Jump to content

Paprika

Üyeler
  • İçerik sayısı

2341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İletiler bölümüne Paprika kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Çoğunuzu sende dahil tabi siyah beyaz fotoğraf çekiniyorsun mavi bir bluz vardı galiba, cold dewil'in vampir style fotoğrafları amygirl daha neler neler zeynep'i görmedim sanırım... :D :D

Zeynep ablayı ben gördüm  :embarrassed4-onion-head-emotico Kimselere anlatmam  :big-eye-onion-head-emoticon:

2. Valla hepinizi araştırdım üye albümüne 0 dan tek tek bakarak gittim ve amacıma ulaştım forumdaki çoğu kişinin neye benzediğini nelerden hoşlandığını daha neler neler öğrendim neden yaptım bunu derseniz (MERAK) derim... :D

(Bir hazado'yu net göremedim ya olsun... :D :P)

Beni gördün mü beni  :ahaaah-onion-head-emoticon:

3. kikuchi-kun? kou'ya meydan okumasından mutluluk duyduğum tek insan/karater...

Ya ama bir 2. erkek karakterleri seven, kollayan bir insan olarak çok üzülüyorum: 

Mangada şu sıralar Kikuchi ve Futaba'nın ilişkileri gayet iyi gidiyor da en sonunda ana karakterle birleşecek tabii ki ana karakter kızımız. Madem içinizde bir yerlerde hâlâ diğerini seviyorsunuz, vermeyin umut şu çocukcağızlara. :hell-yes-onion-head-emoticon: 

Okumayacağım bir daha aşk üçgeni ya  <_<

4. Biraz abartı bir yaklaşım olmuş

Baya güldüm ama beyin yıkama olayı beyin öldürme olarak yazılsa olurdu türk tvsinde yararlı olan program sayısı cok az

Dizilerimizde gençliğe kötü örnek olacak çok şey var ( internet dünyasında bu yazdıgım biraz sacma oldu internet ortamında zaten zehirleniyoruz yeterınce :) ) animeler bile aslında bir nevi düşünce şeklimizi degiştiriyor ( sadece türkiye değil tüm dünya etkileniyor )

Yahu şimdi Türk televizyonlarında yapımcılar ne izleniyorsa onu yapıyor, adamlar ekmek parası peşinde. Düşünebiliyor musun bizde orta yaş ve yaşlı kitlesi tarafından bir walking dead, game of thrones izlendiğini ve bu tip rtük'ü çileden çıkaracak sahneleri ve unsurları olan dizilerin bizim ekranlarımızdan izleyen kişilere zevk verebileceğini.(Açıkçası ben Türk filmlerini bile küfür ederek izliyorum, en ufak içkimsi şeyi buzlandırıyorlar.) Reklam reklam reklam derken zaten dizi izlenmez. Yani biz böyle geldik böyle gidiyoruz, televizyonların bundan kurtulması için bir devrim olması gerek Türk televizyonunda :D Savaş verilmesi gerek. 

5. Youtube'a girip yorumları okuyordum biri şöyle yazmış

Çocuklar duymasının çekim tarihi 2002,  Death Note 2006  yani Death Note yazarı Çocuklar duymasını mı kendine örnek almış ??

Hal-uk Ry-uk   Ligt Selami Light Kagami

asglhfkasjşdağsgjwasf

Bu videoyu yapan arkadaş işsizliğin dibine vurmuş  hayatımdan 3dk çaldın tanrı seni kutsasın :D

Doğru lan, bir de o var. Çocuklar duymasın daha önce :D 

Ama tabi illüminati varsa ve uluslararası çalışıyorsa önce Türkiyeyi çocuklar duymasın ile ele geçirip Japonya'ya  Death Note'u salmış olabilir. Gerçi videoda iki yapım arasındaki benzerliklerden başka bir şey yok. Benzemesi neden bizi korkutuyor anlamadım :D 

6. Oldu olacak burada da yönetimde ilüminati var o zaman :ph34r:

Halil Karahan Profil resminde tek göz...

Schneizel profil resminde tek göz...

Barış Admin o da tek göz...

:ph34r:

Tesadüf mü ? Geceleri burdaki adminler aslında :ph34r: :ph34r:

Yare yare...

Herşeyi birşeye bağlayan bir milletiz şahsen...Doğru yada yanlış sen ilümanitiyi bilsek bulsak görsek duysak ne yapacaz :D

O değil de ilümaniti djkhfjks 

7. Biliyorum ya :D İlginç dedim ya. Pek bişe anlamadım ama önemli bişeye benziyor diye paylaşıyım dedim bişey çıkaran var mı :D

Beyniniz yıkanıyor demek istiyor işte videoyu yapan kişi. Bence de yıkanıyor ama yıkansa da yıkanmasa da herkes modern köle yani, çok da şey yapmaya gerek yok böyle geldik böyle gidiyoruz :D 

8. Varmak istediği nokta nedir, giriş var gelişme yok, sonuç desen hepten yok videoda. Ben her türlü teoriye kulak veren bir insanımdır ve her şeye olanak verilmesi ve kulak arkasına atılmaması gerektiğini savunurum çoğu zaman ancak Hal-uk, Ry-uk olayına hayli güldüm :D Bazı insanlar her şeyden nem kapıyor. 

9. olsun fikrim hala aynıydı :D halada aynı istisnalar kaideyi bozmaz çünkü

Tüh, ikna edemedik  :mellow:

ben bu üçlünün hem mangasını hem de animelerini çok seviyorum. adını hatırlamasam bile bir sürü manga okudum. hatta şimdi dönüp aynı mangaları tekrar okuyorum. animeleri de tekrar izlemeye başladım. :embarrassed3-onion-head-emotico

Ben de listelemeye başlamadan önce, o türde o kadar çok manga okudum ki, şimdi aynılarını bulmaya çalışıyorum bulamıyorum.  :hell-yes-onion-head-emoticon:

10. türü önemli değil senaryosu kaliteli olsun yeter.

Genelde senaryo kaliteli olsa da -yani orijinal bir konusu dahi olsa- türü dandikse içine ediyorlar. Mesela güzel konulu ecchiler, takla spagat kâr etmez, her türlü bozuyorlar o senaryoyu tabii seinen olmadıkça.

Ben de ocakta yazılmış şeye nisanda cevap attım ya la. :ph34r: 

en sevdiklerim romantik okul ve komedi üçlüsüdür :ahaaah-onion-head-emoticon: . diğer türleri de severim ama bunlar favorimdir :embarrassed4-onion-head-emotico

Onların animeleri değil de mangaları daha bir güzel oluyor ya, animeleri hep birbirine benziyor. Gerçi mangaları da birbirine benziyor da daha çok manga olunca animeye kıyasla, arasından güzel olanı ayıklamak daha kolay oluyor :D 

11. Animelerdeki gerçek üstü aptal kız hareketleriyle kendi kendime dalga geçmek adına şekillere girerim. Mesela öyle dandik animeler izlediyseniz bilirsiniz, kız ve oğlan okul yolundadır, kız tatlı tatlı bir şey söylemek istediği için fşuuv diye dönüp tek ayağının üzerinde öne eğilerek ve işaret parmağını kaldırarak "ninin nini niniini" diyerekten olabildiğince kawaii çıkarmaya çalıştığı sesi ve şirin olduğunu düşündüğü yüzüyle "Nee Bıdı bıdı-kun?" der. Böyle aptal kızlar olmasın pilis olmasın yani. 

12. Aslında ben mangadaki karakterlere daha çok aşık oluyorum. Mesela hiç bir anime karakteri benim için bir Mamoru değil (Hirunaka no Ryuusei'den) 

Edit:

tumblr_mz9dujAQqi1sdsr2qo2_1280.jpgOff ya keşke tüm erkekler Mamoru gibi utangaç olsa kıyamam :D 

Ama şimdi Vampire Knight'tan Zero, Tonari no Kaibutsu-kun'dan Haru da yok değil. Hatta Haru'yu gördüm göreli tüm yakışıklı ve orijinal karakterli anime- manga kişilerine Haru demeye başladım. Hepsi benim bir Harum. 

Gerçi hepsinden önce, ilk göz ağrım, Sokkam var benim.

Sokka21.jpg

Zuko da ayrı bir mesele ama Sokka bambaşka. 

Onun dışında bir süre Light'a bir süre L'e aşıktım :D

%255Banimepaper.net%255Dpicture-standard

O yüzden bu ikisini birbirine yapalım ve sorun ortadan kalksın bence.

L-and-Light-Kiss-death-note-yaoi-1742334

Şimdilik bu kadar ya tamam. 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.