Jump to content

forevertr3

Üyeler
  • İçerik sayısı

470
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    forevertr3 got a reaction from xpector in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Enstrurimantal Nightcore da fena olmuyor

2. Beğen
    forevertr3 got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    20 yıl sonra kim öle kim kala. Hem Hikki liseden mezun olunca arkadaşlıkların bittiğini söyleyen bir insan olduğu için muhtemelen öyle olmasını sağlayacaktır :S. Ne üzücü olurdu. Düşünsene mezuniyet günüde edeceği bir iki kelime yüzünden tüm ilişkilerini resetlersin, formatlasın veya silsin, tabi ki en hızlı yöntem çöpe atmak olur :P.
  3. Beğen
    forevertr3 got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Bir şekil yarına izin çıkardım kendime. Bu yüzden Bitter Bitter Sweet Şarkısını yarın çevrilmiş bir şekliyle koyacağım, nasipse. İngilizce çevirisi yok şarkının aslında, varda 1.5 dk lık kısmının İngilizcesi var. Ben tamamını sunmak istediğim için Türkiye'de hiç bir fansub vs ilişkin dev kadroları olan meslektaşlarıma çevirmenin gücünü göstermek adına TÜM ŞARKIYI Japonca'dan çevirdim. Bir kelime için translate'i 50 kere kullandım, Japonca'da kelime köklerine kadar indim ve iyi olduğunu düşündüğüm bir çeviri hazırladım. Animenin ilk sezonunun 12.bölümünde yer alıyor bu insert song(Hani bölüm numarası da verdim ki iyice o fansublar vs ben olayını görün :D). Şu versus olayına biraz taktım nedense. Bir kaç yorumdur dile de getirdim ama nedense fansub gruplarını sevmiyorum. Böylesinde mesela hizmet verdiğin insanlarla daha çok haşir neşir oluyorsun, istediğini çevirebiliriyorsun ve kimse sana çeviri ver demiyor. Sonra çıkmış yok efendim öylesi de şöylesi de :P. Niye benim gibi işi tek başıma yapmak yanlış bir şey oluyor? Niye bunca yolu tek başına gelen insanlar eleştirilmek zorunda kalıyor. Son sözler çok tanıdığımız birine ait olsa da geçen anime sever bir arkadaşımla(Bir manga fansubuna çeviri yapıyor) yaşadığım bunları içeren bir konuşmada bunları duymak istemezdim.        
  4. Beğen
    Sonunda Ch6 bitti. Normalde hafta sonu bitirmeyi düşünüyordum ama hafta sonunda her nasılsa(!) iznim yokmuş :S. Hikki'nin bir lafı geldi aklıma: "Köle gibi çalıştırılan insanları canı çıkana kadar çalıştırmak dünyanın kuralıdır." -Sanırım Vol6.5'ta falandı. Bu seferki cidden uzun sürdü, çokça takılıp ne diye çevirebilirim yerler oldu, tatmin olmadığım yerler olup tekrar tekrar üzerinde düşündüğüm yerlerde oldu. Her neyse buyrun spoiler da linki vardır.

5. Beğen
    forevertr3 got a reaction from andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Sonunda Ch6 bitti. Normalde hafta sonu bitirmeyi düşünüyordum ama hafta sonunda her nasılsa(!) iznim yokmuş :S. Hikki'nin bir lafı geldi aklıma: "Köle gibi çalıştırılan insanları canı çıkana kadar çalıştırmak dünyanın kuralıdır." -Sanırım Vol6.5'ta falandı. Bu seferki cidden uzun sürdü, çokça takılıp ne diye çevirebilirim yerler oldu, tatmin olmadığım yerler olup tekrar tekrar üzerinde düşündüğüm yerlerde oldu. Her neyse buyrun spoiler da linki vardır.

6. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sakuragi in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   

7. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sakuragi in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Yalnız Ch6 da aynen şöyle geçiyor:

Yukinoshita-“Fakat en azından annem aileler arasında bitmeyecek bir ilişki olmasını umuyor.”
    Bu kısımlarda Hikki de şuna benzer bir şey düşünüyor: "İki aile arasında illa iş ilişkisi olacak değil ya, bu bir evlilik bile olabilir."  

EDIT: Birleşmemiş köle olan benim uyku vaktim geldi :S. Yarın yine iş var yani. Spoiler daki orta okullu Yukinoshita resmi ile günü kapatayım.

8. Beğen
    forevertr3 reacted to andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Madem fan fictiona başladık. :D Devamı gelsin. Benim aklıma Hikki'nin Yui'ye birinci sezon Yukinoshita ile ilgili verdiği söz aklıma geliyor.
    "Yukinoshita yardıma ihtiyaç duyduğu zaman ona yardım etmeni istiyorum"
    Tam olarak bu şekilde bir sözdü. Şimdi duruma bakarsak Yukinoshita'nın yardıma ihtiyacı olduğu çok belli. Yani Hikki sırf Yui'ye verdiği bu sözden dolayı Yukinon'u seçse iki tarafta bir şey diyemeyecekler.
    Öbür taraftan bakınca Hikigaya'nın sosyalleşmesi için Yui gibi birisi gerekli. Eğer Yukinon'u seçerse kızların onda en sevmedikleri yönünü kullanmak zorunda kalacak yani kendisini feda edecek.
    Ben Yui'ci olmama rağmen Hikigaya'nın Yukinon'a karşı bir şey hissetmese bile saygı duyduğu çok belli.
    Bir de tabiki klüp yarışı ve hiratsuka sensei'nin ilk bölümdeki isteği gibi faktörlerde var. Asıl önemli olan istek Sensei'nin isteği. Hikigaya'nın isteği yerine gelince Sensei'nin isteği de yerine gelmiş olacak.
    Ve şu anda 3'ü de aynı "gerçek" ilişkiyi istiyorlar.
    Eğer bu novelin sonu bu bitmeyen isteklerin ve sözlerin hepsinin yerine getirmiş olarak biterse efsane seri olacaktır.
    Ve ben de forever'ın dediğine katılıyorum. İlk çıkma teklifi eden kişiyi reddecektir. Ve bu Yui olacak gibi duruyor :(
    GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  9. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Kaxell in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Şu sıralar çeviride biraz yavaş gittiğimin farkındayım, bir akrabamın iş yerinde eylül ayına kadar işe girdim(zorla) :-( Tabi ki çeviriyi bitirecrğim ve yavaşlığımın özürü olarak, Vol10 biter bitmez Vol11 e başlarım.
    Bir de bana bu animeye ait istek bir parça verin izin günüm olan bu cumartesi gününde öncekiler gibi çevirip, editleyip video olaak internete koyayım.
    Ps: Çeviri kalitemden şüphe duyan varsa animenin ikinci sezonunun son bölümündeki "hello alone" öüziğini bir benim çevirmden bakın, bir de koskoca fansubların çevirisine bakın :-). Everyday word müziğininde aynı şekilde bakın. Tek başıma o fansublara oranla çok çok daha iyiyim >:)
    Edit: Hikki hep bahsediyordu ama ben anlamazdım, işe girmekle birlikte "birleşmiş köleler' kavramını iyice hissediyorum, gerçi ben daha evlenmemiş olsamda.
  10. Beğen
    Şu sıralar çeviride biraz yavaş gittiğimin farkındayım, bir akrabamın iş yerinde eylül ayına kadar işe girdim(zorla) :-( Tabi ki çeviriyi bitirecrğim ve yavaşlığımın özürü olarak, Vol10 biter bitmez Vol11 e başlarım.
    Bir de bana bu animeye ait istek bir parça verin izin günüm olan bu cumartesi gününde öncekiler gibi çevirip, editleyip video olaak internete koyayım.
    Ps: Çeviri kalitemden şüphe duyan varsa animenin ikinci sezonunun son bölümündeki "hello alone" öüziğini bir benim çevirmden bakın, bir de koskoca fansubların çevirisine bakın :-). Everyday word müziğininde aynı şekilde bakın. Tek başıma o fansublara oranla çok çok daha iyiyim >:)
    Edit: Hikki hep bahsediyordu ama ben anlamazdım, işe girmekle birlikte "birleşmiş köleler' kavramını iyice hissediyorum, gerçi ben daha evlenmemiş olsamda.
  11. Beğen
    forevertr3 got a reaction from andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
  12. Beğen
  13. Beğen
    forevertr3 got a reaction from extreme in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
  14. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Mersaigen in En Sevdiğiniz Şarkıcılar ve Gruplar-TürkAnime Anketi Başladı(Anket başka konuya taşındı)   
    iyide yazdıklarım listede olması gerekenler :D. İnanıyorum ki google search bile bayan sanatçılar kısmındaki sanatçıları 1.7Milyon sonuçtan en sonuncusunda bulur heralde. Nasıl bir arama algirotmasıdır bu. NASA ya söylesen yeni gezegenler bulurlar... :D.
  15. Beğen
    forevertr3 got a reaction from LucisTenebris in Ağlamasına Dayanamadığınız "Sen Ağlama! Dayanamam! Ağlama Göz Bebeğim Sana Kıyamam" Dediğiniz Karakterler   
    Anime sektöründe daha yeni olduğum o saf dönemlerimde ilk şark görevini CLANNAD ile yapmıştım. Unique zannettiğim standart basma kalıp "NAGISA" adlı tuhaf kıza bayağı ağlamıştım. Ağlamak da değil dışarı çıkıp 3-4 gün boyunca böyle biri aramıştım gerçek dünyada. Daha sonra acımasız gerçekler ile ufkum açıldı ve bir daha ağlamadım. Her neyse yeni girişimciler içinde önerdiğim bir seri olarak bayağı ağlamıştım    
  16. Beğen
    forevertr3 got a reaction from extreme in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Heh Yuki'nin solosunu yapmıştım. Şimdi Yui'nin solosunu yükledim. Aslında video dünden beri vardı ama mp4'e FLAC loseless müzik atmaya çalışıyordum. Ne kadar denediysem olmadı...  vorbis, ogg 5lvl müzikleri bile kabul etmedi, en iyi tercih olarak MP3 320k yapabildim. Telif hakları diyeceğinden Youtube'a yüklemedim malesef.

Buyrun Everyday World Yui Ballad Solo Vk

17. Beğen
    Heh Yuki'nin solosunu yapmıştım. Şimdi Yui'nin solosunu yükledim. Aslında video dünden beri vardı ama mp4'e FLAC loseless müzik atmaya çalışıyordum. Ne kadar denediysem olmadı...  vorbis, ogg 5lvl müzikleri bile kabul etmedi, en iyi tercih olarak MP3 320k yapabildim. Telif hakları diyeceğinden Youtube'a yüklemedim malesef.

18. Beğen

19. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Kaxell in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Vol5'ide geçte olsa bitirdim. Memleketime yeni gelmiştim, biraz da gezdim. Yine dropbox'a attım.Link spoilerdadır. 

20. Beğen
    Vol5'ide geçte olsa bitirdim. Memleketime yeni gelmiştim, biraz da gezdim. Yine dropbox'a attım.Link spoilerdadır. 

21. Beğen
    Yuki solo versiyonu bitti. Youtube Telif hakları falan diyeceği için Vk ya attım. Yui solo'yu da bi ara bakarım :D.

22. Beğen
    Ch4 de bugün bitti, yine droboxa yükledim indirmeden okunulabilirlik açısından. Memleketime dönünce Microsoft Office ile kelime düzeltme ile en azından basit gözden kaçan yazım hatalarını düzeltip terkrardan yükleyeceğim. Fakat şuan elimdeki laptopta bunu yapmam mümkün değil malesef. Her neyse link spoilerdadır. Ayrıca imza spoilerında linkler var yine. Bu arada yarısından biraz daha fazlasını bitirmiş bulunmaktayım, fakat bu kadarı bile 1 ayımı aldı :S. Neyse yinede devam. Çok sıkışık olsam bile en kötü yaz sonu bitiririm gibi. O zaman gelince vol11'e başlayıp başlamayacağımı da düşünürüm.

23. Beğen
    Ch4 de bugün bitti, yine droboxa yükledim indirmeden okunulabilirlik açısından. Memleketime dönünce Microsoft Office ile kelime düzeltme ile en azından basit gözden kaçan yazım hatalarını düzeltip terkrardan yükleyeceğim. Fakat şuan elimdeki laptopta bunu yapmam mümkün değil malesef. Her neyse link spoilerdadır. Ayrıca imza spoilerında linkler var yine. Bu arada yarısından biraz daha fazlasını bitirmiş bulunmaktayım, fakat bu kadarı bile 1 ayımı aldı :S. Neyse yinede devam. Çok sıkışık olsam bile en kötü yaz sonu bitiririm gibi. O zaman gelince vol11'e başlayıp başlamayacağımı da düşünürüm.

24. Beğen
    C1: Hikky'nin bir günlükte olsa bir bahane uydurmuş olması  ile Yukino'nun ablası ile oluşabilecek bir gerginliği önlemesi
    C2: 3'ünün arasındaki ilişkileri bahsediyor, hep aynı yerde sayıp durması gibi
    C3: 12.ciltde göreceğiz ama biraz yorumlamak gereirse Yuigahama'nın isteği el yapımı çokolata yapabilmekti, Hikky'nin ki gerçek ilişkilere sahip olma(Artık bu istek her 3'ünüde kapsıyor). Her ne kadar ailevi sorunlar ile ilgii bir istek olacakmış gibi görünsede daha çok kendini değiştirme tarzında bir şey olabilir.
    Ek olarak: Bu finali çok fazla düşünmeyin derim, öyle derin bir anlamıda YOKtu. Sadece Yuigahama bencilim diyerek 3'ünün böyle devam etmesini istiyordu ve Yukinoshita ile çok iyi arkadaş olduklarından ona baskı yapıyordu. Bu onun bir isteğiydi ama Hachiman böyle olmayacağını söyleyince Yukinoshita'da kendine geldi. Olay bundan ibaret, derin bir anlam çıkarmayın bence
  25. Beğen
    C1: Hikky'nin bir günlükte olsa bir bahane uydurmuş olması  ile Yukino'nun ablası ile oluşabilecek bir gerginliği önlemesi
    C2: 3'ünün arasındaki ilişkileri bahsediyor, hep aynı yerde sayıp durması gibi
    C3: 12.ciltde göreceğiz ama biraz yorumlamak gereirse Yuigahama'nın isteği el yapımı çokolata yapabilmekti, Hikky'nin ki gerçek ilişkilere sahip olma(Artık bu istek her 3'ünüde kapsıyor). Her ne kadar ailevi sorunlar ile ilgii bir istek olacakmış gibi görünsede daha çok kendini değiştirme tarzında bir şey olabilir.
    Ek olarak: Bu finali çok fazla düşünmeyin derim, öyle derin bir anlamıda YOKtu. Sadece Yuigahama bencilim diyerek 3'ünün böyle devam etmesini istiyordu ve Yukinoshita ile çok iyi arkadaş olduklarından ona baskı yapıyordu. Bu onun bir isteğiydi ama Hachiman böyle olmayacağını söyleyince Yukinoshita'da kendine geldi. Olay bundan ibaret, derin bir anlam çıkarmayın bence
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.