Jump to content

Dj-Morphosis

Stajyer
  • İçerik sayısı

1702
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

15

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to quincy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Eyvallah kardeşim hep birlikte

İnşallah kardeşim hep birlikte :)

Teşekkür ederim :)

Ve teyzemin kıznın da bugün doğum günü :(
    Teşekkür ederim :)

Teşekkürler.
  2. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from quincy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Quincy kaptan  B)  Doğum günün kutlu olsun! Nice mutlu senelere İnş.

3. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Witch in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Teşekkürler ^_^
  4. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Witch in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Çok hoş olmuş site, iyi çalışmalar. :D
  5. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to extreme in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Sitenin yeni hali daha güzel olmus kolay gelsın 
  6. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from asci in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    DUYURU VAAAAAAAAAAR!

7. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from £ɱŔ£Қה¥Ŕ in SOUSEI NO ONMYOUJI   
    Bölüm 3 Eklendi.  
  8. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from extreme in SOUSEI NO ONMYOUJI   
    Bölüm 3 Eklendi.  
  9. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Sabah Sisi in Bleach FC   
    Hoş geldin yaw ^_^ 
  10. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to asci in En Bol "Fan Service" Bulunan Animeler   
    En Bol "Fan Service" Bulunan Animeler

Artık animelerde kullanımı klasik halini alan sahneler vardır.Yanlışlıkla uygunsuz bir zamanda yakalamalar,açık seçiklik...Yeni sezon animelerde daha fazla karşımıza çıkıyor,hatta sadece ecchi-harem tarzda değil shounen,slice of life animelerde bile karşımıza çıkar oldu.
    Japon Blog ve Anime sitesi Katoyuu,animelerde bulunan fanservice'leri en bol animeler için sıralama yayınladı.Sıralama için farklı şartlar var:

1- İlgili sahneler animenin TV'de yayınlanan ilk bölümünden itibaren olmalı.

2-İlgili sahneler aşırı fiziksel yakınlık ve açıklık içermelidir.

3- Direkt görüş olmalı(kameradan bakma falan sayılmaz)

4- Açılış-Kapanış kliplerindeki sahneler sayılmaz.

5- Açılış ve Kapanış parçaları için geçen süre sayıma dahil değildir.

Kısacası ecchi severleri en hızlı memnun edecek animelerin sıralaması da diyebiliriz buna aslında.
    Yanlarındaki süre,kaçıncı dakikadan itibaren başladığını belirtiyor.

Sıralama şu şekilde:

20.) Motto To Love-Ru ve Kono Aozora ni Yakusoku wo (2 dk. 20 saniyeden itibaren)

19.) Maken-ki! ( 2 dk 18 saniyeden itibaren)

18.) Canvas 2: Niji Iro no Sketch ve Maken-ki! Two (2 dk. 16 saniyeden itibaren)

17.) Ah My Buddha ve C3: C Cubed (2 dakika 7 saniyeden)

16.) Trinity Seven (2 dakikadan itibaren)

15.) Strawberry 100% (1 dk. 49 saniyeden itibaren)

14.) The Testament of Sister New Devil (1 dk. 40 saniyeden itibaren)

13.) Unlimited Fafnir (1 dk. 27 saniyeden itibaren)

12.) To Love-Ru Darkness (1 dk. 9 saniyeden itibaren)

11.) We, Without Wings – under the innocent sky (1 dk. 7saniyeden itibaren)

10.) Ai Tenchi Muyo! (58 saniyeden itibaren)

9.) Mayoi Neko Overrun! (54 saniyeden itibaren)

8.) I Don’t Like You at All, Big Brother! and The Familiar of Zero F (52 saniyeden itibaren)

7.) Kodomo no Jikan ve Monster Musume no nichijou iru (48 saniyeden itibaren)

6.) To Love-Ru Darkness (2nd Season) ve Rosario + Vampire Capu 2 (36 saniyeden itibaren)

5.) Recently, My Sister is Unusual ve Heaven’s Lost Property: Forte ( 25 saniyeden itibaren)

4.) Ladies versus Butlers! (7 saniyeden itibaren)

3.) Onee-chan ga Kita ve Bakemonogatari (6 saniyeden itibaren)

2.) High School DxD New (5 saniyeden itibaren)

1.) High School DxD BorN (ilk saniyeden itibaren)

11. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Anonymmy in Itsuwaribito Utsuho   
    Itsuwaribito Utsuho

Manga Adı:Itsuwaribito Utsuho
    Çıkış Yılı: 2009
    Çizer: Iinuma Yuuki
    Tür: Aksiyon, Macera, Komedi, Dram, Tarih, Shounen
    Konu: Bir yere kimse fark etmeden sessizce girip bir şeyler çalan kişiye hırsız denir. Karşısındakini kelimeler kullanarak oyuna getirip bir şeyler çalan kişiye dolandırıcı denir. Karşısındakine karşı şiddet kullanarak bir şeyler çalan kişiye haydut denir. Bütün bu hırsızlık, dolandırıcılık, haydutluk vasıflarında ustalaşmış en kötü ve rezil kişiye ise, Itsuwaribito denir. Peki, “Bir yalancı iyi bir hayat sürebilir mi?” Utsuho’nun çocukkenki dürüstlüğü büyük bir faciayla sonuçlanmıştır. O günden sonra sürekli yalan söylemeye karar vermiştir. Kendisi yetimlerin olduğu köyde büyüten rahip ise sürekli insanlara yardım etmesi için onu heveslendirmeye çalışmaktadır ama Utsuho’nun dürüst bir hayat sürmesine imkan yoktur! 

-------------------------------------------------------------------------
    Türkçe Okumak için.

Seriye bakıldığında Biraz Naruto'nun haylazlığını, biraz Bleach animesindeki Gin'i andırıyor derken güzel bir seri olup çıkıyor.

Şahsen sevdim editlerken bile tekrar tekrar okudum.

Sizde beğenirsiniz umarım iyi okumalar şimdiden.
  12. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from FrailSym. in Itsuwaribito Utsuho   
    Itsuwaribito Utsuho

Konu: Bir yere kimse fark etmeden sessizce girip bir şeyler çalan kişiye hırsız denir. Karşısındakini kelimeler kullanarak oyuna getirip bir şeyler çalan kişiye dolandırıcı denir. Karşısındakine karşı şiddet kullanarak bir şeyler çalan kişiye haydut denir. Bütün bu hırsızlık, dolandırıcılık, haydutluk vasıflarında ustalaşmış en kötü ve rezil kişiye ise, Itsuwaribito denir. Peki, “Bir yalancı iyi bir hayat sürebilir mi?” Utsuho’nun çocukkenki dürüstlüğü büyük bir faciayla sonuçlanmıştır. O günden sonra sürekli yalan söylemeye karar vermiştir. Kendisi yetimlerin olduğu köyde büyüten rahip ise sürekli insanlara yardım etmesi için onu heveslendirmeye çalışmaktadır ama Utsuho’nun dürüst bir hayat sürmesine imkan yoktur! 

Türkçe Okumak için.

Seriye bakıldığında Biraz Naruto'nun haylazlığını, biraz Bleach animesindeki Gin'i andırıyor derken güzel bir seri olup çıkıyor.

13. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from asci in Itsuwaribito Utsuho   
    Itsuwaribito Utsuho

Türkçe Okumak için.

14. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from quincy in Itsuwaribito Utsuho   
    Itsuwaribito Utsuho

Türkçe Okumak için.

15. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Sinsine in ( 13 / 13) K: Return of Kings   
    Elinize sağlık ^^ 
  16. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Nerissa in SOUSEI NO ONMYOUJI   
    :ph34r:  var tabi .
  17. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to veritas in Bleach FC   
    Shunsui'de bankai dedi ya artık seri bitebilir benim için
  18. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Kikuchi in MADARA   
    Manga Adı: Madara

Tür: Macera, Fantastik, DoğaÜstü

Çizer/Yazar: Otsuka Eiji, Tajima Sho-u

Çıkış yılı: 1987

Konu:  Madara yapay organların kullanıldığı bir kasabada yaşayan evlet edinilmiş bir demirci çırağının hikayesini anlatır. Fakat iblis Moki’yle karşılaşınca Madara’nın gerçek kaderi ortaya çıkar, artık gizemli bir arayış içindedir. Onun gerçek babası , zalim Miroku, uzun zaman önce Madara’nın onu öldüreceğinden ve düzeni geri getireceğinden korkuyordu. Madara muazzam güçlerle dünyaya geldikten sonra bedenini parçalara ayırıp 8 şeytan general arasında paylaştırdı. Şimdi Madara, özgürlük savaşçıları ve sihirli bir kılıç yardımıyla, vücut parçalarını toplayıp kardeşlerini saf dışı bırakarak tahtı ele geçirmeli. Savaşları dünyaya karşı olduğu gibi öngörülen kehanetteki gibi: Nasıl babasının krallığını kontrol edecek ve insanların özgürlüğünü geri kazanacak?

----------------------------------------------------------------------------------------
    Seri 5 Cilt ve toplam 19 bölümden oluşmaktadır.
    Gözleriniz yeni manga serilerinin çizimlerine alıştığından bu seride biraz kötü olduğunu düşünebilirsiniz. 
    Bakalım, ilginç bir konusu var.

Türkçe  Çevirisini okumak için buradan ulaşabilirsiniz.

Bölüm 1
    Bölüm 2
    Bölüm 3
    Bölüm 4
    Bölüm 5
  19. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to AceleManga in AceleManga Çeviri ve Okuma   
    Bleach 647 Türkçe >> http://www.acelemanga.tk/oku/bleach/647/
  20. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Kyouka Suigetsu in Osoi Subs   
    Önümüzdeki yaza kadar belki bitebilir. Bakalım ara ara böyle baya bölüm gelir. O dediğin serileri de biliyorum ama çevirilecek önce Kokou no Hito var. Hala çevirmen arıyoruz onu, bir türlü bulamadık. :( Şahsen benim en çok editlemek istediğim seri. Ama şartlar...
    Ara tatilde büyük ihtimalle Sundome'ye başlayacaz Shinku ile. Başlarsak onla idare edivereceksin artık. :P
  21. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Ameterasu in MangaciM Fansub   
    Hayırlı olsun vede Kolay gelsin ^_^
  22. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Anonymmy in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    A:6
    İ:9
    S:6 Ehueheuhe :smile_oleyo:
  23. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Strix. in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Fc imzası olduğundan oylamiyim didim ama S:7 veriyorum :D 
  24. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to MangaYatta in MangaYatta Çeviri Grubu   
    12 Ekim Günceli

Air Gear ~ 207
    Akumetsu ~ 25
    Oyasumi Punpun ~ 66-67
    Shigurui ~ 1-2-3
    Tiji-kun! 20-21
  25. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Anonymmy in JR-Kashi (Anime opening, ending ve şarkı çeviri şeysi)   
    Yeni Çeviride Geldi.

Bu sefer çizimleri  ve konusu ile izleyicileri kendine hayran bırakan ve ertelenmeleri ile de büyüüüük bir tepki alan God Eater serisinin Openingini sizlere çevirelim dedik.  B) Amv tadında bir şeyler yaptım düzenledim ve ortaya böyle bir şey çıktı. Haa tabi Janset ablanında çevirisine sağlık  ^_^İyi dinlemeler! Abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın!  https://www.youtube.com/watch?v=ns8z01McfWI
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.