightwraith kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Yo, resimler tamamiyle hakiki 2002 yapımı Kanon'dan alınmış :D Kanıtı :

Aslında Kanon 2002 Kanon'un görsel roman çizimlerine daha yakın :)

Yui"chin" muhabbetine gelince, Yuiichi ile İngilizce'de çene anlamına gelen "chin" kelimesinin parodisi. Yuiichi'nin çenesinin daha da uzun olduğu fan yapımı bi resim diyebiliriz :)

Haha, bu animenin kurgusu çok iyiydi, en sevdiğim Key animelerinden birisidir, tabii 2006 versiyonu, yanlış anlamayın. LYg0Eo.gif  Ayrıca sahte derken 'chin' olayından bahsetmek istedim. LYg0Eo.gif 2002 Kanon'u izleyebilmek herkesin harcı olamaz maalesef, ben açıkçası izleyebileceğimi sanmıyorum, bir yerden sonra koparım animeden. 6lqGPl.gifKanon'un Visual Novel'inin çizimleri gerçekten de 2006 versiyonuna göre 2002 ile daha bağdaşıyor, fakat o yüz çizimleri görsel romanda mükemmel bir şekilde olsa da, animede hiç göze iyi görünmüyor, ki Key'in yaptığını sanmıyorum 2002 versiyonunu. Sanırım ilk anime projesi Air(2005)'ti. 

Edit: OST'larından bahsetmeye gerek yoktur bile heralde. YjWRDA.gif

2. Nightwraith haklı. Kanon'un 2002 ve 2006 yılındaki animesi bu yıl farkı konusunda çok açıklayıcı :D (Resimler yukarıdan aşağıya sırasıyla : Görsel romandan, Kanon 2002, Kanon Remake (2006))

GH0u0.jpg

Bir de Yui"chin" muhabbeti var :D

2277218-Yuuichi.jpg

4Zqgn0.gif  2002 Kanon hakkında bazı kötü söylentiler de dolaşıyordu zaten etrafta, fakat bu resimlerin sahte olduğunu da anlayabiliyorum. Gerçi gerçeğinin de pek iyi olduğu söylenemez, sonuçta 2002'de ki çizimleri yapan Key değildi. Ama şu 'Yuu-chin' meselesini anlayabilmiş değilim. O39ZZ3.gif

3. Bu stüdyo çok mu sağlam, bu konularda pek fikrim yok ama, ben de çizimleri falan çok sağlam bir stüdyo arıyordum. Gerçekten iyiyse bu stüdyoyu takip edeyim. Tavsiye eder misiniz yani? :D

-hep stüdyo dedim, umarım stüdyo deniyordur gerçekten.

Stüdyo, şirket ne fark eder ki, yeter ki anlaşılır olsun. LYEr9V.gif Visual Art's Key'in yaptığı çizimler gerçekten de çok ayrıntılı ve iyi oluyor, diğer serilerinden Air, Kanon, Clannad, Little Busters'i takip etmenizi öneririm, ama burada ki küçük bir hususu söylememe izin verin. Çizimler yılına göre iyi oluyorlar, yani şimdi gidip 2005 TV serisi olan Air'i izleyip şirket hakkında kötü düşünmenizi istemem. LYEr9V.gif Benim tavsiyem sürekli bu stüdyo'yu takip etmeniz ayrıca Ufotable (Bkz: Fate/Zero, Fate/Stay Night), Shaft (Bake/monogatari, Nisekoi), P.A Works gibi stüdyolar da oldukça işinin ehliler. Bunlara da bir göz gezdirmelisiniz. Ezpo7v.gif

4. Angel Beats! başlığını açtığım için bu başlığı da açıyım diyodum da inanılmaz üşeniyodum, ty.

Angel Beats! işi yalnızca tekrar yayınmış anlaşılan yeni bölüm falan yok. yeni gelcek visual novella ilgili bilgi falan vermişler, o kadar. 

yalnız, tam da "ulan acaba P.A. Works niye bu kış sezonunu pas geçiyor" diyodum, cevabını verdiler sağolsunlar. Charlotte'dan baya ümitliyim.

Aynı şekilde, zaten işin içinde Key varsa kesinlikle o seri kalite'nin diğer hali gibi oluyor, aynı Fate serisinin yapımcısı Ufotable'ın olduğu gibi. Key haberi olmasaydı başlık açmak için uğraşmazdım, ayrıca aynen Angel Beats! yeniden yapım değil de, mevcut videoların BLU-RAY versiyonuna (1080x1920 çerçeve) çıkarılıp verilmesiyle oluşacak. Bir CD içerisinde 13 bölüm ayrıca ekstradan bir OVA bölümü yer alacak. Bu OVA ise yepyeni bir bölüm olarak ismi de Hell's Kitchen olacak gibi duruyor. Ben tekrardan izleyeceğim açıkçası, BLU-RAY versiyonu animeye başka bir açıdan bakmanı sağlıyor. Ayrıca bu sene hevesle beklediğim 2. seri oldu Charlotte, sırf tanıtım video'sundan ne kadar kaliteli bir seri olacağını anlayabiliyoruz (çizim babında).

Key yine anime dünyasını sallayacak gibi görünüyor ^^

Sormayın muhtemelen de öyle olacak gibi görünüyor. J76mVB.gif Yukarıda da belirttiğim gibi bir an önce gelsin de, horriblesubs sayesinde 1080p kalitesinde izleyebilelim.  bgYm9d.gif Bu kadar kaliteyle 1080p altında izlemek seriye hakaret olur bence, zaten bu kadar kaliteli çizimleri olması doğrudan paraya bakıyor. D89p56.gif

5.  Visual Art's Key, duyuru konferansında 2015'de gösterime girmesi planlanan yepyeni bir anime olan Charlotte'yi duyurdu. Duyuru bir video yoluyla yapıldı:

http://youtu.be/haR7oErj7kg

• METİN: Ve 2015'te...
    • METİN: Yeni bir animenin vakti geldi.
    • METİN: Angel Beats'ten bu yana 5 yıl oldu!
    • METİN: Bu günü bekliyorduk.
    • METİN: Bir kız ve bir erkek tanıştığında, zalim kaderleri harekete geçer.
    • METİN: Sözümüzdür ki geri döneceksiniz.

bgchar.png.jpg

Jun Maeda anime için orjinal bir kurgu planlıyor ve aynı zamanda senaryoyu yazıyor. P.A. Works serileri animasyona çeviriyor ve Na-Ga orjinal karakter dizaynlarını oluşturuyor.

Bu çalışma Key'in 15. yıldönümü kutlamasında yayımlanacak ve aynı zamanda Jun Maeda'nın ikinci anime işi olacak, ilki 2010 yılındaki Angel Beats idi.

Alıntı: http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-12-22/key-visual-arts-announces-charlotte-tv-anime-for-2015/.82505

Çevirilerinden ötürü Amudakalktim isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Ayrıca ben de bu anime'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Charlotte animesi hakkında daha fazla bilgi ve karakterler açığa çıktı:

Charlotte-Anime-Information-and-Characte

ASCII Media Works'ün Dengeki G's Dergisi'nin en son çıkan sayısında, yakın zamanda duyurusu yapılan Charlotte animesi hakkında bir makale yer aldı. Dergi, çıkmak üzere olan orijinal seri hakkında küçük bir bilgiyi açığa çıkartıp iki ana karakterin ilk görüntüleri paylaştı.

Charlotte-Anime-Character-Introduction-D

Dengeki G's Dergisi'nin en son çıkan sayısında animedeki iki ana karakterin ismi açığa çıktı: Nao Tomori ve Yu Otosaka.

Nao Tomori (Sol taraftaki), daha önce gösterilen bu karakter, okulun öğrenci konseyi başkanı ve oldukça sabırlı bir insan. Çok çalışıyor ve problemli öğrenciler ile sorunları var. Yu Otosaka ise (sağ taraftaki) Chatlotte animesi'nin baş karakteri. Hiç çalışmayan, oldukça aptal ve kopya çekmek için sıkça esrarengiz yöntemlere başvuran bir onur öğrencisi.

Jun Maeda ile yapılan röportajda, anime ile ilgili bazı yeni detaylar da açığa çıktı:

•  Jun Maeda, hikâyenin konusunu tipik bir Key hikayesi olarak tanımlıyor. Hatta seriyi, tüm karakterlerin detaylıca anlatılmadığı Angel Beats ile karşılaştırıyor. Bu serinin ana odak noktası karakterler olacağı için daha farklı bir seri olacak.
    • Serinin ana karakterleri, içlerinden birinin rock grubuna üye olduğu öğrenci konseyinin etrafında şekillenecek. Grup iki tane de sahne şovu sergileyecek.
    • Animenin Opening & Ending şarkıları ve OST'ları Jun Maeda tarafından yazılıp bestelenecek. (Angel Beats'ın Bestecisi ve Yaratıcısı, Clannad'ın Bestecisi ve Yazarı.)
    • Kadın şarkıcıların söyleceği şarkılar ise kadın vokâllere odaklanan, rock türünde şarkılar olacak.    
    • Animenin ilk yarısı Angel Beats!'den çok daha yavaş geçecek ve ikinci yarısı hızlanmadan önce ise Jun Maeda da anime için, P.A. Works (Angel Beats!, Nagi no Asukara) tarafından yayınlanacak orijinal bir senaryo yazacak. 

Ayrıca, Key'le birlikte birçok ünlü görsel romanda ve Angel Beats!'in karakter tasarımlarında çalışan, ünlü sanatçı Na-Ga'nın karakter tasarımları da animede yer alacak.

Tarihiyle beraber web sitesinin görüntüse buradan ulaşabilirsiniz: 

Charlotte-Visual-Date.jpg?resize=982%2C1

Charlotte hakkında hâlâ çok fazla bilgi ortaya çıkmış değil. Önümüzdeki aylarda Dengeki G's Dergisi'nde ve animenin web sitesinde daha fazla bilgi açıklanacak.

Buradan Anime'nin web sitesini takip edebilirsiniz: http://charlotte-anime.jp/

Ve Yeni Angel Beats!&Charlotte Twitter'ini buradan takip edebilirsiniz: @Charlotte_AB_

Çevirilerinden ötürü The Pumpkin isimli arkadaşımıza teşekkür ederiz.

Alıntı: http://www.otakutale.com/2014/charlotte-anime-information-and-characters-revealed/

Konu gitgide daha ilgimi çekmeye başladı, bir an önce çıkması dileğiyle...

6. Büyük bir Key hayranı olarak, Clannad'ı neredeyse 4-5 defa izleyip Visual Novel'ini oynayan benim için en gözde 3 serimden birisidir Clannad. Gerçekten muhteşem bir kurgu arkasına gizli dramasıyla kalpleri fethetmiştir Clannad. 31PV5M.gif Ayrıca diğer serilerini de unutmamak gerekir, Kanon, Angel Beats, Air ve Little Busters! serileri de elbette çok iyidir, (Benim en sevdiğimden en sevmediğime göre sıraladım) ve hepsini keyifle izlemiştim. Key serilerine el atmanız  çok iyi bir şey, zamanım olduğunda indirip oyununuzu oynayacağımdan emin olabilirsiniz. ZAJqyV.gif Şu anki çeviri durumu nedir peki? 

7. Visual Novel dediğimiz, anime versiyonunun yaklaşık 20 katı kadar büyüğü olan ve karmakarışık bir yapıya sahip olan oyunları çevirebilmek için gerçekten yürek gerekli, bir Visual Novel'i türkçeleştirip ülkemizin bu kültürü keşfetmesine yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, ben genellikle ingilizce takip ederim ama anlayamayan arkadaşlarımız da elbet ki olacaktır. Başarılar diliyorum o sayısız route ile başbaşa kalmak zor olsa gerek.

8. ben de gördüğüm bir haberi paylaştım, bu tür sızıntı haberler %100 güvenilir olmuyor ne yazık ki. belki animenewsnetwork'te yer almamasının sebebi budur.

yarın görecez neyin ne olduğunu. belki Haruhi Suzumiya no Yuuutsu gibi tekrar yayın yapıp üstüne 12 bölüm daha eklerler falan.

Aynen, dediğiniz olabilir. Fakat The Melancholy of Haruhi Suzumiya serisi Kyoto Animation'un serisidir, Key'in bununla bir işi olacağını sanmıyorum, her ne kadar Clannad, Air ve Kanon serilerinde Kyoto Animation ile iş birliği içinde olsa da bu olmaz gibime geliyor. Ayrıca RE-MAKE yapıp tekrardan (uzaratak) bir sezon verirlerse tadından geçilmez. g4y9NO.gif

Tekrar dediğiniz gibi, bu işin aslı yarın ortaya çıkacak.

9.  Elbette, epey bir düzelme var ama ben Toei'nin yaptığı projeleri hiç beğenmiyorum ve takip etmiyorum. Koskoca ONE PİECE isimli bir seriyi, neredeyse tamamını ingilizce-türkçe karışık manga olarak takip ettim. Bu şekilde de pek bir beğeni kazanacağını zannetmiyorum, tecrübeli göz izlerken anlayabilir ama normal bir izleyici için hala aynı görüntüyü gözler önüne serecektir.

10. aslında durum şu şekilde, kronolojik olarak:

• Angel Beats! sitesinde bir geri sayım başladı
    • geri sayım bittiğinde 22 Aralık'ta bir anons yapılacağının anonsu yapıldı, resmen anonsun anonsu için geri sayım yaptılar.
    • 19 Aralık'ta Tokyo TV programına Angel Beats!'i de aldı, 8 Ocak'ta başlayacak ve her çarşamba günü yayınlanacak şekilde.

bu durumda Angel Beats!in hikayesini devam ettirecek yeni bir sezon yapılmayacağını da göz önüne alırsak ortaya tek bir ihtimal çıkıyor. bilgi eksikliğinin farkındayım, onun da sebebi yine belirttiğim gibi haberin sızdırmadan ibaret olması. Tokyo Ghoul da henüz 2. sezon duyurusu yapılmadan aylar önce Çinli bir TV kanalının programında yer almıştı, hemen arkasından mangaka ve animeyi hazırlayan şirketin isteiği üzerine kaldırılmıştı programdan.

yine Tokyo TV programına göre Sakura Trick de tekrar gösterilecek. fakat bu konu Angel Beats! ile ilgili olduğu için buraya yazmadım.

Japonca okuyabilsem daha fazla araştırabilirdim, ama elimden gelmiyor ne yazık ki.

edit: şunu da belirteyim, haber sızdırmadan ibaret olduğu için %100 güvenilir demek değil. ama elimizde Tokyo Ghoul örneği de olduğu için benim güveniyorum bu habere.

Elbette bu kadar geniş kapsam çerçevesinde düşünecek zamanım yoktu, ayrıca uzman sizsiniz ben sadece ilk görüşte gördüğüm şeyi söyledim. Ki Key'in neredeyse tüm Visual Novel'lerini okuyup tüm animelerini birden fazla kere izleyen ben, bu haberin doğru olmasını isteyenlerin başında geliyor olabilirim. oY9k4b.gif

11.  Benim bu konu hakkındaki şahsi görüşüm, resmin ve haberin asılsız olduğudur fakat bu kesin değildir ama açıklamak için resimle destekleyeceğim bu görüşü;

PYB0k6.jpg

İkinci resim;

99EQGr.jpg

Üçüncü resim;

jvj8Xj.jpg

Dördüncü resim;

J76aaE.jpg

Beşinci ve son resim;

bgYrrn.jpg

Daha fazla uğraşmak isterdim fakat birkaç küçük işim olduğundan 5 dakika da bunları yaptım. Resimden de anlaşılacağı üzerine asıl toplantı yarındır, ve bundan önce hiçbir resim veya habere inanmayınız fakat bu doğru da olabilir o kadarını bilemiyorum artık. LYEyOJ.gif

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.