Jump to content

Pika-sama

Üyeler
  • İçerik sayısı

174
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

İletiler bölümüne Pika-sama kullanıcısının eklediği dosyalar

1. guwug, 29.12.2020 - 22:42 tarihinde yazdı:

ben gulsah 14(06) yasındayım, anime izlemeye daha yeni yeni başlıyorum. normalde bir iki kez başlamaya çalışmıştım, ama sürekli bir şeyler oldu ve başladıklarımı yarım(2 bölüm izlemek yarım sayılmıyor galiba:?) bıraktım. bu sefer tam başlıyorum:3 uhm.. şirin olan anime karakterlerini ve yaoi gibi şeyleri çok seviyorum, bu kadar. simdiden tesekkurler:* 

Aramıza Hoş Geldin Gülşah  :)  Umarım forumda keyifli vakit geçirir ve eğlenirsin. :relax2-onion-head-emoticon:

2. tutturuuu, 6 saat önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar bir anime var sadece bir kesitini biliyorum

Şimdi bir kadın var bir manken üzerindeki kıyafeti beğenir.Bunu dile getirir. Manken başını hareket ettirir. Der ki : O zaman niye kıyafet değiştirme odasına girmiyorsun.

Tabi manken konuşurken kadına bişi yapıyor kadının gözleri beyaz oluyor göz bebeği kayboluyor

Bu bana sağlam gizem animesi olan "Gosick" teki gizemlerden biri gibi geldi çünkü bir bölümünde buna benzer bir vaka yaşandığını hatırlıyorum. Eğer sadece bu kesitini biliyorsan muhtemelen bu dediğim animenin ileri ki bölümlerinden bir sahnedir. 

Spoiler

Değilse bile izlemeni tavsiye ederim kendi türünde gayet iyi bir animedir kendileri  :)

3. FUEHRER, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Pardon ilk defa çeviri istedimde nasl olacağnı pek bilmediğimden böyle heycanlıyım çünkü cidden çevrisini istediğim anime harika ama ingilizce altyazisi çok karışık ve anlayamadığım bi çok kelime var o yüzden çeviri istedm hem çok izlenecek türden olacağı için siteyede yardımı dokunur diye düşündüm

Bence doğru düşünmüşsün özür dilenecek bir şey olduğunu sanmıyorum ben sadece o çevirmen muhabbetinin ortasında öyle bir giriş yaptım o kadar. Başka bir sorunun felan olursa foruma yazmaktan çekinme lütfen :) :relax2-onion-head-emoticon: 

4. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Oh ne güzel işte, kardeşin senden daha fazla uğraşıyor herhalde sen en azından bir nefes alıp buralara gelebilmişsin. :D

O benden biraz farklıdır fazla bilgisayar felan arası iyi değil zaten az olan boş vakitlerini dinlenerek geçiriyor beraber satranç gibi şeyler oynuyoruz sonuç olarak ona çok az boş zaman kaldığından  uğrayamıyor ama arada ben forumdayken yanıma gelip okuyor o da selamı var bu arada :)

Spoiler

Benden duymuş olmayın biraz ağırdır kendisi (bir işi yapma hızı olarak) ödevlerinin felan da çok olduğu bir gerçek ama 

5. Gorjek, 59 dakika önce tarihinde yazdı:

Benim yorumumu düzenleyerek atmışsın fark etmedim o yüzden soru sorduğunu :silence-onion-head-emoticon:

O kadarını bilmiyorum ama sonuçta çevirmenlerde insan, tahminimce seri bitirdikçe o bölümden anime seçip o seriyi çeviriyorlar bence.

"Bir çevirmeni anlamak için önce çevirmen olmak lazım"

- Herhangi Biri

Spoiler

Buradan tüm değerli çevirmen dostlarımıza saygılar :)

6. Fkrnkrt, 12 saat önce tarihinde yazdı:

selamlar gangsta animesini bitirdim ve şimdi mangasına başlamak istiyorum chapter kaçtan devam etmeliyim bilen varsa yardımcı olabilir mi ve gangsta hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eğer animeyi bitirdiysen manganın 29.bölümünden devam edebilirsin. :relax2-onion-head-emoticon: Gangsta hakkındaki kişisel görüşüme gelirsek ben serinin yeni sezonun gelmesini gerekecek kadar iyi olduğunu düşünüyorum :)

7. Bylogos, 21.12.2020 - 18:20 tarihinde yazdı:

3. Bölümün sonundaki bacağı sakat gözü sarılı arkadaş is cannot.be eren degil mi minna?

Öyle olduğunu düşünüyorum. 4.sezon Marley ülkesinde başladı Erengillere nasıl bağlayacak diye merak ediyordum buradan girdi, bunu fark ettiğimde yeni bölümler için daha da bir heyecan duymaya başladım açıkçası. 

8. Rengonga, 15.12.2020 - 17:13 tarihinde yazdı:

Final Sezonu Spoiler

İçeriği Görüntüle

Herkese iyi forumlar. Benim chapter 130 ile ilgili bir sorum var.

Bu chapterda Eren, Zeke'e Ackerman'ların host'larını koruma gibi bir içgüdüsü var mı diye soruyor. Zeke de "Böyle bir şey duymadım. Bence Mikasa seni sevdiğinden koruyor." diyor.

Ama 112. chapterda, Armin Eren'e yumruk atmaya çalışırken Mikasa istemsizce Armin'i durdurup masaya yapıştırmıştı.

Ackerman'ların host'unu koruma içgüdüsü var mı, yok mu?

Ben ikisininde olduğunu düşünüyorum nede olsa Eren başka bir kızla yakınlaştı mı Mikasa'nın araya girdiğini gördük. Bence özellikle Host'u değilde Ereni korumak üzerine bir refleks geliştirmiş olabilir.

9. KRHerusaizu, Bir saat önce tarihinde yazdı:

YAHU BEN EN SON 247. SAYFADA KALMIŞTIM. NE ETTİNİZ...
    :ghost-onion-head-emoticon:

O ne ya çağ atlamak gibi ben forumu aktif kullanmaya başladığımda 300 de idiler sana gizli bir sır vericem bununla ilgili;

Spoiler

@pegasusejder 4k kasana kadar bu böyle devam edecek gibiymiş @Gorjek de onu yalnız bırakmamak için beraberinde görev başı yapıyor o yüzden yemeyip içmeyip burada sabahlıyorlar bu durum ile ilgili efsaneler var. :homelessonionplz: (forumun 7 gizeminden biri olan Uçan Atın Hesabı )

10. Xaviree, 11 saat önce tarihinde yazdı:

Merhabalar ben Efe 15. yaşımı yeni bitirdim anime izlemeye yaklaşık 1 2 ay önce başladım. Çok anime izlemiş değilim naruto, naruto shippuden, one punch men, death note ve Elfen Lied bitirdim. Anime izlemeye bir arkadaşım sayesinde başladım önce bu ne ya bunlar izlenir mi falan diyordum da iyi ki başlamışım anime önerilerinizi beklerim umarım iyi vakit geçiririz.

Aramıza Hoş Geldin Efe  :)  Umarım forumda keyifli vakit geçirir ve eğlenirsin. :relax2-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.