Jump to content

Nones

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

2195
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

299

İletiler bölümüne Nones kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Bir seri izlemeden favori karakterim olamaz fakat;

Noragami'de Yato diye bir karakter var. Dikkatimi çekiyor izleyeceğim ama o kadar abartılıyor ki forumda izlemeden soğudum gibi bir şey. Sanki abartıldığı kadar beğenmeyeceğim hissi var. :)

One Piece Ha işte bu anime de Luffy diye bir karakter var. Bu karakter denilen kadar psikopatsa eğer aradığım kanı buldum demektir. Fakat kavuşmamıza biraz daha var :)

2. Şeker Kız Candy ; Anime de Anthony diye bir karakter vardı. Prenslere işte o karakterle inanmaya başlamıştım. Benim için özel animelerdendir. Aslında şöyle bir geçmişe gidince farkettim. Aslında ilk animemdir kendisi.

Tsubasa ; Babam sayesinde koyu bir Fenerli olarak yetiştim. İyiki de yetiştim. Çocukluğumdan aşinayim futbola babam sağolsun sayesinde Tsubasaya da hayran olarak yetiştim. Arada babamla izlerdik bu animeyi :) Yanlış hatırlamıyorsam Kanal D'de çıkardı.

Pokemon ; Star Tv'de çıkardı. En çok balbazar'ı severdim. Birde kuyruğunda ateş yanan ejdarha vardı. Kocaman olunca Bizim ash ile olan atışmalarını çok severdim :D

Digimon : Pek hatırlamıyorum ama etkisi hala iliklerimde desem yeridir.

Sailor Moon ; Ne izlerdim ya. Hatta söz vermiştim kendine. Bir gün kocaman bir kız olunca Dvd'sini trt'den isteyecektim. ( Hayallere bak. ) Şu an arşivlemeyi düşünüyorum :)

Ha birde listede olmayan beyblade var. Bir ara ne fırtına gibi esmişti beyblade çıkardı cipslerden oynardık. Orada Rei diye bir karakter vardı. Çinli miydi neydi. Ha işte itiraf ediyorum ben ona aşıktım küçükken.

Ne güzel günlerdi ya :) 12-15 yaş aralığıma tekrar dönmek istiyorum. :)

3. Usako benim ilk favori anime karakterimdir, yeri bende ayrı bir özeldir, her dönüşüm aletine ve güç kullandığı aletlerinin ayrı bir delisiyim, bugün bir dükkanda görsem alırım :D

Favori sezonum sailor moon stars olmakla beraber oradaki dönüşümü ve saldırıları en sevdiklerimden :)

İyi hatırlattın aklımdaydı konuyu açarken Usagi'nin saldırı gücünü yazmak unutmuşum şimdi ekledim :)

Diğer arkadaşlara da yorumları için teşekkür ediyorum.

Yeni seri geleceği için fırsattan istifade ettim biraz :)

4. Tanıtım videosunu beğendim. 

Asunayı nasıl tanıtımda görmüyorsunuz arkadaş. Gayet net gösteriliyor.

Tanıtım sonuçta önce olaya bir giriş var. Elbette ön planda Sinon gösterilecek. 

Bu arada müziğini pek beğenmedim. Umarım düşüncem zamanla değişir.

Ayrıca tanıtımda ki sarı saçlı küçük kız Yui miydi ya. Ona benzettim sanki :)

5. 1 yıl üye olma kuralıyla ilgili düşüncelerimi belirtmek isterim.

1 günlük üye, fan sayfası açar sayfasının kapatılmasını anlarım. Fakat burada herkesin aşina olduğu bir kaç isim var. Onlara bir ayrıcalık olabilir diye düşünmekteyim. Ki adminlerin sayfayı düzenleme yetkileri var. Dolayısıyla bir üye bıraksa da adminler konuda gerekli düzenlemeyi yapabilir yada bölüm moderatörü. Yada girmeyen üyelerin konusu kapatılabilir. Bölüm sayfası çok kirli görünüyor. Durumu fark edince dile getirmek istedim. Ayrıca 1 yıl üyeliği olan ama ayda yılda 1 giren üyelerin fan sayfa açmasında sakınca olmayacak ama günlük aktif olan fakat 1 yılı doldurmayanların konuları kitlenecek. Bence kurunun yanında yaşta yanmış. En azından açılmış konuların hepsini kapatmak yerine aktif olmayan fan sayfa kurucularının konularını kapatabilirdiniz. Şimdi 1 yılı dolan kişilerin konusu tekrar mı açılacak yani ? O zaman kadar o sayfalar öyle mi duracak ? Bence bir çok güzel konuya yazık olmuş. 

Bu arada ben bu site de kimsenin ismini cismini bilmem. Sadece haksızlık olmuş gibi düşünüyorum. Düşüncelerimi paylaşmak istedim sadece.

İyi Forumlar.

6. SailorMoon.jpeg

Adı:  Usagi Tsukino ( Serenity olarakta geçer. )

D. Tarihi: 30 Haziran

Yaşı14 - 16

Kan Grubu:  0

Boy: 150

Lakabı: Dolunay surat ( Bu takma adı ona Mamoru vermiştir.)

Görünüm: Uzun altın sarısı saçları vardır. Saçlarını ortadan ikiye ayırır ve hep bağlıdır ve görüntüsünü tamamlayan mavi gözleri vardır.

Kişilik: Kendisi oldukça tembel, uykucu, oyun delisi, sulu göz, dikkatsiz, sakar, obur bir tiptir. Elinden neredeyse hiç bir iş gelmez. Fakat her şeye rağmen insanları ısıtan bir yüreği vardır. Orta 2'ye giden sıradan bir öğrenci iken alnında ay işareti olan bir kedi ile tanışır. ( Luna ) Luna Usagiye kendi yaşadığı diyarın prensesini bulmak için ayın gücünü verir. Zamanla gruba diğer kızlar da katılır. Aralarında güzel dostluk oluşur ve hep birlikte düşmanlara karşı mücadele ederler.

Usagi, yemek yemeyi,  uykumayı, manga okumayı, alışveriş yapmayı, video oyunlarını oynamayı ve tatlı olan her şeyi sevmekle birlikte matematikten, ingilizceden nefret eder hayaletlerden ise korkar. 

Usagi Ay krallığının prensesidir. ( Prenses Serenity )Mamoru( 

Prens Endymion )'nun sevgili eşi ve Chibiusa'nın da annesidir.

mamoru-usagi-chibi-usa.jpg

Saldırı Gücü: Usagi Ayın ışığı ile saldırılarını yapar. Saldırısının gücü hep sevgi ile alakalıdır. Gücünün ayrıca iyileştirme özelliği de vardır.

Saldırı ve dönüşüm Gifleri: Biraz eski ama olsun :)

sailormoonangrif4_1246474581.gif

sailormoonangrif2_1246474352.gif

HjRy4.gif

4124633_o.gif

tumblr_n580xfXD4i1saqovco1_500.gif

Resimler:

af3843fb651969cc6c19dd257a83ee68_480.jpgtumblr_inline_mzdlh2M8471qiw26m.jpg

1382733777g.jpg

ay-savascisi-izle.jpg

___17_1246461039.jpg

hhhhhh10.jpg

usagi52we0.jpg

0af77de0.jpg

sailor-moon-fourteen-wallpapers_39925_16

sailor_moon_and_usagi_by_brokensilhouett

1994_Calender_Usagi_and_Sailor_Moon.jpg

c16.jpg

Görüşüm: Kendisi ilk göz ağrımdır. Küçükken geçerdim Trt'nin başına ay savaşcısı taklidi yapardım. Hala daha iyi hatırlarım 3 bucukta çıkardı ben 1 saat öncesinde kurulurdum ekrana :) " Kutsal Ay adına seni cezalandıracağım, göreceksin." sözü ayrı bir meşhurdur. Bir çoğunuzun ilk göz ağrısıdır yeni nesil bilmez gerçi ama Usagi candır.  :) Sulu gözlü halleri bazen can sıksa da en çok ona yakışır. Kocaman yüreğiyle yenemeyeceği düşman yoktur.

7. Aynı fikirdeyim ben resmen gülerek bitirdim mangayı bugün.

Hayır hatun nasıl kandı da o darbeyi aldı ben onun şokundayım asıl.

Sen millete kök söktür sonra harem no jutsu ile darbe al.

Sabırsızlıkla beklediğim 1 haftama yanıyorum.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.