Jump to content

Recommended Posts

Amygirl, 36 dakika önce tarihinde yazdı:

Polaris

Black Bird

Ref:rain

Brave Heart benim sıralamam böyle :thank_you__onion_by_elcerbero:

Re: Pray de güzel ama Polaris'i keşfettiğimde bir takım şeyler yaşıyordum üzerine iyi gitmişti. Depresyon şarkım diyebilirim

Hmm Aimerin şarkıalrının depresyona uygun olduğunu kesinlikle kabul ederim. Balladları çok iyi söylüyor :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Bir de Japonca bilsen de bilmesen de duyguları hissediyorsun şarkılarından o yüzden çok seviyorum.

Daha önce ilk üçüm ne olur diye hiç düşünmedim çoğu şarkısını ayrı sevdiğimden hep bir kararsızım ama sanırım şu şekilde listelerim:

Re:Pray

Akane Sasu

İnsane Dream ya da Brave Shine.  

• Forum Admin
bluegrass, 8 saat önce tarihinde yazdı:

Hmm Aimerin şarkıalrının depresyona uygun olduğunu kesinlikle kabul ederim. Balladları çok iyi söylüyor :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Bir de Japonca bilsen de bilmesen de duyguları hissediyorsun şarkılarından o yüzden çok seviyorum.

Daha önce ilk üçüm ne olur diye hiç düşünmedim çoğu şarkısını ayrı sevdiğimden hep bir kararsızım ama sanırım şu şekilde listelerim:

Re:Pray

Akane Sasu

İnsane Dream ya da Brave Shine.  

O şarkının adı Brave Shine idi di mi uyku sersemi çılgın şeyler yazmışım :cute2-onion-head-emoticon:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By YandereYonoim
      J pop dinleyenimiz var değil mi?İsteyenlere çok harika erkek grupları,sanatçılar önerebilirim hepsi işlerinde harikadırlar!

ONE N' ONLY
      Da-iCE
      King Gnu -efsanedir-
      Super Dragon -arada yıldızın olması lazım ama ben yapamadım ? neyse 9 kişilik bir grup aynı zamanda j rock ta yapıyorlar ve grubun büyük üyelerinden biri melez yani yarı Türk,yarı Japon harika değil mi?-
      Exile Tribe -kesssinlikle her üniti dinleyin 4 ünit var bunlar:BALLISTIK BOYZ,FANTASTIC,GENERATIONS,THE RAMPAGE J SOUL BROTHERS  olmak üzere baya kalabalık bir aile mezun olanlarda var tabii yoksa EXILE ailesini 50 tane felan üyesi var.Aq çok fazla ama yine müthişler.-
      Bleecker Chrome
      MADKID -Shiled Hero dan tanırsınız ?-
      OfficialHIGEDANdism 
      Reiji Kawaguchi -bayılıyorum ona yaa-
      Salu,JP THE WAYV -rapçidirler ama yazamadan geçemedim-
      Taeyoungboy -havalı abimiz-
      XOX
      Taichi Mukai -veya Mudai tam hatırlamıyorum-
      Şimdilik bu kadar ?
    • By Esdeira
      Merhaba arkadaşlar.. Japon müziği ülkemizde gitgide daha popüler hale gelmekte. Burada size Visual Kei diye bir akımı tanıtmak istiyorum. "Visual Kei" Japonca bir kelime olup Türkçe'si 'Görüntü Stili'dir. Japonya'da ortaya çıkan bu gruplar animeyle müziğin birleşmiş hali gibidir. Grup üyeleri  crossplay olup müziklerinin yanında görüntüye de çok önem verirler.

[Crossplay = Crossdress + Cosplay. Crossdress, karşı cins gibi giyinmektir. Cosplay de bildiğiniz gibi anime karakterleri (veya ünlü birileri) gibi giyinmektir.]

Visual Kei grupları tamamen erkek üyelerden oluşur ama makyaj yapmaları ve uzun saç kullanmaları gibi sebeplerle kız sanılır. (Onlara kız denilmesi kadar gıcık olduğum bir şey yoktur. Ama bazıları gerçekten -erkekten daha çok- kıza benzeyebiliyor.)

Müzik türü olarak J-ROCK grubunda yer alırlar. Visual Kei sadece görüntülerinden dolayı yer aldıkları bir grup, müzik türü değil.

Bazı anime opening/ending'lerini  de Visual Kei grupları söylemiştir. Örneğin; Katekyou Hitman Reborn Opening 2 ve 4'ü "LM.C", Kuroshitsuji 2'nin Opening'ini "the GazettE (en ünlü Visual Kei grubu olur kendisi) seslendirmiştir.

Yeni başlayanlar ve bilgi sahibi olmak isteyenler istedikleri her şeyi sorabilirler. Yıllarını bu işe adamış biri olarak elimden geldiğince yardım ederim. İlk başlayanlar için birkaç öneri grubum var bakabilirsiniz.

DIAURA - Sirius

Grieva - Tokage
      https://www.youtube.com/watch?v=queiwSusHee8

Kiryuu - Aien Kaien
      https://www.youtube.com/watch?v=A8CTFUv6ddU
      En sevdiğim gruplar DIAURA, Kiryuu ve Grieva'dır.
      Not: Eğer çabuk korkuyorsanız Grieva ve Kiryuu kliplerini izlememenizi tavsiye ederim.
    • By Thailo
      Wagakki Band : Vocaloid`ler canlanıyor.

“Önce kendi kültürünü tanı, algıla ve hazmet ki ondan sonra başka diyarların sunduklarına sokul”  işte Japon sanatçılarının ana mantığı bu eksen üzerine dönmekte. Kendi kültürünü bilmeden diğer diyarlara teşebbüs etmek cüretkârlıktan öte cehalet. Bundan dolayı günümüzdeki Japon sanatçılar hiç olmadıkları kadar kendi geleneksel müzikleri konusunda emin ve sorumlu. Geleneksel enstrümanlar olabilecek her tür stile aranje edilebilmekte, müzik ahengi ise en üst kalitede sergilenmekte.İşte bu bakış açısının en önemli temsilcilerinden biridir Wagakki Band.

Topluluk, geleneksel  Japon sound u ile batı rock müziğini cok güzel sentezlemiş bir Vocaloid(sanal şarkıcı yazılımı) cover grubu. Grup 8 kişilik kalabalık bir orkestradan oluşmakta. Elektro gitar, bass gitar ve baterinin yanı sıra geleneksel Japon müzik enstrumanlarından tsugaru-jamisen, (geleneksel Japon udu)  koto, (geleneksel Japon Arpı)  shakuhachi, (geleneksel Japon flütü) wadaiko, (geleneksel Japon davulu) ve vokalde Yuko Suzuhana nın büyüleyici ses tonu ve geleneksel tınıları ile birlikte son yıllarda Japonya`daki  Vocaloid çılgınlığına kendi tarzları ile hayat vermişler ve harika olmuş. Batı ülkelerinde nispeten halen fazla bilinmeyen Hatsune miku gibi Vocaloid projelerinin Japonya ve komşu Asya ülkelerinde hatırı sayılır bir şekilde büyük fan kitleleri bulunmakta ve konser etkinlikleri 10 binlerce kişi tarafından dolup taşmaktadır.Vocaloid lerin popülerleşmesinden sonra bir kesimin endişe verici olarak gördüğü “insan sesinin müzikteki sonu” tartışmalarına yaptıkları cover larla kanımca tokat gibi son noktayı koymuştur Wagakki Band.

Vokal: Yuko Suzuhana                                                                                                                                                                                                                   
      Shakuhachi: Daisuke Kaminaga
      Koto: Kiyoshi Ibukuro
      Shamisen: Beni Ninagawa
      Wadaiko: Kurona
      Gitar: Machiya
      Bass: Asa
      Davul: Wasabi

Grup, 23 Nisan 2014 tarihinde Vocalo Zanmai isimli 12 adet birbirinden güzel şarkılardan oluşan cover albümünü yayınladı. Japonya nın en popüler vocaloid lerinden biri olan Hatsune Miku nun Senbonzakura (binlerce sakura ağacı) isimli şarkısının Wagakki Band versiyonu youtube da ilk haftalarında  5 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Paris te gerçekleşen Japan Expo 2014 te grubun sergilediği canlı performans ile gerek müzikal kaliteleri, gerek ise kostüm ve sahne duruşları ile Avrupada da hayran kitlesini katlayarak ne kadar başarılı olduklarını tüm dünyaya sergilemiş oldu.

Wagakki Band ile ilgili bir kısım video klipleri aşağıda ki linklerden izleyebilirsiniz. 

Wagakki Band – Senbonzakura

Hatsune Miku – Senbonzakura (şarkının orjinal versiyonu)

Wagakki Band - Tengaku

Project Diva F - Tengaku (şarkının orjinal versiyonu)

http://www.youtube.com/watch?v=5atwerR1rQY

Wagakki Band – Rokuchounen To Ichiyamonogatari

• By xxibmadoka
      Selam arkadaslar! Bir kaç gün once harika bir grup kesfettim, Flumpool hakkinda pek birsey  bilmiyorum tek bildigim 4 kisi olduklari ve 2007de cikis yaptiklari.

• By Hunhario
      Japoncası 吉田兄弟 Yoshida Kyōdai olan ve geleneksel japon müziği izle günümüz müziğini sentezleyip mükemmel müzikler ortaya çıkaran gruptur kendileri.2 kişiden oluşan bu grup şamisen adı verilen geleneksel Japon müzik aletiyle yaparlar müziklerini.Müzikleri Japon savaş müziklerine çok benzer. Genelde hızlı olan müziklerinin yanında gayet sakin müzikleri de vardır(bknz By This River). Kardeşler 5 yaşından beri beraber şamisen çalıyorlarmış. Disney-Nintende gibi büyük şirketler dahi müziklerini kullanmışlardır. İlk başlarda sadece küçük konserlerde şamisen çalmışlardır ama şuan farklı enstrümanlarla destekliyorlar müziklerini. En sevdiğim müzikleri Kodo , Storm ve İbuki'dir.(Haklarında çok fazla bilgi olmadığı için paylaşamadım kusura bakmayın . Bu bulduklarımı da İngilizce'den çevirdim zaten)

Üyleri:
      Sağdaki-Ryōichirō Yoshida (1977)
      Soldaki-Kenichi Yoshida(1979)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.