Jump to content

Eolo-sama

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

823
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

69

İletiler bölümüne Eolo-sama kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Boruto ile ilgili her türlü konuşma bu başlık altında yapılacaktır.

Kurallar:

1. Bu başlık yalnızca Boruto ile ilgili olup Naruto ve Naruto Shippuuden ile ilgili konuşmak, bunlar ile alakalı spoiler içinde olsa bile bilgi vermek yasaktır.

2. Spoiler içerebilecek her türlü girdi spoiler içinde yazılmalıdır. Spoiler içine almak için ileti girerken kullandığınız kutucuğun üst kısmında en sağda yer alan göz üstünde çizgi olan tuşa basabilirsiniz :)

2. Naruto Shippuuden ile ilgili her türlü konuşma bu başlık altında yapılacaktır.

Kurallar:

1. Bu başlık yalnızca Naruto Shippuuden ile ilgili olup Boruto ile ilgili konuşmak, spoiler içinde olsa bile bilgi vermek yasaktır. Naruto ise geçmiş dönemi ele aldığı için Naruto hakkında konuşulabilir.

2. Spoiler içerebilecek her türlü girdi spoiler içinde yazılmalıdır. Spoiler içine almak için ileti girerken kullandığınız kutucuğun üst kısmında en sağda yer alan göz üstünde çizgi olan tuşa basabilirsiniz :)

3. Naruto ile ilgili her türlü konuşma bu başlık altında yapılacaktır.

Kurallar:

1. Bu başlık yalnızca Naruto ile ilgili olup Naruto Shippuuden ve Boruto ile ilgili konuşmak, bunlar ile alakalı spoiler içinde olsa bile bilgi vermek yasaktır.

4. utkudrgn, 31 dakika önce tarihinde yazdı:

Merhaba dostlarım, ben Utku 23 yaşında,üniversiteyi bitirmiş bir bireyim. Uzuun uzuun aylardır hatta yıllardır anime izlememe rağmen bir hesap açma zahmetine girmemiştim,sonrasında bir hesap açasım geldi ve açtım. Hem burada kendimi tanıtayım hemde birkaç arkadaş edineyim, diye bu yazıyı yazıyorum. Okuduğunuz için teşşekürler.

Hoş geldin :hi-onion-head-emoticon:

5. Glitch, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Bence izlemimiz anime'lerin YouTube gibi bir izleme geçmişi olmalı sizin fikriniz ne.

Her bölümde "izledim" tuşu var. Ona basarak o bölümü izlenmiş işaretleyebilirsin. Aynı şey seriler için de geçerli.

Daha detaylı bir sistem için de myanimelist kullanmanı tavsiye ederim.

6. jutraim, 2 saat önce tarihinde yazdı:

1 Buçuk yıldır bu discord sunucusundayım, Bugün (8 Ekim) de her zamanki gibi sunucuda takılırken birdenbire 10 günlük ban yedim. Sebebi de trollükmüş(?)

Olay bir arkadaşımla aramda olan bir gag'dan ibaret. O sürekli HnK izleyin ve okuyun der, ben de ona ithafen sürekli okumayacağım veya türevlerini derim genel-sohbette atışırız böyle sürekli. Nickim @quadrivium

Bugün mod ters tarafından kalkmış sanırım birden ban yedim aynı şey olunca. Ondan 10 dk önce de kick yemiştim alakasız bir konudan dolayı.

Sonra Discord'da ban yediğim için appeal nasıl yaparım diye araştırırken FORUMDAN YAPAMAYACAĞIMI, BANLAYAN ADMİNE DİSCORDDAN ULAŞMAM GEREKTİĞİNİ öğrendim.

Sabah moderatöre arkadaşlık isteği attım, bir arkadaşımdan isteği attığımı moderatöre belirtmesini rica ettim sonra kendi işime döndüm.

Şuan akşam oldu olayın üzerinden 3-4 saat geçti hala isteği onaylamadığını görünce başka bir arkadaşımdan tekrar hatırlatmasını rica ettim ve sonuç olarak kendi keyfinden isteği kabul etmediğini söyledi.

Screenshot_20201108-205843.png?width=381

Beni saçma sapan bir nedenden banlayan moderatörün kendi hareketleri benim şuan yaptığımdan kat kat daha kışkırtıcı. Başta yazdığı şeyle konuyu bitirebilecekken bu tarz saçma sapan şeyler yazıyor. Her dediğine "Tamam, mod ne derse doğrudur" deyip uymama rağmen beni uzaklaştırdı. 

unknown.png?width=859&height=608

Yazdığım her şeye sunucuda "hnk izleyin ve okuyun" "hnk okuyun" vs türevi şeyleri yazarak ulaşıp bakabilirsiniz. "Tamam mod ne derse doğrudur" diyerek uyumlu davrandığımı gösteren mesajlarıma da bakabilirsiniz.

Söyleyeceklerim bu kadar. Discorddan kendisine ulaşmamı reddettiği için buraya konu açma gereği hissettim.

Ayrıca çoğu kişi bu moderatörden memnun değil

unknown.png

Ayrıca bu olaydan önce yediğim kickin adil olmadığını asıl kickleyen mod dahil herkes kabul ediyor. Sonradan 10 gün ban atan Bunny Moderatör hariç. Kendisi önyargılı çünkü. Tepki açık:

unknown.png?width=428&height=610

Ayrıca diğer moderatörler de olayın benim tarafımı duymayı reddediyor. Çoğuna istek atılmıyor zaten.

unknown.png?width=445&height=184

(arkadaşın olayla bağlantısı yok sadece rica ettim)

Yorumlama sizin.

Discord üzerinden site yetkilisi KuramaUN ile iletişime geçebilirsin.

KuramaUN#2089

7. TheDarkUs, 41 dakika önce tarihinde yazdı:

Herkese merhaba yaklaşık 1.5 hafta önce ban yedim sanırım * işaretini kullandığım  için oldu şuan herhan gibi bir yere yorum yapamıyorum sizden ricam ban süresini nasıl öğrenebilirim ?

Özel mesaj yoluyla disqus kullanıcı adını ve mail adresini bana iletirsen kontrol edeyim

8. kru3gz, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlar forumlar:şikayet,öneri,tartışma,yardım,sorun giderme vb. seyler için kullanılır. Görüyorum ki aramızda bazı arkadaşlarim: merhaaabaaaa ben X yasindayım anime izlemeye 2 yıl önce basladım vb. şeyler için forum açıyorlar. Ve bunu tanişma adı altında açıyorlar bence bu gereksiz ve saçmadır. Bu forumları boşuna ve amacı dışında kullanmak demektir. Eger tanısmak istiyorsan discord üzerinden yada bazı arkadaşlarımızın 'sohbet grubu' dedikleri yerden yapılabilir. Bundan dolayı forumda TANIŞMA konusunun kaldırılmasını talep ediyorum

red

9. pegasusejder, 50 dakika önce tarihinde yazdı:

Hoş geldin :) Keyifler nasıl? Çevirmenlik dışında neler yapıyorsun?

Dilekçe yazıyorum, Ankara adliyelerini geziyorum :D Yoğun ama keyfim yerinde. Sen nasılsın?

heymely, 18 dakika önce tarihinde yazdı:

Taylan sen buralara gelir miydin hoşgeldin :thank_you__onion_by_elcerbero:

Merhabalar merhabalar etiketlenince uzak diyarlardaki zindanımdan summonlanıp geldim :dead-crazy-rabbit-emoticon:

10. l139kk.png

Herkese merhaba! Türk Anime Çeviri Ekibi olarak yıllardır her sezon olduğu gibi bu sezon da birbirinden güzel animeleri siz değerli izleyicilerimiz ile buluşturacağız. İşte 2020 Sonbahar Sezonunda TAÇE farkıyla izleyebileceğiniz dokuzu yeni sezon animesi olan, biri önceki sezondan devam eden on anime:

Yeni Seriler

106316.jpg

1. Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka III

Çeviri: Nones

Düzenleme: Nones

Başlangıç Tarihi: 2 Ekim 2020

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21264-01-dungeon-ni-deai-wo-motomeru-no-wa-machigatteiru-darou-ka-iii/

106768.jpg

2. Haikyuu!!: To the Top 2nd Season

Çeviri: Nones

Düzenleme: Nones

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21263-01-12-haikyuu-to-the-top-2nd-season/

109031.jpg

3. Higurashi no Naku Koro ni (2020)

Çeviri: mustafalrsm

Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2020

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21262-higurashi-no-naku-koro-ni-2020-yeni-proje/

109356.jpg

4. Inu to Neko Docchi mo Katteru to Mainichi Tanoshii

Çeviri: SelimTheMartian

Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2020

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21261-inu-to-neko-docchi-mo-katteru-to-mainichi-tanoshii-yeni-proje/

109222.jpg

5. Jujutsu Kaisen (TV)

Çeviri: rei_hino

Düzenleme: KuramaUN

Başlangıç Tarihi: 19 Eylül 2020

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21270-01-jujutsu-kaisen-tv/

109465.jpg

6. Kamisama ni Natta Hi

Çeviri: itamisen

Düzenleme: Panzehir

Başlangıç Tarihi: 11 Ekim 2020

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21267-kamisama-ni-natta-hi-yeni-proje/

109122.jpg

7. King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi

Çeviri: Eolo-sama

Düzenleme: Eolo-sama

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21255-01-kings-raid-ishi-wo-tsugumono-tachi/

106668.jpg

8. Mahouka Koukou no Rettousei: Raihousha-hen

Çeviri: svcnwashere

Düzenleme: svcnwashere

Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2020

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21268-mahouka-koukou-no-rettousei-raihousha-hen-yeni-proje/

108722.jpg

9. Tonikaku Kawaii

Çeviri: Zelpus

Düzenleme: KuramaUN

Forum Konusu: 

Önceki Sezonlardan Devam Eden Seriler

105558.jpg

1. Digimon Adventure (2020)

Çeviri: Panzehir

Düzenleme: Panzehir

Durum: 17/66

Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/20659-17-digimon-adventure-2020/

Hep birlikte güzel bir sezon geçirmek dileğiyle, yeni bölümlerde görüşmek üzere!

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.