Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

en kötüsüde mahouka'nın yazarı satou, anime benim için önemli değil, light novel önemli demiş. bunu söyleyince, bütün gelecekteki iyi anime beklentilerim bitti mahouka'dan. Ama yinede görsel zevk için 2. sezonu bekliyorum hala. :D

bu arada vol16 spoiler'ları okuduysan çok büyük değişikler oldu mahoukada. tatsuya ile miyuki nişanlandı filan falan. USNA nin ikinci adamıda geliyor japonya'ya vol17 previewde bunun büyük sonuçları olacak diyor bence o tatsuyanın büyüsünü görüp decomposition olduğunu anlıcak ve stratejik büyücü olduğunu bilecek. TMC için gelebilme ihtimallerine karşın hala tatsuya vs USNA bekliyorum baryon lance'i lina'ya ve tüm USNA'ye sıkarken görsek çok iyi olur. :D

off fena spoilermş o ya :D daha okumadım çünkü farklı farklı insanların spoilerlarını bir araya getirmişler aynı şeyleri okumak istemedim şimdi herkes aynı şeyden bahseder diye.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

olay şöyle: [dikkat ağır spoiler. gerçi vol16 çeviri hiçbir yerde yok. bir tek bu spoilerlar var.]
maya'nın çağrısıyla toplanınca. maya miyukiyi ailenin yeni lider adayı ilan ediyor. ardından nişanlısı olarak: oğlum tatsuyayı seçiyorum diyor.
herkes şaşırıyor miyuki kendinden geçiyor filan.
biraz konuşma tartışma oluyor diğer aile liderleriyle maya arasında.
sonra maya ile tatsuya yalnız oldaya geçiyor.
tatsuya neden yalan söyledin diyor. maya doğru diyor. tatsuya elementsel görüşüyle anlayabildiğini söylüyor. maya itiraf ediyor yalan söylediğini. tatsuya gerçekten miya ile tatsurou nun çocuğu ve miyuki ile kardeş. ama maya 2 gerçek söylüyor:
1- miyuki DNA olarak modifiye edildi diyor. ama minoru gibi bozuk değil diyor. yotsuba bir daha miyuki kadar mükkemmel bir modifiye yapamaz diyor. DNA testi yaptırsanız bu yüzden kardeş olarak gözükmezsiniz diyor. ve bebekleri olursa sorunlu olmaz diyor. çünkü DNA ları artık aynı değil. ama tatsuya görüşüyle bir şekilde aynı yumurta ve spermden geldiklerini biliyor.
2- tatsuya doğduğunda herkes yotsuba çocuklarını koruyacak bir güç bekleyip diliyordu. dileme işi yotsubanın uzman olduğu zihinsel büyülerle yapılıyor. Ama maya dünyaya karşı nefretinden, dünyayı yok edecek bir güç dilemiş ve mucizevi bir şekilde maya'nın dileği zihinsel büyüde uzman olan ikiz kardeşi miya ile tatsuya'ya geçmiş. tatsuyanın büyü alanı daha tam olgunlaşmamışken. ve maya'nın isteği olmuş. yok edici bir güç material burst. kuragi'nin babası eisaki tatsuyayı analiz ediyor. ve tatsuyanın gücünün dünyayı yok edebilecek seviyede olduğunu söylüyor. yotsuba koruyacak bir güç istiyordu, dünyayı yok edecek değil. bu yüzden 1 ay tartışıyorlar. bebeği(tatsuyayı) öldürme fikrini tartışıyorlar kuroba mitsugi teklif ediyor bu fikri. eisaki, babası reddediyor. işimize yarayabilir diyor. ama sinirlenip dünyayı yok etmesin diye. duygularını alalım diyor ve sahip olduğu güç dışında kendini korumayı öğrenebilsin diye gardiyan yapıp, başka stillerle kendini korumayı öğreterek büyütme kararı alıyorlar.
bu yüzden maya, tatsuya'ya ben senin manevi annen sayılırım diyor. sen benim isteğimsin benim mucizemsim gibi bir şey diyor. maya tatsuya bebekkenki tartışma esnasında tatsuya'yı evlat edinmek istiyor ama reddediyorlar yotsubalar mı miyanın kendisi miydi. öncesinde tatsuya'nın yok edici güçle doğduğunu öğrenince dans falan ettim diyor.
tatsuya maya'ya hala sen delisin diyor.
maya deliliğim uğruna tatsuya. miyuki ile evlen lütfen diyor. hiçbir reddi kabul etmicam diyor. hayama kahve veriyor filan konuşma bitiyor.
tatsuya sonra miyukiye herşeyi anlatıyor. miyuki yinede kardeş olduğumuz için vazgeçmiştim ama artık vazgeçmicam diyor. tatsuya'ya seni seviyorum onii-sama seni seviyorum diyor. tatsuya'da konuşma sonu. miyuki'ye tamam seni bir kadın olarak görmeyi deneyeceğim diyor.

sonra miyuki yotsuba evinde herkesin içinde tatsuyaya tatsuya-san diye seslenmeye başlıyor.
vol17 de okulda neler olcak çok merak içindeyim :D vol 17 previewde: mayuminin kafası karıştı. honoka en çok şaşırandı. mizuki ve mikihiko tatsuyaların yanında garip davranmaya başladı. tüm okul hiçbirşey duymamış gibi davranırken tatsuya miyuki ikilisinden uzak durmaya başladı yazıyor.

arada şeyler var tabi: tatsuyaların yotsuba evine gitmesini diğer yan aile liderleri engellemeye çalışıyor. maya'yı ikna edemediklerinden. tatsuyayı yavaşlatmak için 28 kişi gönderiyorlar bombalı helikopterli silahlı. 27 sini öldürüyor tatsuya 1 tane telepat bıçak darbesi alıp zar zor kurtuluyor. sonra tatsuya ile 2 tane yan aile adaylarından birinin korumaları çarpışıyor ikisinide pert ediyor.
novelin en sonunda tatsuya baryon lance'i yotsuba ailesinin hepsinin önünde gösteriyor. bir tane domuzu öldürüyor. baryon lance'in hızı 10000km/saniye. lina'nın plazmasından 10 kat filan daha hızlı. aynı FAE teorisi ile çalışıyor. tatsuya çok daha geliştirmiş,taurus silver tabi. :D kimse ışını bile göremiyor. çok çok hızlı. kaçılması imkansız.
en son olarak maya, tüm 10 klan TMC 'ye tatsuyanın oğlu olduğunu mesajını yolluyor. miyukide yeni baş adayı diye. bütün aileler tebrik ediyor. ichijou hariç. ichijou gouki (masakinin babası) itiraz yazıyor ve miyukiyi masakiye istiyor. previewde masaki evlilik teklifi ettiği yazıyor miyukiye.

(not: birkaç kere editledim. tekrar 7-8 kere oldu :D)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

olay şöyle: [dikkat ağır spoiler. gerçi vol16 çeviri hiçbir yerde yok. bir tek bu spoilerlar var.]

maya'nın çağrısıyla toplanınca. maya miyukiyi ailenin yeni lider adayı ilan ediyor. ardından nişanlısı olarak: oğlum tatsuyayı seçiyorum diyor.

herkes şaşırıyor miyuki kendinden geçiyor filan.

biraz konuşma tartışma oluyor diğer aile liderleriyle maya arasında.

sonra maya ile tatsuya yalnız oldaya geçiyor.

tatsuya neden yalan söyledin diyor. maya doğru diyor. tatsuya elementsel görüşüyle anlayabildiğini söylüyor. maya itiraf ediyor yalan söylediğini. tatsuya gerçekten miya ile tatsurou nun çocuğu ve miyuki ile kardeş. ama maya 2 gerçek söylüyor:

1- miyuki DNA olarak modifiye edildi diyor. ama minoru gibi bozuk değil diyor. yotsuba bir daha miyuki kadar mükkemmel bir modifiye yapamaz diyor. DNA testi yaptırsanız bu yüzden kardeş olarak gözükmezsiniz diyor. ve bebekleri olursa sorunlu olmaz diyor. çünkü DNA ları artık aynı değil. ama tatsuya görüşüyle bir şekilde aynı yumurta ve spermden geldiklerini biliyor.

2- tatsuya doğduğunda herkes yotsuba çocuklarını koruyacak bir güç bekleyip diliyordu. dileme işi yotsubanın uzman olduğu zihinsel büyülerle yapılıyor. Ama maya dünyaya karşı nefretinden, dünyayı yok edecek bir güç dilemiş ve mucizevi bir şekilde maya'nın dileği zihinsel büyüde uzman olan ikiz kardeşi miya ile tatsuya'ya geçmiş. tatsuyanın büyü alanı daha tam olgunlaşmamışken. ve maya'nın isteği olmuş. yok edici bir güç material burst. kuragi'nin babası eisaki tatsuyayı analiz ediyor. ve tatsuyanın gücünün dünyayı yok edebilecek seviyede olduğunu söylüyor. yotsuba koruyacak bir güç istiyordu, dünyayı yok edecek değil. bu yüzden 1 ay tartışıyorlar. bebeği(tatsuyayı) öldürme fikrini tartışıyorlar kuroba mitsugi teklif ediyor bu fikri. eisaki, babası reddediyor. işimize yarayabilir diyor. ama sinirlenip dünyayı yok etmesin diye. duygularını alalım diyor ve sahip olduğu güç dışında kendini korumayı öğrenebilsin diye gardiyan yapıp, başka stillerle kendini korumayı öğreterek büyütme kararı alıyorlar.

bu yüzden maya, tatsuya'ya ben senin manevi annen sayılırım diyor. sen benim isteğimsin benim mucizemsim gibi bir şey diyor. maya tatsuya bebekkenki tartışma esnasında tatsuya'yı evlat edinmek istiyor ama reddediyorlar yotsubalar mı miyanın kendisi miydi. öncesinde tatsuya'nın yok edici güçle doğduğunu öğrenince dans falan ettim diyor.

tatsuya maya'ya hala sen delisin diyor.

maya deliliğim uğruna tatsuya. miyuki ile evlen lütfen diyor. hiçbir reddi kabul etmicam diyor. hayama kahve veriyor filan konuşma bitiyor.

tatsuya sonra miyukiye herşeyi anlatıyor. miyuki yinede kardeş olduğumuz için vazgeçmiştim ama artık vazgeçmicam diyor. tatsuya'ya seni seviyorum onii-sama seni seviyorum diyor. tatsuya'da konuşma sonu. miyuki'ye tamam seni bir kadın olarak görmeyi deneyeceğim diyor.

sonra miyuki yotsuba evinde herkesin içinde tatsuyaya tatsuya-san diye seslenmeye başlıyor.

vol17 de okulda neler olcak çok merak içindeyim :D vol 17 previewde: mayuminin kafası karıştı. honoka en çok şaşırandı. mizuki ve mikihiko tatsuyaların yanında garip davranmaya başladı. tüm okul hiçbirşey duymamış gibi davranırken tatsuya miyuki ikilisinden uzak durmaya başladı yazıyor.

arada şeyler var tabi: tatsuyaların yotsuba evine gitmesini diğer yan aile liderleri engellemeye çalışıyor. maya'yı ikna edemediklerinden. tatsuyayı yavaşlatmak için 28 kişi gönderiyorlar bombalı helikopterli silahlı. 27 sini öldürüyor tatsuya 1 tane telepat bıçak darbesi alıp zar zor kurtuluyor. sonra tatsuya ile 2 tane yan aile adaylarından birinin korumaları çarpışıyor ikisinide pert ediyor.

novelin en sonunda tatsuya baryon lance'i yotsuba ailesinin hepsinin önünde gösteriyor. bir tane domuzu öldürüyor. baryon lance'in hızı 10000km/saniye. lina'nın plazmasından 10 kat filan daha hızlı. aynı FAE teorisi ile çalışıyor. tatsuya çok daha geliştirmiş,taurus silver tabi. :D kimse ışını bile göremiyor. çok çok hızlı. kaçılması imkansız.

en son olarak maya, tüm 10 klan TMC 'ye tatsuyanın oğlu olduğunu mesajını yolluyor. miyukide yeni baş adayı diye. bütün aileler tebrik ediyor. ichijou hariç. ichijou gouki (masakinin babası) itiraz yazıyor ve miyukiyi masakiye istiyor. previewde masaki evlilik teklifi ettiği yazıyor miyukiye.

(not: birkaç kere editledim. tekrar 7-8 kere oldu :D)

offff offff. bunu 2 seneye anca okuruz ya en erken. içim bi tuhaf oldu ulan yen press ulan yen press. uzun spoilerla yetinicez artık yada ben japonca öğrenicem :D bunları spoler içine almanı öneriyorum hem bu mesajını hemde bi önceki mesajındaki fena spoiler'ı spoiler içine al milletin keyfini bozmayalım. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben japonca öğrenmeye başladım. :D yaklaşık 1.5 hafta önce. ilk 1 hafta hiragana katagana ezberledim. şimdide toplam 29 tane grammer konusu var. 7.cisindeyim.
japonca öğrenmek için en iyi site bu bence: learnihongo.com türk sitesi hemde. hemde bedava öğretiyor herşeyi. isteğe bağlı kitap alınıyor ama sitede kitaplarda olan herşey var.

baktım ingilizce yetmiyor valla ben başladım bile öğrenmeye :D

spoilera almaya gerek yok bence. çünkü vol16 bırak. 15in bile çevirisi yok. spoiler bulursan öp başına koy oldu artık. yada 5 sene bekle yen pressden oku.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben japonca öğrenmeye başladım. :D yaklaşık 1.5 hafta önce. ilk 1 hafta hiragana katagana ezberledim. şimdide toplam 29 tane grammer konusu var. 7.cisindeyim.

japonca öğrenmek için en iyi site bu bence: learnihongo.com türk sitesi hemde. hemde bedava öğretiyor herşeyi. isteğe bağlı kitap alınıyor ama sitede kitaplarda olan herşey var.

baktım ingilizce yetmiyor valla ben başladım bile öğrenmeye :D

spoilera almaya gerek yok bence. çünkü vol16 bırak. 15in bile çevirisi yok. spoiler bulursan öp başına koy oldu artık. yada 5 sene bekle yen pressden oku.

yorum bölümünde spoiler içine al demek istedim yani böyle

milletin tatsuya ile miyukinin sözlendiğini öğrenmesine gerek yok şimdiden buna spoiler nedir :D

nasıl zor mu. baya bi japonca kelime biliyorum ben aslında ama tatsuya çok resmi konuştuğundan japoncasını anlamak çok zor olacak diye düşünüyorum. hele vol 14-15 de eski saraylardan maraylardan bahsetmişler ingilizcesini okurken bile zorlandım. teorik büyü falanda anlatıyor bazen çok zordur bunu çevirmek yahu bunu çeviren tercümanlara saygım sonsuz valla

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

japonca çok kolay bence. şu ana kadar çok kolaydı. türkçeyle grameri neredeyse %100 aynı. japoncada çok az fark var ki bu türkçeden de kolay yapıyor. ingilizce gibi bizim grammerla farklı, karışık ve zor değil.

learnihongo da inanılmaz güzel anlatmışlar. tüm püf noktaları, karıştırılan noktaları anlatmışlar. (bir sürü önceden eğitim verdikleri öğrencilerden gelen tecrübeler sayesinde)

bide hedefim 3 ay içinde vol17 deki. konuşmaları çevirebilmek sadece. bide yoğun sahnelerle dövüş sahnelerini. bence mümkün. google çeviri çok güzel yardımcı oluyor bilmediğim kelimerde. tek gereken grameri öğrenmek. sonrası çocuk oyuncağı bence.

ayrıca öğretirken. herşeyi japoncada bir kibar dil var bide normal dil. ikisinide hep ayrı ayrı gösteriliyor zaten. resmi dil normal dil farkını öğreniyoruz.
aynı türkçedeki gibi.
merhaba nasılsınız? (kibar-resmi)
merhaba, nasılsın? (normal)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

japonca çok kolay bence. şu ana kadar çok kolaydı. türkçeyle grameri neredeyse %100 aynı. japoncada çok az fark var ki bu türkçeden de kolay yapıyor. ingilizce gibi bizim grammerla farklı, karışık ve zor değil.

learnihongo da inanılmaz güzel anlatmışlar. tüm püf noktaları, karıştırılan noktaları anlatmışlar. (bir sürü önceden eğitim verdikleri öğrencilerden gelen tecrübeler sayesinde)

bide hedefim 3 ay içinde vol17 deki. konuşmaları çevirebilmek sadece. bide yoğun sahnelerle dövüş sahnelerini. bence mümkün. google çeviri çok güzel yardımcı oluyor bilmediğim kelimerde. tek gereken grameri öğrenmek. sonrası çocuk oyuncağı bence.

Ben bir ara japonca kursuna gitmeyi düşünmüştüm sırf ingilizce çevirisi olmayan novelleri okumak için ama bulamadım yaşadığım yerde :( Eğer bu siteden çalışarak cidden novel okuyabilecek düzeye gelinebiliyorsa değil 3 ay 1-2 yıl bile çalışırım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

site çok iyi. animeciler için yapılmış zaten. animeleri duyarak anlamayı hedefletiyor. argon sözcükler ayrı veriliyor. ufak yazılar veriliyor. kelime kartları veriliyor her grammer dersinde. 1000 tane en çok kullanılan kelime veriliyor.

ama light novel okumak ayrı mesela. site orta seviye üst seviye arasına getirir. günlük konuşmaları öğrenirsin.
kanjileri ve üstünü öğrenmek kendi çalışmanı gerektirir.
yinede light novel okurmak için direk google çeviri atınca romanji formuna çeviriyor herşeyi. anlamlarıda yazıyor. mis gibi yardımcı olacaktır.

ama tabi ilk olarak hiragana katagana öğrendim. romanji hiç kullanmıyorum. çünkü amacım okumak. site dinlemeyi ve konuşmayı hedefletiyor.
ayrıca mangalardaki resimlerdeki yazıları google çeviriye atamıyorsun :( ve o kanjileri ezbere bilmiyorsan, google a elle çizmek çizmek çok çok zor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.