Jump to content

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bir süredir yan flüt çalıyorum ve fırsat buldukça beğendiğim anime parçalarını çalışıyorum bu sayfayı mümkün olduğunca güncelleyeceğim, çalışmalarımı dinlerseniz çok mutlu olurum ve parça önerisi de almak isterim yapabilirsem eklerim hepsini. şuan da youtube kanalım da tek bir anime parçası var onu ekliyorum Elfen Lied - Lilium umarım beğenirsiniz sonrasında FMA - Bratja kaydım var onu youtube a eklediğimde paylaşacağım.

Sis Puella Magica - Madoka Magica 

 

 

FMA - Bratja 

 

 

Elfen Lied - Lilium

 

 

Naruto - Saddness and Sorrow deneme

 

 

Akame Ga Kill - Liar Mask deneme

 

Link to post
Share on other sites

teşekkürler, kayıtlar da problemim var evet mikrofonum yok birde bu parçada ses aralığı yüzünden sanırım ama ben bu haliyle sevmiştim parçayla bütün oldu diye. ^_^ anime müzikler de sık bambu flüt var yan flüt ile tonları farklı tabi bambu flütte edinmek istiyorum. parçaları not alıcam mutlaka denicem 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By Kikuchi
   Geri getireceğin bir şey için takas edeceğin bir şey vermek zorundasın. ( Eşit takas ) 
   Maddeleri altına çevirip zengin olmak yasak.
   İnsan dönüşümü yapmak yasak.
   Felsefe taşını aramak yasak.
    
   Full Metal Alchemist serisi 2000'li yılların  efsane animelerindendir. Full Metal Alchemist (Original) 2003 , Full Metal Alchemist Brotherhood ise 2009  yılında  yayımlanmaya başlamıştır. İzleyicilerin geneli Brotherhood ' u Original ' e tercih ederler çünkü  2003 yılında çıkan Full Metal Alchemist 'te olaylar mangadan farklı olarak işlerken Brotherhood ' da manga esas alınmıştır. Ancak bu ilk serinin izlenmemesi gerektiği anlamına gelmez . Çünkü Brotherhood serisinde hikaye üstüne gidilirken 2003 Full Metal Alchemist 'te simyanın nasıl çalıştığı geliştiği kullanıldığı anlatılmaktadır . Olaylar ve hikaye biraz farklı olsa da iki seri birbirini tamamlamaktadır.
   Anime 1900 'lü yıllarda geçmektedir.O yıllarda bilim yerine simya ilerlemiştir , kendilerine simyacı denilen kişiler bazı materyaller ile bir şeyler yaratabilmektedir.Hikayemiz iki acemi simyacı olan Elric kardeşlerin ( Edward ve Alphonse ) annelerini kaybetmesiyle başlar . Kardeşler annelerini diriltmek için insan dönüşümünü araştırmaya başlar ve simya kullanarak annelerini geri getirmeye çalışırlar. Ancak dönüşüm bekledikleri gibi gitmez . Çünkü insan hayatına karşılık gelen hiçbir insan hayatı yoktur . Elric kardeşler simya kurallarını çiğnedikleri için cezalandırılır . Alphonse bedenini ve ruhunu Edward ise sağ bacağını kaybeder . Daha sonra Edward sol koluna karşılık kardeşinin ruhunu metal bir zırha mühürler .Edward'a Auto-Mail adlı protez kolun ve bacağın takılmasıyla iki kardeş hem annelerini geri getirmek hem de vücutlarına kavuşabilmek için felsefe taşını aramaya başlarlar . Ancak bilmedikleri şey  bunun başından beri mümkün olmadığıdır .
   Brotherhood ilk bölümlerinde 2003 Full Metal Alchemist ile paralel gider ama mangaya uyar ve aynı şekilde biter. Bir çok yeni karakter çıkar , ölür .Bazıları çizimler kötü ,hikayeyi batırmışlar mangaya uymamışlar diyerek bahane bulmaya çalışır ama  2003 Full Metal Alchemist 'in de izlenmesi gerek çünkü Brotherhood ' da simya ile ilgili soru işaretleri  var . 2003 Full Metal Alchemist ise bu soru işaretlerini ustaca kapatmış.
    
    
    
  • By Kutatgu
   Gokukoku no Brynhildr (Brynhildr in the Darkness)
   Kureneko'nun hayattaki en büyük arzusu uzaylıların varlığını kanıtlamaktır. Bu konuda arkadaşı Ryota Murokami ile birbirlerine söz vermişlerdir. Fakat Kureneko yıldız gözlemlemek için çıktıkları bir gezi esnasında kaza sonucu hayatını kaybeder. Ryota bu kazandan ağır yaralı olarak kurtulur. Çocukluk arkadaşını kaybeden Ryota bu olayı bir türlü unutamaz. Birbirlerine verdikleri sözü yerine getirmek için astronom olmaya karar verir. Günlerden bir gün Ryota'nın okuluna bir kız öğrenci transfer olur. Bu kız öğrenci Ryota'nın kaybettiği arkadaşı Kureneko'ya tıpatıp benzemektedir.

   Karakterler


   Ryota Murakami
   Ana karakter - zeki birisi olmasının dışında fotoğrafik hafızası var. Hedefi NASA'da astronom olarak çalışabilmek.

   Neko Kuroha
   Ana karakter - B sınıfı büyü kullanıcısı. Neko'nun inorganik maddeleri yok edebilme gibi bir özelliği var.  
   Kana Tachibana
   Kana, B sınıfı büyü kullanıcısı. sağ eli dışı vücudunu kıpırdatamıyor. Dış dünya ile iletişimini bir klavye aracılığıyla sağlıyor.
    
    
   Yapıma dair notlar
   Gokukoku no Brynhildr, Lynn Okamoto'nun aynı isimdeki mangasının anime uyarlaması. Kenichi Imaizumi, tarafından yönetilen Gokukoku no Brynhildr'a, Studio Pierot'un yetişkin (seinen/josei) segmentine yönelik animeler üreten Arms Corporation'ı hayat vermiş. Arms Corporation'un Kite'ın yapımcısı olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.
    
    
   Peki bu animeyi kimler sever?
   Aklınızdaki soru işaretlerini bir miktar azaltmak için Elfen Lied'ın da Arms Corporation tarafından üretildiğini hemen belirteyim. Öyleki ana dişi karakterlerin -Lucy ve Neko- gizem ve özel güçlere sahip olma konusunda da aralarında benzerlikler olduğu söylenebilir. Seinen demografisinde görsel tarz ve konunun gizemi bakımından, Gokukoku no Brynhildr ile benzer olabileceklerini düşündüğüm diğer bir anime ise P.A Works'un tek kelime ile çarpıcı Another'ı. 
    
   Son olarak Gokukoku no Brynhildr, Nisan ayında yayınlanmaya başlıyor olacağını iletelim. O zamana dek hepinize heyecanlı bekleyişler.
  • By mert24214
   Serinin müzikleri en çok satanlar listesinde.
    
   Japonya’da müzik endüstrisi ile ilgili verilerin nabzını tutan Oricon şirketi, 2013 yılının en çok satan 100 single’ını açıkladı. Konuya anime müzikleri açısından bakacak olursak 30. sırada 230,810 kopya satan Attack on Titan serisinin ilk iki açılış parçasını da (Guren no Yumiya ve Jiyu no Tsubasa) içeren Linked Horizon’dan Jiyuu e no Shingeki isimli single’ı yer alıyor.
    

    
    
   Linked Horizon - Guren no Yumiya [Attack on Titan OP1]
    
   http://vimeo.com/69802698
    
   Listenin 35. ve 59. sırasında ise T.M. Revolution ve Nana Mizuki ikilisinin Preserved Roses(175,828 kopya) ve Kakumei Dualism (113,170 kopya) isimli singleları yer alıyor. Hatırlayacak olursanız Preserved Roses, Kakumeiki Valvrave serisinin ilk sezonunun; Kakumei Dualism ise yine Kakumeiki Valvrave’in 2. sezonunun ilk açılış parçaları.
    

    
    
    T.M. Revolution & Nana Mizuki – Preserved Roses [Kakumeiki Valvrave OP1]
    

    
    
   T.M. Revolution & Nana Mizuki - Kakumei Dualism [Kakumeiki Valvrave Season 2 OP1]
    

    
   Listede 94. sırayı ise 77,330 kopya satarak ST☆RISH’den Uta no Prince-sama Maji Love 2000% serisinin kapanış parçası olan Maji Love 2000% şarkısı aldı. Hatırlatalım ki ST☆RISH; Takuma Terashima, Kenichi Suzumura, Kishou Taniyama, Mamoru Miyano, Junichi Suwabe, Hiro Shimono, Kousuke Toriumi animede de yakışıklı gençlerimizi seslendiren seiyuularından oluşuyor.
    
   Listenin ilk 4 basamağını ise Japonya’nın popüler grubu AKB48 aldı.
    

    
   ST☆RISH - Maji Love 2000% [uta no Prince-sama Maji Love 2000% OP1, ED2]
    
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k8fJHJd66c4
    
   ______________________________________________________________
    
   Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/attack-on-titan-oriconda
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.