Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Gallardo

En Beğendiğiniz Cosplay!!

2. Gallardo

( 15 / 12+ ) Genshiken

Biraz School Rumble, biraz NHK ni Youkoso hissi veren bir anime. Biraz da.. neyse hatırlayamadım şimdi.
  3. Gallardo

( 16 / 25 ) Weiss Kreuz

Bugün tam başlamaya heveslendim baktım yarım umarım devamı gelir.
  4. Şu çizimlerin karizmatikliğine, şu ostnin güzelliğine bak! Seni sadece izlemekle yetinmem. Akşam yemeği niyetine yemem lazım :)
  5. Gallardo

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Masamune-kun no Revenge. Fazla söze gerek yok.
  6. Kutsal kitaplarda çokça adı geçen şeytan, gerçek dünyada size ahlak dersi veren bir yobazdan başka bir şey değildir. (Friedrich Nietzsche)

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

"Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu o' dur." - Friedrich Nietzsche

7. Allah kahretmesin lise zamanlarım geldi aklıma! :D Hey aslanım benim! İnşallah güzel yerlere gelirsin :D
  8. ...Beş yaşındaki bir kız çocuğu olarak, albümünde yer alan bu fotoğraflara, dünya kadınlık tarihinin bütün pozlarını sığdırmayı başarmış Tuğde. Vermediği poz çeşidi kalmamış neredeyse. Ne yazık ki, hayatının geri kalan kısmında sürekli kendini tekrar etmek zorunda kalacak... ...Onun kötülüğünü en geç ben kabullendim. Budalalığımdan değildi bu. Hani, bazı insanlar hakkında öyle ya da böyle bir karara varırsınız ve sonradan o kararı değiştirmekte çok zorlanırsınız ya, bende de öyle olmuştu... ...Üstelik ben, yeni başlangıçlar için hiç uygun biri değilim. Hem de hiç kimse için. Yokluğunun hayatımda yarattığı alışkanlığın bozulmasını istemiyorum. Hayatta her şeyin olduğu gibi, barışmaların da zamanı vardır. Gereken zaman içinde barışmadıysanız eğer, bir gün barışırsam söylerim, diye beklettiğiniz sözler eskimiş olur, onlar size bile bir şeyler söylemez hale gelir... ...Zaten yorgunluk benim genel halim. Bana, ''Nasılsın?'' diye soranlara, en sık verdiğim yanıtın ''Yorgunum,'' demek olduğunu keşfettiğim günden beri, daha bilinçli olarak ''Yorgunum''. Şu memlekette yaşayıp da yorgun olmamak mümkün mü? Beden yorgunluğu dediğinden ne olacak, iki-üç dinlenmeyle geçer, ama ben aslında vatan yorgunuyum Ruh yorgunuyum, gönül yorgunuyum, hayat yorgunuyum; öğrenmek, bilmek, anlamak, anlamış gibi yapmak, düşünmek, hissetmek, tanımak, tanık olmak, katlanmak, anlayış göstermek, görmezden gelmek, üzerinde durmamak, idare etmek, üzülmemiş görünmek, alışmak, alışamamak, sabretmek, katlanmak, beklemek yorgunuyum. Tam da artık bu memlekette hiçbir şey şaşırtamaz beni sanırken, her seferinde yeniden şaşırmak yorgunuyum... Murathan Mungan - Yüksek Topuklar Eğer bir duygu üzerinden geçen zamana rağmen değişmiyorsa, kaybolmuyorsa yahut bir kenara atılmıyorsa, hiç düşünmeden bunun hakiki olduğunu söyleyebilirim. Bu o hani bir süre geçtikten sonra elveda dediğin sahte duygulardan çok farklı. Eğer bir şey ondan yüz çevirmene veya gözlerini kaçırıp görmezden gelmene rağmen, unutmuş gibi yapmana rağmen kaybolmuyorsa, buna hakiki arzu demek yanlış olmaz. Yahari Vol 12
  9. Gallardo

Kanashimi no Belladonna - 1973 (+18)

Kaoru Fujiwara çizimlerini andıran bir görsel. Hemen indiriyorum. Teşekkürler.
  10. Gallardo

( 24 / 24 ) Le Chevalier D'Eon

Zannımca süper underrated bir anime. Çeviri için teşekkürler :)
  11. Gallardo

Denpa Kyoushi İzlemeye Değermi?

Bana kalırsa da bütün Tokyo Ghoul animelerini üst üste koysan bir Kagami Junichirou'nun yanından geçmez. Zevkler ve renkler.. Bu arada Kagami Junichirou 24 yaşında.
  12. İlk defa dinlenen bir şarkıda kahkaha atmak :D :D
  13. Ben karizmatik bir animeyim karizmatik olmayı seviyorum ve nasıl karizmatik olacağımı biliyorum.
  14. ACCA 13-ku Kansatsu-ka Air Bu yaz izledikleri arasında karakter kalitesiyle, sıcaklığıyla, espri anlayışıyla ön plana çıkan 2 anime. Şu aralar Avatar The Last Airbender izliyorum ilk defa 8. bölüme kadar geldim. Şimdilik 8,3 alır benden. Yalnız Miyazaki çizimleriyle remake'i çıksa (olmaz gerçi de hayal) efsane olur.
  15. Eiichiro Oda Marineford Arc'ı için "bu kadar tutmasına şaşırdım" demiş bir insan. Bir röportajında ise finali için "insanların bu sonu asla unutamayacaklarını" söylemiş. Şimdi adamın o kadar ehemmiyet vermediği Marineford bile bu kadar efsane oluyorsa final nasıl bir seviyenin muhatabı olacak acaba.
  16. Speedgasm!

Spoiler

17. Gallardo

Anime klişeleri

Shoujolarda ana karakterin kız kankasının daha çekici olması. (Kimi ni Todoke, Sukitte ii Na Yo, Tonari no Kaibutsu, Ookami Shoujo... ve sanırım Sailor Moon. Lovely Complex istisnadır <3) Harem, ecchi türlerinde erkeğin kankasının sapık olması. (To Love-ru, Amagami SS, Yosuga no Sora, Onegai Teacher, School Days..)
  18. @Barış D. Baryshx Doğum günün kutlu olsun :)
  19. Gördüğüm en cazibeli Japon kadınlardan :))

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/ondemand/video/4003117/

1. Singularity
    2. Perfectum

Perfectum

Japonlar gene konuya bambaşka bir noktadan değinmiş :DD

3. Gallardo

Gallardo

İlk izlenimlere takılmayın :) TV'de denk gelmiştim ve gördüğüm andan itibaren ilgiyle, yüzümde bir gülümseme eşliğinde sonuna kadar izletmişti (hatta izlerken gaza gelip bacak çalışıp ertesi gün acıdan kıvrandım :D). Enerji meselesi.

20. Bulutlar gökyüzü için hem gündüz, hem gece kombinine giden bir aksesuar gibi resmen. Ay çevresine veya günbatımına koy birkaç parlayan bulut, al sana çay içmelik, çekirdek çitlemelik manzara :D

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

Aklıma gelmişken bir şafak anısı; Sabah ilk saatler fırına simit poğaça vs almaya gidiyorum bilirsin sabah tadı başka olur :) Çevrede hafif karanlık var hala. Gökyüzüne bakıyorum bir tane uçak arkasından dumanlar vs gidiyor. Güneş ışıkları da vurmuş böyle pasparlak :D büyüleyici bir manzaraydı. Fotoğrafını çekmiştim ama o zamanki 6303i'm pek yardimci olmamıştı :)

3. Perfectum

Perfectum

Kütahyanın renkli bulutları hemen hemen her mevsimde görülüyor aslında. Sonbahar sonları ve kışın azalıyorlar gökyüzü açık olmadığı için, ama bahar başlangıcı ve sonrası enfes :)

Sabahları bir şey yapmak genel olarak farklı hissettiriyor aslında. Zinde olduğumuzdan mııı çözemedim. 

Fotoğraftan memnun kalmamışsın anlaşılan :D Zihninde kalmış ama canlandırabiliyorsun salt fotograftan daha iyi bence :)

4. Gallardo

Gallardo

Yolum düşerse görmek isterim. Sabahları güneşim doğup biraz yükselmesine kadar ki kısım özel bir zaman dilimi bence. Sonra har şey sıradanlaşıyor. Resmi bulabilirsem bir ara atayım sana. Bir de sen gör. Gerçi pek özel bir şey bulamayacaksın :D

21. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Animenin bizzat kendisi esinlenme olabilir. Beyaz Diş'i okumak farz oldu.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.