Jump to content
Türk Anime TV Forum

AndaAtsushi

Üyeler
    67
  • Son ziyareti

4 takipçi

AndaAtsushi hakkında

• Derece
    Level 1
  • Doğum tarihi 21 Haziran

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Kitap okumak, resim çizmek, keman çalmak,spor yapmak ve düşünmek.

Son profil ziyaretçileri

774 kez ziyaret edildi
  1. AndaAtsushi

Sosyal alemde hangi animeci kişiler ilginizi çekiyor

Alparslan Ali Yıldırım isimli genelde animeyle dalga geçen ve kendince kurgular ve animasyonlar yapan bir arkadaş vardı, severdim kendisini. Kanalınıdaki videoları silene kadar her şey çok güzeldi. Onun dışında kendi kafamda ve animeyle ilgilenen insanlar bulamadım sosyal medyada. Bu nedenle kanser sayfalarla uğraşmayıp anime ilgimi kendime saklıyorum.
  2. AndaAtsushi

Bul Getir!

Garip mi? Saçların sesini duyabilen ve burun kıllarını kullanarak savaşan Bobobo-bo Bo-bobo reis tam senliktir demek. Bana sempatik-komik-sapık tiplemesinden bir tane yollayın lütfen.
  3. AndaAtsushi

Animecilerin animeci olmayanlarla anıları

Ortaokuldayken okula Naruto'nun ilk 2 cildini götürmüştüm okurum diye. Boş derste okuyorken 2 yıl yüzüme bakmayan tipler yanıma gelip ''Aa bu ne? Ver bakayım'' falan demeye, elimden almaya başladılar. Sonra Naruto'nun Harem no Jutsu sahnesini ''OOO çıplak kadın vaaaar!!' diye bağıra bağıra sınıfa duyurmuşlardı. Ben çok güzel kompozisyon yazardım, Türkçe hocaları beni çok severdi. Yine ortaokulda Türkçe hocası ''Yahu sen ne okuyorsun da böyle güzel yazıyorsun?'' dediğinde sınıfın arkasından birisi ''Naruto okuyor hocam'' demişti. Donakalmıştım, iyi ki hoca çocuğu takmadı... Bir de ben seçmelilerde animelerden bahsederken ''O ne ya çok saçmaaaa!'' ''Nefret ediyorum animelerden..'' diyen tipleri sonraki sene ellerinde Tokyo Ghoul mangalarına ağız suyu akıtırken görmem var tabi. O öfkeyi herkesin bir kere tatması lazım. 8. Sınıfta defterime seksi bir poz veren bir kız çizmiştim. Bilin bakalım ne oldu; kapalı İngilizce hocam gördü elbette! Liseye geçtiğimde kimseye anime izlediğimden bahsetmeme kararı almıştım -aynı zamanda iyi çizdiğimi de saklamak istiyordum ama çizimlerimi bir şekilde gördüler ve yine sınıfın ressamı oldum- ve tabi öğrenenler oldu. Resimlerim manga türü olduğu için her gören ''Anime mi izliyorsun?'' ,''Ya ben bunları bir şeye benzetiyorum ama...'' falan diyordu. Bir gün sınıfta arkadaş olmak istediğim ama bir türlü yaklaşamadığım kız ''Anime mi izliyorsun?'' diye sorduğunda ''İzliyordum.'' dedim.... O aralar cidden hiç izlemiyordum gerçi, ama keşke öyle demeseydim... O da hayal kırıklığına uğramış bir şekilde ''Ben de izliyordum..'' dedi. Bu şekilde Anime izleyen bir arkadaş edinme şansını ellerimin tersiyle ittim. Bana ayak uydurmak için dediği öyle belliydi ki... Kız izliyordu işte, izliyordu! O anki pişmanlık ve ''Ne yaptım lan ben?'' hissi yok mu... Ah arkadaş hala acı çekiyorum hatırladıkça. Başkaları ile paylaştığı fotolara, durumlara bakıp yalnızlığımı hatırıyor, efkarlanıyorum... Anlatacak daha neler var neler, fazla oldu bu kadar yazmak yetti bana. Yine dertlendim yahu...
  4. AndaAtsushi

Bu Cosplay Hangi Animeden?

Boku no Hero Academia Bunu bulanı şimdiden tebrik ediyorum, zor sordum.
  5. AndaAtsushi

Anime İstek ve Önerileri

Detective Conan diyeceğim ama büyük ihtimalle ya izlemişsindir, ya da beğenmeyip bir kenara bırakmışsındır... Hiç izlemediysen ne mutlu bana, tavsiyemdir.
  6. AndaAtsushi

Bu Animeyi İzledin mi?

İzlemedim. Alttaki Abenobashi Mahou Shoutengai izlememiştir.
  7. AndaAtsushi

Anime Seçerken Neye Dikkat Edersiniz?

Ecchi olmaması. Tagları çok büyük rol oynar. Yorumlarda verilen tepkiler bakış açımı değiştirebiliyor. Aldığı puan. Çizimleri pek önemli değil ama bazen sırf çizimleriyle ilgimi çeken seriler oluyor o yüzden bir ölçüde önemi var. Altyazı kalitesi berbatsa üzüle üzüle başka serilere yollanırım. Çevirisi tamamlanmış olmalı. Ruh halime cuk oturduğunda keyfimin üstüne yoktur.
  8. AndaAtsushi

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Son zamanlarda bunu aşmaya çabalasam da... İzlemeye kıyamama sorunum var. Benim listenin bir kısmı da bu; Gintama Saint Seiya (eksik çeviri) Ergo Proxy Steins;Gate 0 (bitmesini bekliyorum) HxH Hellsing 91Days Bungou Stray Dogs Tengen Toppa Gurren Lagann Monster Initial D Kuroshitsuji ve bu liste uzar gider...
  9. AndaAtsushi

En Sevmediğiniz Türler Anketi

Hentai ve Ecchilerden hoşlanmıyorum, adını anmasam da anlayacağınız sektörün dalları olarak en az onun kadar gerçeklikten uzaklar. Bunun yanında harem ve reverse harem seriler de aynı dertten muzdaripler. İsekai'ler... Bir de korkutmanın yanından geçemeyen korku animeleri elbette.
  10. AndaAtsushi

Teoman vs Hellsing

Cidden andırıyor yalnız Hoş bir benzerlik. Bir bakayım diyenlere iki linki de spoilerde veriyorum.
  11. AndaAtsushi

Koe no katachi mangasını okuyup filmini izledikten sonra

Kesinlikle öyle. Beni benden almış bir yapımdır Koe no Katachi, diğer tüm animelerinkinden apayrı bir hissiyat deneyimletir bitirince. Bu hissiyat da sizin betimlediğiniz şekilde açıklanabilir ancak.
  12. AndaAtsushi

Çağrışım Oyunu

Free! Silah insanlar - Belediye başkanı azrail - ruh yeme
  13. AndaAtsushi

Sachiko reis sahalara girdi

Merhabalar, merhabalar. Bu aralar aramıza birçok kişi katıldı, şahsen çok memnunum bu durumdan! Hoşgeldin Beren, ben Duru. Rastladığım dönem ve o dönemin koşulları sebebiyle Tokyo Ghoul'a karşı bir antipatim olsa da saygı duyuyorum. En azından animelerden nefret ettiğini söyleyen insanların elinde T.G. mangası gördüğüm ve afalladığım durumlara sebebiyet verdi. Ayrıca Tokyo Ghoul'dan sonra anime ve manga kültürü Türkiye'de popülarite kazandı, saygımın sebebi ise budur. Her neyse konuyu yine çarptırdım ben. Foruma hoşgeldin!
  14. AndaAtsushi

Anime klişeleri

Koca göğüslü tatlı kız tiplemesi.
  15. AndaAtsushi

Herkese Merhaba!

Merhaba Beril, ne çok ortak yönlerimiz varmış seninle! Keman çalan, resim yapan, kitap okumayı çok seven biri olarak iyi geçinebileceğimizi düşünüyorum. (25 adet topladıktan sonra çöpe gidince ise ciltli manga toplamayı bıraktım.Bazılarını okuyamamıştım bile... ) Kendimi anlatacağıma sadede geleyim.. Hoşgeldin!