Jump to content

Golge_Kaze

Üyeler
  • İçerik sayısı

846
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

22

Golge_Kaze kullanıcısının paylaşımları

1. Mitoloji konusunda her öğrendiğim şeyin değeri ayrı oluyor..:D Yunan ve Mısır mitolojisinin yanında Japon ve İskandilav mitolojisi de güzeldir..:) Efsaneleri seviyorum..:D
  2. Teşekkürler..:D Kolay gelsin, sınavda umarım başarılı olursunuz..:) Araştırmayı deneceğim ve yardım etmek için fırsatınız olursa masaj atmanız yeterli olur..:) Teşekkürler..:D Evet, Kore dizileri güzeldir, bu aralar pek izleyemiyorum ama fırsat buldukça bakıyorum, zaten arada Korece şarkı da çeviricem..:D
  3. Tavsiyen için teşekkürler.. :) Aslında ben de bunu düşünmüştüm ama bu konuda pek becerikli değilim, ondan yapamadım.. :)
  4. Mangasını takip ediyordum.. Animesini şimdi daha çok merak ettim, güzel bir anime olacak gibi..:D
  5. Yo minna ^^ Gölge desu. Öncelikle yeni temayı beğendiniz mi? Uzun zamandır değiştirmek istiyordum ama fırsatım olmuyordu. Bugün boşken uğraşayım dedim. Evet… Adı da değişti ama amacı değişmedi. Benim için burası “Zümrüd-ü Anka’nın Evi” olarak yolculuğuna başlamış ve ardından çeviri defterim hâline gelmiş olan bir yer. Defterim benim evimdir… Bu mantıktan yola çıkarak bu hâle getirdim. Hadi biraz da buranın başlangıcı nasıldı ona bakalım? (Biraz uzun ve sitenin altı yıllık geçmişine değinip, Gölge'nin yani benim hakkımda olan bir kısım olduğu için spoiler olarak ekliyorum, okumayı sizlerin isteğine bırakıyorum ;) ) Biraz da mahlaslarım hakkında konuşalım çünkü bu konuda tam bir kafa karıştırma makinesi olduğumu biliyorum: Başta mahlasım “ancaks” idi, bu benim yazdığım ilk karakterin adıdır. (Soranlar için diyorum: yazdığınız gibi okuyun, hiçbir anlamı da yok xD) Sonra “Anka” olarak değiştirdim. Himitsu FanSub’ı açtıktan sonraydı. Şimdi de Gölge’yi kullanıyorum. Neden bu kadar çok değiştirdiğimi bilmiyorum. Her daim, bazı konularda ani karar değiştiren bir insan olacağım sanırım. Muhtemelen bu yüzden sabit kalamıyorum.. Peki burada neler var? Burada anime OST’leri var. Ben eskilerde kalıp, hâlâ böyle blog tarzı çeviriler yapmayı tercih edeceğim. Videolar çok uğraştırıcı oluyorlar ve YouTube telifleri çekilmez.. Eskiden Novel Çevirileri vardı, artık novel çevirilerimi okumak için sizi buraya alayım: Novel Aozora Anime-manga çevirilerim için de buraya: Himitsu FanSub (Sadece çok keyfi olarak anime çevirmek istersem burada çeviririm o da Hakuouki Movie‘lerinde olmuştu) Bunun dışında beni Mabushi Majo‘da da görebilirsiniz Orada editörüm. Ayrıca buraya yakın zamanda blog yazıları da eklemeyi düşünüyorum. Ayrıca yaptığım mini çeviriler, notlar gibi şeyleri de buraya ekleyebilirim. Yedinci yılımıza giriş yaparken bunlar da yapmak istediğim şeyler arasında ama dediğim gibi buranın en temel amacı OST çevirmek Çevirilerim hakkında yapıcı eleştirilerinizi beklerim ^^ https://animeciejderha.wordpress.com/
  6. Yazarın farklı bir eserini okumuş oldum..:) İyi çevirmişsiniz ellerinize sağlık..:D
  7. Günaydın..:) İnsan yaz günü nezle olur mu? Hapşırmaktan bir hal oldum..:/

8. Çevirilerimi ve yazılarımı paylaşacağım bir blog açtım ama daha çok yeni..:) http://animeciejderha.blogspot.com.tr/

9. Arada anime şarkısı veya japonca şarkıları çeviriyorum, bunları paylaşacağım bir blog açma fikrim var, sizce nasıl olur? İngilizcem süper değil ama şarkı çevirmeye yetiyor..

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Barış

Barış

çevirmen güzel ama ingilizceni geliştirir.

3. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Evet, becerebilirsem en kısa zamanda çevirilerimi paylaşacağım bir blog açmayı düşünüyorum çünkü sadece kendime çevirmişim gibi olmasını sevmiyorum, herkesle paylaşmak daha güzel olur..:)

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Doğru her çevirdiğimde daha da düzeliyo ingilizcem..:)

10. Golge_Kaze

Yaoi Fc (+15)

Beni de ekleyin beni de..:) Aşırı yaoi izlemem ama konusu güzel olunca izleyip okuyorum..:D
  11. Yılmadan tekrar deneyen anime karakterlerini gördükçe..Tekrar dansa başlarsam tekrar hayal kırıklığına uğrar mıyım diye merak ediyorum bu günlerde...

1. Gardenya

Gardenya

Bir şeyi seviyorsan yapmalısın. Çok iyi olmasan da ya da başarısız olsan da bunların sana kattıkları yanında hiç kalır bana göre :) Dans etmek güzeldir

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Dans etmek güzel bir şey..:) Ama tekrar denemek için zamana ihtiyacım var bu kesin..:D Ama haklısın sevdiğim bir şeyi kolayca kenara atamam..

12. Golge_Kaze

Yeni Bir Türk Mangası Olsa...

Eski çağda olmasını isterdim, kılıç, mızrak, yay vs. hep beni etkiler..:) Bunun yanında tarihimizi doğru şekilde aktarması da güzel olurdu..:)
  13. Golge_Kaze

Tanışalım Kaynaşalım :d

Hoş geldin..:D Umarım forumda iyi vakit geçirirsin..:)
  14. Günlük Planım: Kitap okumak.. Manga okumak.. Death Note izlemek..

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Daha ilk bölümden karakterleri sevecek değilim ki..:) Ayrıca ilk bölümde L'yi göremedim bile ona üzülüyorum, ne zaman çıkar diye merak ediyorum..:D

3. TheDirectEco

TheDirectEco

Doğru ya filmini izlemiştin, Gomen :) Bende ondan şaşırmıştım zaten 2.bölümde filan sadece sesi var :D

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Önemli değil, insanlık hali..:)

15. Bu aralar şarkı çevirmeye fena halde kafayı taktım..:D Clannad'ın birinci açılış şarkısı çevirilmiş miydi? Yoksa ben çevircem..:D

16. Okulumu ziyarete gidiyorum bugün, öğleden sonraya kadar mesajlara cevap veremeyebilirim..:)

2. Toprakezgi

Toprakezgi

Eren gibi bir ciddiyetsizle gece gündüz konuşan bir insanım, sana da katlanabilirim sanırım. :D Gerçi Eren adam oldu ama neyse. :D Admin etkisinden nefret ediyorum. -.- Bu Berat geçen banlanmak isteyen Berat değil dimi ? :D (kar maskeli ninja)

3. Cувєя efsanedir. :)

Cувєя efsanedir. :)

Aynen o Berat :D Artık alışkanlık oldu her ay ban yicem sakflsdg çok değişik biriyim lanet olsun :D

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Vaay burada bensiz sohbet yürümüş gitmiş..:D Bakmayın öyle yazdığıma ben de sabahtan akşama kadar mesajlarla uğraşmıyorum ama sorusu olan konuşmak isteyen olunca uzun uzun konuşurum hiç sorun olmaz..:D Bu arada okulum yeni değil, daha 11. sınıf öğrencisiyim sadece yaşım sınıfımdaki arkadaşlarımın yaşından biraz büyük..:) Okulu ziyaret sebebim ise özledim..:) Bir de annem okulda dans öğretmeni..:) Üniversiteyi kazananlara da hayırlı olsun diyeyim..:D

17. Yine tanıtımımı değiştirdim.. Uzun uzun yazmayayım diyorum ama yine çok uzun yazmışım..:D

1. Cувєя efsanedir. :)

Cувєя efsanedir. :)

Benimki gibi kısa öz yazsan yeter ruh halim tüm foruma yeter xd

18. Kamio Youko'nun Cat Street mangasını bugün bitirdim..:) Çok güzeldi ve içinde alabileceğimiz çok iyi dersler vardı.. Okumanızı öneririm..:D

19. Ellerinize sağlık, süper bilgiler videolarla doluydu..:)
  20. Golge_Kaze

Akatsuki no Yona’nın Karakterleri

Güzel olacak galiba.. İzleyeceğim..:) Paylaşım için Teşekkürler..:)
  21. Kuroko'yu, Haikyuu'yu ve Free'yi izledim, Free'de abartı yok, Haikyuu'da biraz var bence.. Kuroko'yu zaten biliyorsunuz..:D
  22. Skip Beat!'i iki günde bitirdim, süper animeydi..:)

23. Baş ağrım geçtiğine göre birkaç saat ders çalışacağım ve işlerim var.. Sonra yine buralarda olurum..:)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.