Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

Perfectum kullanıcısının paylaşımları

1. Petshop of Horrors çok güzel bir seriymiş gerçekten. Nedense iptal edilmiş ve halihazırda 4 bölümü var sadece. Gizemli, trajik ve estetik. Bu arada Count D çok ikonik :D Mangasına devamke.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Lycaenidae

Lycaenidae

Vampire Hunter D'nin LN'si çevrilmişti, en son onu aldım ama okumadım fakat güzel olacağını düşünüyorum, bir bak derim, malum ülkede bu alanda bir şey basılınca baskısı çabuk bitiyor... Hımm benim en çok sevidğim Josei animesi Shouwa Genroku Rakugo ama izlemiş olma ihtimalin çok yüksek, aynı şekil Chihayafuru. Ama Chihayafuru'nun karuta oyunundaki şiirlerin nasıl yazıldığını anlatan bir anime var, izlerken ben beğenmiştim, adı: 

Chouyaku Hyakuninisshu: Uta Koi.

Geçen gün ise Genji Monogatari Sennenki bitirdim, fena değildi, şahsen Genji dünyada yazılmış ilk roman -yazarı üstelik bir kadın, onunla adını bahsettiğim Uta Koi animesinde tanışacaksın, en azından anime usulünde- Genji okumadan önce animesini izleyeyim dedim en azından beni nasıl bir şey bekliyor merak ettim, fena değildi, izletti kendini bir şekilde. Ama kitabını daha güzel bulmuş birisi.

Ayrıca, Kyuukeysukihime Miyu kesin tasviye ederim, ben hem anime hem OVA olarak tükettim lakin OVAları daha güzel. Vampire Hunter D olsun Petshop of Horrors olsun, bunları sevdiysen senin için bence bu anime ideal olur. Anime listeni bilmediğim için bu şekilde bir önerme yaptım,  Josei'de bilindik şeyleri önermemeye baktım. :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

3. Gallardo

Gallardo

Petshop of Horrors ve Vampire Hunter D bloodlust. Dezaki tarzını seviyorsun demek. Bunlardan sonra bir Black Jack OVA iyi gider kanaatimce.

Josei olarak da (esasen shoujo olup josei'ye kayan türde) yine de  Dezaki'den Oniisama-e ve Rose of Versailles.

Spoiler

Üstteki arkadaşın önerileri de güzel.

4. Perfectum

Perfectum

Arkadaşlar çok sağ olun :admire2-onion-head-emoticon: Bu aralar aç kurt gibi her şeyi okuyor ve izliyorum sağ olun önerileriniz için. Seinen,hayattan kesitler ve ağır psikolojik serileri okumayı çok severim. Josei'ye olan ilgimse Nana'yı tekrar izlememle alevlendi. Bir şeyler buldum ama sizin önerilerinizi de bilmek istemiştim. Benim liste kabarık ama ortada bir liste yok keşke izlediğimi yazsaydım zamanında,neyse . Dezaki tarzı animeleri çok severim. Eski tip demek ne kadar doğru bilmiyorum ama artık nadir kullanılıyor. Bu tarz prodüksiyonlar bana daha ilginç geliyor. :onion_yep_by_7anime7drawer7:

2. Bana Türkmüş gibi geldi arkadaş :D Gramerden biraz çaktırıyor ama neysem :DDD Bilmiyormuş gibi yapalım. Ya da belki native değildir o da var :o
  3. :D Tutmayın beni sakinim be-
  4. Ben ciddiye alırım böyle şeyleri. iyi madem öyle diyorsun :D
  5. @pegasusejderTebrik ederim, hayatın can sıkan ama eğlenceli de olan bir bölümünü bitirdin şimdiyse iş bulma durumu başlıyor. Sana her şeyin hayırlısı denk gelir umarım. Geçmiş olsun bu arada :D Burna iyi bak Satılma konusunda ise diyeceğim tek şey ders çıkarman ama insanlardan tamamen küsmemen olur sanırım. Hayat insanı pişiriyor.
  6. Yaz okulu sınavım Perşembe ve ben daha yeni başladım çalışmaya gg wp
  7. Arkadaşlar konumlarınız endişe verici biriniz satılıyor ötekiniz uzay boşluğunda sürükleniyor falan :D Terapi uzmanınız olabilirim.
  8. Burası dutluk olmuş gene azizim :) biraz can suyu verelim.
  9. City pop dinleyince insan 90'lara uçuyor sanki bir nostalji havası var. Mesela Amerikan rüyası gibi böyle bir neşe her şeyin yolunda gideceği hissi. Ders çalışırken dinlenmiyor ama bir bakmışsınız hülyalara dalıyorsunuz. Neysem size öyle örnek bir playlist ışınlayayım istersiniz siz :D

Baş köşede elbette plastic love var :stars-crazy-rabbit-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

2 numara şarkı ve anime ateş ediyor :)

3. Perfectum

Perfectum

O kısım benim de favorim, çekici bir havası var :D 

Animenin adı Wicked City :)

4. Gallardo

Gallardo

Anime zaten favorilerimden şarkı da mükemmel uyum sağlamış :) Sanatçıyı ilk defa duydum başka güzel parçaları da varmış. Teşekkürler konu için güzel bir keşif oldu :)

10. Perfectum

Çizdüklerum

Gittikçe geliştiriyorsun kendini :D. Çok güzel olmuş aklıma Bleach'ten Ichibē Hyōsube'yi andırdı. Lütfen devam et
  11. Psikolojik/dram anime filmi öneriniz varsa yazın. Manga okumaktan gına geldi. :drama-crazy-rabbit-emoticon:

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Düşünmeyi seviyorsan: İnaka isha, Atamayama, Tsumiki no ie,  Aru tabibito no nikki, Rain town, Kujira no chouyaku

Diğer anime serilerinden benim de izlemek istediğim Higurashi serileri var. Şimdilik benden bu kadar:ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

2. Perfectum

Perfectum

Bugün başlayayım hiç konusuna bakmadaaaan seçtim bakalım: Tsumiki no ie ile başlayacağım :D Sağ ol.

12.  

Yakın zamanda çeviri konusuna ilgi duymaya başladım ve bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Deneyimli arkadaşlar, öğütlerinize açığım :shy-onion-head-emoticon: 

1. Dj-Morphosis

Dj-Morphosis

manga çevirisi yapmak istersen, konuşalım görüşelim neler yapabileceğimiz konusunda:ahaaah-onion-head-emoticon:

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

İlk denemeler için kısa seriler, tek bölümlük eserlerle başlamak (bu manga olabilir, anime ya da novel olabilir ya da bambaşka bir şey) güzel olabilir, bu işte iyi gittiğini ya da gideceğini hissedince de aktif bir çeviri grubuna katılmak gelişim için iyi olabilir. Bir ekiple çalışmak oldukça keyifli olabiliyor. Deneyimlerimden önerebileceğim en kolay yöntem bu olur :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

3. Perfectum

Perfectum

İlk önce mangalardan başlamayı çok isterim :D ama bu temizliğidir, yani çeviri dışında pek çok işi de yanında geliyor onları yapmayı bilmiyorum. Ondan önce biraz da Türkçe çalışmam lazım daha kaliteli bir şey olması için. Teşekkürler yardımlarınız için gençler :)

13. Perfectum

Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏

@Nevolika Merhaba, çizimlerini çok beğenmekle birlikte birkaç fikir sunabilirim diye düşündüm. H kalem serisi kullanmanı tavsiye ederim. Doğru çizgiyi elde edene kadar denemeler yap çünkü bu kalem serisinin uçları sert olmakla birlikte pigmenti de oldukça düşüktür bu nedenle taslak çizimlerinde çok güzel gidiyorlar. Ancak kalemi kağıda çok baskılama çünkü yırtabilir. Her neyse aha sonra doğru çizgiyi bulduğunda marker ile üstünden geçersin çizgilerin, geçtikten sonrada kalan kurşun izlerini silersin. Daha düzgün olabilir. Birinci çizimde burun, ağız ve saçların çizimini çok beğendim ancak başparmak yüze göre çok büyük ve göz yuvarları da dışarıya fırlayacak gibi duruyorlar. Ryuzaki baya bir zorlamış orada kendini Kira' yı bulmak için :D Ama ikinci olanı çok beğendim ikincisinde de gözlerin ışıltısı, iris ve göz bebeğinin durumu konusunda çalışılabilir. Bunlar şimdilik. Sende bir ışık var. Çalışmalarına devam et ve bize bir manga yap lütfen :) Şu aralar güzel bir mangaya hasret çekiyorum. Başarılar!
  14. Finallere çalışmaktan bıktım
  15. @Ohayou_Kerem @Asperatus Sağ olun arkadaşlar :)
  16. Beni mutlu ettiniz iyi dilekleriniz gerçekleşir umarım, hatırlanmak güzel :) @Pseudohomophylus @pegasusejder
  17. Çok güzel bölümler izledim ve bazı yerleri o kadar beğendim ki gif yapıp kullanasım var şu an. Ama nasıl yapıldığını öğrenmem lazım.

18. Suç ve ceza, yarıda bırakıp unuttuğum ve en çok tekrardan başladığım kitap olabilir. Neden böyle yapmışım bilmiyorum. Ama daha bir dikkatle okuyunca ve hayal edince gerçekten verildiği değeri fazlasıyla hak eden bir kitap olduğunu görebiliyorum. Karakterleri, duyguları, yaşanan ortamdaki tozun zerresini bile yazar size hissettirebiliyorsa bu müthiş başarıdır. Geçen ortam Rusya, insanları senin ülkene yabancı olsa bile kendi ülkemde bile yaşatılan kültürlere şahit oldum. Kıtlama şekeri bilir misiniz, hani ısırıkla alınan şeker parçası ardından çay içilir. Doğulular bilirler neyi kastettiğimi. Ben bunu sadece Doğu Anadolu insanı yapar sanıyordum. Meğer Ruslar da yapıyormuş. Gerçi bu örnek bir şey bile değil de. Her neyse şimdilik bu romanı psikolojik romanların mihenk taşı ilan ediyor ve bir Raskolnikof olmadığım için kendimle iftahar ediyorum.

2. Perfectum

Perfectum

Suç ve cezayı senin yorumun çok daha güzel açıkladı :) @Pseudohomophylus

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Sana hitap eder mi bilmem ama Bin Muhtteşem Güneş kitabının bende yeri ayrıdır tavsiye edecek olsam birine bunu tavsiye ederdim:thank_you__onion_by_elcerbero:

4. Perfectum

Perfectum

Ölü canlar ve bin muhteşem güneş...Liste genişliyor :D

19. Hoş geldin o zaman :D. Yeni üyeleri görmeyi seviyorum. Keyifli vakit geçiriyor olmana sevindim :)
  20. @Ohayou_KeremMerhaba, tanışıyor muyuz? Foruma o kadar kişi kayıt oluyor ki ya da bazen eski üyelerin kullanıcı adı değiştirdiği oluyor hatırlayamıyorum maruz gör İyiyim, sen nasılsın?
  21. @pegasusejder Forum müdavimimiz :P İyiyim, çalışıyorum. Arada da göz atıyorum buraya. Senden ne haber :)
  22. Şu mahallede bizim kapıya sürekli gelen beslediğimiz kediye son zamanlarda bir kedi dadandı tıslıyıp saldırıyor. Seccadeyi aldım vurdum kafasına bir tane Allah affetsin :D
  23. @FreesiaBende yorgunum biraz. Simülasyon üzerinden entegre tasarlıyorum :P Dutluğun dudundan yiyeyim biraz dedim :D
  24. Entegreler ve entegreler vee entegreler
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.