Jump to content

Witch.

Üyeler
  • İçerik sayısı

797
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İletiler bölümüne Witch. kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Kacacak hicbir yerim yoktu, ben de buradayim; cogu kimsenin bilmedigi, bilenin de eglence amacli kullandigi yerde icimi dokuyorum.

Hani sorarlar ya lambadan cin ciksa da bir dilek hakkin olsa diye yahut hayatta en cok istedigin sey... Cok kez sordular bana bu soruyu ve...

Bakin ben cok iyi yalan soylerim. Bu da buranin itirafi olsun. Kimseye soylemem ne kadar iyi bir yalanci oldugumu, neredeyse hic yalan soylemem zaten de sorarlarsa iyi bir yalanci misin diye "Evet" derim. Inanmazlar. Dobra ve durust bir kizin sinirlendiginde agzina geleni soyleyen fevri kizin iyi bir yalanci olduguna inanmazlar. Hikaye yazdigimi/yazar oldugumu bilenler kurguyu kurabilecegimi dusunup "Mimik yapabilir misin?" diye sorarlar gozleri inanmadiklarini haykirir. "Hee bilmem ki" derim hafif utanmis ve geri cekilen bir tavirla. Evet mimik yapabilirim. Kendimi yalan konusunda bir profesyonel olarak goruyorum ama neden bu kadar iyi oldugum simdiki mevzu degil.

...ve ben her seferinde yalan soyledim diye itiraf ederek devam edeyim. Dedim ki: "Istedigim butun kitaplari alacak kadar para istiyorum," bilirler parayi sevdigimi, inandilar. Dedim ki: "Iyi bir universiteyr girmek istiyorum," bilirler ilgilendigim konulardaki ogrenme askimi, inandilar. Dedim ki: "Asik olmak istiyorum," bilirler hislerimin ne kadar tekduze oldugunu, inandilar.

Kimseye soylemedim esas istedigimi: Huzur.

Mutluluk, para, basari... Huzur olmadan anlamsiz.

Belki de ben oyle saniyorum cunku ilk uc saydigimi hic doya doya tatmadim. Huzuru ise hic. Tamamen koca bir hic. Mutlak sifir.

Hayatim tamamen monotona bindiginde de her gun farkli bir seyler yaptigimda da tadamadim huzuru. Istedigim liseye girdigim gun de yuzlerce liralik alisveris yaptigimda da yoktu huzurum. Hic olmadi.

Dis huzuru sagladigimda icim rahatsizdi, antidepresanlar icimi yatistirabilirlerde disarisi berbat oluyordu.

Bugun de o gunlerden biri, her iki yonden de huzursuzum ve mecazen tabiri caizse kaniyorum.

Belki bu dunyada en istedigim seyi asla elde edememekle sinaniyorum.

Belki sinanmamdan gecemedim ve cehennemdeyim.

Metafor, benzetme, abarti degil bu. Gercekten buna inandigim zamanlar oluyor. Inanmadigim zamanlarsa bunu dusunmediklerim.

Yarin gecmez de illa bir gun gecer bugunun acisi da, yaralari kalir ben de gormezden gelirim. Sadece bugun ilk kez haykirmak istedim. Ya sustum ya fisildadim. Bugun icimden alicisini bilmeden yazmak istedim.

Bugun ozel.

Bugun umudumu yitirdigim gun.

Asla huzuru bulamayacagimi anladigim gun, bugun.

2. Cosplay'le alakam yok sadece o kadar seviyorum ki istememek elimde değil:

Durarara'dan Orihara Izaya olacak o nemrudun siyah bir mont mu dersiniz parka mı, işte ondan var kol uçları kapüşonu falan beyaz kürklü gerisi tamamen siyah. Yemin ediyorum benzerini aramaktan bütün dış giyim fiyatlarını ve modellerini öğrendim ama aynısını bir türlü bulamadım. 

Yazık la bana. 

3. Sayalım:

Araragi Koyomi & Oshino Shinobu - Monogatari serisinden.

Araragi zaten kelimelere sığmayacak güzellikte bir karakter; yanına zeki, güçlü, kurnaz, sivri dilli ve hayat tecrübesinde maksimum yapmış bir vampir koyunca diyalogları ve beraber savaşmalarını izlemek tadından yenmiyor.

Nezumi & Shion - No. 6'dan

Nezumi neden Nezumi'sin sen? Nezumi'nin felekten yediği kazıklar ve hayatta kalma becerisi ile Shion'un saflığı ve ilginç düşünme biçimi birleşince süper ikili oluyorlar, daha fazla devam edersem ağlayacağım...

Lelouch vi Britannia & C.C. - Code Geass'tan

İsimlerini yazarken bile bilgisayardan muhteşem zekanın altındaki duygusallık kokusu geldi, gözlerim doldu, bu konuda konuşmak istemiyorum.

Kururugi Suzaku & Euphemia vi Britannia - Code Geass'tan

Animeyi izleyenler bilir, bu bir tabudur, konuşamam. 

Edward Elric & Alphonse Elric - Fullmetal Alchemist'ten

Var olmuş ve olacak en iyi kardeşlik. Ya iki insan bu kadar mı muhteşem olur? Aman be...

Sasori & Deidara - Naruto'dan

Aynı anda taban tabana diyebilecek kadar zıt, bir o kadar da benzerler. İşte bunu seviyorum. 

Hitachiin Hikaru & Hitachiin Kaoru - Ouran High School Host Club'dan

Sinsi ve fırsatçı mizahlarının yanında birbirlerinin kusurlarını kapatan derinlikleriyle gönlüme taht kurmuş ikizler, canparelerim...

Midorima Shintarou & Takao Kazunari - Kuroko no Basket'ten

Bu seriden birçok sevdiğim ilişki hatta birçok ship'im var ama bu ikisini özellikle ve objektif olarak da takdir ettiğim için bu listede. Dünyanın en sabit ama en zevkli ilişki dinamiklerinden biri bu ikisinde. Kıskanmamak elde değil! 

Fushimi Saruhiko & Yata Misaki - K Project'ten

İhanet ve bağlılık arasında kalmış pamuk ipliğiyle değil çürük iple bağlı izlemesi müthiş zevkli bir ikiliydi, teşekkürler. 

Kokonose Haruka & Enomoto Takane - Mekakucity Actors'dan

Zıtlıklar, ergenliğin verdiği karmaşa, kendini tanımanın garipliği, kendini başkalarına tanıtmanın korkusu, zevklerimi ve renklerimi ortaya sunarsam kınanır mıyım şüphesi, dünyanın en şeker tsunderesi ile en nazik beyefendisinin ilişkisi... Siz tekrar bir araya gelin diye kulağımı keserim, lütfen. 

9 & 12 - Zankyou no Terror'dan

Güven.

Iwaizumi Hajime & Oikawa Tooru - Haikyuu'dan

Yüzeyde klasik ağır başlı olanla umursamaz aptal ikilisi gibi dursalar da aralarındaki güven ve arkadaşlık inanılmayacak kadar sağlam, seviyorum.

Ve iç sesime sesleniyorum: Hayır Free'den bahsetmeyeceğim. Şşş, burada olmaz. Çok uzun sürer.

Evet, bu kadar.

Bu.

4. Bu site hayırlısıyla tamamlanırsa forumca gidelim üye olalım işte ne zararı var? Bakarsınız tutar ya da bayağı güzel bir yer olur, orada vakit geçiririz işte misler gibi. Ne zararı var yani bence gayet güzel bir fikir. 

Kardeş, ben pek anlamam bu tip şeylerden ama baktın güzel bir iş çıkardın, facebook'ta Medeni Hali: Otaku diye bir sayfa var adminlerle konuş bi' bak reklamını yaparlar mıymış diye. Yorumlara link atma ama, adminlere git direkt. 

Haydi kolay gelsin sana!

5. Durarara x2 Bölüm 4

İlk sezonu yavaş yavaş (ve ağlaya ağlaya) bitirmiştim ve şimdi bu sezonda haftada bir bölüm izleyerek söylüyorum ki bu anime sadece psikolojik gerilimden ibaret. Evet gülüyorsun, evet dram da var. Evet fantastik ve evet buna karşın çok gerçekçi. Ama sürekli bir şeyler olacağını biliyorsun, ileride her şeyin birbirine gireceğini biliyorsun, Orihara Izaya'nın planlarını devreye sokacağını biliyorsun, bu yüzden en ufak bir problemde gerilmeye başlıyorsun. 

Üç bölümlük -kısmi- rahatlıktan sonra olaylar yine yavaş yavaş düğümlenmeye başladı ve kördüğüm olup biri çözmek için makasa başvurana dek her hafta gerilmeye devam edeceğiz. 

Kuroko no Basket S3 Bölüm 4

Bu anime beni yoruyor be. 

Bağırmamdan bütün ev benimle birlikte izliyor animeyi, ettiğim küfürler de cabası.

Neyse en azından Reo'nun sesi şiir gibi olmuş.

Ben gidip bu bölüm hakkında kafasını şişireceğim birini bulayım...

6. Huy olarak benziyormusun, huy olarak iyi bir kızdı senjougahara'dan iyi olmasın, senjougahara favori kız karakterimden ilk üçe girer her zaman, aşırı tsundere ama ne yaparsın :P genellikle şekil yönünden benzerlikleri ön plana çıkartmış millet :)

Senjougahara benim de favorim, tsundere olmanın en yakıştığı insan, adeta bir melek...  :wub:

Hanekawa kadar çalışkan değilim onun kadar mesafeli de değilim sanırım ama problemlerini içine atması ve güvenilir olması bakımından evet benziyoruz.  :)

Yeni fark ettim alakasız olacak ama FORUM ADMIN kısmında neden SERAGAKI AOBA var? 

:blink:  :blink:

7. Bu tip bir başlığa bir ya da iki yıl önce de girip tipimin hiçbir anime karakterine benzememesinden şikayet etmiştim. O zamandan beri yarım yüzlük anime bitirdim, saçımı çok kısa kestirdim sonra biraz uzattım gözlüklerimi değiştirdim ve hala bulamıyorum. 

Kader...

Şimdi liste: Gözlüklerim yoksa Zankyou no Terror'dan Lisa Mishima. Yüz şekli saçlar ve fiziği bana benziyor. 

Monogatari serisinden Hanekawa Tsubasa olabilir, tabii kısa saçlı hali. 

Durarara'dan Sonohara Anri olabilir amma ve lakin saçlarım onunkiler gibi düz değil. 

Pes. 

Bu yıl da bana benzer anime karakteri yok. 

8. İki yıldır Asuna'nın nesinin bu kadar yüceltildiğini anlamaya çalışıyorum lakin hala başaramadım. Gayet sıradan bir karakter, hatta klişe bile diyebiliriz. Klasik kumral anime kızı, her erkeğin ideali olan iyi bir ev hanımı ve iri göğüslerle süslenip konseptte baş dişi karakter olabilmesi için savaşma yeteneği eklenmiş. Size Asuna'ya benzer binlerce kız bulabilirim kurgusal karakterlerde. Asuna'nın nesi bu kadar çekici? 

Hele Kirito! Ay onun o üçüncülükte ne işi var! 

Kageyama'nın Rin'i geçmiş olmasını da garipsedim açıkçası. Rin'in "bad boy" tavırları geçince fandom çocuğu listede gerilere atıverdi. Kageyama'cığı da severim tabii. 

Bir de bu listede sadece ana karakterler mi var bana mı öyle geldi? Çünkü Uta'yı geçtim, ben bu listede Oikawa Tooru'yu beklerdim!

9. Magi'den Sinbad. Nefret ediyorum kendisinden. Sırf Ja'far'ın uğruna sevmeye çalıştım ama başaramadım. Üzgünüm Ja'far....

K Project'ten Munakata Reisi. İlk gördüğüm andan beri sevemedim. Sevmeyeceğim de. Sevilecek ne yanı var ki? 

Kuroshitsuji'den Sebastian Michaelis. Animeden zaten nefret ettim ama bu Sebastian... Döve döve cehenneme geri postalamak istiyorum.

Vampire Knight'tan Kuran Kaname. Ya sen kendini ne sanıyorsun? Bi "ben çok acı çektim"cilik, bi "her şeyin en iyisini ben bilirim"cilik. Hadi be oradan!

Death Note'tan L. Duygulara sahip değilmiş gibi davranırken bir yandan da tamamen mantığını kullanamaması yüzünden derinine inememiştim.

Naruto'dan Uzumaki Naruto. Tamam Naruto anladık, sen Hokage olacaksın tamam lütfen tamam sus!

10. Tokyo Ghoul benim için ciddi bir seri çünkü her ne kadar fantastik ögeler de barındırsa psikolojisi çok gerçek. Ayrıca Kaneki Ken'i barındıran anime -ki kendisinin "saç rengi değişmeden önceki" hali kendime en yakın bulduğum karakter. O yüzden yazacağım:

Doğuştan bir ghoul olsaydım: Bir yaşa kadar ailemin benim için avlanmasına izin verirdim. Tanıdığım güvenilir birinden dövüşmeyi ve kagune'mi (tahminimce bir "bikaku"m olurdu) kullanmayı öğrenirdim. İnsanların arasına karışır, eğitimimi tamamlardım: Bir psikiyatrist ya da psikolog olarak. Ardından hastalarımdan geri dönüşü olmayan rahatsızlıkları olanları seçer ve avlardım, intihar süsü vererek. İnsan hayatına saygı duyarım ve benim için her insan değerlidir ama düzeltemediğim (için) kendini öldürecek birinden beslenmekten sakınca görmüyorum. 

CCG'den olsaydım: Gerideki beyin takımından olurdum. Savaşmak için küçük yaştan beri eğitiliyorduysam en iyi ukaku tipi ghoul'ları avlayacağımı düşünüyorum ama şu anki halimle ancak eksik noktaları birleştirmek ve teoriler üretmek bana uygun. 

Sonradan ghoul'a dönüştürülseydim: İntihar ederdim. Yine de beni bu dünyaya bağlayacak birileri varsa ondan yardım isterdim. Bir süre karanlıklarda yalnız takılır, ceset artıklarıyla beslenirdim. Gücümü toparlayıp yeni bedenimi kontrol etmeye başladığımda barışçıl bir ekibe -Anteiku gibi- katılacağımı düşünüyorum. 

11. Gekkan Shoujo Nozaki-kun gibileri çok nadir geliyor cidden. Ama tahminen romantik komedi türünü seviyorsun. Lovely Complex önerilmiş ama ben de önereyim. İlk animemdir. Onun dışında Special A'yı önerebilirim. Komedisi romantizmi falan yerinde. Hiyokoi diye tek bölümlük bir ova var. Mangası halen devam ediyor ama şirin bir ova. Ouran High School Host Club da güzeldir. Seveceğini düşünüyorum. Ano Natsu de Matteru yeni ovası çıkan bir anime. Fantastik, komedi, romantizm. Aşk üçgenleri değilde beşgeni var sanırım ama izlemediysen izlemen gerekiyor. Ovası dediğim gibi yeni çıktı yakında eklenir. Çok önemli olacak. Klasik olacak ama Itazura na Kiss de yazmadan olmaz. En popüler kore dizisi Playfull Kiss'in animesidir. Üniversite ve sonrasını anlatan sayılı animelerden. Kareshi Kanojo no Jijou'yu da söyleyeyeim. 13/26 askıda bir seri. Gerçi ben devraldım, izlemelisin. Kotoura-san şirin komedi azıcık da dramı var ama çok da değil. Sakurasou no Pet na Kanojo ve Toradora'da önerebileceğim animelerden. Toradorayı izlemelisin. Tsunderelerden ben de nefret ederim. Erkek tsundereleri seviyorum sadece, kızlarda nefret ediyorum ama yine de izlemen gerek.

Sukitte ii na yo ve Kimi ni Todoke'yi seviyorum ama ikisininde ana karakterlerine uyuz oluyorum. 

Ouran'ı izledim ve o shoujo'dan çok komedi yahu. Sakurasou aklımdaydı attım listeye, diğerlerine de bakacağım teşekkürler. 

Toradora'yı iz le me ye ce ğim. 

İnadım inat. :D

ahshsjd Lovely Complex teki oğlanın da boyu 156 hatta en bilindik replik:

Otani seni lanetliyorum her gün 1 cm kısalacaksın 156 gün sonra yok olacaksın :D esas kızımız Koizumi Risa soyluyor

:D :D :D :D :D Ben bugün başlıyorum o animeye. Şimdiden güldürmeye başladı.

(O değil de umarım bir iki santim uzamışımdır iki yılda :D ) 

12. Daha önermemi ister misin? :D Bu gün tam anime önerebilecek havamdayım, izlemedigim animeleri bile önerebilirim o derece  -_- 

Önerin önerin. Boğazıma kadar animeye batayım istiyorum. (Boy: 156)

Kubraaaaağğğğ Skip Beat i nasıl izlemezsin :D zamanında o kadar kapıştık Şevval le Sho mu Ren mi diye :D

Lovely Complex in ve Skip Beat in,çizimleri eski değildir. Sadece çizim tarzı farklı. Karakterler daha uzun,çiziliyor ve chibi çizimlere daha çok önem veriliyor. Chibi komedisi o kadar farklı ki özellikle Skip Beatte komedinin çoğu o değişik,çizimlere bağlı gerçekleşiyor :) Hele de Mogaminin cinleri ayrı bir zeka urunu :D konuları bakımından da en iyi shoujolardır bana göre.. En azından kızlar o kadar embesil değil :D

Ahahahah hatırlıyorum o tartışmaları :D

Of ikna oldum ilk o ikisini izleyeceğim! 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.