Jump to content

Japonya'da Lisede Evliliğe Karar Vermek?

Ogeday

Önerilen İletiler

İlk olarak umarım konuyu doğru yere açmışımdır. :) Biliyorum şu an açıklama yapıp bilgi vermem gerek ama ben sizlere soru sorup bilgi alış-verişi yapabilmek için bu konuyu açmış bulunmaktayım.Benim aklımda animelerden kaynaklı çok değişik bir düşünce oluştu.İzlediğim çoğu lise hakkındaki animelerde sevgililer daha lisedeyken evlenme gibi planlarını kuruyorlar.Gerçekten de Japonya'da öyle bir şey var mı?Örnek vermek gerekirse: Bakuman, Mirai Nikki,Boku wa Tomodachi ga Sukunai Next ve dahası.Biliyorum Türkiye'de de var diyeceksiniz ama bu farklı yani Türkiye'dekiler genelde okula gitmeyenler oluyor.Ama bu animelerde hepsi okula gidenler.Biliyorum biraz uzun oldu ama gerçekten çok merak ettiğim bir konu kaç gündür yazasım vardı :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 84
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O insanlar duygularına, kişiliklerine, birbirlerine, en çok da kendilerine saygılı insanlar. Bizim genelimizde yok onlar. Her şey oyuncak olmuş. Ama yakın çevremde gördüğüm bir örnek vardı, orta okuld

Valla animelerdekini ya da Japonlar'ı bilemem de Türkiye'de liseli ergenler "ayh biz aşkımla evlencez birinci çocuğumuz kız olacak adı Nehir ikincisi erkek olacak adı Devrim..." diyenler var. Çokça.

nee-san eminim eren onu dövmek anlamında söylememiştir :Dgünümüzde genç nesilin büyük bölümünün aşktan haberi olmayıp sadece popülaritesini yükseltmek için böyle davranışlar sergilediğini düşünen biri

O insanlar duygularına, kişiliklerine, birbirlerine, en çok da kendilerine saygılı insanlar. Bizim genelimizde yok onlar. Her şey oyuncak olmuş. Ama yakın çevremde gördüğüm bir örnek vardı, orta okuldan beri çıkmış ve üniversiteyi bitirince evlenmişler. wtf diyesi geliyor insanın

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Valla animelerdekini ya da Japonlar'ı bilemem de Türkiye'de liseli ergenler "ayh biz aşkımla evlencez birinci çocuğumuz kız olacak adı Nehir ikincisi erkek olacak adı Devrim..." diyenler var. Çokça.

Ender olarak evlenenler de oluyor ama kızlarının adı Nehir midir bilemem.

Bence saçma mı? Saçma.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet bu benimde dikkatimi çekiyor ayrıca Japonlarda kuzenlerin birbiriyle evlendiğini biliyordum Naruto'nun son bölümlerinde iki kardeş birbirine aşıktı garip aile hayatları var :mellow:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O insanlar duygularına, kişiliklerine, birbirlerine, en çok da kendilerine saygılı insanlar. Bizim genelimizde yok onlar. Her şey oyuncak olmuş. Ama yakın çevremde gördüğüm bir örnek vardı, orta okuldan beri çıkmış ve üniversiteyi bitirince evlenmişler. wtf diyesi geliyor insanın

Doğrudur ancak mesela örneğin ben gidip büyüyünce evlenelim gibi bir ifade kullansam sapık, geri kafalı vs gibi lakaplar takılır insanlar beni gerizekalı sanar üstüne de dalga geçerler. :D Ve benim tarih öğretmenim küçüklüğündeki komşusunun kızıyla evlenmiş yani 5-6 yaşından beri tanıyormuş. O.o
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet bu benimde dikkatimi çekiyor ayrıca Japonlarda kuzenlerin birbiriyle evlendiğini biliyordum Naruto'nun son bölümlerinde iki kardeş birbirine aşıktı garip aile hayatları var :mellow:

Ben öyle bir bölüm hatırlamıyorum?

Ayrıca Türkiye'de kuzenlerle evlilik yasak değil biliyorum? Yasak mı yoksa?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kiss x Sis izlemeyen bir arkadaş :I . Bu arada nerelerdesin sen ya, göremiyoruz seni.

Konuya gelirsek. Yok öyle birşey . Japonyada tıpkı Türkiye gibi , çok nadir olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben öyle bir bölüm hatırlamıyorum?

Ayrıca Türkiye'de kuzenlerle evlilik yasak değil biliyorum? Yasak mı yoksa?

Yok kuzen yasak değil :)

Oha bu konu bana çok pis dokunmaya başladı, ben çıkış yapıyorum. Yaram deşildi. Hadi iyi geceler.

Kal bize de dokunuyor merak etme :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.