Jump to content

zaman

Üyeler
  • İçerik sayısı

232
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

15

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    zaman reacted to Zura in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Ejderha çizimini beğendim. :)
  2. Beğen
    zaman reacted to Raion in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    fan artlarında güzel kardeşim ama portrelerin çok daha hoş olmuşlar anlamadığım portre çizmek daha zordur ama portreler fan artlardan daha iyi olmuşlar :D
  3. Beğen
    zaman got a reaction from Anonymmy in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    z..
  4. Beğen
    zaman got a reaction from Zura in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
  5. Beğen
    zaman reacted to Morgion in Anime ve manga çizimleri   
    Biraz bilindik serilerin çizimlerine değinmek gerekirse

Animenin yeni teknoloji efektleri ile çok övülen naruto. Çizimleri en basit mangalardan biri diyebiliriz. Hiç ayrıntıya inmeyen mangakamız iyi bir hikaye yazsa da,çizim konusunda kolaya kaçan biri. Dövüşlerde çizdiği efektler karalama gibi dursa da,animesinde böyle değildir.

Paneleri ortalama bir büyüklükte tutan mangaka,dövüş sahneleri dışında pek uğraşmaz. Mürekepleme ve efektleri asistanlar hal ettiğinden,mangaka bu sayfaya en fazla yarım saat ayırmıştır.

Metal şarkısı besteleyenler 2 gruba ayrılırlar. Nakarata yatırım yapanlar veya bütün şarkıyı ele alanlar. Naruto yatırımını nakarata yapıyor,önemli sahneleri özenli çizerken, geçiş sahnelerine önem vermiyor. Ve gözden kaçan ayrıntıları çizmiyor. Dikkat ederseniz sakuranın ayakabısı burada yok.
    Bleach için çizimlere gelirsek;

Bleach'in karakter tasarımları fena değil,kıyafet tasarımları konusunda en iyilerinden ama perspektif konusunda çok kötü. Panelerini çok büyük çizen mangaka,işi hep asistanlara atar diyebiliriz. Bazı karakterlerde yaptığı hatalar çok barizdir özelikle rukia. Siyah renkler birbirine karışmasın diye genelikle beyaz bir çizgi görürüz. Bu bazı şeylerin karışmaması için yapılsa da bleach bunu çoğu zaman yapmıyor.(zor bir şey de değil trollük olsun diye mi yapmıyor anlamış değilim)
    Karakterleri küçük çizince,oranı pek tuturamıyor.Gördüğünüz gibi yüzü çizmeyi unutmuş yetiştirmeye çalışıyordu galiba. Bu bölüm de asistanlar yardım etmediğinden bu kadar bariz hatalar yapmasını önemsememek lazım olsa da,boş görünmesin diye efekt çizmek hiç hoş değil.

Arka plan yapmayan mangaka paneleri hep efektler ile dolduruyor. Bu efektleri ise asistanlar yapıyor.Mürekeplemeyi de asistanlar yapıyor. Painte alın resmi ve bütün siyah olan yerleri çıkarın,efektleri de çıkarın ne kaldı geriye?
    Yan karakterleri acele ile çiziyor zaten.
    Ama ilgnçtir ki,manga satılsın diye olan renkli sayfaları gerçekten güzel çizer,hatta en iyi renkli sayfa ödülünü aldığı sayfa;

En İyi Saç Stili
    Bleach
    En İyi Kostüm Dizaynı
    Bleach
    Bu ödülleri de almıştır mangaka. İchigoya özenmiş mangaka ona lafımız yok :D
    Şimdilik bu kadar günceledim. Okuyanların ayırdığı zamana teşekür ederim. :D
  6. Beğen
    Genişleticem de şimdi bunu okumaya bile üşenen çıkabilir. Yarın ya da haftasonu iyice ayrıntıya inerim. Gerçekten anime izleyipte çizim konusunda bilgisiz insan o kadar çok ki. Bir de bilgiliymiş gibi konuşurlar.Çizim işi gerçekten zor. One piece temalı olsa da burda gösterdiğim gantz resmi ile,gantzın mangakasına saygı duyulmalı mesajıda vermiyor değilim :D
    Adamın sadece o panelde yaptığı ayrıntılar bleachin bir bölümüne bedel diyebilirim. Bir mangayı üstünkörü okumak yerine gantz one piece veritas gibi paneleri incelemenin şart olduğu mangalara saygı duyulması gerekiyor. Efekt meselesini çizim zaneden o kadar insan var ki. HXH 2011'e çizim konusunda güzel diyen gördüm inanır mısın. Aynı şekilde şu son gelen shingekl n kyojin'in de çizimleri kötü,ama milet efektlere hayran kalıp çizimler süper diyor. Aynı şekilde narutonun ilk serisi çizim açısından da efekt açısından da berbat olmasına rağmen 2. seri de yeni model efektler kulanıldığından o kötü çizimler göze hoş geliyor milete.
  7. Beğen
    Konuya mangadan giriyorum.
    Perspektif ve çizim ölçülerine göre bir mangakanın kalitesi beli olur. Animelerde gördüğümüz efektler, bazı animelerin çizimlerini göze hoş hale getirir.
    Perspektif konusu bir panelde,

Örnek bir panel.
    Paneleri tamamen mangaka ayarladığı için,özgünlük çok önemlidir. Bazı mangakalar küçük panel yapıp,ayrıntılı çizim yaparken(one piece gibi),bazıları ise 2 sayfaya karakteri zebil edip,hayvan gibi konuşma balonu yapar.(bleach gibi)
    Örnek vericeğim diye spoiler yapmak istemiyorum.
    Çizimler de arka plan;
    Arka plan işi perspektif yeteneğini sergilediği kısımdır mangakanın. Çoğu mangaka arka planları, asistanların çizebileceği ev,ağaç gibi göze hoş gelen arka planlar tercih eder. Arka planlar, bildiğimiz ormanlar,köyler,binalar ile yapılır ve bazen arka planları daha önce başka yerde gördüm dersiniz. Arka planı kendisi hal eden mangaka yoktur desek yeridir. Ama bunun cıvığını çıkaranlarda var,geçen kubo reis'e arka plan çizmeme nedenine verdiği cevap gerçekten komikti.(perspektif konusundaki tecrübesizliğini bahaneler ile geçiştirir. Gökyüzünde dövüşen adamlar,yok ben karakterlerin duygularını göstermek istiyorum deyip,karakteri yarım sayfa çizip,arkasına siyah mürekep doldurur.)
    Arka plan konusunda bir seinen bir de shoenen örnek vericek olursak.
    Seinen(çizim hatları belirgin ve gerçeğe yakındır)
    Gantz
    Shoenen(çizim hatları yoktur,gerçekten uzak bir tarzı vardır.)
    One piece bonus olarak fairy tail

Okumadan sadece çizimlere bakmanız yeterlidir. Burada seinen çizim tarzının shoenene göre çok falza belirgin ve gerçekçi bir tarzı olduğunu fark edersiniz. Seinen çizimi yapan bu nedenle az diyebiliriz.
    Not=panel konusuna da örnek olmuş oldu aslında
    Shoenen de kadınların hatları belirgin değildir.(death note one piece de belirgin hatlar görürsünüz. Ama shoenen kuralarına fazla karşı gelmemek için hatlar sürekli belirgin değildir.)
    Çizim ölçüleri konusunda, manga çizimi öğretilirken belirli ölçüler öğretilir. Bunlar standartdır. Özgün çizim ölçüleri yapan pek yoktur. Japonya dışında özgünlüğe pek ilgi olmaz.(one piece çizimlerinin garipsenmesi ve kötü bulunması gibi) Alışkın olduğun ölçülerden farklı bir tarza alışmak pek kolay olmaz zaten. Ama çizim ülkesi japonya da pek böyle değildir.
    Kısa bir açıklama oldu. Forumda gördüğüm bazı yazılarda, yapılan hatalar pek farkedilmiyordu. Bir manganın ayrıca fan çizimleri vardır, bu fan çizimleri kendine güvenen mangakalar tarafından yapılır. Gantz bu tür çizimleri yaparken görebilirsiniz veya Fairy Tail'in ama fan çizimleri en çok ilgi gören genelikle one piece oluyor. Örnek bir fanlar için olan çizim;

En son yaptığı fan çizimi bu benim en sevdiklerimden birine örnek vericeksek;

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bilgisi olan arkadaşlar ekleme yaparsa güzel olur. :)
  8. Beğen
    zaman got a reaction from Uchıha sasuke in hasır şapka tayfasından biri ölecekmi   
    Brook - Sanırım öleceğim zamanım tükendi...

Ah ben ölemem ki, çünkü ben zaten ölüyüm.... 

Yoho ho ho ho  :D
  9. Beğen
    zaman reacted to Ric-Chan in Ben de eskik kalmiyim didim.   
    Evet ben de dijitalden Paint.Net ile çizdim bunu.Eğlenceliydi.Kedni karakterim gerçi fanart'a girmiyor sanrım. O.O 

1-)
    Yeni bi çizim daha yaptım. :3 http://fc03.devianta...nx3-d6x1fu0.png
    2-) 
    Evet çizdiğim ama atmaya bir türlü fırsatım olmadığı çizimlerim. ^^
    http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2013/344/7/c/diara_chan_by_ritsuka_ezgi_chanx3-d6xgki2.png
    http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2013/307/d/f/maid_diara_chan__3_by_ritsuka_ezgi_chanx3-d6svw6i.png
    http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2013/306/c/5/maid__by_ritsuka_ezgi_chanx3-d6srslw.png
    http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2013/335/5/7/dynamite__by_ritsuka_ezgi_chanx3-d6wc458.png

10. Beğen
    zaman got a reaction from Volkan in Çizdiğim ilk fan art [6. Geldi! Photoshop ile Karakalem Renklendirme]   
    Gayet hoş çalışmalar, daha çok çizdikçe daha güzelleşecektir. Eline sağlık.
  11. Beğen
    zaman reacted to Oduncunun Çırağı in Hunter x Hunter FC   
    Hunter x Hunter FC

Ana Karakterler:

Gon Freecss:

Yakında düzenlenecek. İnanmıyorum nasıl sildim ya
  12. Beğen
    zaman reacted to fuyu in çizimlerim -deathlilee(fuyu)- 18.04.2015   
    güncelleme

yüzü pek net çıkmamış  :unsure:

umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum  ^_^
  13. Beğen
    zaman reacted to Velocem in Hashirama Senju mu ? Uchiha Madara mı ?   
    her türlü hashirama senju
  14. Beğen
    zaman reacted to Barış D. Baryshx in Bartholomew Kuma - TEORİ   
    bu kuma benimde sevdiğim karakterlerden, bu karakterde canımı sıkan ismi (hristiyanların azizi) ve her zaman elinde taşıdığı incil yani hristiyanlık propagandası yapmadığı yer yok bu oda'nın one piece'de WTF.....kuma'nın bilinci düzelmese bile kendini devrim uğruna ve bizim tayfa uğruna feda ettiği için one piece severler arasında yeri ayrıdır, ama tabii ki vegapunk'un bir güzellik yapmasını isteriz, bencede vegapunk final arc'da gerçek yüzünü gösterecektir yani luffy'nin yanında yer alacaktır sırf bilim adamı olması bile bunu gerektirir iyilerin yanında olmasını.
  15. Beğen
    zaman reacted to Ghettosan in Luffy'nin İkinci Meyvesi(Teori)   
    Kesinlikle dediğin gibi Her şey Odanın elinde ama benim anlatmak istediğim şey meyvedeki şeytanların dövüşmemesi üzerine kurulu çok saçma olarak düz mantık örnek veriyorum şuan bu ciddi bir şey değil ama sadece örnekleme olarak basit düşününce kara sakal beyaz sakal demi birinin meyvesi kullanılırken karanlık diğeri aydınlık buradan bile yürüme şansı var hikayenin tabi bu baya saçma olur ama buda olasılıklar dahilinde ama ben Odanın gidip BB ye özel bir vücut yaratacağını düşünmüyorum o yüzden bütün ihtimalleri meyvesine veriyorum. Dün çok güzel bir açıklama gördüm ihtimaller üzerine orada fiziksel özelliklerine kesinlikle dayalı bir teori kesinlikle meyve gücünün olmadığını savunuyorlar ama kendi bahsetmişti o meyve yiyebilmesi için dayanıklı olması gerektiğini bence burada teorileri çürüyor. Yani bence hikayenin devam edebilmesi için saçmalamaması için özel vücut gibi bir şey olmamalı dediğim gibi. Tabi herkesin kendi fikri bunlarda benimkiler 

Bu arada teşekkürler gerçekten mangasını okumuyorum orada hikaye nasıl ilerliyor bilmiyorum sadece arkadaşlarımın gıcıklık olsun diye verdiği spoilerlardan biliyorum neler olacağını ve

16. Beğen
    zaman reacted to -Alper- in Luffy'nin İkinci Meyvesi(Teori)   
    karasakal 2 meyve gücüne sahip olan tek kişi olduğuna göre başka hiçkimsede olmayan bir özelliği olmalı
    1.Uzun ve şişman vücüdu------------>devlerin vücudu daha büyük
    2. D. olması ------------------------------>ondan başka bir sürü D. var. Hatta dev olan D. bile var
    3.Şizofren olması(yani çok kişilikli)---->şizofren bir hastalık dünyada daha kaç kişide vardır kim bilir. BB ye özel bir şey değil bu
    4.Yami yami no mi----------------------->????????????????????

Karasakaldan başkasında bulunmayan bir meyve.Karadelik meyvesi oluyor, çekim gücü oluşturabiliyor, başkalarının meyve güçlerini bastırabiliyor.Özelliklerine bakınca başkasının meyvesini çalmayı akla getiriyor
    mesela gomo gomu yada mera mera ile meyve gücü çalma mantıksız olur ama yami yami ile garip gelmiyor mümkün

oyüzden luffynin 2. meyvesi olamaz bence
  17. Beğen
    zaman reacted to Amygirl in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Sen güzel çiziyorsun ya :D Ben bir kere İchigo çizmeye kalktım ne cesaretse Ümraniye sapığına benzedi.. O günden sonra çizmiyorum :D
  18. Beğen
    zaman reacted to AzizCanBinen in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Kıvırcık saçlı zoro iyiymiş  :lol: Ama bunlardan önce daha kolay şeylerle uğraşsan daha iyi olurdu senin için.
  19. Beğen
    zaman reacted to Amygirl in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Nami haricinde hepsini çok sevdim :D
  20. Beğen
    zaman got a reaction from Hera in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    z..
  21. Beğen
    zaman reacted to -Alper- in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    usopp da iyi olmuşda burnunun ucu olmamış
  22. Beğen
    zaman reacted in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Tek robin güzel olmuş. 
  23. Beğen
    zaman reacted to -Alper- in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    robin çizimin animedekinden güzel olmuş:)
  24. Beğen
    zaman got a reaction from Chitanda in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    z..
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.