Jump to content

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

72

İletiler bölümüne Mileydi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Eline emeğine sağlık Alper ama bende hiç böyle derin izler hatta senin yazdıklarının yarısını yazacak kadar bile düşünceler bırakmayan bir seri  :smile_bilmem: İlk 2 bölümüne zorla dayanabildim, bildiğin klişeler ile süslü moesi, tsunderesi bolca mevcut başından itibaren sonunu tahmin edebileceğin bir örgüye sahip haa seriyi bitirdin de mi böyle konuşuyorsun diyebilirsin dediğim gibi 2 bölüm zor dayandım indirme kotama acıdım o derece  <_< 

Hele ki sen teknolojik olarak geliş, ilerlemenin dibine vur insana bu kadar benzeyen robot yap ama tamir edeme nasıl yani diye sormazlar mı :smile_artiz: 

Salya sümük oldum, şöyle parçalandım, böyle dağıldım yorumlarını okuyunca benim bulamadığım ne buldular bu seride diye düşünmüyor da değilim, elbette seveni vardır buradan onlara selam ederim, bu seriyi o kadar beğenenlerin Shigatsu wa Kimi no Uso izleyince ne yapacaklarını merak ediyorum  ;)

2. Çakma olur da bu kadar mı olur yaa  :expulsion-onion-head-emoticon:  En azından ayırdığın bütçenin hakkını ver 2 bölüm zor dayandım hele ki böyle ecchi dedikleri o hiç sevemediğim türü insanın gözüne soka soka yapmaları var ya :bleeding-onion-head-emoticon: Neyse Rakudai Kishi no Cavalry adlı seri Mahouka Koukou no Rettousei izlemiş birinin bu seriyi izlemesi tamamen karın ağrılarına yol açabilir neredeyse her şeyi çalmışlar bir de üstüne abartı ecchi koyarak daha beter hale getirmişler harcanılan emeğe yazık  :hell-yes-onion-head-emoticon: Bunca yıllık anie izleyicisiyim bu kadar beter bir araklama görmedim tüüü size  :hate-onion-head-emoticon:

3. Ekleyelim bakalım  :LTkJN9u:

Ekim ayı seçin beğenin alın  B)  Hiç biri hah işte bu diye içime sinmedi diğerlerini tek seferde hallettim ama konu Grimmjow olunca benim basiretim bağlanıyor onu anladım hiç birini yakıştıramadım yaa  :smile_bilmem: O yüzden bir sürü çıktıyı ortaya  :D

dk23LV.jpg

A5q7Op.jpg

0mkn09.jpg

Jn4AVo.jpg

Sürprizlerim Şubat ve Nisan ayı :LTkJN9u:

QZlBNZ.jpg

MLyp2g.jpg

Ve tabi ki hepimizin 2016 sı kutlu, mutlu, paralı, sağlıklı, neşeli, hop tirili li lay layyyy olsunnnn :smile_oleyo: 

7Mbg3L.jpg

4. Ertuğrul 'un dediğine bende katılıyorum, ne bekliyorduk ne bulduk onu sorgulamak gerek, herhangi bir beklentim olmadığından benim için hayal kırıklığı bir seneydi demem yanlış olur hele ki geçen yıllara göre tatmin edici bile diyebilirim.  

Aoharu x Kikanjuu, hoşuma gitti mesela orjinal bir fikir ve bildiğim kadarı ile bu tarz başka bir yapımda yok elbette yer yer saçma bulduğum (ana karakterin kız olduğunun alaşılmaması) yerler vardı ama en azından echhisiz ve aksiyonlu bir seriydi  :P Tabi tam ortalık kızışacakken yarım bir son ile bitmesi yine sinir bozuntusuna yol açtı hoş zaten alıştık bu yarım sonlara  <_<

Arslan Senki, zaten gelsin diye beklediğim serilerden biriydi beni de mahçup etmedi elbette %100 bir tatmin asla söz konusu değil ama bu yoklukta ilaç gibi geldi.

Death Parade, ovasını izleyip ah serisi olsa derken gelen serileştirme haberi ile yine beklediğim bir seri en azından konu orjinal  :D

Gangsta. İlaç gibi gelen bir diğer seri daha, yarım bir son diyemeyiz çünkü mangası devam eden bir seri ve mangasına yaklaşınca elbette ara verecek veya bitecekti anlamsız fillerden oluşmasından iyidir, ama yapımcı firmanın iflası ile devamı konusunda yaşanan hayal kırıklığı var tabi :(

Kekkai Sensen, aslında seriyi çözene kadar akla karayı seçtim hala çözmüş değilim ama  :P İzlerken ee bu güzelmiş ana bitti hülyaları arasında beni tatmin eden 2015 yapımlardan birisi olup çıktı  :smile_oleyo:

One Punc Man, fazla söze gerek elbette mangası daha iyi neden? Öyle güzel çizimleri vardı ki anime kısmına iş kalmamış o yüzden okurken aksiyonu hissettiğiniz için animesi siz tatmin etmemiştir diye düşünüyorum en azından bana öyle ama izledim mi izledim  :LTkJN9u: Değdi mi değdi yine olsun yine izlerim  :smile_oleyo:

Ore Monogatari! , işte hiç ummadık bir başarı bana göre harika bir seri Shoujo serilere burun kıvıran ben bu seri ile kendimi aştım daha doğrusu bu anime lendimi aşmama sebep oldu harika bir yapımdı şiddetle tavsiye edilir  B)

Psycho-Pass movie ne desem boş zaten 967987 gözle bekliyordum beklediğime değdi  :wub:

Diamond no Ace, Haikyuu!, Jojo, Junjou, K-Return, Noragami, Owari no Seraph, Sidonia no Kishi, Working!!! devam serileri severek izliyoruz- izledik  :smile_oleyo:

Daha izlemek istediğim bir iki seri daha var şöyle bir baktım da aslında 2015 bayağı bereketli olmuş  :D 

Kısaca (uzun yazmışım ama :whistling: ) 2015 beklediğimden daha iyi olmuş  :o  

5. Şubat ile nisan'da sende abla. Karakterlerden biri sürpriz orasını anladım da diğerind kimi seçmişsin orayı çıkaramadım :S Neyse ikiside sürpriz olsun :P

Abla boş yer kalmadı ama açalım istiyorsan :P

Tamamdır ağustos ayına Gin'i yazıyorum sana :)

Kai'de Ulquiorra'yı istemişti. Kai senide Eylül'e yazdım haberin olsun. Vazgeçtim dersen başkasına yazabiliriz :) Bu arada benimde çalışmalarım bitti ama en son ben paylaşacağım ^_^ Bu arada bütün aylar doldu. Bütün çalışmalar paylaşıldıktan sonra tek bir postta hepsini toplayacağım. 

Ocak- Kai - Zaraki Kenpachi

Şubat- Papillon - Sürpriz

Mart- Sabah Sisi - Urahara Kisuke

Nisan- Papillon - Sürpriz

Mayıs- I'm Quincy - Aizen Sousuke

Haziran- Jans09 - Abarai Renji

Temmuz- I'm Quincy - İnoue Orihime & Kuchiki Rukia

Ağustos- charmer56 - İchimaru Gin

Eylül- Kai - Ulquiorra Schiffer

Ekim- Papillon - Grimmjow Jaegerjaquez

Kasım- UnderminE - Soi Fon&Yoruichi

Aralık- Dj Morphosis - Kurosaki İchigo

Shunsui Kyōraku demiştim  :LTkJN9u: Diğeri de sürpriz olsun  :ph34r:

6. Hoş geldin yeni, kayıtlı üye Ömer nam-ı diğer sShougNn hoş gelmişen, keyifli forumlar paylaşımlar falan fişman herkese yazdığım gibi kurallara uy istediğin gibi takıl   :whistling: 

Birde şu kuralımızı bırakayım ve senin de kuralları okumanı rica ederek terk-i diyar edeyim. Gelir gelmez kuralları dayattılar diye düşünme sakın senin aracılığın ile diğer üyeleri de uyarmış olayım, gözümüzden kaçanlar olabilir sonuçta  ^_^ 

6) Forumda kullanılan dil Türkçe'dir, mesaj atarken imla ve Türkçe kurallarına uymaya lütfen özen gösterelim. Formumuz Japon kültürü ile alakalı olduğundan Japon dili hariç, başka herhangi bir dil kullanımında uyarı yapılmaksızın ilgili ileti, durum yazısı veya imzalar bunu kapsayan diğer şeyler silinecektir. Bu kuralda sizden kesinlikle yabancı dil kullanmamanızı beklemiyoruz. Türkçesi var olan anime replikleri, kitap alıntıları ve normal konuşma sırasında Türkçe kullanabileceğiniz cümleleri yabancı dil olarak yazmamanız gerekir. Oh My God! yerine "Aman Allahım" kullanmanız gibi... Kısacası yabancı dilde abartı olmamalı

7. Bunun için detaylı bir rehber hazırlayacağım ama zaten konu içlerinde belirttiğim uyarı bölümündeki şu megasync kullanırsanız bu kesilme durumunu çözmüş oluyoruz. Zaten ilk megayı seçmemin nedeni de budur. Part part verdim ki hem tarayıcı önbelleğini şişirmesin hemde megasync kullananlar durdur istediğin zaman devam et seçeneğinin bulunması.

Torrent yapma konusunda çekimserim, yazılımcıyım. PC'de ne kadar az dosya olursa o kadar iyi çünkü verilerim önemlidir benim için. Bir virüs taraması için TB'larca dosyadan vazgeçmem gerekebilir. Aslında DVD'lere çeksem, isteyenlere kargo ile yollasam korsana girer mi bilmiyorum :D

Megasync benim pc de acayip kasıyor neden pc külüstür  :P Benim pc den mi yoksa genel bir sorun mu bilmiyorum lakin Uchuu Senkan Yamato 2199 2. partı inmiyor %24 de gelince sayfa çöktü uyarısı alıyorum (çerezleri temizledim pc yi açtım kapadım sync den denedim aynı sıkıntı  :ph34r:   )

Saygılar  :)

8. Evet boş ay var. Karakter ve ayları alalım :rolleyes:

Ocak- Kai - Zaraki Kenpachi

Şubat-

Mart- Sabah Sisi - Urahara Kisuke

Nisan-

Mayıs- I'm Quincy - Aizen Sousuke

Haziran- Jans09 - Abarai Renji

Temmuz- I'm Quincy - İnoue Orihime & Kuchiki Rukia

Ağustos-

Eylül-

Ekim- Papillon - Grimmjow Jaegerjaquez

Kasım- UnderminE - Soi Fon&Yoruichi

Aralık- Dj Morphosis - Kurosaki İchigo

Bende bir tane aldım kaldı 4 :) Belki 1 tane daha alırım ama şimdilik belli değil. Aizen'i bile yeni bitirdim (kafayı yemeden) 

Şubat ile Nisan ayını alayım o zaman  :LTkJN9u: Ulqi yi Kai istemiş o kalsın diğer kaptanın kaptanım ben sana hastayım ı alayım diğer karakter sürpriz olsun sürprize izin var dimi  :D 

9. Mega seçeneği süper olmuş lakin aklıma takılan bir durumu paylaşmak isterim böyle tek link yada 2 link şeklinde tüm bölümlerin olması evet güzel tek tık ile her şey pc de ama, acaba tek dosya içinde ayrı ayrı bölümler şeklinde indirme seçeneği olabilir mi? Malum bazen ara vermek gerekiyor veya tam sona yaklaşırken net gidebiliyor (başıma çok geldi) artı bir seçenek olarak serinin dosyası ona tıklayıp alt alta tüm bölümler şeklinde de bir düzenleme olabilir mi? Böylelikle hepsini yine tek tık ile indirebildiğimiz gibi herhangi bir bağlantı sorununda da en azında elimizde inmiş bir kaç bölüm olur ve tekrar baştan başlamak zorunda kalmayız  :rolleyes: Derdimi anlatabildim mi pek emin olamadım ama  :ph34r:

10. Ben karakteri ön plana çıkarmak için genelde arkaplan ve karakterin arasında boş bi Layer atıyorum. Sonra ona bi renk verip Opacity ayarlarıyla oynuyorum, blur etkisini verip karakteri ön plana çıkarıyor zaten.

Arkaplan için de hazır texture'lar kullanıp onların üzerlerinde oynayabilirsin. Ben de acemiyim ama dediğin gibi uğraşmayı çok seviyorum :D

Benim sıkıntım çok şatafatlı olmasın derken ortaya çokkkkk sade bir şey çıkıyor yada çok sade oluyor azcık alengirli olsun derken hepten ortaya yanar döner meyve tabağı gibi bir şey çıkıyor bende hazır texture kullanıyorum ama kararsızlık kraliçesi olunca ayy hangisini yapayımlar arasında böyle kala kalıyorum  :D Bir de beynim ile parmaklarım arasında ki bağlantı istediğim gibi ortaya çıkmıyor  :P Yeteneksizlik mi yada beceriksizlik mi orası meçhul  :smile_bilmem: Uzun zamandır fotoşok ile uğraşmıyordum azcık paslanmışım onu anladım  <_<

11. Grimmjow'un arkasındaki maviliğe blur mu attın yoksa resmin kalitesi mi düşmüş imgur'a atınca, nedense bi pikselli duruyor :D

Blur blur etmiştim olmamış mı  :huh: Ayy bak sen deyince pek pikselli de geldi şimdi ace ile yıkasaydım böyle olmazdı  :smile_oleyo: Zaten arka plan ayarlama daha doğrusu karar verme sıkıntısı yaşıyorum kafamda ki görüntüye yaklaşamıyorum bile çok acemiceyim ama uğraşmayı seviyorum  :D Daha sonra geleceklere biraz daha dikkat edeyim  :P

12. Soru; alt yazıların hangi fansuba veya çevirmene ait olduğunu belirtebilecek misiniz? Yoksa elimizde bu var idare edin mi dersiniz?

Sebep; alt yazı kaynağı benim için önemli hatta fansubuna göre ne kadar izlemek istesem de sırf çevirisi yüzünden suratına bakmadığım seriler var  :ph34r: 

Onun haricinde tek link üzerinden gidilmesi çok iyi olmuş beğendim emeklerine sağlık ^_^ Sömürmeye başladım bile  :LTkJN9u:

13. Ne yazıkki bende gözükmüyor ama yinede ellerine sağlık [emoji4]

DNS ayarlarını değiştir bro imgur dan attığımdan öyle oluyor malum resim sitesi ama engelli ülkemizde  <_< Dur senin için hızlı resime yükleyeyim  :LTkJN9u:

A50MvX.jpg

GopAjZ.jpg

14.  

Hadi buradan da kutlayayım adet yerini bulsun hepidibörtdeytuyuuuuuuu  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo Nice sağlıklı, başarılı, paralı, neşeli, huzurlu, aşklı meşkli yeni yaşlara  :love-you-crazy-rabbit-emoticon:

15. Gelsin gelsin hatta diğer yarım kalan yeni sezonunu 9875674839 gözle beklediğimiz serilerde bundan örnek alıp başlasınlar çalışmaya  :D Çizimler değişmiş Kanda daha bir erkeksi :wub: Allen daha bir feminen olmuş bana mı öyle geliyor  :huh: Daha eskisini bitirmeyen kendine anime sever diğer kişinin yaptığı yoruma bak  <_< Suç benim değil cortlayan arşivimin :ph34r: Neyse diğer konuya gideyim ben  :whistling:

16. Uzun zamandır kimselere hoş gelmişennnniz demiyordum

yazacak konu bulamayınca tanışma konularına saran admin vol.84675  :whistling: 

Hoş gelmişen, keyifli forumlar, paylaşımlar falan filan kurallara uy istediğini yap hadi kal sağlıcakla  ^_^

Diğer konudan kopyala yapıştır yaptım pişmanmıyım hayır  :smile_oleyo:
  17. Uzun zamandır kimselere hoş gelmişennnniz demiyordum

yazacak konu bulamayınca tanışma konularına saran admin vol.84675 :whistling: 

Hoş gelmişen, keyifli forumlar, paylaşımlar falan filan kurallara uy istediğini yap hadi kal sağlıcakla ^_^

Gidip diğer konuya da yorum atayım hatta buradan kopyala yapıştır yapayım haksızlık olmasın :smile_oleyo:  

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.