Jump to content

SeptNoir

Üyeler
  • İçerik sayısı

136
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    SeptNoir got a reaction from jans09 in D. Gray Man   
    Linkteki 3. ve 4. yorumları tercüme ettim.
    Earl milenyum; efsanevi kimyager ve vaiz olan Dorian Gray'den esinlenilmiş, ve sonrasında seri "D. Gray-Man" adını almış. (bkz: http://tr.wikipedia....#39;in_Portresi )Aynı zamanda, siyah kötüleri tanımlarken ve beyaz iyileri tanımlarken, gri (gray) bunun ortasını tanımlamak için kullanılır.
    Akumalar, noahlar, ve earl siyah olurken ve exorcistler beyaz olurken, ana karakter Allen Walker, bunların ortasındadır.
    Allen'in, earl'le yaptığı anlaşma sonucu sol gözü lanetlenmiştir ve iki gruba da girmemektedir.
    " İkisi de benim parçam ve ikisi de eşit. Hem insanları, hem de akumaları kurtaracağım " diye bir repliği de vardır.
  2. Beğen
    SeptNoir got a reaction from Pelin ლ(^⊖^ლ) in Üye Albümü   
    Bayanlar veeee baylar, karşınızda börtik:

3. Beğen
    SeptNoir got a reaction from Nanilyas in Elfen Lied FC   
    Tüm elfen lied fanları saklanıyor mu ne yapıyor :D
    Neyse beni de eklersen sevinirim :)
  4. Beğen
    SeptNoir got a reaction from alexandraxv11 in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Arkadaşlar yaptığım araştırma sonucu, yarım kalan D. Gray Man serisinin devam edeceğinin belirtilmiş olduğunu öğrendim! Bölümler yapılmış ve düzenlemeleri bitmiş, ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, öğrendiğim zaman konuyu güncelleyeceğim.
    Sabırla ve heyecanla bekliyoruz... :)

http://forum.turkani.../page__hl__gray
    http://www.turkanime...etay/D-Gray-man
  5. Beğen
    SeptNoir got a reaction from alexandraxv11 in Size Göre En Yakışıklı/Karizmatik Erkek Anime Karakteri   
    Tuhaf bir şekilde bende resim yükleyemiyorum :D
    Benim en karizma bulduğum karakterlerse;
    1. Dante - Devil may cry
    2. Allen Walker - D. Gray Man
    3. Lelouch Lamperouge - Code Geass
    4. Alucard - Hellsing
    5.Spike Spiegel - Cowboy Bebop
  6. Beğen
    SeptNoir got a reaction from muratsev14 in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Bu öğrendiğim bilginin kaynağı sağlam olmasa konuyu açmazdım. Bu konuyla ilgili çoğu dayanağı olmayan, yalan/gelişigüzel haberlerin olduğunu biliyorum. Fakat kaç gündür emin olana dek, o kadar yoğunluğum arasında sayısız kaynakları gözden geçirdim, soruşturdum ve inceledim son olarak resmi açıklamalarla haberin kesinliğinden emin oldum ( bu süre içinde ne doğru dürüst uyudum ne de yemek yedim nasıl bir D. Gray Man hayranı olduğumu anlıyorsunuz)(ÇOK MUTLUYUM)
    Bir arkadaşımın, annesinin arkadaşı, Tokyo'da anime yapım şirketinde çalışmakta. Söylediğine göre animenin mangaya çok yakın olmasından dolayı Hoshino-sensei'nin bütün bölümleri bitirmesi için ara verileceğini belirtmiş. Aynı zamanda D.Gray Man manga ve anime serisinin, başarı ve popülerliğini göz önünde bulundurursak böyle bir popüleriteyi yok etmek istemediklerini söylemişler. Son olan 103. bölümün 1. sezonun finali olarak kabul edileceği ve ikinci sezonun "Next Stage" (İkinci Aşama) adıyla devam edeceği belirtilmiş. Sonu daha ilgi çekici ve hayranlar için heyecanlı bir hale getirmek aynı zamanda manganın bitişi için süre tanımak için sezon arası ara verdiklerini söylemişler. Fakat Verilen bu ara Yapımcı ve Yayınlayıcılarla yaşanan çeşitli sorunlar(detayları bilmiyorum) nedeniyle düşünülenden çok daha uzun sürmüş ve son olarak, resmi bir anime yayın kuruluşu ve şirketi bizzat animenin bölümlerinin tamamlandığını ve en kısa zamanda yayınlanacağını belirtmiş.
    Tahmini tarihler olmasına rağmen kesin bir tarih söz konusu değil o yüzden eklemedim fakat anime serisinin devam edeceğinden eminim.
    Tabii ki de ilk olarak sizlerle paylaşmak istedim. ^_^
  7. Beğen
    SeptNoir got a reaction from MisakiHinata in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Bu öğrendiğim bilginin kaynağı sağlam olmasa konuyu açmazdım. Bu konuyla ilgili çoğu dayanağı olmayan, yalan/gelişigüzel haberlerin olduğunu biliyorum. Fakat kaç gündür emin olana dek, o kadar yoğunluğum arasında sayısız kaynakları gözden geçirdim, soruşturdum ve inceledim son olarak resmi açıklamalarla haberin kesinliğinden emin oldum ( bu süre içinde ne doğru dürüst uyudum ne de yemek yedim nasıl bir D. Gray Man hayranı olduğumu anlıyorsunuz)(ÇOK MUTLUYUM)
    Bir arkadaşımın, annesinin arkadaşı, Tokyo'da anime yapım şirketinde çalışmakta. Söylediğine göre animenin mangaya çok yakın olmasından dolayı Hoshino-sensei'nin bütün bölümleri bitirmesi için ara verileceğini belirtmiş. Aynı zamanda D.Gray Man manga ve anime serisinin, başarı ve popülerliğini göz önünde bulundurursak böyle bir popüleriteyi yok etmek istemediklerini söylemişler. Son olan 103. bölümün 1. sezonun finali olarak kabul edileceği ve ikinci sezonun "Next Stage" (İkinci Aşama) adıyla devam edeceği belirtilmiş. Sonu daha ilgi çekici ve hayranlar için heyecanlı bir hale getirmek aynı zamanda manganın bitişi için süre tanımak için sezon arası ara verdiklerini söylemişler. Fakat Verilen bu ara Yapımcı ve Yayınlayıcılarla yaşanan çeşitli sorunlar(detayları bilmiyorum) nedeniyle düşünülenden çok daha uzun sürmüş ve son olarak, resmi bir anime yayın kuruluşu ve şirketi bizzat animenin bölümlerinin tamamlandığını ve en kısa zamanda yayınlanacağını belirtmiş.
    Tahmini tarihler olmasına rağmen kesin bir tarih söz konusu değil o yüzden eklemedim fakat anime serisinin devam edeceğinden eminim.
  8. Beğen
    SeptNoir got a reaction from Düşselfilozof in En Çok Sevdiğiniz Kitap?   
    kesinlikle mükemmel romandır :) Edgar allan poe - Nefesini yitirmek / bir aslanın hayatından pasajlar (aslanlaşma)
    Charlaine harris- Gündüz ölüsü
    John steinback - Al midilli & Cennetin doğusu
    ve tabikide
    Friedrich nietzsche - Böyle buyurdu zerdüşt & İnsanca, Pek İnsanca 1 & 2
  9. Beğen
    SeptNoir got a reaction from AlucardHell in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Arkadaşlar yaptığım araştırma sonucu, yarım kalan D. Gray Man serisinin devam edeceğinin belirtilmiş olduğunu öğrendim! Bölümler yapılmış ve düzenlemeleri bitmiş, ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, öğrendiğim zaman konuyu güncelleyeceğim.

10. Beğen
    SeptNoir got a reaction from jans09 in D. Gray Man Devam Edecek!   

11. Beğen
    SeptNoir got a reaction from jans09 in D. Gray Man Devam Edecek!   
  12. Beğen
    SeptNoir got a reaction from İ love Allen Walker in D. Gray Man Devam Edecek!   

13. Beğen
    SeptNoir got a reaction from TheEnd in D. Gray Man Devam Edecek!   

14. Beğen
    SeptNoir got a reaction from DGrayMan1967 in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Mart 2011'de Japonya'da olan deprem sonucu bir çok kişi ölmüş ve yaşadığı tespit edilen yazarlar, anime hayranları tarafından bir sitede listelenmiş ve Hoshino o listede olmadığı için öldüğü haberi çıkmış, fakat kendisi yaşıyor.
    Kaynağa gelirsek, dediğim gibi en iyi kaynağım Tokyo'da yaşayan anime şirketi elamanının söyledikleri ve ikinci en iyi kaynağım, d gray man orijinal sitesindeki haberler. www.dgray-man.com
    (Japonca biliyorum) (Site ekibine soru olarak mail atmıştım ayrıca cevapları pozitifti)
    Çıkacağı tarih konusunda bilgim yok sadece bir kaç varsayım var ortada, emin olursam eğer onu da güncellerim, fakat haberin doğruluğunu garanti edebilirim. :)
  15. Beğen
    SeptNoir got a reaction from ayanatsume in D. Gray Man   
    Linkteki 3. ve 4. yorumları tercüme ettim.
    Earl milenyum; efsanevi kimyager ve vaiz olan Dorian Gray'den esinlenilmiş, ve sonrasında seri "D. Gray-Man" adını almış. (bkz: http://tr.wikipedia....#39;in_Portresi )Aynı zamanda, siyah kötüleri tanımlarken ve beyaz iyileri tanımlarken, gri (gray) bunun ortasını tanımlamak için kullanılır.
    Akumalar, noahlar, ve earl siyah olurken ve exorcistler beyaz olurken, ana karakter Allen Walker, bunların ortasındadır.
    Allen'in, earl'le yaptığı anlaşma sonucu sol gözü lanetlenmiştir ve iki gruba da girmemektedir.
    " İkisi de benim parçam ve ikisi de eşit. Hem insanları, hem de akumaları kurtaracağım " diye bir repliği de vardır.
  16. Beğen
    SeptNoir got a reaction from TTK in Resim Çalışmalarım   
    Çok başarılı buldum ben, ellerine sağlık :)
    Küçük bir uyarı olsun; aynı başlık altında alt alta yorum yapmak yerine, hepsini tek mesajda toplaman daha iyi olur ^^ ha bir de hepsini tek spoiler içine alabilrsin, daha kolay olur senin için.
  17. Beğen
    SeptNoir reacted to TTK in Resim Çalışmalarım   
    Forumda en sevdiğim kısımlardan biri olan fan art bölümüne ben de bir konuyla renk getirmek istedim. Resimlerin hepsi imgesel çalışmalardır. Henüz tablet çizimlerinde acemiyim bu yüzden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli lütfen esirgemeyin :) umarım beğenirsiniz, iyi eğlenceler.

18. Beğen
    SeptNoir got a reaction from Barış D. Baryshx in Bir Anime Karakteri Olsaydınız...   
    Evet arkadaşlar, anime karakteri olabilseydiniz;
    1. Fiziksel görünüşün nasıl olurdu?
    2. Nasıl giyinirdin?
    3. Adın/lakabın ne olurdu?
    4. Özel güçlerin olur muydu, eğer olursa ne olurdu? (en fazla iki olabilir)
    5. Kişisel & genel özelliklerin ne olurdu?
    6. Geçmişin nasıl olurdu?
    7. Bir amacın olur muydu eğer olursa ne olurdu?
    Ben başlıyım;
    1. Beyaz saçlı, kırmızı gözlü, uzun yada orta boy saçlı, açık tenli, bir kaç dövmesi olan, kolunda ya da yüzünde küçük bir yara izi olan birisi.
    2. Siyah uzun hoş bir palto ya da kapişonlu pelerin, uzun gri veya siyah pantolon, içine beyaz ya da siyah gömlek, üzerine fular.
    3. Noir
    4. Zamanı durdurabilme ve istediğim ana gidebilmeyi isterdim, bir de büyülü bir kılıcım var, tek ben kullanabiliyorum. Öyle bir şey...
    5. Sessiz ve esrarengiz, patavatsız, Cesur, Umursamaz, Yalnız olmayı seven. Genel olarakta; mesela doğaüstü bir yaratığım ama insan gibi görünüyorum.
    6. Geçmişinde bir sürü sorun yaşamışlığı var.
    7. Dünyayı kurtarmak vs gibi şeyler yerine daha çok kişisel amaçlarım olurdu, intikam ya da benim için önemli birini kurtarmak gibi ve bunun için savaşıyorum.
    Sıra sizde :D
    Yaratıcı şeyler bekliyorum ^^
  19. Beğen
    SeptNoir got a reaction from EndEverAfter in D. Gray Man Devam Edecek!   
    +100 :lol: Dışarı çıkıp deli gibi koşasım, bağırasım var öyle bi heyecan ve mutluluk içindeyim :wub: Kesinlikle izlemelisin! Benim için anime vardır bir de D. Gray Man vardır, öyle söyleyeyim :DD. Gray Man'i izledikten sonraki izlediğim her animede DGM nin büyüsünün eksikliğini hissetmekte ve yeterli zevk almamaktayım :(
    Ne kadar sıklıkla izlediğine bağlı diye düşünüyorum hani ben 103 bölümü bir ay içinde mi ne bitirmiştim. İkinci sezon çıkana kadar şu anki bölümleri izleyebilirsin ya da ben beklerim diyorsan da sana kalmış
  20. Beğen
    SeptNoir got a reaction from SakataGintoki in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Açıkcası hiç çift yaratmakla, karakterleri birbirlerine yakıştırmakla uğraşmadım :D Lenalee'yi karakter olarak severim Allen x Lenalee diye birşeyden bahsetmedim :huh: Bilmiyorum belki fazla duygusuzum belki de aşk kavramı benden çok uzak :mellow:
  21. Beğen
    SeptNoir got a reaction from SakataGintoki in D. Gray Man Devam Edecek!   
  22. Beğen
    SeptNoir got a reaction from maxxsor in D. Gray Man Devam Edecek!   

23. Beğen
    SeptNoir got a reaction from Hitsugaya in D. Gray Man Devam Edecek!   

24. Beğen
    SeptNoir got a reaction from ayse in D. Gray Man Devam Edecek!   
    Mart 2011'de Japonya'da olan deprem sonucu bir çok kişi ölmüş ve yaşadığı tespit edilen yazarlar, anime hayranları tarafından bir sitede listelenmiş ve Hoshino o listede olmadığı için öldüğü haberi çıkmış, fakat kendisi yaşıyor.
    Kaynağa gelirsek, dediğim gibi en iyi kaynağım Tokyo'da yaşayan anime şirketi elamanının söyledikleri ve ikinci en iyi kaynağım, d gray man orijinal sitesindeki haberler. www.dgray-man.com
    (Japonca biliyorum) (Site ekibine soru olarak mail atmıştım ayrıca cevapları pozitifti)
    Çıkacağı tarih konusunda bilgim yok sadece bir kaç varsayım var ortada, emin olursam eğer onu da güncellerim, fakat haberin doğruluğunu garanti edebilirim. :)
  25. Beğen
    SeptNoir got a reaction from Mana Walker in D. Gray Man Devam Edecek!   

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.