Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

886
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Hoş geldiniz. :lol:

On 25.02.2014 at 22:25, Amygirl yazdı:

Meltem bu adamı boş ver İchigo yu al saçlarını siyaha boyat al sana Kaien : :D:D

Veletin kişiliği de Kaien olsa hiç uğraşmazdım bu karakterle. :D Üstelik evli.  :wacko:

On 25.02.2014 at 22:33, Zeynep (: yazdı:

ben çok severim bu karakteri eline sağlık sarı şeker  ^_^   dediğini yaptın tebrikler  ;) Ichigo ve Kaien benzerliği kimsenin gözünden kaçmamıştır  -_- bu resimelerden benden gelsin  :P

Spoiler

eWaMZL.jpg

Spoiler

xANRqX.jpg

Spoiler

x0gMkW.jpg

Spoiler

xJNo4B.jpg

Spoiler

wON1Z5.jpg

Spoiler

xGN8k7.jpg

Çok teşekkürler. :D 

On 25.02.2014 at 22:34, Cold Dewil yazdı:

Ekle o zaman canım benide...Gerçi bu karakteri zar zor anımsıyorum ama :unsure:

Kaç bölüm gördük ki seride?  :ph34r: Tanıtımı yaparken zorlandım bu yüzden.  :unsure:

Durum güncellemesinden kalma. :D 

Spoiler

w1Blap.jpg

Ezgiii. :ph34r:  Daha yorum yapmadın ama seni de alıyorum FC'a. :D 

Boşuna Rukia az çekmedi demiyorum. :D 

Spoiler

Kgp3NO.jpg

Bir de harika bir an art var ama onu paylaşamıyorum kimseyle.  :wub:  :ph34r: 

2. Kaien-donoo. :wub:

e5XJvj.png

Flashback ile tanıdığımız kişi.

Ukitake’nin takımının (13. takım) sevilen  teğmeni. 

Komik ve güler yüzlü.  Bazı hareketlerinde odunluk işaretleri görülür ama itici odunluk örneği değil gözümde. :D Bu tavırları samimi yapmış. Rukia’yla konuşmalarını gördükçe gülümseme oluyor insanın yüzünde.

“Rukia isteksizce Kuchiki ailesine katıldı ve daha mezun olmadan ve birlik giriş sınavına girmeden hemen 13. Birlik’te göreve başladı. “

Bilgi için Vikipedi’ ye teşekkürler.

Rukia torpilli olduğu halde 13. Takımdaki shinigamilere adaletli davrandı.

Az çektirmedi hatta Rukia'ya. :D  

Spoiler

bleach68-1.jpgwLNrX1.jpg

Rukia’ya savaşmayı öğreten kişi.

Herife asılmak istiyorum ama evli. :hell-yes-onion-head-emoticon:

Bu da eşi olur:

56714.jpg

Eşi  hollow yüzünden hayatını kaybetti. Ukitake ve Rukia’yla holloeu yakalamaya gitti. Yaklaştıkça ölüme doğru adım attı…

Tüm gücüyle hollowla savaştı. Ancak hollowla arasında çok güç farkı vardı. Rukia yardım etmek için geldiğinde Ukitake ona engel oldu…

Ukitake’ye göre iki dövüş vardı. Birincisi hayatta kalmak için, ikincisi de onurunu korumak için.

İki dövüşte de yardım edilen kişi hayatta kalıyor ama 2. Dövüş için mücadele eden kişi hayatta kalsa bile onurunu koruyamamış olur.

Holloe sonunda Kaien’in bedenini ele geçirdi.Hollow Rukia’ya saldırdığında bilinci bir an olsun yerine geldi.

Kendisini Rukia’nın kılıcına sapladı. Böylece ölümüne son adımını atmış oldu.

Spoiler

KqpLGQ.jpg

Kaien’in ölümü yüzünden Rukia kendini suçlu hissetti.

Buradan saygıyla anıyorum.

Sonraki bölümlerde Hueco Mondo’ da çıkıyor karşımıza.Ayrıntılı olarak anlatmaya çalışırsam bu konudan kimse beni çıkartamaz! :D

Bol flashback ve Kaien bilgisi olan bölümlerimiz başlar.

En çok aklımda kalan bilgi:

Her shinigaminin güçlenmede sınırı vardır ama Kainende bu sınır yoktur. Yaşadığı sürece zampaktousu güçlenebilirdi. : :wacko:

Gifler:

Spoiler

tumblr_mnxp5kCcks1rlvob4o2_250.gif

Ah ah, burayı güzelim gifler doldurcaktı ama bi' bu var. 1,5 yıl önce baktığımda güzel gifler görüyordum. Konu açtığımı duyup kaçırmışlar gifleri. :unsure:  

Kurucu:

Songena

Üyeler:

Barış D. Baryshx

Hazādo

Amygirl

Zeynep (: 

Cold Dewil 

LeornKayn 

free word

Ilithyia

Haruka

quincy

Felix_

Sizden Gelenler:

Spoiler

eWaMZL.jpg

xANRqX.jpg

wON1Z5.jpg

x0gMkW.jpg

xGN8k7.jpg

xJNo4B.jpg

Geride Kalanlar:

Rukia kadar severim. Bu yüzden  konuyu FC’ a dönüştürmeyi planladım.  :D 

Boş bir spoiler üyeler için gelsin hatta.  :D(Umarım üyelerle dolar ileride… :ph34r: )

Tüm forumu bekleriz. :D 

3. Aslına bakarsan ben Gray'in kıyafetlerini sevmiyordum.  

Gray_w_x791.png

özellikle şu hallerini. Hiç sevmiyordum. Gerçi anime genelinde kıyafetleri değişiyordu o yüzden şimdiki kıyafetinin de sabit kalıcağını düşünmüyorum. Ayrıca karakterlerin soluklaştığı konusunda katılıyorum. İlk farkkettiğim ise Lucy'di. Saçlarının rengi falan solmuş gibi. Yok ama ben yeni Gray'i daha fazla sevdim

Benim şu an için merak ettiğim diğer karakterlerde değişikli oldu mu? Özellikle Jellal. Gerçi onu her şekilde kabul ederim ben.

Of of Jellal. :D Son bölümlerde sık görmeye başlamıştık. Yine öyle olsun istiyorum.  :wub:  Bu sezonda daha çok ön planda olur mu acaba? :lol:

4. Güzel mi ki ?

Bir kadına aşık olan 3-5 erkek şeklindeki haremlerdense bileyim izlemeden önceden bariii :D

Gintama'dan sonra en çok anlam bulduğum serilerden biri. :D Harem değil. :D Çoğu shoujo aşkına benzemez. (Seri Josei bu arada. :D )

Bir de Karuta'nın oyundan spora dönüşmesi var. Rekabet filan oluyor. Heyecandan geberdiğim saheleri oldu. :D 

5. Bu konuyu bir gün ben açacaktım. :hell-yes-onion-head-emoticon:

Chihayafuru'da dikkatimi çekti.

Animeden bir kare.

vlcsnap-2012-12-29-00h02m40s208.png

Karuta denen geleneksel şiir oyununda geçiyordu.

Yüzeysel olarak bahsediliyor seride. Chihayafuru' yu izledikten sonra duyunca hoş bir gülümseme oluyor insanın yüzünde.  :lol:

Bir dağ için bayağı simetrik tipi var ayrıca. :D

Gerçek planımı itiraf ediyorum bu yorum bir araçtan ibaret.d1%20(3).gif

Asıl amacım okuyan herkese zorla Chihayafuru'yu izletmek. c1%20(8).gif İyilik yapıyorum aslında. : :D d1%20(23).gif

Paylaşım için teşekkürler bu arada. :D 

6. Bende en çok Gray'in kıyafetini beğendim. Gerçi kıyafetleri ne kadar üstünde kalır oda belli değil. 

Birde Juvia'nın saçları uzamış sanki.

Nisan'a kadar çatlaya çatlaya beklicem artık 

Nesini beğendin?  :mellow: Gerçi bu zevk meselesi. Daha çok Gray'in rahat kişiliğini yansıtmayan, etekli bir kıyafet olduğu için sevmedim. Bakınca rahat görünmüyor kıyafet.  :unsure:

Gray zaten giymicek ne kıyafeti ?

En azından eski ayda yılda bir kıyafetiyle görünce mutlu oluyordum. Şimdi o da yok.  :wacko:

Üstelik eski kıyafeti Gray'in cool kişiliğini yansıtıyordu. Şimdikinde bir şey hissedemedim. Bir de gözümde kıyafetini çıkartışını canlandırınca yine eskisini derim. :D 

(Not: Lacivertle kahverengiyi bi arada sevemedim. :wacko: )

48ad54322fbfb19814de9b1ab3bb154213928305

-33-gray-fullbuster-32786644-1280-1024.j

Çoğu kişi karakterlerdeki küçük değişimleri sevmiş. Bunu görmek güzel.

Ben sevemedim açıkçası. Belki de eski hallerine alıştığım içindir. 

Beklentilerimi büyük tuttuğum için de sevmemiş olabilirim.

Fairy Tail karakterleriyle olsun, çizimleriyle olsun benim gözümde canlılık ve sıcaklık. Karakterlerini arkadaşım gibi severim. Animeyi Fairy Tail yapan yönler gördüğüm kadarıyla gitmiş. :ph34r:

Tonlar umarım animede böyle olmaz. Soluk çünkü, eski canlı hallerini ne kadar özlerim acaba? :huh:

7. bunları paylaşmalıyım :D paylaştıkça paylaşım geliyor :ph34r: bunlar hangi animeden diye sormayın -_- bilmiyorum çünkü :P sadece ilk resim Ruhların Kaçışı filminin devinart çalışması :ph34r: çoğu da öyle zaten :rolleyes:

KrXmQB.png

Kgv45L.jpg

x9W949.jpg

KqQmY3.jpg

Çok güzel. :D  :wub:

İlk iki resim Ruhların Kaçışı animesinden. :D 

http://www.turkanime.tv/anime-izle/Spirited-Away

Dğerlerini de bilen varsa diyebilir mi?.  :wub:

8. Çok sevdim konuyu. :embarrassed4-onion-head-emotico

Bunlar da benden gelsin  :cheer2-onion-head-emoticon: Gaza gelip 30 tane atabilirim. Şimdiden gomeen.  :desperate2-onion-head-emoticon:

Miku:

wvAo4A.jpgKDWk33.jpg

Gönlümdeki en epik resimler:  :bike-onion-head-emoticon:

KqQ2bq.jpgKrXd3P.pngx8WEdW.jpg

Tsukuyo Sevgililer Gününde çikolata fırlatırkene. :D

xY85gA.png

Tamam toparlıyorum biraz. :D

Kn9GJ5.jpg

x9Wpmo.jpg

Final: (Seni bir gün çizicem kaçışın yook. :angry: )

xY85Qj.jpg

9. Sadece şunu demek istiyorum. :D  Allah razı olsun Kubo.  :mellow:

Böyle şaşırmayı özlemişim Bleach' de. :D En son İchigo' yu olgun gördüğümde böyle hissetmiştim. Byakuya' da görmek bir başka oldu. 

Şaşırdığıma sevindim. Sonunda heyecanlandım ama tahmin etmeye çalışma isteğim uçtu. :D Gelecek bölüm için bir şey diyemicim.  :ph34r:

10. Uzuuun uzun yazdım diye okumadan çıkanları, rüyasında eşekler kovalasın. Yeni çoraplarıyla ıslak tuvalet terliğine bassınlar!d1%20(16).gif 

xGGDzb.jpg

Japonlar ve havai fişek sevgisi...  :mellow:  N’oluyor ki sim gibi gökyüzüne dağılınca?  Havai fişek sevgilerini anlamak umuduyla  çok şeyi didik didik ettim.  :cool-onion-head-emoticon:

Ve ortaya çıkan sonuç;

Özellikle shoujo animelerde   karşılaşıyoruz.  Tonari no Kaibutsu-kun, Lovely Complex vs.

En sevilesi sahneler de havai fişeklisinden oluyor. :D

Shojo animeleri dediğime bakmayın. Luffy havai fişek konusunda kendini aşmış.  :bike-onion-head-emoticon:

Gmu Gomu No Hanabi!

One Piece’den bir kare daha:Havai fişek adası.

134. bölümde başlıyor bu ada bölümleri.

Açıklamasını alıntı yapacağım. Resmi kaçacak ama kendi üslubumla anlatmaya üşendim. :D

Ada yaşamı yıllık Havai Fişek Festivali etrafında dönmektedir. Limanın yakınlarında birçok ev ve dükkan bulunmaktadır fakat adanın asıl odak noktası kuzeydeki dağlık bölgelerdir. Odama ve torunu Kodama diğer havai fişek ustaları ile birlikte orada yaşamaktadırlar. Aile havai fişek yapma geleneğini 400 yıl sürdürmektedirler. 

Havai fişeklerin daha fazla ön plana çıkarılması imkansız gözümde. :D Anca bu kadar olur.

Hanabi Taikai / Havai Fişek Gösterisi

(Kısaca Hanabi)

xJWDJY.jpg

Havai fişek gösterileri Tokyo’nun ve Japonya’nın geleneksel yaz eğlencesidir. 

Japonya’da yaşayan bir Türk Ossan gözünden Hanabi:

Evden çıktığımız andan itibaren bir festival havası seziliyor etrafımızda. Son günlerdeki sıcaklar yerini ılık akşam üzerine bırakmış. Etrafımızda kimonolu ve yukatalı genç kızlar ve erkekler, çiftler halinde veya grup grup.

Yazıyı bölüp bu videoyu atmazsam ölürüm. :D Sakura’yı en güzel gördüğüm an. (Şarkının adı Utakata Hanabi.Videoda havaifişekle dolu. Ay bunlar her yerde. :depressed1-onion-head-emoticon: )

http://www.youtube.com/watch?v=XawPsUzc-DY

Metroda alışılmış uykulu, endişeli, ve bezgin memur suratları yerine neşeli insanlarin festival coşkularının yankılandığı şen sesleri var.

Trenden iniyoruz ve gösterilerin yapılacağı alana doğru yürümeye başlıyoruz. Artık etrafımızda sadece festival ve konser izleyicileri var. 

Konserler, piknikler, şenlikler aslında hepsi bu gecenin esas gösterisine eşlik eden, ambians yaratmak için düzenlenen organizasyonlar. Herkes buraya havai fişekleri izlemeye geldi. Ve işte saatler 7’30 a gelirken 10,000 tane fişeğin patlatılacağı gösteri başlıyor.

Yazıyı kesilip biçilmemiş, halinde okumak isteyenler için:

http://4mevsim.wordpress.com/2012/08/12/bir-yaz-gecesi/

Şarkılarının ve filmlerinin de isimleri de bazen havaifişek oluyor. :D  

Bu da filmi:

Hana-Bi 

hanabiuk.jpg

Filmi merak edenler için;

Yılı:1997

Türü:Dram, Gerilim, Suç

Konusu:

Takeshi Kitano, hem yönetip hem de başrolünü üstlendiği Hana-bi’de şiddeti seyrine doyulmayan bir estetikle gözler önüne seriyor. Hana-bi / Havai Fişekler, hayatı boyunca sürekli ertelediği sorunlarını çözmeye çalışan, arkadaşlarından birinin dul kalan eşine para vermek ve ölümcül hasta karısı Miyuku'yu karla kaplı Fuji dağına bir veda yolculuğuna çıkarmak için banka soymaya kalkan Nishi adlı bir polis emeklisinin hikâyesi. Filmde asıl öykünün geri dönüşlerle ve kimi zaman da ileri gidişlerle yer değiştirerek ilerlemesiyle, Kitano kurgudaki becerilerini de büyük ölçüde gösteriyor. Hana-bi, sanatçı için önemli bir dönüm noktası oldu: Hem çok büyük övgülerle karşılanarak 

Sırf ismi yüzünden izlemiştim. :D  Filmde en çok ilgimi çeken yanı duyguları eşyalarda görmekti. Havaifişek bu eşyaların arasında. Çok şeyse olduğu gibi havai fişeği de güzel yapan sevdiklerinle izlemek. Bir de resim manyağı olarak "Gökyüzüne resim çiziyorlar. :mellow: " gibi sonuçlar çıkardım. Özellikle resmi sevenlere tavsiye ediyorum. :D

Adamlar kağıttan havaifişek yapmayı bile düşünmüş.

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/p9xKxEV1FkY?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Özenip kardeşimle yaptım.Yapması biraz zahmetli ama olsun,  kağıdı çevirmesi zevkli. 

Konunun  finalini Watamote’yle yapıyorum. Şarkıcımız Miku.

(Watamote’ yi izleyenler duygulanmıştır şimdi.  :wacko:  )

c1%20(17).gif

Saçmalayışıma sabredip okuduğun için teşekkürler.  :D

Başka bir konuda görüşmek üzere.   :bye1-onion-head-emoticon:

11. Soifon sevilmez mi :( Yoruichi nin üstüne kuma getireceğim kişi :D

Anime bittikten sınra Yoruichi hiç gözükmedi hatta animede Fullbring arcta bile çıkmadı :( Yapılır mı bu bizim gibi Yoruichi hayranlarına Kubo :(

Byakuya bankaisini kaptırmıştı yanlış hatırlamıyosam.Bi daha ki sayıda geri alabilecek mi acaba ? Yoksa direk shikai ile mi dövüşecek orası muamma.

Karakteri biraz zayıf ve uyuz açıkçası gözümde. :D Teğmenini de sevmiyorum. Belki de bu yüzden itici geliyor. Yoruichi' yi görememek en büyük acımız. :(

Bir de Byakuya akıllı adamdır. O konuda endişelenmiyorum. :D Dikenlinin gücünü fark etmiş, bunun için önlemler almış olabilir. Bir de Renji, Rukia, İchigo sarayın orda o kadar yol kat etmişken Byakuya' da değişen pek bir şey olmadıysa ağlarım. :D Byakuya'dan ilginç güçler bekliyorum. Beklentim boşa çıkmaz umarım.  :mellow:

12.  

1-Forumun en tanınmış / popüler üyesi = Hokage_Minato

2-Forumun en geyiği = Bilmiyorum :D

3- Forumun en aktif üyesi =Hokage_Minato

4-Forumun en şamatacısı =Hiç bakmadım :)

5-Forum da en güzel avatar kimin = Tabi ki benim :D

6-Forum da özlediğiniz üye = Kavurma (Gerçekten nick i bu :D)

7-Forum da en suskun üye =SUNA

8-Forum da en iyi Fanclub= SeinenFC

9-Forum da en aktif konu =Muhabbet mekanı

10- Forumun en ____________________________?? çalışkanı = Tabi ki yine Hokage_Minato :D

Orjinal bir nick daha buldum. :lol: Avatar konusunda haklısın. :D :D 

• 8. Norio Wakamoto (Gintama - Katakuriko Matsudaira, Dragon Ball - Cell)

9. Tssho Genda (Gintama - Hedero, City Hunter - Hayato Ijuuin, Naruto - Kurama)

Gintama'dan iki karakter demişler. Gintoki dememişler. :( Bu seiyuunun gönlümde yeri ayrı . Bu da yeter. :D 

Shinsui'nin seiyuusu ve Shanks'ın seiyuusu.  :wub:

13. Bingo! Doğru tahmin :)

Kuchiki taicho meydana çıktığına göre dağılın :)

Keşke yanılsaydım. :( En azından kız sonuna kadar mücadele etseydi. Bankai yapsaydı.  :angry:  Dürüst olmam gerekirse derdim Rukia değil. Kız ve güçlü shinigami arar oldum.Ki bunda Unohana'nın gitmesinin etkisi büyük.  :mellow:  Yoruichi de aktif değil şu an. Feminist sanmayın şimdi beni. :D   Ama dişli bir tane bile kadın karakter olmayınca, gururumuz olmayınca bunalıyorum ya.  :wacko:  :ph34r:

Soi Fon demesin kimse. :D Sevmiyorum onu.  <_<

Çat diye geldi Byakuya'da... 1 bölüm sonra gelseydin bari.  :angry:

Belki de dikenli sandığımızdan çok daha güçlüdür. Byakuya zorlanır. Rukia da yardımcı olur.  :ph34r:  Gerçi bu çok uçlarda bir tahmin. Rukia bile o kadar güçlendiyse Byakuya kim bilir nasıl olmuştur. Kubo bu bölümlerde döktürebilir. 

Ama en azından Yoruichi bir şeyler yapmadığı sürece benim  içim rahat etmeyecek.   :(

14. 1-Forumun en tanınmış / popüler üyesi = Amygirl

2-Forumun en geyiği = Hazado

3- Forumun en aktif üyesi = Bence sürekli değişiyor. :D 

4-Forumun en şamatacısı = Bilmiyorum. :D  :ph34r: 

5-Forum da en güzel avatar kimin = Sebasuchan. Avatarı çok tatlı ve kimsede görmedim o karakteri. :D 

6-Forum da özlediğiniz üye= Ame :wacko: 

7-Forum da en suskun üye = Theia

8-Forum da en iyi Fanclub= İtachi fc tabi ki.  B)   :ph34r: 

9-Forum da en aktif konu = Muhabbet mekanı

10- Forumun en sevdiğin konuları: Ne yapıyorsun, İtiraf Köşesi

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.