Jump to content

Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)

getsuga

Önerilen İletiler

keşke savaşın başında bir time skip olsaydı da gözlerim bu -1/10 luk vsleri görmeseydi...

12 spriggan'ın aşırı güçlü falan olduğunu düşünmüyorum yalnızca Mashima tarafından abartılmış boş karakterler evet boş çünkü bu karakterleri bir daha göstermeye tenezzül bile etmeyecek Mashima, belki çıkacak 1-2kişi dışında hiç biri bir hades bir mard geer etmez. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 1.3k
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ölmedi bir daha karşılaşmayacağız dedi. Mashima bu belli olmaz. Belki ilerde iyi bir sürpriz yapar. O ikisinin geçmişi ne kadar eskilere dayanıyormuş bir de. İlk yıldız ruhu gitti Lucy'nin ama bu saye

Karakterlerinin büyük çoğunluğu özgün ve karakteristik özellikleri de çok iyi. Ama FT hikaye bakımından derinlikten az yoksun. Potansiyel inanılmaz iyi. Ama kullanılmıyor. Zero serisini izlerken (okur

Demin okudum hem 244'ü hem 245'i. Sevmem Fairy Tail ama bir bakıyım dedim

Posted Images

17 saat önce, Absentia yazdı:

Ultear dirilmedi bro akmayan zamanda tekrar belirdi sadece dimarinin büyüsü sayesinde :P

son sayfayı okumadın galiba cennette oturuyor falan demeyeceksin herhalde :D basbaya o toza dönüştüğü zamanki haliyle tahta sandalyede oturuyor. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Barış yazdı:

son sayfayı okumadın galiba cennette oturuyor falan demeyeceksin herhalde :D basbaya o toza dönüştüğü zamanki haliyle tahta sandalyede oturuyor. 

Cennette falan oturmuyor...toza da dönüsmedi ultear hala yasiyor...yasli bir nine olarak...

3 saat önce, Absentia yazdı:

Ya o ejderha kralı festivali arcından sonra da gözükmüş sonra bi anda kaybolmuştu 

o moruk hali için ömrünün geri aldığı son 1 dksını mı yaşadı acaba diye düşündüydüm ama bunu hiç anlamadım :D bence ölü o sadece hiro anısına göstertiyor bize :booger-crazy-rabbit-emoticon:

ortadan kaybolmadi..yaptigi büyü yüzünden zamani bir dakika geri alabilmek icin kendi zamninin bir cogunu feda ederek birden yaslandi ve yasli bir nineye dönüstü...BBO oyunlarinin bitisi ardindan gelen bölümde yaslanmis Ultear'i gösteriyorlar zaten...Ultear'in yaptigi büyü zaman vadisi büyüsüydü yani zamana hükmetme büyüsü bu yüzden aslinda her ne kadar akan zaman icersinde Ultear yasli bir nine olmus olsada...Zaman vadisi icindeki duragan zamanda o büyüyü yaptigi ilk zamandaki halini koruyarak yasamaya devam ediyor zamana hükmedebilen kisi olarak...Cünkü zaman vadisi büyüsü zamana hükmetme gücünü veriyor...Ama Ultear bu büyüyü tamamlayamdan kullandigi icin tam olarak basarili olamadi ve gercek bedeni normal akan zaman icinde varolmaya devam etti...Normalde bu büyüyü tamamlamayi basarbilseydi tüm zamanini kaybedecekti...yani gercek zamandaki yasamini kaybedecek ve zaman vadisinde duragan ve sikistirlmis zamanlar arasinda sonsuza kadar yasamaya devam edecekti...Bu büyünün sirri buydu...Ama Ultear bu büyüyü tamamlayamadigi icin genclik hali kisa süreligine zamalar arasinda yasamaya devam ediyorken kendisi de yaslanmis bedeniyle normal akan zamanda yasamaya devam ediyor...Yani ultear ölü falan degil...kadin hala yasiyor...genc hali duragan zamandaki varligini sürdürürken yaslanmis hali ise normal dünyada yasiyor....

Tabi büyünün dogasiyla ilgili söylediklerim tamamen benim tahminim ama Ultear'in büyüyü kullanmayi basaramadigi icin yaslanmis olarak yasamya devam etmesi anime ve mangada anlatilan bir olay yani o kisim dogru.....Kesin olarak dogru olan Ultear hic bir zaman ölmedi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 09.03.2016 at 23:31, Barış yazdı:

valla her arc'da aynı şeyi papağan gibi tekrarlıyoz ama şuanki düşmanların gücü gerçekten çok çok çok üstte. eğer bu son arc değilse bundan sonraki arcda nasıl bi saçmalama yapacak ve dicekki bu adamlardan daha güçlüsü var spriggan'a tek atar falan... benim hayal gücüm o derece bi saçmalığa yetmiyor. o yüzden bu savaş sonrası timeskip yapması ve herşeye yeni baştan başlaması bana pek olası gelmiyor daha ne kadar çıkabilir bilmiyorum ama iyice suyu çıkacak yani serinin. aşırı timeskip de hiç iyi bişey değil. yaratıcının seri devam ederken karakter gelişimi yapamadığını gösterir. işine geliyor. araya bi boşluk koyuyo sonra diyoki  oooo bak sen göremedin nasıl oldu bilmiyosun  ama bu bu kadar güçlendi şu  şu kadar güçlendi bilmem ne. karaktere power up vermenin en aciz yolu. 

Mashima da çok büyük kurgu hataları var serinin şu zamana kadar ayakta kalmasının iki sebebi şu: 

Hikaye ve karakterler 

Onun haricinde fazlasıyla trash bir seri her arc Erza denen üstün gerizekalı karakter her seferinde p up alıp fazlasıyla güçlü rakiplerini kolayca yenmesi 

Mashima başta bu seriyi troll gibi tutuyordu,  neden sonradan ciddileştirdiki

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Spoiler

natsunun savaşdan kalan yarası kötü olmuş yakışmış ama biranda görmek tuhaf

F5QcqT1.png

Bu arada uykusunda natsu karanlığa kapılıp igneelin ruhu gelip onu kurtarıyor ve king mode gücünü tekrar kazanıyormuş bu doğrumu ?

daha bölüm çıkmadı ama gelecek bölüm ismi beni dahada meraklandırdı  Chapter 478: Flame of Hope

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Berker51 yazdı:
  Gizle

natsunun savaşdan kalan yarası kötü olmuş yakışmış ama biranda görmek tuhaf

F5QcqT1.png

Bu arada uykusunda natsu karanlığa kapılıp igneelin ruhu gelip onu kurtarıyor ve king mode gücünü tekrar kazanıyormuş bu doğrumu ?

daha bölüm çıkmadı ama gelecek bölüm ismi beni dahada meraklandırdı  Chapter 478: Flame of Hope

Bölümün ismi Flame of Hope değilmiş o yazı son yerde yazan text yazısıymış 

478 Stealth  mış 

Umarım biraz da olsa Lucy 'nin birşeyler yapabildiğini görebiliriz ben

Brandish ile takım olacağını düşünüyorum 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

11 saat önce, SudeErva yazdı:

Güzel bölümdü ya 

Lucy de hazır pup almışken onu daha aktif görsek çok güzel olur 

Fanserivisi de güzeldi sevdim :floating-crazy-rabbit-emoticon:

Bence de kiz p-up aldigindan beri bir kez bile teke tek dövüserek gücünü aciga cikaramadi...hep son anda araya birileri girdi....Ama su ana kadar bir kez bile yenilmedi ve ciddi sekilde yaralanmadi -eskiden oldugu gibi- aksine karsisindaki rakipler öncekilerden cok daha güclü olmasina ragmen onlara karsi baya ayakta durabildi....Umarim gittikce de daha iyi olur ben cok ümitliyim bu arc da Lucy'den...Belki de Mashima, Lucy ile illgili bir süprizi oldugu icin onu teke tek bir mücadelenin icine sokmuyor ve ilerleyen bölümlere sakliyor gücünü...tabi bu benim fikrim.....Bunun yani sira  Natsu da hele sükür uyandigina göre bir takim savasi yaparak alirlar umarim su Jacob'un kellesini..o adam Natsu'nun simdiki haline ve tek basina olan Lucy'e fazla gelirdi ama ikisi bir arada olunca alirlar bence onunda ifadesini...tabi ondan sonra bir de su August denilen adam da var onun icabina da Natsular bakacakmis gibi duruyor...umarim adam öncesinde Lumen'nin yerine kesfetmez....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.