Jump to content

syncdes

Üyeler
  • İçerik sayısı

86
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İletiler bölümüne syncdes kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Freesia, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Teşekkür ederim. Evet gerçekten çok sıcak. Benimde kuzenim aynı şekilde ardarda 1-2 dakika hapşuruyor, bizde ritim tutuyoruz haha :D

Çok ayıp. :D Biz nefes alalım diye uğraşırken.. 9.30 gibi uyandım anca duruldu hapşırıklarım, güneşe çıkınca bir de ondan hapşırırım. Kuzenin ilaç kullanmıyor mu ya yaşanmıyor böyle..

2.  

pegasusejder, 9 saat önce tarihinde yazdı:

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlar. Gününüz güzel, neşeli ve enerjik geçsin. :) 

pambuk, 2 saat önce tarihinde yazdı:

selam :hi-onion-head-emoticon:

ilk günaydınıda yazalım

Freesia, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Günaydın :D 

Caprihorn, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Günaydın, nasılsınız? :cute1-onion-head-emoticon:

Hawa, 52 dakika önce tarihinde yazdı:

Günaydın :music-crazy-rabbit-emoticon:

ErenY, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

arkadaşlar selam nasılsınız ?

Günaydıııııınn. Herkese güneşli ama çok da sıcaklatmayan bir gün diliyorum. :D Buralar sıcak sıcak esmeye başladı şimdiden, mayısın geldiği belli. Umarım musmutlu bir gün geçirirsiniz tekrardan. Ben sanırım hapşıra hapşıra doktora gideceğim. :D Kendime alerji yapmayan bir alerji hapı yazdırmam lazım, umarım vardır öyle bir şey. :D

3. 3442SLayer, 28.04.2021 - 15:10 tarihinde yazdı:

açıklamadan anlayaçağınız gibi uzun süredir anime izledim izlemediğim anime yok gibi bir durum oldu bunun için güncel serileri izliyorum bu yüzden 

adım kadir 19 yaşındayım resim çiyim dir güzel sanatlar okudum bunun yanında bir çok tasarım programı öğrenmeye çalışıyorum böyle programlarla fazla oraşan kimsem yok acıkcası olursa sevinirim 

bir çok fps türü oyunu oynuyorum valorant.Tom Clancy's Rainbow Six Siege. v.b oyunlar hikaye modlu oyunların çoğunu bitirdim örnek verecek olursam assasins creed serisi şu an odyssey i oynuyorum  oynamak isterseniz oynarız tab2 

resim konusunda da yardımcı olabilirim isterseniz bildiklerim max seviyesi şu an yağlı boyaya kadardır sulu boyadır kuru boya yada kara kalem gibi resimlerde baya bilgiliyimdir uzun zamandır ve lise olarak güzel sanatlar yerine özel kursa gitmenizi şiddetle tafsiye ederim ben orda kendim öğrendim maalesef ki ölçü almadır canlı model çizmeleridir bunlar aşırı öğrenmesi zor çizim türleridir anlayacağınız acıdan demem gerekirse bir kişi önünüze oturuyor ve onu gördüğünüz gibi 70x50 kağıtta geçiriyorsunuz tonlaması da çok farklıdır çizgi tonlaması severim ben üni de bunu isterler çünkü bu yönde geliştirdim bunun için kendimi 

iletişime geçmek isterseniz: SLayer3442#7973 discord kulanıcı adımdır   iyi gunler dilerim 

Merhaba Kadir hoş geldin. :) Resim için ilkokuldayken çabalamıştım biraz, hatta iyi olduğum söyleniyordu (Resim hocası zorla kursa yazdırmıştı beni. :D) ama nedense sonrasında bıraktım gitti. Arada defterlerin aralarına özellikle dersteyken bir şeyler çizerdim o kadar. :D Umarım kariyerinde çok daha iyi yerlere gelirsin. Başarılar diliyorum aynı zamanda da iyi forumlar!

4. ErenY, 22 saat önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar merhaba, ben Eren Yaşım 16, Kasım 2020den beri anime izliyorum. Genelde karşıma çıkan animeleri değerlendirip ona göre izlemekteyim. Manga vb. okumak için daha erken olduğunu düşündüğümden dolayı aram pek yok,  umarım sizinle anlaşabiliriz tanıştığıma memnun oldum :D

Merhaba Eren, hoş geldin! Manga okumak için hiçbir zaman erken değildir. Biraz zevk meselesi aslında ama animesini izlediğin ve mangası devam eden seriler olursa kaçınılmaz oluyor manga okumak. :D Umarım burada eğlenceli vakit geçirirsin. İyi forumlar! :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

5. S1yen_Kun, 21 saat önce tarihinde yazdı:

Merhabalar yeni katıldım genel bir anime izleyicisiyim ama hesap açma fikri yeni geldi merak etdiğim birşey var MyAnimeList hesabını bağlayabilme gibi bir seçenek yok değil mi!?

Merhaba, hoş geldin!! Soruna yanıt bulmuşsun sanırım. Umarım burada güzel vakit geçirirsin. İyi forumlar! :cheer1-onion-head-emoticon:

6. Selamlar!!1 Sonunda geri döndüm ama sanırım sınavların bitmesiyle rehavete kapılıp bugün öğlene anca uyandım. Normalde çok uyuduğumda ağrıyan başım bile ağrımadı. :D Sonrasında da iş güç derkeeen anca vakit buldum. Yemeği fırına verdim hemencecik geldim aslında. Nasılsınız? Herkes çok iyidir umarım. Sınavlarımın bittiği gün hatta bittiği saatler başlayan tam kapanma yüzünden bir miktar üzgünüm ama umarım en azından işe yarar. Bugün yine sokaklar insan doluydu, pek de milletin tınladığı yok da.. Neyse iyi düşünelim iyi olsun. İyi akşamlar, hayırlı iftarlar diliyorum bir de. :)

7. Bu mükemmel inceleme yazın, yarın iki tane sınavım olmasına rağmen elime bir kitap alıp tüm gün onu okuma isteği doğurdu içimde. Ne yapsak? :D Gerçekten hoş, kitap hakkında bilgi veren, ne çok açık ne çok kapalı, tam yerinde bir inceleme olmuş. Bir kitaba başlamadan önce birkaç incelemesini okumadan ilk sayfayı açmayan biri olarak kitabı okumaya heveslendirici bir yazı olduğunu da ekleyeyim. Martin Eden'i hala okumadığım için bir miktar kendime kızdım da aynı zamanda. Zaten listemdeydi ama şu an ona ulaşmak için kitap okuma sürelerimi çok daha fazla uzatacak gibiyim. Kitap okuma isteğim azaldıkça da gelip incelemeni okur, motive olurum. :) Teşekkür ediyorum bu nitelikli inceleme yazın için. Devamını merakla bekliyorum. Kitabı okuduğumda iletimi düzenlemeyi planlıyorum. Unutmam umarım. :D Tekrar teşekkürler!

Spoilerları da okudum özellikle ama spoilerlar beni çoğu kişinin aksine kitaba daha çok çeker. Olaylardan çok anlatıma takıldığım için sanırım. Martin'in intihar ettiği anın betimlemesi beni biraz germedi değil, Dostoyevski'nin Suç ve Ceza'da yaptığı betimlemeleri aklıma getirdi.

8. FeyoChama, 7 saat önce tarihinde yazdı:

şey. herkes kendini tanıtmış. biraz geç oldu ama, ben de kendimi tanıtayım dedim :hi-onion-head-emoticon:

19 yaşındayım. ama görünüş, kişilik, boy ve ses olarak 12 yaşındayım yani yaşımdan küçük davranabilirim sık sık :onion_gomen_by_7anime7drawer7:

en sevdiğim animeler: gintama, higurashi when they cry, umineko when they cry, monogatari serisi, danganronpa, madoka magica

https://myanimelist.net/profile/Feyochama

bu da mal listem.

japonca rock şarkıları severim, en sevdiğim grup does.

zeki, havalı, kuudere, sadodere, tatlı, psikopat yada sıradışı ve özgün anime karakterlerini severim.

komedi, aksiyon, macera, gizem, dram, bilim kurgu, fantastik, korku, gerilim, shounen, seinen, (azıcık da romantizm) animelerini severim. :loveloveplz:

ileride japonca mütercüman olmak ve sık sık japonca çeviriler yapmak istiyorum. :studying-onion-head-emoticon:

daha ne desem bilmiyorum :exorcist-crazy-rabbit-emoticon:

özel olmadıkça, sorularınız varsa sorabilirsiniz. soru cevaplamayı çok severim. :embarrassed1-onion-head-emoticon:

şimdilik görüşüsüz :bye1-onion-head-emoticon:

Hoş geldiin. Eğlenceli bir tanıtım metni olmuş, okurken gülümsedim. :) 25 yaşında olup 15 yaşında gibi davranan biri olarak seni anlayabiliyorum ve çok da normal geldi açıkçası. :D Umarım burada güzel vakit geçirip bolca eğlenirsin. İyi forumlar diliyorum. :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

9. Chika-Pi, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Merhaba. Çok uzuuuuun zamandır aslında anime izliyorum ve üye olmayı bir kere denedim o süre içerisinde hata verince tekrar denemedim :D Şimdi üye oldum ve bu konu başlığını görünce çekindim biraz yine de beceriksizce deniyorum. Bu sene 26 yaşıma giriyorum. İşsizim bu sebepten çok vaktim oluyor bende animelere oyunlara vs. dalıyorum. Favorim özellikle yakın dönemde çıkan animeler yüzünden oldukça kabarık :D Jujutsu Kaisen, Wonder Egg Priority, Attack on titan (ne kadar kızdırsa da beni), Tenkuu Shinpan'ı bitirmek üzereyim şimdi. Yani böyle saymaya başlarsam bitmeyecek. İsim hafızamda pek iyi değil. En en en tüm animeler içinde favorim isee  Subete ga F ni Naru her izlediğinizde yeni birşeyler keşfettiren anime :D 

Benden bu kadar :) Kendinize iyi bakın.

Merhaba! Çokça hoş geldin. Yine de denemiş ve hata verince bırakmışsın. Ben 2017de üyelik açıp, onu unutup birkaç ay önce yeniden üye olmaya çalışmıştım. :D Sonradan farkına vardım tabii hesabımın şimdi aktif kullanıyorum. İşsiz olup yeni bir üniversiteye başlayan kendimle özdeşleştirdim bir an seni. :D Benim de 25i bitirmiş bir birey olduğumu da düşünürsek ortak noktalarımız bayağı var. :D Şimdi sınav haftasındayım ama ileride umarım iyi bir ilişki kurarız. Genellikle her aktif olduğumda linkini bıraktıkları muhabbet mekanına uğrarım orada buluşabiliriz. :) İyi forumlar diliyorum. :embarrassed1-onion-head-emoticon:

10. pegasusejder, 22 dakika önce tarihinde yazdı:

Teşekkürler. :D 

Aman efendim tek gayem sizleri anlamak. :D 

Oh oh en güzeli evet. :D Haha aynen dizilerde romantikliğe gerek yok eşine yapsın. :D Aynen hep beraber mutlu olalım. :D 

Sağ olasınız yeniden. :D

İnşaallaah.

Luna6528, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Sanırım öyle oldu. Teşekkür ederim *-*

Bu bahsettiğiniz yakışıklı da kim çok merak ettim heheehe

pegasusejder, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Rica ederim. :) 

Cing Young. :D İkimiz özellikle yakışıklı buluyoruz. :D 

Jinyoungie. Park Jinyoung. GOT7 diye bir kpop grubundan kendisi. Benim 2012den beri büyüttüğüm çocuğum. :D

4f756a77703506fb687748523211c0bb2127b381

11. pegasusejder, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Tabii siz de dileyin ama ben dileyince kötü hissetmeyin. :D 

Haha evet yaz gelmedi ama yolda. :D Yapacak bir şey yok, mecbur dayanacağız, bu yolda emin adımlarla yanınızdayım. :D 

Hee anladım, evet yakışıklımı böyle sahnelerde görmek istemem pek. >.< Evet söylemiştin ne kadar romantik olduğunu, inşallah kendisi kadar güzel biriyle karşılaşır. :) Haha keyifli seyirler şimdiden. :D 

Bakarız. :)

Teşekkür ediyorum. Siz de olmasanız. :D

Bu temmuzda yayınlanacak olan temiz ama hukuksal olayları temek alıyor romantizm falan yok. en güzeli. Romantikliğini karısına yapsın ben dizilerde falan görmek istemiyorum. :D İnşaallah ya ne güzel iyi dilekler bunlar. Mutlu olsun, mutlu olayım, sonuç olarak hepimiz mutlu olalım. :D

12. pegasusejder, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Ama siz hep daha güzellerini hak ediyorsunuz... Benim tek gayem size en güzel dilekleri dilemek.

Haha biliyorum ya biliyorum. :) Geçmiş olsun, çok bir şey demeye gerek yok, anlıyorum seni diyeyim sen de benim  ne dediğimi anlarsın. :D 

Aaa ne tarz sahneler var ki içinde? :D Bak sen yakışıklıma, inşallah kötü yollara düşüp annesini mutsuz etmez. :) 

Sağ olasınız ama biz de dileyelim. Dilemekten zarar gelmez. :D

Anladım anladım. :D Bugünümüze de şükür diyelim daha yaz gelmedi. :)

Aşırı sahneler yok tabii de birlikte falan uyuyorlar, biraz romantik bir çocuğu oynuyor zaten kendisi de romantik ve sürekli ilerideki eşinden çocuklarından bahsedip duruyor gerçekte de. Yani kendi yapısına benzer bir rol gibi. Bakalım göreceğim. Şimdi oynadığı dizide yardımcı hakim çocuğum. Temmuzda yayınlacak uzun zaman sonra dizi izleyeceğim. :D

13. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben de zaten "hep" kavramını kullandım :P 

Klasik sizin ev hali. :D En kötü dinlenmiş olursun. :) 

Burada hava iyi ama kapalı, evde tişörtle falan dolanıyorum yani. Bu aralar ben de gece sıcaklıyorum. Haha böyle böyle birbirimizi tamamlarız artık. :D 

Teşekkürler, yakışıklımı atmıyorsun bana ne zamandır. :D 

Kullanıyorum işte hep kullanıyorum biri için daha güzelini istemek güzel bir şey aslında ama sen yapınca oyun bozanlık gibi geliyor. Hahah. Neden diye sorma ben de bilmiyorum. :D

Ramazan olmasa onlar da en geç 9da ayakta olurlardı da işte. :D Ben de tişörte geçtim geçen hafta az önce sınavdayken kamera açmam gerekiyordu, giyinir iken üzüldüm biraz. :D 

Yakışıklın yüzünü göstermiyor bayadır ya yeni bir dizi teklifi gelmiş onu da onaylamışlar sanırım iyice aktör oldu çıktı kendisi. Hatta webtoondan uyarlanacakmış dizi, pek beni memnun etmeyecek sahneler var içinde biraz mutsuzum. :D 

14. Caprihorn, 32 dakika önce tarihinde yazdı:

İnşallah iyi geçer hepsi.:cheer1-onion-head-emoticon:  İyiyim abla, yani... şimdilik iyiyim. 

İçeriği Görüntüle

Haftaya sınavlar başlıyor.:crying2-onion-head-emoticon:

Teşekkür ederim. :loveloveplz: İnşaallah seninkiler de çok iyi geçer Capricim. Ve hep iyi olursun. 

pegasusejder, 15 dakika önce tarihinde yazdı:

Geçmiş olsun tekrardan, ah ah o cevaplardan emin olamama durumu çok gıcık. :/ Aaa sen de hep "seninki daha" kavramını kullanıyorsun. :D 

Azıcık kestirebilirsin ya bir şey olmaz herhalde. .) 

Burada hava kapalı, orada nasıl? :) Haha sana da enerjili ve musmutlu bir gün diliyorum. :D Sen de enerji fışkıran çocuk musun şimdi? :D 

Şarkı için teşekkürler. :) 

Ben kullanmıyorum demedim ki sana çok kullanıyorsun dedim. :P

Kardeşim derste ebeveynciklerim hala uyuyor, ev sessiz sanırım uyuyabilirim evet bir denerim uyumayı da uykum da yok biraz dinlenir webtoon okurum uykum gelir muhtemelen.

Burda acayip bir güneş var. Hava da sıcakladı, gece bile sıcakladım hatta normalde çok üşürüm. Uyku setini kaldırmanın vakti gelmiş. Enerji fışkırırım evet bu konuda haklısın. :D

Her zaman şarkılarım ile buradayım. :D

15. Caprihorn, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Nasılsın abla? :thank_you__onion_by_elcerbero: 

Bu hafta sınavlarım var Capricim o yüzden birazcık meşgulüm. Hatta az önce sınavların birinden çıktım, azıcık buraya uğrayayım dedim. Perşembeden sonra yeniden özgürüm inşaallah. Sen nasılsın, iyisindir umarım. :embarrassed1-onion-head-emoticon:

pegasusejder, 7 saat önce tarihinde yazdı:

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlar, sınavı olanlara başarılar, inşallah yüksek yüksek notlar alırsınız yorulmadan. :) Gününüz de bir o kadar güzel ve mutlu geçsin. :) 

Teşekkür ederiiiz. Amin inşaallah. :D Saçma sapan bir sınavdan çıktım, hiçbir zaman emin olamam cevaplarımdan, yine olamadım böyle gelmişim böyle gideceğim sanırım. :D Senin günün bizimkinden daha güzel geçsin. :)

Hisame, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Uyanınn

İçeriği Görüntüle

200x150.gif

Uyandıık. Şahsen ben sınava bile girdim çıktım. Şimdi uyumak ile uyumamak arasında gidip geliyorum. Akşama doğru başım ağrıyacak gibi hissediyorum.. Ama emin olamıyorum durumlar biraz karışık.. 

Freesia, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Herkese günaydın :bye2-onion-head-emoticon:

Günaydın. :)

Herkese bol güneşli, dinç, enerji fışkıran vee sizi musmutlu eden bir gün diliyorum. Bu sabah bunu söyleyerek uyandım. Uyanamadıysanız belki sizi uyandırabilir. :D 

16. pegasusejder, 8 saat önce tarihinde yazdı:

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlar, günaydınlar. İnşallah uykunuzu aldığınız, verimli, güzel, enerjik bir gün geçirirsiniz. :)) 

Teşekkür ederim. :) Sana daha da verimlisi, güzeli, enerjiği inşaallah. :D

Ohayou_Kerem, 4 saat önce tarihinde yazdı:

Herkese günaydın :D Umarım gününüz güzel geçer :bye2-onion-head-emoticon:

Günaydıın. Umarım senin günün çok daha güzel geçer. :cheer1-onion-head-emoticon:

Caprihorn, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Günaydın herkese. :cute1-onion-head-emoticon:

Günaydın Capricim. :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Herkese günaydın, tünaydın, güzel pazarlar. Musmutlu bir gün geçirin. :bye2-onion-head-emoticon:

17. pegasusejder, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Teşekkürler. :) Evet çoğu arkadaşımın ki bitti, siz geçe kalmışsınız. Aaa finallere daha az konu olacaksa o kısmı iyiymiş. :D Tabii final yükü ayrıdır, birde bizde vize %30, final %80 etkiliyordu, finalin yükü tarif edilemez... :D 

%70tir o 80 olsa duramazsın çünkü bak benim okurken bile nefesim daraldı. :D Bizde 40-60. Öncekinde de 40-60tı. :D

Ohayou_Kerem, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Selamlar. İftara bir saat yaklaşmışken midem kıvranıyor bugün :D 

Oo çok iyi, şimdiden sınavlarında başarılar :)

Neyse gerçekten az kalmıştır Türkiye'nin en batısı için bile. Dayan. :D

Teşekkürleer. Sanırım senin de varmış? Peganın iletisinde gördüm ama doğru biliyorsa pega bey, sana da başarılar diliyorum. :D

18. pegasusejder, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Selam ve iyi akşamlar. :) Haha sevindim senin adına, bugün ilk başlarda aç hissediyordum ama şu an ben de gayet iyi durumdayım. :D Ooo tebrikler, sınav öncesi turlar artık basit iş senin için, başarılar sınavlarında. :) :cheer3-onion-head-emoticon:

Teşekkür ederiiim. Herkese başarılar diliyorum. bizimkiler neden bu kadar geçe kaldı anlamadım ama neyse finallere daha az konu eklenmiş olacak en azından, onun yükü beni her zaman daha çok zorlamıştır. :D

19. 5555, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Herkese merhaba, dışarıya çıkmanın imkansız hale geldiği bu günlerde kendimi anime dünyasına atmaya karar verdim, daha önceden Death Note ( herkes gibi:D) Akame Ga Kill, One Punch Man ve bir Asyalı arkadaşımla Your Lie in April izlemiştim. Şimdi Turkanimetv aracılığı ile Demon Slayer izlerken, gözüme forum çarptı ve herkese selam verip, içerikleri yükleyen ve çevirilerini yapan ekibe teşekkür etmek istedim( Özellikle Adonis saol dostum) Daha foruma göz gezdiremedim ama eminim Demon Slayer tartışma bölümü vardır, bir kaç hoşuma gitmeyen ve beni hypelayan sahneleri konuşmak iyi olacaktır. Herkese iyi forumlar xD

Merhaba, hoş geldin. Adında 5555'i görünce direk gülme gibi okudum, bir tay arkadaşım vasıtasıyla öğrendiğim bana hala garip gelen bir gülüş tarzı. :D Umarım bu 5'ler de onlardandır. :D Sana da iyi forumlar! Umarım burada iyi vakit geçirirsin. :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

20. pegasusejder, 17 saat önce tarihinde yazdı:

Oh oh akşama güzel şeyler var demek ki. :) Yav iş yapmıyorsun derken o manada değil, mutfakta yemekle uğraşırken onun kokusuna odaklanmıyorsun sadece, mutfak dışındayken de koku duyuların açılıyor. :D 

Her daim. :) 

Hahaha ne güzel miss gibi ekmek kokusu geliyormuş. :D Dayan Syn dayan, az kaldı. :D 

alıngan günümdeymişim demek ki. :D Mantarın üstüne lor peynir atan biri yüzünden mantar yiyememiş olmam pek? Hahahah. Kendi de sevmedi sonra canım babacığım. Anladım anladım. Kapılar kapalı ders çalışacağım bugün o yüzden. :D

Ohayou_Kerem, 16 saat önce tarihinde yazdı:

Tamam ya kızma :D Pegasus'un da dediği gibi mutfakta olunca kokuya alışıyorsun, onun etkisi olabilir.  Haha kolay gelsin, ne çalışıyorsun? Oo mantar demek, bayılırım mantara :love-onion-head-emoticon: Afiyet olsun :)

Öyle tabi, yerleri dolmaz asla.

Selamlar. 

Herkese hayırlı iftarlar :D

Kızmadım kızmadım. Kızmam kolay kolay. :D Mantar hayal oldu ama neyse. Bir dahakine kimseyi sokmayacağım mutfağa kendim yapacağım mantarımı. 

pegasusejder, 8 saat önce tarihinde yazdı:

@syncdes ve herkese hayırlı sahurlarrr, inşallah gününüz güzel geçer. :)) 

Hawa, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Günaydın:music-crazy-rabbit-emoticon:

Günaydın herkeseee. Bugün derslerimden birinin notlarını tamamladıktan sonra geldim. Kendimi sınırlandırıyorum. :D Birazdan başka derse atlayacağım. Kendinize iyi bakın. Sizi birbirinize emanet ediyorum. :D Hawa ben de emojideki haldeyim şu an çocuklarım çok güzel söylüyorlar. Hatta japonca bir saniyee size de atayım. 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.