Jump to content

Japon Karakterler Sergisi (Yorumum)

yanki_99

Önerilen İletiler

Ben istemiyorum animenin gelişmesini. Yani türkiyede fazla animeci olmasını. Herkez Otakuyum diye gezicek. Naruto, Naruto! diye bağıracaklar. Bazıları Death Note'a bebek animesi diyecek. Biz kendi halimizle iyiyiz. Eğer anime fazla yaygılaşırsa bence biliçli bilinçsiz herkez "Otakuyum" diyecek. Başka bir olayı olmayacak . Böyle sergilerde bırakın küçük olsun, sadece bizim gibileri gitsin yeter.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben istemiyorum animenin gelişmesini. Yani türkiyede fazla animeci olmasını. Herkez Otakuyum diye gezicek. Naruto, Naruto! diye bağıracaklar. Bazıları Death Note'a bebek animesi diyecek. Biz kendi halimizle iyiyiz. Eğer anime fazla yaygılaşırsa bence biliçli bilinçsiz herkez "Otakuyum" diyecek. Başka bir olayı olmayacak . Böyle sergilerde bırakın küçük olsun, sadece bizim gibileri gitsin yeter.

tamamen aynı kanıdayım bizim türklerin afedersiniz bişeyini çıkarma gibi bir huyu var

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tamamen aynı kanıdayım bizim türklerin afedersiniz bişeyini çıkarma gibi bir huyu var

Ben size katılmıyorum şahsen. Bence düzgün bir biçimde yaygınlaşıp gelişirse çok daha iyi bir anime topluluğu oluşacaktır. Bu sayede bizimde ülkemizde büyük sergiler, gösteriler filan yapılcaktır :) En azından bir internet cafe'ye gittiğim zaman milletin tuhaf tuhaf bakmamasını veya iş yerinde biri dün ne yaptın dediği zaman atıyorum naruto'nun 213. bölümünü izledim diye rahatça söyleyebilmeliyim :D Ama yinede aramızda apaçiler olucaktır tabi onada yapacak birşey yok :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sen böyle diyince önce haklı olduğunu düşündüm ve aklıma en basit örnek olarak One Direction grubu geldi...

İlk şarkıları What Makes You Beautiful çıktığında -sadece lyric video vardı- alttaki yorumlar "iyi şarkı, çok eğlenceli" gibisindendi. Bir ay kadar sonra klip çıktı ve yorumlar "Harry please marry me!!!"ye düştü. Sanırım animelere de bu olacaktır. (Ki diğer animelerin fandom'larına detaylı bir dalış yapmadım ama Naruto hala hakkı verilerek izlenmiyor bence.)

Sonra benim de animeye altı ay önce başlamış olduğum aklıma geldi. :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de başka bir başlıkta daha önce demiştim. Ben de çok yaygınlaşmasını istemiyorum. Ama bana sama falan diyeceklerse ilk izleyenler olarak o zaman anlaşabiliriz. Şuan insanlar anime ne be dediğinde çok önemli bir şey yapıyormuşum da kimse bilmiyormuş gibi hissediyorum. Az kişi olmaktan rahatsızlık duymuyorum. Beni anlamasınlar sorun değil. Tişörtlerimdeki resimlerin ne olduğunu merak edip dursunlar ve ben "Siz anlamazsınız." diyeyim. Çok mu bencilce ki bu ? Ama tabi ki gelişse ve ülkemizde bir sürü manga olsa ya da televizyonu açtığımda izleyebileceğim anime olsa bol bol ne güzel olurdu diye de düşünmeden edemiyorum. Çelişki içerisindeyim bu konuda.

Şu sergi biraz daha detaylı olsaymış iyi olurmuş aslında. Çok az şey var gibi geldi. Keşke bir odayı komple Hello Kitty yapmasalarmış. Onun yerine güzel güzel Bleach, Naruto, OP vs ile ilgili şeyler olsaymış. Hala gitmedim. Az olduğunu duyunca da hevesim biraz kaçtı açıkçası.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bence biraz bencilce düşünüyorsunuz aynı sıkıntıları bende yaşıyorum ve haklısınız Türk insanı -ki özellikle de genç kız kesimi- gerçekten hayranlık seviyesini aşıyorlar ama bu hayranlığı bilinçli olarak yayarsak yani belli bir yaş seviyesi çerçevesinde animenşn tanıtımı yapılırsa bence o zaman bizler gibi bilinçli topluluklar büyüyecek ve anime-manga çalışmaları adına gerçekten büyük adımlarda bulunabilecektir. Benim fikrim bu ama sizde haksız değilsiniz...

Bu arada neden Pokemon varken Sailor Moon yok??? Magical Doremi'yi bile koymuşlar :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.