Jump to content

Ekim 2014 Animeleri Tanıtımı

FuneraireS

Önerilen İletiler

Gene ecchi ve harem bol olan bi sezon olacak gibi geldi.

Gene arada birkaç bilim kurgu vesaire var.

Fujoshiler için sönük kaldı bu sezon yaza göre. İçim acıyor. :D

Daha çok komedi agırlıklı olmuş. Gene psycho pass ve Yowamushi pedal ile idare edecegim bu sezon :D  Tabi nasıl olacak öteki animeler izledikçe görecegim...

Ayrıca Prince of Tennis'e yeni ova gelecegini yeni duydum, neler oluyor? :O

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ekim 2014 Animeleri Tanıtımı Her sene olduğu gibi, ekim ayı yine farklı türlerde pek çok yeni TV serisi, sevilen serilere ait OVA ve özel bölümler ile dopdolu. Bakalım bir araya getirdiğimiz bu yeni

İn in bitmiyo :D Çok hoş görünüyorlar Ookami Shoujo to Kuro Ouji en çok ilgimi çeken :) 

Paylaşım için teşekkürler :) Fate Stay Night ve Log Horizon'u bekliyorum ben

Merhaba herkese,

Öncelikle, bu yazının Anime Fantastica internet sitesinde yazılmasında emeği geçen Katze kullanıcı adına sahip yazar olarak tanıtımımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim. Bu iletiyi yazış sebebim, hatta bu üyeliği açış sebebim, aşağıdaki açıklamaları yapabilmektir.

Daha önce de sitemizin yazarları olarak tanık olduğumuz paylaşımlar sonucunda, burada bir yazının nasıl paylaşılması gerektiğini açıklayan bir bilgilendirmenin eksik olduğunu fark ettim; lakin işin doğrusunu anlatmadan sizleri bu paylaşımlar yüzünden suçlamak doğru olmaz.

Arkadaşlar, gönderilerinizi paylaşırken, yazıyı belli bir yerdeki bilgiden yararlanıp veya çeviri yapıp siz yazdıysanız böyle kaynak kullanabilirsiniz ancak bu şekilde uzun bir yazıyı veya makaleyi baştan aşağı kopyala-yapıştır yapıyorsanız bunu paylaşmanın yöntemi aşağıdaki örneklerdeki gibidir. Yazının daha önce hangi sitede yayınlanmış olduğunu, bağlantı adresiyle birlikte açıkça belirtmek gerekmektedir. 

Bu durumda belirttiğiniz şey yazının "alıntı" olduğunu göstermektir. Yani Kaynak: Anime Fantastica demek baştan yanlıştır, yapılan şey yazının tamamını alıntılamaktır; siteye alıntı olarak bir link bile vermemek ise asıl yanlıştır.

Ülkemizde neyin nasıl paylaşılması gerektiği bilinmiyor çünkü emeğe saygı yok ve bu konuda da insanlar bilinçli değiller. Bu şekilde paylaşımlara dikkat ederek emek verenlere de saygı göstermiş olursunuz.

Onun dışında, bakın arkadaşlar biz Vanilla kullanıcı ismine sahip diğer yazar arkadaşımla bu yazıyı yazmaya eylül ayının başında başladık. İkimiz de zamanı az olan çalışan, okuyan insanlarız. Haliyle az olan zamanımızı kullanıp yazıyı yayımlandığı düne hazırlamak için kendimizi hep zorlamak durumundayız. Ve şimdi bu gönderiye baktığımda açıkcası "Ben bu yazıyı bu şekilde okunsun, bu şekilde görünsün diye yazmadım." demek istiyorum. Günlerimizi alan yazının şekli, şemali; kullanılan resimlerin uygunluğu, videoların çalışır durumda olup olmaması; hepsinden öte sizin "in in bitmiyor" şeklinde ifade ettiğiniz tanıtımların her biri bizim emeğimizi taşıyor. Haliyle yazıya bir AnimeFantastica sitesinden baktım bir de buradan. Forumdaki biçim olarak çok kötü duruyor. Bir de bu yazı daha önce şu adreste yayınlanmıştır deyip bağlantı adresi vermediğiniz için özenerek hazırlanmış böyle bir yazı korkunç bir formattaymış gibi görünüyor. 

Sonuç olarak lütfen bu tarz konularda dikkatli olalım. Söz konusu olan hepimizin sevdiği hepimizin keyifle zaman geçirdiği bir şey sonuçta.

Teşekkürler hepinize.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vayy baya bi anime var bu sefer...

Log Horizon 2. Sezon: Bu sezon en çok beklediklerimden, inşallah yine 24 bölüm olur.

Fate/stay night: Unlimited Blade Works: Fate-stay night olur da izlenmez mi? :D

Madan no Ou to Vanadis: En merak ettiğim diyebilirim. Light Noveli yabancı forumlarda baya ünlü ve klişe harem serisi olmadığı söyleniyor (ben hala okuyamadım). Sadece fanservice değil, konusu çok orijinal diyorlar. Ayrıca birkaç yüzyıl önce Avrupa'da olan bir efsaneden esinlenilip yazıldığını duydum. Eğer konuyu değiştirmezlerse haremle ilgili;

Tigre sonunda Vanadislerin tamamıyla evleniyormuş... Klasik harem serilerinden farklı gibi...

Nanatsu no Taizai: Mangası baya ilerledi ve oldukça iyi. Ana karakterin küçük göründüğüne bakmayın, klasik "normal bir lise öğrencisi" olanlardan değil. Zaten konusunda yazıyor, 10 yıl sonra diye... Ana karakter Nanatsu no Taizai grubunun kaptanı ve en güçlüsü (Gruptakilerin her biri tam bir canavar). Düşmana yenil/Eğitim yap/Düşmanı yen/Daha güçlü düşmana yine yenil/... vs formülünü de kullanmıyor çünkü karakterler en başta güçlüler. İnşallah animeyi batırmazlar.

Trinity Seven: Mangasını okumuştum, ama çok da ilgi çekici gelmemişti. Sonradan iyileşiyormuş diyenler var ama... Ana karakteri OP

Hitsugi no Chaika: Avenging Battle: İlk sezonu baya orijinal geldi :) mangası anime sonrasını anlatsa okurdum ama beklemek zorundayım...

Ore, Twintails ni Narimasu: Bunun Light Novelini yeni buldum ve baya beğenilmiş (?) nedenini bilmiyorum ama bi deneyebilirim...

Absolute Duo: Bunun da mangasına bakmıştım (LN'si de var ama çok azı çevrildi) ana karakterin süper saldırılar yerine "savunma"sının olması farklı, ama fazla bilgim yok.

Bunlar dışındakilere bakacağımı sanmıyorum, gerçi baya var galiba :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne kadar çok harem animesi çıkmış, aksine ben de nefret ederim harem tarzı animelerden. Ookami Shoujo To Kuro Ouji  dışında Amagi Birillant Park da ilgimi çekti. Ayrıca şu Girlfrend (Kari) çok değişik geldi bana. Shoujo'suz kaldım, sezonu bu üç animeyle kapatacağım  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

romantizm bu sezon animelerin de bayağı olacak galiba yep  :lol:  :lol:  ama gene harem ve ecchiyi ihmal etmemeişler  :D  ookami.. saten izlemeyi düşündüğüm shoujo anime listemde birinci suan diğer romantik animeler de çogu çizim konusundan iyi duruyor içi m birden rahattladı cünkü izleyecek shoujo ve romantizm animem kalmadı hic  :hell-yes-onion-head-emoticon:  bir kac tane cıkması cok iyi oldu  :bye2-onion-head-emoticon:

watamote bide bu var sabırsızlandığım uzun süredir 2. sezon yada ova istiyordum :admire2-onion-head-emoticon:

eline sağlık bilgi için çok iyi olmuş  :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne kadar çok çıkıcak anime varmış :D

Amagi Brilliant Park - Belki bakarım.

Danna ga Nani wo Itte Iru ka Wakaranai Ken - Daha önce de ilgimi çekmişti, büyük ihtimalle izlerim.

Ushinawareta Mirai o Motomete - Harem animelerini pek sevmesem de konusu ilgimi çekti.

Nanatsu no Taizai - Bu da ilgimi çekti. 

Grisaia no Kajitsu - Buna da bakabilirim.

Ookami Shoujo to Kuro Ouji - Yeni bi shoujo anime geliyo yaşasın :D

Gugure! Kokkuri-san - Tomoe ?  :blink: Buna kesin bakarım :D

Inou-Battle wa Nichijou-kei no Naka de - Mor saçlı kız Yuzuki Yukari'ye benziyo biraz, konusu pek ilgimi çekmedi ama bakabilirim.

Shigatsu wa Kimi no Uso - Daha önce de duymuştum adını, müzik animelerini severim buna da bakarım.

Hybrid Child - Kesin izlerim ben bunu, Shounen-ai diyo  :wub:   :D

Bu kadar çıktı, diğerleri pek ilgimi çekmedi. Ovalar dışında, psycho-pass, log horizon falan onların ilk serilerini izlemek istiyorum.  :rolleyes:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.