Jump to content

Japonya'da Lisede Evliliğe Karar Vermek?

Ogeday

Önerilen İletiler

• Forum Admin

aynen ya aşk saçma!!!!

Ay baaaayan :D Özür dilerim :D kızarsa ne olcak biliom Çenenle beni öldürüsün :P

Çene ile öldürmek mi ? Bunu yapabilirsem nobel bile alabilirm ama açıkçası insanları dövecek bir nesne bulamadım henüz -_- bu konu hakkında kafa yormalıyım :D

Ayrıca arkadaşlar AŞK gibi ikili ilişkilerde büyük konuşmayın :o ben böyle duygular küçümseyip de sonra o duyguların avucunun içine düşen çok kişi tanıyorum :( Size forumdaş tavsiyesi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 84
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O insanlar duygularına, kişiliklerine, birbirlerine, en çok da kendilerine saygılı insanlar. Bizim genelimizde yok onlar. Her şey oyuncak olmuş. Ama yakın çevremde gördüğüm bir örnek vardı, orta okuld

Valla animelerdekini ya da Japonlar'ı bilemem de Türkiye'de liseli ergenler "ayh biz aşkımla evlencez birinci çocuğumuz kız olacak adı Nehir ikincisi erkek olacak adı Devrim..." diyenler var. Çokça.

nee-san eminim eren onu dövmek anlamında söylememiştir :Dgünümüzde genç nesilin büyük bölümünün aşktan haberi olmayıp sadece popülaritesini yükseltmek için böyle davranışlar sergilediğini düşünen biri

Boş geçin bunları. Türkiyede de genç yaşta evlilikler oluyor. İster rızayla ister rızasız ama oluyor... Bu bir yana, Japonya'da durum çok farklı artık. Eskiden genç yaşta kararlar ve evlilikler vardı ama artık genç nesil evlenme taraftarı değil, hatta boşanma sıklığı arttı diyebilirim. Büyük şehirlerdeki büyük ailelerin çok fazla sıkıntısı oluyor. Bundan çocuklarda etkilenince, niye evlenmek istesinler ki. İşte durum bölgeye göre değişiyor ama bir çok arkadaşım hala bekar ve 40 yaşına gelmiş tanıdıklarım bile bekarken duyduklarıma göre genç yaşta evlilik merasimi yaşayanlar var. Yani, öyle animelerdeki durumlara bakmayın, genel bir durum yok. En azından, son yıllarda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Boş geçin bunları. Türkiyede de genç yaşta evlilikler oluyor. İster rızayla ister rızasız ama oluyor... Bu bir yana, Japonya'da durum çok farklı artık. Eskiden genç yaşta kararlar ve evlilikler vardı ama artık genç nesil evlenme taraftarı değil, hatta boşanma sıklığı arttı diyebilirim. Büyük şehirlerdeki büyük ailelerin çok fazla sıkıntısı oluyor. Bundan çocuklarda etkilenince, niye evlenmek istesinler ki. İşte durum bölgeye göre değişiyor ama bir çok arkadaşım hala bekar ve 40 yaşına gelmiş tanıdıklarım bile bekarken duyduklarıma göre genç yaşta evlilik merasimi yaşayanlar var. Yani, öyle animelerdeki durumlara bakmayın, genel bir durum yok. En azından, son yıllarda.

Gerçekten mantıklı konuşuyorsun arkadaşım ancak 1-2 animede görsem o animedeki hayali bir şeydir dicem ama ne zaman lise konulu anime izlesem içinde kesinlikle evlenme kararı almış bir çift oluyor ya da sonradan alıyorlar yani :D

İşte sorun da o, kesin konuşmadım ki.

Yani hiçbir şey iddia etmedim ki.

Tamam bu işin içinden çıkamadıysak tripçil Türk kızı moduna giriyorum:

uff snane be slk .s .s

:D :D

Hahahah :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonyada yasal evlenme yaşının 16 olma sebebi büyük olasılıkla Japonyanın nüfus artırma politikasından kaynaklanıyordur...

Konuya gelirsek genelde herkes geleceğini düşündüğünde özellikle küçük yaştayken aklına gelebilecek şeylerden biridir evlenme...

Ama bu muhabet o yaşta plan olarak 2 sevgili arasında geçiyorsa şu sadece plan olarak kalma şansı %95'dir...hayal olarak geçiyorsa hayal kırıklığı olma şansı %99'dur...

-Biraz karamsar biraz mantıksal ruh halimden notlar-(mutlu ruh halimi uyandırmam lazım sonrada geyikçi olanı :D )

Ayrıca şunuda sormak isterim ne zaman filmlerde yaşanan güzel ve olumlu olayları gerçek hayatta karşınızda gördünüz veya ne sıklıkla gördünüz mesale filmlerde ne aşklar görüyoruz dimi sonra şunlara bak ne aşıklar yahu gerçek hayatta böyleleri kalmadı diyoruz kısacası o muhabet animede kalır gerçekte herhangi bir fonksiyonu yoktur diyorum :)

Filmlerde animelerde masal gibidir kimin söylediği kimin yaptığı belirsizdir sadece anlatılır...ama neredeyse hiç denk gelinmez yaşanılmaz... :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Japonyada yasal evlenme yaşının 16 olma sebebi büyük olasılıkla Japonyanın nüfus artırma politikasından kaynaklanıyordur...

Konuya gelirsek genelde herkes geleceğini düşündüğünde özellikle küçük yaştayken aklına gelebilecek şeylerden biridir evlenme...

Ama bu muhabet o yaşta plan olarak 2 sevgili arasında geçiyorsa şu sadece plan olarak kalma şansı %95'dir...hayal olarak geçiyorsa hayal kırıklığı olma şansı %99'dur...

-Biraz karamsar biraz mantıksal ruh halimden notlar-(mutlu ruh halimi uyandırmam lazım sonrada geyikçi olanı :D )

Ayrıca şunuda sormak isterim ne zaman filmlerde yaşanan güzel ve olumlu olayları gerçek hayatta karşınızda gördünüz veya ne sıklıkla gördünüz mesale filmlerde ne aşklar görüyoruz dimi sonra şunlara bak ne aşıklar yahu gerçek hayatta böyleleri kalmadı diyoruz kısacası o muhabet animede kalır gerçekte herhangi bir fonksiyonu yoktur diyorum :)

Filmlerde animelerde masal gibidir kimin söylediği kimin yaptığı belirsizdir sadece anlatılır...ama neredeyse hiç denk gelinmez yaşanılmaz... :)

Aslında yaşamak bizim elimizdedir.Mesela ben çevremdekileri umursamasam ve gerçekten sevdiğim bir kız olsa(o da beni gerçekten seviyorsa) evlenme planını yaparım liseden ancak benim dikkatimi çeken yaygın olmasıydı ve beni düşündürdü acaba gerçekten Japonya'da bir gelenek gibi bir şey midir diye.. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.