Jump to content
  • Create New...

Recommended Posts

Arkadaşlar geçtiğimiz yıllarda(2016) Türkiye yapımı olarak çok dikkat çeken bir animasyon olacağı söyleniyordu Allah'ım nasıl mutlu olmuştum kendi sitesi vardı yapım sürecini falan anlatıyorlardı yine onların sitesinde kalkan ok maske falan filan satışa sunmuşlardı 

https://images.app.goo.gl/qL5KLwSpDUS3cviN8 

https://tr.pinterest.com/pin/445293481891251502/

Projenin adı Börü'ydü gerçekten kickstarter dan paraları kaldırıp kaçtılar mı yoksa bu proje tamamlanacak mı bilgisi olanlar benimle bu konuyu açıklığa kavuşturursa memnun olurum saygılar 

Son olarak manevi duygularımızın sömürülmesinden bıktım ? 

Edited by pseudohomophylus
Kelime hatası düzenleme 'olurum' u sildim

Yukarıda verilen vikipedi sayfası gayet açıklayıcı, ben de şahsi fikrim olarak bahanelerle milleti keklediklerini düşünüyorum. O bir yana bu enflasyon durumuyla değil üç bölüm, ilk bölümü bile tamamlayamazlar. Ki aradan 4 yıl geçti, umut görmüyorum. Yine de eğer çıksaydı güzel bir animasyon olabilirdi. Biz de duyduğumuzda heyecanlanıp beklemeye başlamıştık, hale bak..  :sigh-crazy-rabbit-emoticon:

Edited by AndaAtsushi
yazım hatası
yumulonely, 12.06.2020 - 19:50 tarihinde yazdı:

AndaAtsushi, 13.06.2020 - 01:12 tarihinde yazdı:

Yukarıda verilen vikipedi sayfası gayet açıklayıcı, ben de şahsi fikrim olarak bahanelerle milleti keklediklerini düşünüyorum. O bir yana bu enflasyon durumuyla değil üç bölüm, ilk bölümü bile tamamlayamazlar. Ki aradan 4 yıl geçti, umut görmüyorum. Yine de eğer çıksaydı güzel bir animasyon olabilirdi. Biz de duyduğumuzda heyecanlanıp beklemeye başlamıştık, hale bak..  :sigh-crazy-rabbit-emoticon:

Teşekkürler herkesin konuda hemfikir olmasına açıkçası üzüldüm bir umut belki yaparlar falan diye kendimi avutuyordum ancak acı gerçeklerle yüzleşmem de gerek :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Pseudohomophylus
      Öncelikle herkese iyi hafta sonları dileyerek yazıma başlamak istiyorum.
      Bu yazıda Nakitai watashi wa Neko wo kaburu (NakiNeko) animasyon filminin tanıtımını yapacak ve ardından ufak ufak spoiler içeren incelemeyle de yazıyı sonlandıracağım.
      Anime filminin genel özellikleri:
      İsim: Ağlamak isteyen ben, kediyi kuşanıyorum/Bir bıyık ötede /Nakitai watashi wa neko wo kaburu/NakiNeko/A whisker away (NakiNeko kolay olduğu için yazıda bu adı kullanacağım ?)
      IMDb: 6.9(358)
      MAL:7.67(7,097)
      Güncelleme 29/06/2020  MAL: 7.57(24,731)
      Tür: Drama, Doğaüstü, Büyü, Romantizm
      Stüdyo:
      -Studio Colorido
      -Toho animation
      -Twin Engine
      Senaryo: Okada Mari(AnoHana, Kuroshitsuji)
      Yönetmen: Satou Junichi (Sailor Moon, Princess Tutu, Tamayura)
      Shibayama Tomotaka(Ao no Exorcist, Hai to gensou no grimgar, Shigatsu wa kimi no uso)
      Sanat yönetmeni: Takeda Yuusuke (Kimi ni Todoke, Dimension W)
      Karakter tasarımı: İkeda Yumi (Gravity Daze the animation: Ouverture)

Son zamanlar pek çok platformda adını duyduğumuz Netflix NakiNeko animasyon filmini tüm dünyada yayınlayacağını duyurdu. 5 Haziran'da yayınlanması planlanan film tüm dünyada gözleri kendine çeviren Covid-19 pandemisi nedeniyle gecikmeli olarak 18 Haziran'da yayınlandı.
      Studio Colorido daha önce Mirai no watashi, Fastening days gibi reklam tipi animelerin yanında Typhoon no Noruda'yı da başarılı bir şekilde izleyiciyle buluşturmuştur. İlk orijinal filmi 2018 de çıkan Penguin Highway olup stüdyonun 2 . orijinal filmi NakiNeko'dur.
      Karakter tasarımları da doğal olarak benzerlik göstermektedir. NakiNeko'da soğuk renklerin yerine daha sıcak ve parlak renklere geçilmiştir.
      Öykümüz ortaokul 2. sınıf öğrencisi Muge lakaplı(Mugendai Nazo ningen= ebedi sırlı/anlaşılmaz insan) güleç, sevimli ve etrafında bulunan diğer herkesten farklı olarak duygularını davranışlarına yansıtan Miyo adlı bir kızımızın başından geçenleri konu alıyor.
      Miyo yaptığı herşeye rağmen onu görmezden gelen sınıf arkadaşı Hinode'ye yanıp tutuşmaktadır.
      Miyo'nun Hinode'ye yaklaşmak için elindeki tek kozu onu bir kediye dönüştüren maskedir. Miyo, kedi-insan formu dengesizleşince tekrar insana dönebilecek midir?
      ❗Dikkat burası spoiler içerir ❗
      Hatırlatma yapayım arkadaşlar coronavirus değil, siber-şiddet günümüzün en büyük celladı maalesef.
      Animasyona dönecek olursam sonu oldukça tahmin edilebilir bitiyor. Müzikleri güzel ama en çok yağmur sesini beğendim.
      Elimizdekilerin kıymetini kaybetmeden bilelim mesajıyla ve hafif bir tebessümle bitiriyoruz.

Oldukça güzel bir animasyondu. Benim için bir "Kimi no na wa" kadar olamaz, vakti olan arkadaşların izlemesini tavsiye ederim.
      Kedilerin dünyası nasıl acaba? Kedi olsam ne güzel olurdu... diye aklınızdan bir kere bile geçirmişseniz oldukça keyif alabilirsiniz. Son olarak puan verecek olursam 8,5/10 veririm. Buraya kadar okuyan herkese çok teşekkür ederim. Seviliyorsunuz ?
    • By Shing
      Selamlar, bir çok yabancı içeriğe elimizden geldiğince Türkçe dublaj yapıyoruz.
      Fakat ekibimizde bu aralar montajcı ve seslendirmen eksiği var, güncel olmayan bir çok kişiyi çıkartmak zorunda kaldığımız için. Bundan dolayı bize destek olmak isteyen ve vokal silmeyi bilen montajcılar, mikrofonu olan ve seslendirmen olmak isteyen herkesi bekliyoruz. 

Bana ulaşmak için Facebook hesabımı kullanabilirsiniz.  https://www.facebook.com/MezarlikGulleri

Buraya kadar okuduğunuz için ekipçe çok teşekkür ederiz, hepinizi ekibimize bekliyoruz. Kendinize çok iyi bakın.
    • By rifkirifkirifki
      seneler önce(2009-2012 yılları gibi) ntvde ya da cnbc-ede bi akşam yayınlanmış bi anime film vardı. Filmde havai fişeklerin patladığı, ejderhaların olduğu festival gibi bi sahne vardı ve filmin sonunda insanlar tavşan ya da sincap gibi bi şeye dönüşüyordu. Bileniniz varsa yazsın lütfen.
      Bir arkadaş The Cat Returns demişti fakat ne yazık ki o film değil.
      (Önceden konuyu anime genel kısmına açmıştım, silinmiş. Burası da yanlış yerse lütfen nereye açmam gerek konuyu biri söylesin)
    • By gökhan
      Merhaba arkadaşlar. Animasyon projem için hazırlamaya başladığım bir karakter tasarımım var, aşağıda görebilirsiniz. Animasyonda vücudunun belli kısımları zincirlerle kaplı olacak, zincirler hariç bu şekilde. Sizce nasıldır? Düzeltebileceğim veya ekleyebileceğim önerileriniz olursa bekliyorum, teşekkürler.

• By Luluna
      Ruhların Kaçışı, Ponyo ve Prenses Mononoke gibi ani-film dünyasının önemli eserlerinin yaratıcısı Studio Ghibli bu kez ilk ortak çalışmalarını gerçekleştirip The Red Turtle / Kırmızı Kaplumbağa adlı yeni bir filmle geri dönüyor.

80 dakika uzunluğundaki film, denizde kaybolarak ıssız bir adaya düşen denizcinin balıklar ve yengeçlerle geçirdiği sonsuz yalnızlıkla dolu hayatını ele alıyor.Adam, elinden geleni yapıp adadan kaçmayı deniyor ta ki büyük kırmızı bir kaplumbağa ile birlikte denizden çıkagelen gizemli kadınla tanışana dek.  

Proje  partnerleri stüdyo Wild Bunch ve Londra stilini takip eden animatör Michael Dudok de Wit olan animasyon, Ghibli’nin ilk ortak yapımı. Ayrıca Japon/ Fransız işbirliğini içeren filmde diyalog yok, tamamen Dudok de Wit’in içe işleyen görselleri ve Isao Takahata'nın sanatsal anlatımına bırakılmış.

The Red Turtle, uluslararası La Tortue Rouge adı ile bilinip, Dudok de Wit’in çıkış yapacak  başyapıtıdır. Animatör, özellikle başarılı eleştiriler alan bir diğer kısa sessiz animasyonu Father and Daughter ( Baba ve Kızı) ile ünlüdür. Studio Ghibli’nin artık daha fazla kendi animasyonlarını yapmadığını da göz önünde bulundurursak oldukça yerinde bir proje. Animasyon genel olarak Japon yaratıcılığında gördüğümüz havayı içerse de, coşkulu ve duygulara dokunan ince geçişler ve anime detaylarına sahip değil.

Geçen sene, Wild Bunch’ın CEO’su Vincent Maraval, 2008’de Studio Ghibli’de Hayao Miyazaki ile yaptığı görüşmenin sonucuna dikkat çekerek, olası bir iş birliğinin sinyallerini yakmıştı zaten.

“ Ponyo’nun çıkış döneminde Studio Ghibli’yi ziyaret ettiğimde Miyazaki bana Father and Daughter’ı göstererek ‘ Benim için onu ( Michael Dudok de Wit) bulmanı istiyorum’ demişti. Bunun karışık bir durum olabileceğini söyledim. ‘ Eğer bir gün Studio Ghibli dışarıdan bir başka stüdyo ile bir animasyon yapmaya karar verirse, bu kesinlikle o olacak’ diye yanıt vermişti” diyor Maraval.

The Red Turtle Cannes Film Festivali’nde 18 Mayıs tarihinde çıkış yapacak.
      Orj haber için :http://www.dazeddigital.com/artsandculture/article/31134/1/studio-ghibli-s-back-with-a-co-produced-silent-film

Bu da animasyonun ilk fragmanı. Ben çok beğendim.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.