Jump to content

forevertr3

Üyeler
  • İçerik sayısı

470
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    forevertr3 got a reaction from andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    En azından Vol11'i de zamanı geldiğinde çevirmeye başlarım belki. Zaten ben Vol10 bitirdiğimde bile Vol11 daha yarısı ancak İngilizce çevirili olur. Yinede 6ay kuru kuru :D

Birde PC'den falan girdiğinde imzama bir bak. Aslında çok basit görünüyor ama içinde sanat eseri var. Forum tarihlerinde bir ilk bile olmuş olabilir. Animasyonlusunu yapmak çok isterdim ama olmuyor :S.
  2. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sakuragi in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Bana sorarsan Hikky tüm ilişkilerini resetleyecek :D. Akılma gelebilen en iyi final bu. Yada Yui, Yuki vs. Hepsine FRIENDZONE damgası koyar. Bu da fena değil.  
  3. Beğen
    forevertr3 got a reaction from andalzo in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Oha nerdeyse 10.cildin sonuna gelmişler. Ya o kadar atlanılır mı :S. FEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLL en azından yarısını atlamışlar. Neyse çok hoş bölümdü özellikle en sonları.

Bu arada adamlar 5 dk da bir reklam veriyor :D. Çıkınca toptan izlesem iyi olcak
  4. Beğen
    Vol10 ilk chapter bitti. 29 sayfaydı ilk chapter. Totalde Vol10 'un %13 bitti. Dropbox'a attım spoilerde link verdim. Dropboxtan okuyadabilirsiniz indirmeden. Ch1 animede 10.bölümün sadece 3dk sını kapsıyor ama 30 sayfa sürdü :D. Ah Feeeeel çok atlamışsın. Ayrıca * gördüğünüz yerlerde son sayfaya gidip açıklamasına bakın. 
    Dış siteye link vermek ne kadarıyla yasaktı bilmiyorum, ama uyarı alıcaksam alternatif birşey söylesin moderatorumuz. Dropbox okumak içinde rahat.

Ayriyetten bu hafta sonuna kadar sınavlarım var yine az bişi çevirmye bakıcam. Bitince tam gaz devam inşallah.

5. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Sakuragi in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Vol10 ilk chapter bitti. 29 sayfaydı ilk chapter. Totalde Vol10 'un %13 bitti. Dropbox'a attım spoilerde link verdim. Dropboxtan okuyadabilirsiniz indirmeden. Ch1 animede 10.bölümün sadece 3dk sını kapsıyor ama 30 sayfa sürdü :D. Ah Feeeeel çok atlamışsın. Ayrıca * gördüğünüz yerlerde son sayfaya gidip açıklamasına bakın. 
    Dış siteye link vermek ne kadarıyla yasaktı bilmiyorum, ama uyarı alıcaksam alternatif birşey söylesin moderatorumuz. Dropbox okumak içinde rahat.

Ayriyetten bu hafta sonuna kadar sınavlarım var yine az bişi çevirmye bakıcam. Bitince tam gaz devam inşallah.

6. Beğen
    Şuan Vol10 'un %10 (21/207 sayfa) u tamam. Fakat önümde final haftam var. Yine 3-5 sayfada çeviririm. Finaller bitince aynı hızda devam inşallah. Bu arada animede bu kısımları bayağı atlamışlar :S. muhtemelen Vol10 u çok atlayarak geçecekler animede. Zaten Hikky nin iç sesini duymuyorduk.

Birde Vol10 bitene kadar Her bölümü burada paylaşırım, bittiğinde ise baka-tsuiki ye eklerim
  7. Beğen
    forevertr3 got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Merak etmeyin ilerde bırakabileceğimi bende biliyorum. Belki heves kırılması falan filan. Bir deneyim dedim sadece. Rahat olun nasılsa şuan yapacağım herhangi bir iş olmadığı için yapıyorum. Bırakırsam da üzülmem o kadar en azından oyun oynamaktan daha iyi bir iş yaptım derim. Hem İstanbula ailemin yanına da dönemiyorum ve burada da arkadaşlarım evine dönüyor. Ah yaz okulu : :D

Hikky fansuba çevirse bile çakışmamak için Vol10 u tercih ettim.

Çeviriyi biraz vakit ayırdım: 207 sayfadan 7 sini tamamladım. 207 vol10 un tamamı. Ch1 part1 tamam. Umarım yaz bitmeden bitiririm tabii bitireceksem :D. Hala emin değilim her an bırakacamışım gibi.
  8. Beğen
    forevertr3 got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Şuan durum 16/207 sayfa. Bakalım ne kadar daha devam edicem. Komachi ile tapınak ziyaretine gittip Yui, Yuki nin şans kartları çektiği kısımdayım
  9. Beğen
    Şuan Vol10 'un %10 (21/207 sayfa) u tamam. Fakat önümde final haftam var. Yine 3-5 sayfada çeviririm. Finaller bitince aynı hızda devam inşallah. Bu arada animede bu kısımları bayağı atlamışlar :S. muhtemelen Vol10 u çok atlayarak geçecekler animede. Zaten Hikky nin iç sesini duymuyorduk.

Birde Vol10 bitene kadar Her bölümü burada paylaşırım, bittiğinde ise baka-tsuiki ye eklerim
  10. Beğen

11. Beğen
    Merak etmeyin ilerde bırakabileceğimi bende biliyorum. Belki heves kırılması falan filan. Bir deneyim dedim sadece. Rahat olun nasılsa şuan yapacağım herhangi bir iş olmadığı için yapıyorum. Bırakırsam da üzülmem o kadar en azından oyun oynamaktan daha iyi bir iş yaptım derim. Hem İstanbula ailemin yanına da dönemiyorum ve burada da arkadaşlarım evine dönüyor. Ah yaz okulu : :D

Hikky fansuba çevirse bile çakışmamak için Vol10 u tercih ettim.

Çeviriyi biraz vakit ayırdım: 207 sayfadan 7 sini tamamladım. 207 vol10 un tamamı. Ch1 part1 tamam. Umarım yaz bitmeden bitiririm tabii bitireceksem :D. Hala emin değilim her an bırakacamışım gibi.
  12. Beğen
    Şuan durum 16/207 sayfa. Bakalım ne kadar daha devam edicem. Komachi ile tapınak ziyaretine gittip Yui, Yuki nin şans kartları çektiği kısımdayım
  13. Beğen
    forevertr3 got a reaction from extreme in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
  14. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Anime otaku in Pokemon Oyunları Seni Öldürebilir mi?   
    Rivayetler rivayettir, gerçekliği kanıtlanan kadar yalandırlar.

1.olarak bir ses dosyasıyla insanların bilinç altı kontrol edilebilir, bazı şeyleri yapmansını sağlayanilirisin;
        Örnek olarak bizim gibi 3.dünya ülkelerinde reklamlarda insan sesinin duyamayacağı frekanslara sesler yerleştirilebilir. Gerçi buradaki durum sesin çift kanallı olmasında.

2.olarak eskiden loseless yani flac audio lar yoktu. Normal bir losely mp3 128bit uzunluğunda olurken flac sesin raw halidir, 1000lerce bit uzunluğundadır. Flac ile mp3 arasında ki farkı anlayan insan sayısının azlığı ve 2kanal kullanılarak elde edilebilecek sesler ile insanlara işkence bile edilebilir :D.

Bununla alakalı bölüm okuduğum ve bilgi sahibi olarak konuşuyorum, imkansız değil ama rivayet :D.

26
  15. Beğen
    Bilmiyorum çok üşengeç insan olduğumdan net bir şey söylemek istemiyorum. Eğer karar verirsem yazarım.

Edit: Vol10 dan başlayayım dedim, belki pes edecem sonraları ama başladım. Hemen önsüzü çevirdim. Bakalım ne yapacam
  16. Beğen
    Yeterince bölüm yok, 12-13 bölüm olmak zorunda olduğu için ve yarıda kesmek kötü olur diye atlıyorlar, hızlandırıyorlar
  17. Beğen
    Onunla alakası yok ama kendini kandırmak için güzel mantık. En azından 4 volume LN çıkana kadar gelemez. Volume ların da belli çıkma tarihi olmuyor pek. 
  18. Beğen
    Yeterince bölüm yok, 12-13 bölüm olmak zorunda olduğu için ve yarıda kesmek kötü olur diye atlıyorlar, hızlandırıyorlar
  19. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Rhea in Özlü Sözler   
    Tohum saç, bitmezse toprak utansın.
    Hedefe varmayan mızrak utansın.
    Ey gidi Küheylan, koşmana bak sen.
    Çatlarsan doğuran kısrak utansın.
            Necip Fazıl Kısakürek

Özlü söz değil ama sevdiğim bir şiir :D. 
    26
  20. Beğen
    forevertr3 got a reaction from quincy in Özlü Sözler   
    Tohum saç, bitmezse toprak utansın.
    Hedefe varmayan mızrak utansın.
    Ey gidi Küheylan, koşmana bak sen.
    Çatlarsan doğuran kısrak utansın.
            Necip Fazıl Kısakürek

Özlü söz değil ama sevdiğim bir şiir :D. 
    26
  21. Beğen
    Hehe biraz araştırma ile animenin yayın saatini buldum :D. Buranın saati ile TBS kanalında 19:46 da yayınlanmakta 2 saat içinde fan-raw gruplar Tv den batch yaparak sitelerine torrnet olarak yüklüyorlar.
  22. Beğen
    Sanırsam gelecek bölüme konulması planlanan bir sahnenin spoilerinı vereyim dedim :D.

23. Beğen
    forevertr3 got a reaction from jans09 in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    19
    DtB den Hei. Karşısına çıkabilecek pek kimse yok.
  24. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Strix. in Favori Anime Müzigin ?   
    21
    Bende sıkı sık dinlerim
    spoilerda kendim yaptığım çevirisi ile uzun versiyonu var.

25. Beğen
    forevertr3 got a reaction from Kaxell in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Adında veya Soyadında (Y) olanların listesi erkek veya bayan ayırt etmedim:

Ha(Y)ama, Ha(Y)ato ->Belki kendine aşıktır
    Hikiga(Y)a, Hachiman
    (Y)uigahama, Yui
    (Y)ukinoshita, Yukino
    (Y)uka
    (Y)okko
    (Y)ukko
    (Y)ukinoshita, Haruno
    Hikiga(Y)a, Komachi
    Miura, (Y)umiko
    (Y)amato
    Zaimokuza, (Y)oshiteru
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.