Jump to content

Luluna

Üyeler
  • İçerik sayısı

832
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İletiler bölümüne Luluna kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ulqi'nin fazla emo ve cins olduğunu düşünenler var. Aslında en ilginç espadadır kendisi. 'Hiçlik'tir ve espadalar içinde duyguları sorgulayan, anlamlandırmaya çalışan ve yalnızlık duygusunu hissedebilen tek espadadır ki bu onu hüzün ve boşluk hissine iter. O sebeple hep ağlarmış gibi bakar. Eğer aniden hiçlikte doğsaydınız ve hissedebildiğiniz tek duygu yalnızlık olsaydı bu ne korkunç bir lanet olurdu.

Gerçekten de ulqi'nin çok iyi tasarlanmış derin bir karakter olduğunu düşünüyorum. Amacını aşan bir karakter, keşke onun üzerine bir yan hikaye çıksa T_T o son sahne beni çok etkileyenlerden biridir. Orihimeyi hiç sevmem ama ..bir anlam ifade etmişti onun için.

2. 10 dakika önce, Nones yazdı:

Nowaki Kusama kendisinin reel versiyonunu bulduğumda nikahı basmayı planlıyorum. Gerçi kendisi animede gay reelden de çok umutlanmamak lazım. 

Gizle

images?q=tbn:ANd9GcQI6qP0_iDhH96GuiehRao

Evet yaw, ne fedakar ve yumuşak yürekli biri :D gerçi benim tarzım değil ama yine de çok sevdiğim bir karakter bana Kou Suru Boukun'dan Tetsuhiro Morinaga'yı hatırlatıyor: 

Spoiler

x_bb77a8bb.jpg

Zaten Hiroki ve Nowakinin aşkı da Tatsumi ve Morinaganınkiyle çok örtüşüyor :D 

Ben hiç biriyle evlenmek istemiyorum, uzaktan bakmak çok daha güzel *_* Sonuçta birini seçersem diğerlerinden feragat etmek zorundayım -ki hiç işime gelmez *_*

3. 450_1000.png

Ruhların Kaçışı, Ponyo ve Prenses Mononoke gibi ani-film dünyasının önemli eserlerinin yaratıcısı Studio Ghibli bu kez ilk ortak çalışmalarını gerçekleştirip The Red Turtle / Kırmızı Kaplumbağa adlı yeni bir filmle geri dönüyor.

80 dakika uzunluğundaki film, denizde kaybolarak ıssız bir adaya düşen denizcinin balıklar ve yengeçlerle geçirdiği sonsuz yalnızlıkla dolu hayatını ele alıyor.Adam, elinden geleni yapıp adadan kaçmayı deniyor ta ki büyük kırmızı bir kaplumbağa ile birlikte denizden çıkagelen gizemli kadınla tanışana dek.  

Proje  partnerleri stüdyo Wild Bunch ve Londra stilini takip eden animatör Michael Dudok de Wit olan animasyon, Ghibli’nin ilk ortak yapımı. Ayrıca Japon/ Fransız işbirliğini içeren filmde diyalog yok, tamamen Dudok de Wit’in içe işleyen görselleri ve Isao Takahata'nın sanatsal anlatımına bırakılmış.

The Red Turtle, uluslararası La Tortue Rouge adı ile bilinip, Dudok de Wit’in çıkış yapacak  başyapıtıdır. Animatör, özellikle başarılı eleştiriler alan bir diğer kısa sessiz animasyonu Father and Daughter ( Baba ve Kızı) ile ünlüdür. Studio Ghibli’nin artık daha fazla kendi animasyonlarını yapmadığını da göz önünde bulundurursak oldukça yerinde bir proje. Animasyon genel olarak Japon yaratıcılığında gördüğümüz havayı içerse de, coşkulu ve duygulara dokunan ince geçişler ve anime detaylarına sahip değil.

Geçen sene, Wild Bunch’ın CEO’su Vincent Maraval, 2008’de Studio Ghibli’de Hayao Miyazaki ile yaptığı görüşmenin sonucuna dikkat çekerek, olası bir iş birliğinin sinyallerini yakmıştı zaten.

“ Ponyo’nun çıkış döneminde Studio Ghibli’yi ziyaret ettiğimde Miyazaki bana Father and Daughter’ı göstererek ‘ Benim için onu ( Michael Dudok de Wit) bulmanı istiyorum’ demişti. Bunun karışık bir durum olabileceğini söyledim. ‘ Eğer bir gün Studio Ghibli dışarıdan bir başka stüdyo ile bir animasyon yapmaya karar verirse, bu kesinlikle o olacak’ diye yanıt vermişti” diyor Maraval.

The Red Turtle Cannes Film Festivali’nde 18 Mayıs tarihinde çıkış yapacak.

Orj haber için :http://www.dazeddigital.com/artsandculture/article/31134/1/studio-ghibli-s-back-with-a-co-produced-silent-film

Bu da animasyonun ilk fragmanı. Ben çok beğendim.

4. Burada güzel bir konu varmış, ben de genel olarak anime bilgileri bazında gördüğüm bir kaç şeyi ekleyeyim:

Sazae-san adlı anime şu ana dek yayınlanmış en uzun animedir. 1969'da başlamıştır ve 6430+ bölümü vardır.

Spoiler

5xUIz14392032071.gif

Code Geass'ın animesine Pizza Hut'ın Japonya'da ki merkezi sponsor olmuş, o sebeple animenin içinde gözümüze soka soka bu kadar çok pizza ısmarlama ve yeme sahnesi vardır.

Spoiler

UM0so14392033942.gif

Sailor Moon ve Hunter x Hunter'ın yaratıcısı bu iki mangaka gerçek hayatta evlilermiş :D

Spoiler

HUdxQ14392036522.png

InuYasha ilk defa 1996 yılında yayınlandığında anime hakkındaki en alevli tartışma Kagura'nın etek boyu olmuş :D

Spoiler

F2OMf14392037492.gif

Neyse yeter bu kadar :P

5. On 03.05.2016 at 10:45, isolet yazdı:

Bende aranıza yeni katıldım. 28 yaşındayım. İlk Star TV de One Piece izleyerek anime serüvenime başladım sene 2003-2004. Ondan önce tabi çizgi filmler Bugs Bunny,Road Runner vb. Yıllar geçse de asla izlemekten vazgeçmeyeceğim bir etkinlik. Kimin ne dediği önemli olmadan ve kulak asmadan izlemeye devam.

İsolet ve Kyoto , hoş geldiniz, herkes hoş geldi~~

6. Ben yazılım bilmeyen insanların bu tip işler için ekip kurma hevesine anlam veremiyorum. İşin tabanını bilmeden ekibi kurmak?.. 

Zaten kurulu bir ekipte bir görev alabilirsin belki işi öğrenmek için. Fikir sahibi olmak yeterli değil bazı işler için, o fikri hayata geçirecek elementlerin donanımına sahip olmak gerek. Bence önce yazılım ve dil öğren, kimseye ihtiyacın olmadan işleri yürütebileceğin kıvama gel, sonra ekip kur( ki sonra bir durum olunca yarı yolda kalmayasın)

Yani ekibe katılacak adam demeli ki "tamam bu çocuk işi biliyor, biz bu işi yaparız o zaman ben emek veririm" 

Bu şekilde ekip bulamazsın, olmaz demiyorum, sadece bir planı hayata geçirmenin en sağlıklı yolunu söylüyorum, "benim bir fikrim var hadi işi bilenler bana yardım edin" diyen herkes için.... Sen yazılım öğren ve diğer zımbırtıları :a: Başarılar.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.