Jump to content
Türk Anime TV Forum

AndaAtsushi

Üyeler
  • İçerik sayısı

58
  • Son ziyaret

3 Takipçiler

AndaAtsushi Hakkında

• Derece
    Level 1
  • Doğum Günü 21 Haziran

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Kitap okumak, resim çizmek, keman çalmak,spor yapmak ve düşünmek.

Güncel Profil Ziyaretleri

692 profil görüntüleme
  1. AndaAtsushi

Teoman vs Hellsing

Cidden andırıyor yalnız 😄 Hoş bir benzerlik. Bir bakayım diyenlere iki linki de spoilerde veriyorum.
  2. AndaAtsushi

Koe no katachi mangasını okuyup filmini izledikten sonra

Kesinlikle öyle. Beni benden almış bir yapımdır Koe no Katachi, diğer tüm animelerinkinden apayrı bir hissiyat deneyimletir bitirince. Bu hissiyat da sizin betimlediğiniz şekilde açıklanabilir ancak.
  3. AndaAtsushi

Çağrışım Oyunu

Free! Silah insanlar - Belediye başkanı azrail - ruh yeme
  4. AndaAtsushi

Sachiko reis sahalara girdi

Merhabalar, merhabalar. Bu aralar aramıza birçok kişi katıldı, şahsen çok memnunum bu durumdan! Hoşgeldin Beren, ben Duru. Rastladığım dönem ve o dönemin koşulları sebebiyle Tokyo Ghoul'a karşı bir antipatim olsa da saygı duyuyorum. En azından animelerden nefret ettiğini söyleyen insanların elinde T.G. mangası gördüğüm ve afalladığım durumlara sebebiyet verdi. Ayrıca Tokyo Ghoul'dan sonra anime ve manga kültürü Türkiye'de popülarite kazandı, saygımın sebebi ise budur. Her neyse konuyu yine çarptırdım ben. Foruma hoşgeldin!
  5. AndaAtsushi

Anime klişeleri

Koca göğüslü tatlı kız tiplemesi.
  6. AndaAtsushi

Herkese Merhaba!

Merhaba Beril, ne çok ortak yönlerimiz varmış seninle! Keman çalan, resim yapan, kitap okumayı çok seven biri olarak iyi geçinebileceğimizi düşünüyorum. (25 adet topladıktan sonra çöpe gidince ise ciltli manga toplamayı bıraktım.Bazılarını okuyamamıştım bile... ) Kendimi anlatacağıma sadede geleyim.. Hoşgeldin!
  7. Ben zaten unutkan olduğum için kendi kendine siliniyor. Şu anlık ihtiyacım yok buna. En son hangi animeyi izlediğimi bile hatırlayamıyorum. Siz düşünün.
  8. AndaAtsushi

Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?

Himura Kenshin'i çağırırdım. Kan çıkardı. ... Çünkü kılıç kullanıyor, anlarsınız.
  9. AndaAtsushi

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Steins ; Gate Kesinlikle harika bir seriydi, izlediğim en iyi bilim-kurgu animesiydi. Karakterler olsun, kurgu ve olay akışı olsun, çizim ve müzikleri ile beraber kalbimde yer edinen izlenmesi ve izletilmesi gereken animelerdendir. Anime izlemeyen sıradan birisine bile birkaç şeyi açıklayarak(moe vb.)izletilmeli. El Psy Congroo.
  10. AndaAtsushi

Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!

Dünyayı tehdit eden bir şeytanı yenmek üzere ilahi olarak 6 kahraman seçiliyor, ama ortada 7 kahraman var. Çakma olanı bulacağım derken birbirlerini yiyorlar.
  11. AndaAtsushi

En son hangi kitabı okudunuz? :)

John Steinbeck'in ''Fareler ve İnsanlar''ını bitirdim ve şu an Aldous Huxley'den Cesur Yeni Dünya'yı okumaktayım.
  12. AndaAtsushi

Bu kadar çizimle ne yapmalı?

Merhabalar, sizlerden tavsiye isteyecektim. Ben 3-4 yıldır resim çizen biriyim ve bu süre içinde bayağı bir çizimlerim birikti. Raflarda durmasın dedim yatağımın altına koydum. Oraya da çok gelmeye başladı. Diz boyuna gelecek kadar defter ve yarısı kadar da kağıt var. Bunları ne yapmalı? Atasım geliyor ama hatıradır diye bu fikirden cayıyorum. Pek çoğu anime tarzı çizimler, biraz farklı şeyler çizmeye başlamalıyım diye düşünüyorum ve bu yüzden atmak istiyorum. Ama sonradan pişman olma korkusu da var :( Odam da küçük zaten, bu kadar kağıdı koyacak yer yok. Onları atmalı mı yoksa saklamalı mı? Saklamam gerektiğini düşünüyorsanız tavsiyeleriniz var mıdır? Fikirlerinizi almak istiyorum.
  13. AndaAtsushi

Mesleğiniz yada olmak istediğiniz

Ee ne yapıyorsun şimdilerde :D Gerçi buralara giriyor musun hala bilmiyorum.
  14. AndaAtsushi

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Asosyal olmanın bildiğim tek yararı ilgilendiğin bir konu varsa ona daha çok zaman ayırabiliyorsun. Sonuçta asosyallik insanlara harcanmayan boş zamanları içerir. Teneffüslerde çıkıp arkadaşlarımla onu bunu çekiştireceğime müzik dinleyip resim çizdiğimi hatırlıyorum. O sene resimde bayağı ilerleme kaydetmiştim. ''2. Yazar olmaya meğillilerdir ve empati yeteneği gelişmiş insanlardır. Ayrıca kendi yaşıtlarına göre çok daha olgun insanlardır.'' Bende mevcut olan özellikler bunlar, ama bence asosyal olduğu için bir insan bu değerlere sahip olamaz. Bir asosyal bu özelliklere sahip olabilir ama her asosyal böyle değildir. Ayıptır söylemesi berbat kişiliklere sahip asosyal insanlar tanıdım. Bu sebeple bana maddelerde kendini anlatmışsın gibi geldi. ''3. Sakin, huzurlu bir hayat yaşayabilirler. kolay, kolay üzülmezler ve acı çekmezler.'' İyi güzel de, üzülmeden, acı çekmeden, sevinmeden, mutlu olmadan da yaşanmıyor ki. İnsan gittikçe hissizleşiyor, kendini kaybediyor. Bunları yapmadan sadece hazlarının peşinde koşan et tutumunun birine dönüşüveriyorsun. Kendine dair bir şey kalmıyor, çektiğin acının; yaşadığın sevincin hissini o an o şekilde yaşayabilecek tek kişi olma şansını kaçırıyorsun. Bu hislerden vazgeçilmemeli. Ben hayatının belli bir dönemini asosyal denebilecek şekilde geçirmiş bir inanım ve bunlar benim deneyimlerim. Asosyal olmak güzel değil. Havalı da değil. Dışarıdan gözüktüğü gibi yalnız olmaktan zevk aldığı da yok insanın. Kendini kandırmaktır bu.hem kendini hem başkalarını kandırmaktır. Sonuç olarak hiçbir şey elde etmezsin. Asosyallik umutsuzca oturmak ve kendini gizlemektir. Bu yüzden zor da olsa ayakta durmaya çalışmalı ve "Ben buradayım!" demeli. Elbette sosyal olmak için yapmacık davranılmamalı ama ayakta durmaya devam etmeli. Seni bu halinle kabul eden insanlar karşına çıkana dek. ''5. Sizi satan, sizi üzen, yalan söyleyen, sırtınızdan bıçaklayan, yarı yolda bırakan, başınızı belaya sokan insanlarla arkadaş olmazlar.'' Üstteki paragrafı bu cümleye cevap olarak uyarlamayacağım, gayet anlaşılır olmuştur diye düşünüyorum. Ekleyeceklerime gelirsek, seni kıracak, üzecek, yarı yolda bırakacak kişileri tanımazsan eksiksindir. Hayatı tanımak için deneyimlemek gerekir. Kötü yanlarından kaçarak kendi yalnızlığına sığınırsan hayatı tanıyamazsın. Kendini acılar okyanusuna bırakmadan yüzmeyi, acılarla yüzleşmeyi öğrenemezsin. Bence hayatın anlamı budur. (Henüz bulduğumu söyleyemem, ama şimdilik bu kadar anlaşılabilmiş bir gizem diyelim. Zaten öyle değil midir?) Deneyimlemelisin, tanımalısın, aldatılmalı, sevindirilmelisin. Acı, tatlı, ne varsa yaşamış olmak gerekir. Hep eleştiri odaklı yazmışım, umarım alınmana sebebiyet vermem... Ancak bunlar benim düşüncelerim ve insanların bilmesini istiyorum. Ben pişmanlıklarımı anlatırsam bir umut birilerine yardımcı olabilirim. İyi günler, veya geceler. Her neyse, iyi olsun yeter.
  15. AndaAtsushi

Dünya aslında çok net imiş...

Ne..? Dünya net miydi? Sanırsam benim de bir gözlük almam gerek. 3 yıl önce doktora gitmiştim ve bir tane almıştım, numaram 1,5'tu. Ancak çok çirkin ve ağır bir gözlüktü, sayesinde gözük takmaktan soğudum... Takmayı bıraktığım günden itibaren numaramın da artış gösterdiğini düşünüyorum. O eski gözlüğü takmayı denedim ve sonuç pek hoş değildi. Dünyam 144p. Yakın zamanda gözlük almalıyım çünkü düzgün görememek beni her türlü etkiliyor. Etrafımı net göremeyince bakmaya değer bulmuyorum ve içine kapanık izlenimi veriyorum. Rahatsız edici bir durum... Ama senin adına sevindim. Hd dünyanın tadını çıkar!