Jump to content

Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 586
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da ya

Uzun bir aradan sonra Volume 4 Chapter 10 ÇOK KISA Özeti(Masaki vs Tatsuya):   Gecikme için yeniden özür dilerim  :beg-onion-head-emoticon: bu chapter gerçekten uzundu ve maçla alakalı olmaya

18) 100 iletisini doldurmayan üye Anime Genel - Geyik,  Manga Genel - Geyik, Sohbet / Konu Dışı ve bu genel bölümlerin alt bölümlerine konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi

özeti yayınla işte çevirdiklerini zaten ozetıyazarken mesela mahouka nın bır bolumu var 14/21 dıyor gordugun uzere onlarda t amamlanmamış yaz oraya gitsin zaten yazanda yok hiç yokdan iyidir . yenı yazı yazıp oraya yaz demıyorum yanı dırek oraya suan cevırdıklerını kopyala yapıştır :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bölüm geldi senin dediğin yerleri çoğunu atlamışlar gibi  ama heycanlıydı baya uzun zamandır böle bölüm gelmiyordu iyi oldu haftaya inş biter artık şu yarışma arcı son maçta biraz hayal kırıklığına uğradım

Tatsuya nın bitireceğini düşünmüştüm ama en son ayakta kalan leoymuş tatsuyanun gücü mühürlü olduğundandır diye düşünüyorum bunu ama

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

extreme  shibanın yazdıgını dıkkatlı okuman ıcın sevınırım bak şimdi shiba kendını saklamak zorundadır. birçok kişi 9 okul yarışmasını ızlıyor ve ızleyenlerın coguda profesyoneller vb. shiba özel teğmen ve çok önemli bir stratejik sınıf buyucu eger o durumu goren profesyoneller shibanın tekrar ayaga kalktıgını gorup bıtırecegını bılseydı anlarlardı shıbanın kım oldugunu shıba ne olursa olsun kalkmamalıydı. yani orada shıba bılerek kalkmadı ve leonun kalkacagını bılıyordu. ve eğer shiba kalksaydı herşey bılınecekdı 

Edit: anlatabildiysem sevindim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

extreme  shibanın yazdıgını dıkkatlı okuman ıcın sevınırım bak şimdi shiba kendını saklamak zorundadır. birçok kişi 9 okul yarışmasını ızlıyor ve ızleyenlerın coguda profesyoneller vb. shiba özel teğmen ve çok önemli bir stratejik sınıf buyucu eger o durumu goren profesyoneller shibanın tekrar ayaga kalktıgını gorup bıtırecegını bılseydı anlarlardı shıbanın kım oldugunu shıba ne olursa olsun kalkmamalıydı. yani orada shıba bılerek kalkmadı ve leonun kalkacagını bılıyordu. ve eğer shiba kalksaydı herşey bılınecekdı 

Edit: anlatabildiysem sevindim.

evet orayı şimdi fark ettim parantez içindeymiş telşekkürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu arada bilirmisiniz bilmem ama Ooguro Ryuuya (Tatsuyanın 2092 deki savaşda adını gizli tutmak için verilen isim)'nın anlamı Great Black Dragon'muş yani buda demek oluyorki Büyük Siyah Ejder. 

bu arada Mahesvara ne demek tatsuyanın lakaplarından bırıde buda anlamını bulamadım Shiba söylermisin biliyorsan

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mahesvara Hint Mitolojisi'yle alakalı. Zaten serinin Shiva'nın hikayesinden esinlendiği kesin gibi. Mahesvara da Hint ilahlarından Shiva'nın formlarından biri. Yok edici ve geri getirici olarak tapılıyormuş. Bunlar da Shiba'nın özellikleri zaten. Konunun en altına serinin Shiva hikayesiyle benzerliklerini yazmıştım, sen zaten novelları okuduysan oraya göz atmanda sorun yok. Vol 8'e kadar okuduysan ilerisinin spoileri yok diye hatırlıyorum

Shiva Teorisi:

1)Tatsuya'nın Miyuki'yi hayata döndürüp, siniriyle bundan sorumlu olanları yok etmesi Shiva'nın ilk eşi Sati'yi kaybedip sinirlenmesiyle herkesi öldürmesi hikayesine benziyor.
2)Shiva sadece bir kadını sevebiliyor(eşi Sati), Tatsuya'a kardeş sevgisinden başka duygusu olmadığı için Miyuki'den başkasını düşünmüyor.
3)Miyuki'nin abisi hakkında düşünceleri kardeş sevgisini geçip tapınma seviyesine gelmişken, Sati(Parvati) de Shiva'yla evlenmeden önce onun bir kuluydu. Ayrıca o da Miyuki gibi güzelliğiyle ünlüydü.
4)Sati'nin babası Shiva'nın değerini anlamazken, Miyuki'nin babası (Tatsuya'nın da babası oluyor) Tatsuya'nın yeteneklerini görmüyor.
5)Shiva şehveti yenmişken, Tatsuya şehveti hissetmiyor.
6)Shiva'yı sakinleştiren ve sinirlenmesini engelleyen Sati; Tatsuya'nın güçlerini bastıransa Miyuki.
7)Trident ve Üçüncü Göz(Third Eye)(Shiva'nın da 3. gözü var). Yıkım ve Yenileme gücü(Shiva'nın güçleri). Mahesvara(Sanırım Shiva'nın formlarından biri). Taurus, Tatsuya'nın bir lakabı; Shiva ise bir öküze biniyor.
8)Bazı daha düşük ilahlar Shiva'yı küçümsemiş, bazıları ona canavar demiştir. Okuldaki diğer öğrenciler Tatsuya'yı küçümsüyorlar.
9)Tatsuya ve Miyuki bazen aralarında büyüyle ilgili tartışma yaparlar. Benzer tartışmayı Shiva ve Sati'de Hindu dini üzerine yapıyorlarmış. Tatsuya'nın büyüyü anlama seviyesiyle Shiva'nın bilgelik alanında ruhsal eğitmenliği uyuyorlar.
10)Kardeşler normalde oldukça nazik olmalarına rağmen sinirlendiklerinde çok korkunç oluyorlar. Tatsuya çok acımasız ve kalpsiz olabiliyorken, Miyuki sinirliyken çok merhametsiz. Shiva ve Sati'nin karanlık yüzleriyle benzer bu tarafları.
11)Sati babasına ve diğer ilahlara karşı Shiva'nın değerini savunurdu. Miyuki aynını Tatsuya için yapıyor.
12)Shiva Hinduizm'de "İlahların İlahı" sayılırken, Tatsuya büyücülerin en güçlülerinden.
13)Shiva sinirlendiğinde üçüncü gözünü açarak dehşet saçarken; Tatsuya filoları buharlaştırmak için Üçüncü Göz CAD'sini kullanıyor.
14) Ushiyama'nın Nandi'den esinlenerek yazıldığı düşünülmektedir. Shiva'ya binek, asistan ve yakın dost olarak hizmet eden bir boğa. Bazen bir guru veya bilgin olarak da tasvir edilir. Bilge bir topluluğa önderlik ederek Shiva'yı "Efendi" diye çağırması; FLT'de araştırmacılara önderlik ederek Tatsuya'yı "Efendi" olarak çağıran Ushiyama'yla uyum gösterir. Ayrıca ismindeki kanji "Dağın Boğası" olarak da çevrilebilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.