Jump to content

Lycaenidae

Üyeler
  • İçerik sayısı

137
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne Lycaenidae kullanıcısının eklediği dosyalar

1. pegasusejder, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Aaaa olur :D 

Sen bana fark bile atabilirsin sis belli olmaz :D 

Tamam etkinliğe ne zaman başlayalım mesela sen Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nu bitirince yaz bir yazı ben de sana önceden okuduklarımı yazarım. Bir spoilerlı bir spoilersız yazarsın yorumunu. :D

Valla sararsa atabilirim fark belli olmaz. Kitap sarınca ben insanlıktan çıkıyorum az. XD

2. pegasusejder, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Aaaa işi hemen öyle bana yıkmak var mıydı sis? En azından birlikte yapalım falan diyip yavaş yavaş paslar insan :D 

E daha sırada Lovecraft var, siparişi verdim haftaya gelir herhalde :D

Tamam birlikte yapalım. :D

Ben de "O" kitabını ve Bir Maskenin İtiraflarını bitireyim Lovecraft okumaya başlayacağım. Sana yetişeceğim inş.  Benim siparişlerden hala ses seda yok ya T_T Çarşamba mail atsam 29 Ekim ayağına yatarlar kesin. 

3. Toprakezgi, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Ben tatlı severim ama tatlıları çok şekerli sevmem, ekşimtrak tatlıları da çok severim o yüzden limonlu cheesecake alırım senden. :D 

Ayyy bu kitap listesi biraz anılarımı canlandırdı. Casandra'nın iki serisini okudum, tam bitiremedim. Hmm şu Ölümcül Oyuncaklar çok uzun bir seri. Bence benim okuyup bıraktığım yerde kitap bitebilirdi. Sonra tekrar boka sardı. gibi oldu, dedim ki daha da okumam. asjdşkajsbd Ama Mekanik Melek vs çok daha güzeldi. Hafif karanlık bir kitap, sevmiştim. Son serisini duymadım, artık o tarz kitapları çok nadir okuyorum. En son Panzehir diye bir kitap okumuştum. Seriydi o da, beğenmiştim. :D Vampirli kitaplardan ilkokulda Twilight okuyup jübilemi yaptım. aisdnialksd TVD dizisini izledim işte, severiz kendisini. :D Hmm melekli bir seri vardı okuyup çok sevdiğim ama yıllar içinde unutmuşum. Hemen bakıyorum neydi diye. :D (Hush-hush serisiymiş :D) 

Korku okumuyorum, korku türünü sevmem. Ne film olarak ne de kitap. :D Ama saydığın yazarların bazı kitaplarını okumuştum. :D 

Otomatik Portakal'ımı @Haruka'ya verdim. Okursa geri alıp okuyacağım. :D Korku harici zevklerimiz uyuyor bence. Modern klasiklerden kastım da İş Bankası Yayınları'nın Modern klasikleri ve Hasan Ali Yücel serilerini okumaya çalışıyorum ama daha çok başlardayım. 

Ursula K. Le Guin de çok iyi bir yazar, bence sen seversin eğer okumadıysan. :D Tavsiyelerin için çoook teşekkür ederim. Seni sonrasında özelden de darlayabilirim. :D

Tamam yazayım tarifini yarın. Hatta direkt videoyu atarım ama aromalarda oynama yapabilirsin ya da içine koyulan labnede, ben mesela labneyi biraz az koyup naneyi de kremanın içine koymuştum ve limon sosunda da kullanmıştım.

Ben de 11de falan okumuştum ama böyle nostalji anıma girip bir okuyorum bazen arada. Ya kadının biraz kanser aşk üçlemesi yazımı var, o yüzden bende arada derin yaralar bıraktı. XD Ama yazdığı dünyayı çok beğeniyorum.  Aynen ya Mekanik Melek güzel, hem eskide geçen olay örgüleri çok hoş oluyor. Son serisi bu yıl tamamlandı.  Ben de pek okumuyordum ama Tanrıçanın Mirası serisi yeniden bana bu türü sevdirdi ve okumaya geri döndüm. Bu yıl mesela Bir Geyşanın Anıları, İmkansızın Şarkısı ve İnsanlığımı Yitirirken kitaplarıyla Japonya ile ilgili kitaplar okudum ve gayet hepsini beğendim.  Fantastik olarak epik fantastik alanına girdim Robert Jordan'ın Zaman Çarkı serisine başladım kazasız belasız bitecek umarım. Panzehir kitabını da ben not alıyorum.  O Twilight'ı bir ben okumadım sanırım, en son Edward'ın kitabı çıktı bir okurum falan heves ettim ama araya bir sürü kitap girdi. XD Melekli konu olarak sanırım Lonca Avcısı var en iyi şekilde bu alanda yazılmış, hush hush ben de okudum. Alışmışız vampir kurtadam cadı falan, melek görünce konu itibarıyla bir ilgiyi topluyor kendine. XD Ay finalinde ama çok duygulanmıştım ya. 

Jean Christophe Grange polisiye gerilim ama ve hatta yarattığı polis karakterleri de belli başlı bazı ülkelerin kişilik tiplerine göre yazılmış tarza yani bazı göndermeler mevcut ve cinayet yazım tarzı oldukça bana büyüleyici geldi. Cidden çok iyi düşünülerek yazılmış mesela kitaplarından örnek vermek gerekirse Siyah Kan, Şeytan Yemini, Ölü Ruhlar Ormanı ya da Koloni. 

Ama korku sevmesen de bir Edgar Allan Poe tavsiye ederim özellikle gotik tarzını seviyorsan.

Gotik demişken modern vampir edebiyatı değil de gotik vampir edebiyatı hakkında kitap istersen Vampirle Görüşme serisine bakabilirsin, hatta filmi de var ve baştan başa sıkılmadan izliyorum. Oyuncularda Tom Cruise ve Brad Pitt var. 

Umarım kısa sürede Hasan Ali Yücel klasiklerine de gelirsin. Ben de modern olara Peter Pan falan okumak istiyorum, arada çocukların dünyasına inmek güzel oluyor ve malum periler hakkında fazla kitap yok. :((

Yerdeniz Öyküleri o yazara aitti değil mi? Onu satın alıp okumak istiyorum ve zaten animesi olan Ged Senki'yi çok beğenmiştim, kitaplarını daha çok seveceğime eminim.

Kitap okuyan birini bulmak sevindirici, istediğin zaman darlayabilirsin. :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

4. Gorjek, 9 dakika önce tarihinde yazdı:

Neyse şarjım az kaldı ben kaçıyorum :bye1-onion-head-emoticon:

Bye bye

pegasusejder, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

ynen böyle bir konu güzel olabilir ama forum pek aktif olmadığından çok aktiflik beklememek lazım :) 

Yani şu an önerdiğin güzel gidiyor :D Bakalım inşallah kitap dünyasına çekilirim :)

Fikri attım bunu yapmak sana düşüyor adamım, ben buna vakit bulabileceğimi sanmıyorum. Hem bu işe girersen bol bol kitap okursun. 

Ay hadi oku bitir de sıradakilere başla. XD Daha nice kitap önerileri gelecek. 

5. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

İyi bari biraz rahatlamışsındır bunu yazarak :D Birde Ezgi gelsin cevap versin bakalım :D 

Zaten şimdiden aldırdın bir kaç bir şey :D Yavaş yavaş kendine benzetecen beni veya yılıp bırakacaksın :D Bakalım hangimiz kazanacak :D

Yok ya rahatlamadım aksine birkaç sayfa daha öneri söyleyesim var. :lol2-onion-head-emoticon: En iyisi forumda bir sayfa açayım kitap tahlilleri yaparak millete kitap önereyim, ilgilenen olursa kitap okuma saatleri ya da bu ay okunacak kitaplar diye post da paylaşırız.  İnsanları kitap okumaya teşvik edince aşırı mutlu oluyorum.

Valla benzemek ya da benzememek her ikisi de senin elinde, ne beni yıldıran bir durum ne de yücelten. Sadece kitapların dünyasında mutlu olmana senin adına sevinirim o kadar. ^^ 

6. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Forumda böyle dolu içerikli mesajlar görmek insanın gözünü yaşartıyor :admire2-onion-head-emoticon:

Hakkat içinde ne varmış be :D Ben hafiften ürktüm :D Gerçi bana yavaş yavaş yanaşıyorsun :D 

Ben de yazmaktan oldukça memnunum :embarrassed4-onion-head-emoticon: Ya aslında tavsiye edeceğim çok kitap var da işte tam zevkini bilmeyince bilemedim ne önersem. 

Ürkme ürkme en kötü ben gibi kitap ala ala iflas bayrağı çekersin evde.  :embarrassed2-onion-head-emoticon:

7. Toprakezgi, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Tarifte bana her şey uyar. Tariflerinden birini denediğimde damak zevkimiz uyuşuyor mu uyuşmuyor mu anlarız bence. :D Farklı mutfak olarak neler var mesele? Bana yıllar önce birisi tiramisu tarifi vermişti, likörlü falandı bi türlü yapacak fırsat bulamadım. :( 
    Kitap olarak da modern klasikleri okuyorum şu sıralar, sarmayanına denk gelmedim. Ama tarih kitaplarını pek sevmem, ı- ıh. Psikolojik,bilim kurgu, fantastik vs olabilir. :D 

Tiramisunun bende likörsüz tarifi var ama merak ettim likörü cidden nasıl yedirdi ki :confused-onion-head-emoticon: American Cookies olur mu tarif olarak? Tabii Amerikalılar genelde aşırı şekerli yeseler de bu tarif genelde Türklerin damak tadına daha uygun. Limonlu naneli cheesecake var. Tabii nane tadı çok baskın değil. 

Hangi modern klasik? Bilim kurgu olarak klasik bir kitap istiyorsan böyle geçmişte yankı uyandıran Kaplan Kaplan önerebilirm ama biraz daha genç yetişkin tarzda istiyorsan Kaos Yürüyüşü var, gayet akıcı ve heyecanlı yazmış. Gen yetişkin olsa da arkada yatan fikirleri istese yetişkin bilim kurguda da kullanabilirdi. 

Fantastik oalrak Cassandra Clare hiç okudun mu? Okumadıysan tavsiye ederim, ben serilerine ilk Cehennem Makineleri, Ölümcül Oyuncaklar, Karanlık Sanatlar olarak devam ettim bu kronolojik olarak yazım ama yazar ilk Ölümcül Oyuncaklar ile başladı ve ben de öyle tavsiye ederim. Cehennem Makineleri'nin yanında hafif geri planda kalıyor seri. 

Melez Sözleşmeleri serisi var ama kendisi Vampir Akademisi'nden  çalıntı bir konu ama yine de kendince farklılıkları da var. İkisinin de artıları ve eksileri var ve birbirlerini tamamlıyorlar iki hikaye birleşse sağlam kurgu çıkardı ortaya. 

Dex'ten çıkan Usta serisi var ve bunun baskısı bitmiş ama pdf olarak okumak zorunda kaldım ve cidden kötü taranan sayfaları olsa da işkenceye değdiğini düşünüyorum, çok hoş bir ortaçağ teması var ve o dönemin karanlık havasını çok hoş yansıtılmış ve yazar kendince bir evren yaratmış, orada fantastik olaylar da mevcut ama devam kitapları İng, bence İng olarak iyiysen devamını da öyle okumanı tavsiye ederim ama okumasan da ilk üç kitapla bir final havası veriyor zaten. 

Hayaletin Çırağı

Tanrıçanın Mirası

Korku ve gerilim olarak

Stephen King

Jean Christophe Grange tavsiye ederim ve tabii ki

Edgar Allan Poe

HP Lovecraft.

Klasik olarak 

Sefiller

Gazap Üzümleri

Suç ve Ceza

Otomatik Portakal 

Hamlet

Tamam yeter bu kadar seni korkutmak istemiyorum.

İçimde yatan bir canavar varmış haberim yokmuş, hep bu konunun açılmasını beklemişim. :sweating-onion-head-emoticon:

8. pegasusejder, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

"Kuş ölür sen uçuşu hatırla" -Furuğ Ferruhzad

İnsan hafızası hiçbir şeyi unutmasa da her şey ön bellek de kalmıyor be kardeş. 

pegasusejder, 8 dakika önce tarihinde yazdı:

Çok şükür senin gibi sisler var bu dünyada yoksa halimiz nice olurdu :D 

Amannn yeni kıyafetler alırsın :D

Fakirlikten öldürmem seni merak etme. :d

Aaa öyle deme ama, her kıyafetin kendi sezonu var. Bitince aynısı geri gelmiyor. 

9. Toprakezgi, Şimdi tarihinde yazdı:

Şey, tarif mi var? Ben yemek yemeyi çok severim her türlü tarife açığım. Denenmiş tariflere ayrı bir bayılırım. Bana da yollayıverin be. :wow1-onion-head-emoticon: Ayrıca senden kitap önerisi de istiyorum. :loveloveplz: Kuşlar bana çok kitap okuduğunu söyledi. :dandyonionplz: İnşallah nickleri karıştırmamışımdır.. asjdiansd

haha evet tarif var, farklı mutfaklardan falan istersen beğendiklerimden söylerim bir ara ama damak tadın nasıl bilmiyorum. Hangi türden istersin ve hangi yazarları seviyorsun? O kuşları duydum evet, inşallah fazla yükseklerde uçarken kanatları zarar görmez XD Evet doğru adrestesin. 

10. pegasusejder, 3 dakika önce tarihinde yazdı:

Forumchef diye de youtube'a video atarız :D

Hem forum adı altında hem kendi kanalımı açarım, iki taraftan kar sağlarım. :ahaaah-onion-head-emoticon:

Gorjek, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Cheescake gibi tarifler de zor, hadi masterchef yapalım ama diyet bittikten sonra :D

Diyet mi? Gerçi ben de diyetteyim. Haklısın bir bir ay sonra bu durumu tekrar getiririz. :D 

11. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Ona göre bir şey ayarlarız ya :/

Benim kargo firmalarına kolay kolay güvenim kalmadı artık. Bu konuda saatlerce konuşabilirm. 

Gorjek, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

ani anlatmam istediğim bazı yiyecekleri yaparken baya bi dinlendirmen gerekiyo, yemek dinlenene kadar ölüyosun

Bekletmek benim için gayet kolay iş, o an zaten bir şey yapmıyorsun. Ama mesela cheesecake yapmak yorucu, hem hamamını hazırlamak olsun hem pişerken sürekli kontrol edip dokusunun bozulmamasına dikkat etmek olsun insanı bunaltıyor. Aynı zamanda etli tartlar, etin dokusu ve hamuru hazırlayıp fırınlamak falan.

Bir masterchef de biz yapalım. 

12. @Gorjek iyi iyi mutfakta başarılı insanları görmeyi severim. :dandyonionplz:

pegasusejder, 54 dakika önce tarihinde yazdı:

Benim de ağzıma dün attığın isveç şarkısı takıldı :D 

onun metal versiyonunu da atayım o zaman. O da güzel. 

pegasusejder, 54 dakika önce tarihinde yazdı:

Bende sadece bizim köydeki ağaçtan yerim, tırmanıp toplaması ve yemesi güzel oluyor :D Pasta için hiç denemedim :/

Bir ara yapacak olursan pasta hamuru nasıl yapılır ve kremasının olması gereken ölçüleri falan atarım videoları ama en iyi sonuç hassas tartı olunca çıkıyor. 

13. pegasusejder, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

Kara dut dedin de bizim köyde bi kara dut ağacımız var baya eskilere dayanıyor :D Dutu pek güzel oluyor :D bu yaz gidemedik bak canım çekti şimdi :D 

Ben pastasını yapıyorum, pek meyve olarak tüketmiyorum. Patası oldukça lezzetli hatta içine böğürtlen falan koyunca ekşi ve tatlının uyuöu oldukça güzel oluyor. :embarrassed4-onion-head-emoticon:

14. pegasusejder, 1 dakika önce tarihinde yazdı:

Bu @Lycaenidae için gelsin :D

İçeriği Gizle

Kaydolmadan önce forum:

-Şu animeyi izlediniz mi?

-Bu animenin asıl felsefesi bence bu

_şu karakter bence çok iyi

Kaydolduktan sonra forum:

-Dut var yiycen mi?

:uhuhuh-onion-head-emoticon:

Let it Brother Louie diyorum buna karşılık, sabahtan beri deli gibi dinliyorum. Allah kahretsin, çıkmıyor şu şarkı aklımdan.

Spoiler

15. Mutaika, 7 saat önce tarihinde yazdı:

Halil Abi kim, ne oluyor artık çok farklı teoriler ortaya çıkmaya başlamış :D Özele yazdım zaten

Bu olmazsa sen Reinhard von Lohengramm'ın çocuğu ol ben de Yang Wen-li, kapışırız.

Manga-anime tartışıyorduk az çok, şimdi herkes gitmiş. Bir bakayım yine konuşuruz falan dedim, selam verip gitme yeri olmuş. :oh-onion-head-emoticon:

@pegasusejder seni kınıyorum, insan bir anime manga muhabbeti açar. :(( 

16. pegasusejder, 9 saat önce tarihinde yazdı:

Sen bi el atta ustalık eseri neymiş görsün herkes :D Ben önden amatörcesini sundum sadece :) 

7 düvel cihana duyuracağım hikayeni hiç merak etme. :D

Spoiler

Neyse bu kadar goygoyu özelden de yaparız. :p

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.