Jump to content

Bipa

Üyeler
  • İçerik sayısı

366
  • Son ziyareti

Durum güncellemeleri bölümüne Bipa kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Bana Senpai diyecek bir Kouhai aranır. Alan alakasız. Sadece bir Kouhai istiyorum :C

2. Kouhai avı- *öhöm* arayışına devam ediyorum. Bana Senpai diyecek Kouhai'cıklar istiyorum. Daha fazla! Motto Kouhai! *Yandere ile karışık Senpai Gülüşü*

3. Evet Resmi Kouhai Listem: Zeynep-chan, Pelin-chan, Witch-chan, Aoyama-kun ve MiYeon-kun. Senpai'ımda Kaxell. Unuttuğum birileri yoktur umarım, işten geldim yorgunum T_T

4. Dün 31 sayfa, bugün 10 sayfa çevirdim, HakoMari'nin 2. Cildi de x tamamlanmış bulunuyor! ٩( ‘ω’ )و Şimdi düşüp bayılabilirim herhalde?

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Witch

Witch

Ben de Uta'yi her gordugumde yerimden ziplardim ah... Yan karaktere asik olmak zor. Iyi bilirim...

3. Bipa

Bipa

Saya no Uta'daki değildir umarım? O_O ve bir zamanlar main girl'dı, ama harem animeleri işte..

4. Witch

Witch

Tokyo Ghoul... Dedigini izlemedim. '-' Uta 10 aydir ultimate waifum. Erkek olabilir ama waifu. Benim gozumde kiz... D:

5. Hori to Miyamura-kun izleyen/okuyan var mı aranızda?

2. Ririchiyo_sama

Ririchiyo_sama

ahhahahaahha eveeeeet :D dilde dudakta falan olabilir ama boğaz da ne .s.s dşlsfkjklşsa

3. Bipa

Bipa

Tıbba bağladım bir an çaktırma :D

4. Ririchiyo_sama

Ririchiyo_sama

sjjsjsjjssjjs tamam çaktırmam :'D

6. Finaller yaklastikca kendimi daha sik forumda buluyorum ^^;

7. İnkilap Tarihinden kaldım. Ben Türkçe'yi zor anlıyorum bölümümle alakalı olmayan ağır bir dersim NEDEN VAR?!

8. Utsuro no Hako to Zero no Maria 2. Cildin çevirisi bitti! Oyasumi :D

2. Bipa

Bipa

Bi fırsat bulduğunda yine gözden geçirsen çok sevinirim, ama aciliyeti yok ya.

Gerçi Kaxell'den ayriyetten bi editörüm olsa çok sevinirim. Kaxell de yapıyor baya, hakkını yiyemem ama.. ^-^

3. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Cumartesi vaktim olursa bakarım biraz ;)

4. Bipa

Bipa

Arigatouu! ^-^

9. Utsuro no Hako to Zero no Maria cilt 1&2 tamamlandı. İnşallah beğenirsiniz.

2. Witch

Witch

Hos bulduk hos bulduk. Bi dakka saat 12 olmus :oo

10. Çıkolata! ε٩( ºωº )۶з

2. Wichin Smutellası MiYeon

Wichin Smutellası MiYeon

harbi mutlu oluyomusunuz ya =_=

3. Witch

Witch

Oldugu kadar gülüm. :DD

4. Bipa

Bipa

Çıkolata saadettir :D

11. Bugün 36 sayfa çevirdim. Çok mu boş bir insanım acaba? Her neyse, bir tane daha bölüm bitti kitabın, ama sonraki bölüm 42 sayfa. T_T Tek seferde çok zor

12. Senpai'm beni fark etmiyor, Kouhai'larım ya Senpai oluyor ya yeni Senpai oluyor, herkes beni terk ediyor T_T

2. Witch

Witch

S-Senpai...

3. Bipa

Bipa

Ya Zeynep-chan ve Pelin-chan beni unutuyor ben ona en çok üzülüyorum.

Ama sizi hala çok seviyorum. *Kalp*

4. Witch

Witch

*K-Kalp*

13. Yaklaşık 30 sayfa çevirdim tek oturuşta - öleceğim galiba... Ah, vücudumu görüyorum.. Elveda Dünya

2. Bipa

Bipa

Utsuro no Hako to Zero no Maria - Light/Web Novel konularında bulabilirsiniz.

3. NatsuJun

NatsuJun

anladım,eline sağlık o halde güzel seri,ben Kaxell çeviriyor biliyordum onu

4. Bipa

Bipa

Birlikte çevirmeye karar aldık :3

14. Gakkou Gurashi kalbim için iyi değil galiba.. Manga'sını da okumaya korkuyorum doğrusu. 6-7 hafta daha nasıl dayanacağım feels'lara bilmiyorum

2. Dj-Morphosis

Dj-Morphosis

:') İzle güzel bir seri

3. Kadir-

Kadir-

Aaaah var ya :D 1. bölümün yarısınında bırakacaktım iyi ki izlemişim :D :D

4. Bipa

Bipa

O ilk bölümün sonuna kadar izlemezsen anlamı kalmıyor. Ve kalbim sıkıştı resmen. Bayadır böyle bir belden aşağı vuruş yememiştim bir anime tarafından. En son Shigatsu sanırım beni bu kadar şaşırtmıştı.

15. Bir tane daha görsel roman projesi =3=

16. Bipa

...Hi...

2. Bipa

Bipa

-köfte'ye çakmaya çalışırken makarna'ya çaktı-

Wazzaaaaaaaaaaaaaap

17. Çok saçma gelebilir ama çeviri yaparken kitabın heyecanını yaşıyorum bir yandan. Bir bakıyorum ki ter içinde kalmışım. Bunu bir de işyerinde yapınca herkes hasta olduğumu düşünüyor. Korkunç.

18. Utsuro no Hako to Zero no Maria 2. Cilde başladım. Onu da okul dönemi başlamadan bitirmek istiyorum. İlk ciltten bir hayli farklı olduğu için bölümleri güncellemeleri o kadar sık yapamayacağım, ama yaptığımda büyükçe kesimler şeklinde olacak. Banzai!

2. Bipa
    3. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Kolay gelsin :) Süpersiniz ya :)

4. Witch

Witch

Yasasin daha fazla HakoMari >u<

19. HakoMari'yi düzenlemekten çevirmeye vakit ayıramıyorum

2. Bipa

Bipa

Tabi ki de:

https://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Utsuro_no_Hako_to_Zero_no_Maria_(Türkçe)

Ama daha çok tümleç hataları, isim değişiklikleri gibi şeyler, işin özüne daha girişmedim şu anda not çıkartıyorum hatalı kısımların. Yani bütün kitap.

3. HolySpirit

HolySpirit

aaa ben manga felan sanmıştımm ^^

okuyorum bi dk ^^

4. Bipa

Bipa

O kadar sanatsal bir altyapım yok - çöp adam hariç T-T

gerçi onu da merak etmiyor değilim de.. neyse sustum ._.

20. Clannad VN'ında sonunda 1-2 good end. Kyou'ya aşık oldum birazcık.

2. Bipa

Bipa

Takip etmem gereken bir tane daha Visual Novel!

Ama Grisaia'nın kalanlarının çıkmasını bekliyorum öncelikle.

Michiru best girl.

3. Kaxell

Kaxell

michiru just tsundere

bunu takip falan etme ya adamı kanser ediyor.

1 senede %0.8 ilerlediler.

benden bile yavaşlar :P

4. Bipa

Bipa

Tövbeler olsun :D

%0.8 nedir ya, 1 senede ben o kadarı çevirecek Japonca öğrenebilirdim. (Abarttım)

Don't hate on my Waifu - Or I'll end your Laifu! >.<"

Bunu sırf demek istedim :D I still love you Senpai *heart*

21. Utsuro no Hako to Zero no Maria 3. Cilt tamamlandı. Bu defa 2 ay sürdü, ama bitti sonuç olarak! https://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Utsuro_no_Hako_to_Zero_no_Maria_(Türkçe)

1. Bipa

Bipa

Bir de link çalışsa... parentezi kapatmak yeterli.

2. Witch

Witch

Yavaş yaaa. :OO

3. Bipa

Bipa

Asla! 20 yaşını görmeden ölücekmişim hissine kapılıyorum, o yüzden seriyi olabildiğince çevirmek istiyorum. Kimse meşaleyi almaz muhtemelen..

22. YenPress beni sinir etmeye başladı. Başarılı serilerin lisanslarını almaları güzel hoş ama, para yapacaklar diye de bunu yapıp kötü tercümana bırakıyorlar. Öyle kötü ki Fan tercümeleri çok daha iyi oluyor. Ama Fan tercümeleri de mecbur kaldırılıyor. Saçmalık! Nande kore! ╭(๑¯д¯๑)╮

1. Barış

Barış

doğru düzgün japon konuşma tarzından argosundan anlamayan yeterince anime manga okumamış özümseyememişadama veriyorlar çevirsin diye oda gidip saçma sapan çeviriyo, fan çevirilerinden farklı oluşunun sebebi o, altı ayda bir çeviri çıkarırlar oda saçma sapan bişey olur bu aradada danların çevirileri silinir vallahi olabilecek en berbat durum yani

2. Strix.

Strix.

Mesela beni çevirmen yapsınlar Hem japonca biliyorum hem İngilizce. ama türkçem biraz sıkıntılı adwadwadsd :D

3. Bipa

Bipa

No Game No Life en sevdiğim seri olduğu için kitapları satın alarak destek olmak istedim, bi de 15-20 dolar olunca 50-60 lira ediyor, ve çeviri de berbat. Her yerde gramer hatası var, editör buna nasıl izin verir ya

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.