Jump to content

Vintelo

Üyeler
  • İçerik sayısı

17
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Vintelo reacted to Kaxell in Sword Art Online 'WORLD' |FC|   
    Ben sizden bayağı farklı düşünüyorum herhalde. :)
    Kirito umrumda değil, Asuna'da bir nebze oyle. Etrafta ask kuslari olarak dolasmalarida umrumda degil.
    Ama kitabin yazarinin ne yapmaya calistigini biliyorum. Cunku Sinon'u yaratmasi ve ana karakter olarak 2. Kitaba koymasi demek bile onun ne kadar mukemmel oldugunu gosteriyor. Eger aklina boyle bir karakter gelmeseydi, Asuna uzerinden devam etmek zorunda kalirdi. Ama Sinon'un varligi islerin rengini degistiriyor. Alicization'da da aynisi olacak zaten. Yeni gelen gecmistekini aratmayacak. Benim animede tek merak ettigim olayda o zaten. Sinon'u nasıl işleyecekler, iç dunyasini nasil yansiticaklar, dusundukce bile heyecanlaniyorum. (Imzamda 1. Sirada zaten resmine ordan bakabilirsiniz.^^)
  2. Beğen
    Vintelo reacted to free word in İtiraf Köşesi   
    itiraf edyorm 5. sınıfa kadar küfür bilmiyordum (cidden)
  3. Beğen
    Vintelo reacted to Dé Salvo in Gun Monkeys Oyun Çekilişi   
    yaz beni kardeşim
  4. Beğen
    Vintelo reacted to aloneordead in The Legend of Zelda   
    bunu gördün mü. it just a theory a game theory
  5. Beğen
    Vintelo reacted to 0nLin3 in The Legend of Zelda   
    Yalnış hatırlamıyorsam Ben Drowned bir kartuşmuş. Üzerine kalemle Zelda yazılmış eski bir oyun kartuşu. Açtığında iki kaydedilmiş oyun varmış. "Ben" (Benjamin isminin kısaltması) "Drowned" (Boğuldu)
    Oyuna başladığında, tuhaf yüz ifadeli bir Link heykeli oyun boyunca onu takip etmiş, arkasını dönünce heykel orada beliriyormuş. Ayrıca konuşmalarda "Bunu yapmamalıydın." ya da "Korkunç bir kaderle karşılaştın değil mi?" gibi yazılar çıkıyormuş. Daha detaylar vardı, biraz daha da farklı olabilir ama aklımda kalan bu. Kısaca Ben adında boğulan bir çocuğun hayaletinin ele geçirdiği söylenen efsanevi oyun.

Daha sonra ayrı bir oyununu yapmışlar diye duymuştum. Klasik bir creepypasta işte.

Benim favorim oyunun başı :D

6. Beğen
    aaa olmadı şimdi o kadar oynadıysan nasıl tanımazsın g man abimizi

7. Beğen
    Vintelo reacted to Smtkrsln in Haxball   
    Haxball da kimse elime su dökemez haxball tarihinin gelmiş geçmiş en kötü oyuncu var karşınızda  en iyi yaptığım iş arka durup taktik vermektir  ^_^
  8. Beğen
    Vintelo got a reaction from Nayru in The Legend of Zelda   
    Geçmiş olsun.

Şunları da buraya bırakayım:http://www.youtube.com/watch?v=jcjBzy89_6k  ve  http://www.youtube.com/watch?v=vvaKRd4UFmc
  9. Beğen
    Vintelo reacted to Nayru in The Legend of Zelda   
    şöyle söyleyim majora's mask'ı 114 saate bitirmiş biri olarak 1 defa bile görmemek kalbimi ne kadar derinden yaraladı bilemezsin

sadece kalbi temiz çocuklar görebiliyormuş  :D  :D şirinler misali
  10. Beğen
    vayyy ben drowned bilen biri....

zelda evreninin Slendermani'dir kendisi  :mellow:  :wacko: daha doğrusu sadece majoras mask'da var diye biliyorum
  11. Beğen
    THE LEGEND of ZELDA

UNUTULACAK BİLGİLER

Shigeru Miyamato ve TakashiTezuka adındaki, Nintendo firmasında çalışan 2 güzide Japon yazılım programcısı tarafından 1986 yılının soğuk bir kış gecesinde üretilmeye başlamış bir oyun serisidir. Aynı zamanda Legend of Zelda serisinin ilk oyunu olan bu oyun Japonya'da FAMICOM sisteminin tanıtım ürünlerinden biri olarak piyasaya verilmiştir. Yaklaşık 1 yıl sonra Kuzey Amerika ve Avrupadaki NES konsolu için kartuş formatında piyasaya sürülen oyun, üzerinde oyunun kaydedilebileceği bir pil bulunduran ilk oyun olmuştur. FAMICOM için kartuş versiyonu 1994 yılında yayınlanmış ve daha sonra NintendoGamecube, GameboyAdvance ve Virtual Console firmaları için de piyasaya sürülmüştür.

Aradan geçen 25 yılda Legend of Zelda Nintendo sancağı altında yayınlanan 16 resmi oyunla boy göstermiştir.Bunun yanı sıra Final Fantasy ile beraber 8 farklı oyun konsolunda yayınlanan tek oyun olma özelliğindedir.

NASIL BİR OYUN, İÇİLİR Mİ?

The Legend of Zelda aksiyon, macera, bulmaca ve RPG oyunlarının öğelerini içermektedir. 16 oyunun hepsini olmasa en bilindiklerini söyleyeyim:

TheLegend of Zelda(1986) [ilk oyun]

TheLegend of Zelda/ Ocarina of Time (1998)

TheLegend of Zelda/ Majora’s Mask(2000)

TheLegend of Zelda/ WindWaker(2003)

TheLegend of Zelda/ FourSword Adventures(2004) [adından da anlayacağınız gibi 4 kişiyle oynanıyor]

TheLegend of Zelda/ TwilightPrincess(2006)

TheLegend of Zelda/ SkywardSword(2011)

Hikayesiè Genel olarak Hyrule adındaki kurgusal ülkede geçen oyun, Link adındaki kahramanımızın (hero of time olarak geçer) zor durumdaki Princess Zelda için Triforce denen kutsal nesnenin parçalarını toplamasını konu alır. Ama bildiğiniz gibi bir seri olduğu için oyundan oyuna farklı senaryolar mevcuttur.
    Şöyle ki:
    Ocarina of Time’da bir müzik aleti olan Ocarina ile müzik öğrenip madalyon topluyoruz
    Majora’s Mask’da tamamen maskeler üzerine  gizemli bir kurgusu olan bir hikaye mevcut
    Wind Waker’da sürekli kapris yapan bir kayıkla açık sulara yelken açıyoruz
    Twilight Princess’de ise alacakaranlığın derinliklerinde kurt olmanın keyfini yaşıyoruz…

NOT: Biraz ucundan spoiler oldu ama ilginizi celbetmesi açısından başvurdum.

Gameplay è Link karakteri overworld adlı geniş bir dünyada tepeden görünümle kontrol edilmektedir. Gamepad(oyun konsolu) üzerinde kullanmak üzere 3 adet item boşluğu bulunur. Ayrıca kılıç kullanma ve karşımızdaki düşmana odaklanmamızı sağlayan Navi için de özelleştirilmiş tuş vardır. Oyun menüsünde genel olarak sahip olduğumuz eşyalar, çalabildiğimiz müzikler ,bulunduğumuz dünyanın haritası, kazandığımız para(rupee deniliyor), kıyafet seçimi için bir bölüm ve kayıt etmemizi sağlayan save butonu mevcuttur.
    Oyun başında küçük bir kalkan yahut tahta bir kılıç kullanırız. İlerlemeye bağlı olarak slingshot(ben buna kuş lastiği diyorum) , yay, çekiç, olta, demir bot, bomba, bumerang gibi ilginç, oyundan oyuna değişen itemler elde ediyoruz. Tabii kılıçlarımız da gelişiyor ve daha fiyakalı kıyafetler giyiyoruz.

Yine başlangıçta 3 tane can barımız var. Piece of Heart  denen nesneleri topladıkça 20 can barına kadar yolumuz var. Ama tarihte hiç yardım almadan tüm piece of heartları toplamış bir yiğit var mıdır orası meçhul... :D
    Eee kahramanımız olur da atı olmaz mı?? Zelda serisinde hiç değişmeyen bir öge var o da atımız EPONA hiçbir oyunda bizi yalnız bırakmıyor ve kudurmuş gibi havuç yiyor.

Zelda serisinde zaman da akış halinde, böylece oyun içindeyken gece ve gündüz ardalanmalı olarak değişiyor.Bu faktör de tüm zelda oyunları için geçerlidir. Hatta bazı gizemli müziklerle gece-gündüz faktörleriyle oynayabiliyorsunuz.
    Tüm oyun süresi boyunca ömrümüz temple ve dungeon denen mekanlarda Triforce parçası toplamakla çürüyor. Bu mekanlarda genellikle 1 adet harita ve bir pusula bize rehberlik ediyor. Çıkış kapısındaki zebani gibi duran bossları da unutmayalım.
    Bir de sürekli kafamızın üstünde duran başımızın tatlı belası bir fairy (peri) var. Adı NAVI olan bu nur topu  bizim yolculuktaki tek dostumuzdur ve kendisi çok bilmişin tekidir. Sürekli LISTEN veya WATCH OUT nidalarıyla tüm semayı inletmiş yegane varlıktır.

Müziklerè Bu kısma ciddi bir şekilde dalsam resmen roman olur. Bu yüzden müzikleri anlatılmaz yaşanır diyorum varın siz düşünün gerisini. Oyunu oynamayacak olsanız bile müziklerine çökmenizi tavsiye ederim.
    Fikir oluşması açısından oyun içinden birkaç müzik:

TAŞLAMA
    Çok ağır bir fanı olarak bu cümleleri yazmak benim için zor olacak ama bunları da bilmeniz lazım:
    -Oyun genel olarak herkese hitap etmiyor bunun bilincinde olalım
    -Dışardan bakıldığında fazla çocuksuymuş gibi duruyor (ki bence öyle değil)
    -Oyun içinde ilerlemeyi çözmek bayağı zor
    -Sabır gerektiren bir oyun eğer şans verirseniz size tüm kapılarını açar
    -Tapınak ve zindanlardaki bazı bulmacalar saç baş yolduran cinsten
    -Bazen ne yapmanız gerektiğini kestiremiyorsunuz ( o vakit youtube’dan gameplaylere çöküyorsunuz)

KANAAT NOTU
    Anlayacağınız üzere bu oyuna gönül vermiş biriyim.Şuan bulunan 16 oyunun 10 tanesini bitirmek ne kelime adeta emdim.Şuraya kadar olan bölümü okuyup içinizde hiçbir kıpırdanma olmayabilir size çok şey kaçırıyorsunuz gibi bir söz söylemeyeceğim. Seriye olan hürmetimden bu konuyu açtım.

Tek dileğim bu seri ile edindiğim hazı,lezzeti her oyunun bitişinde yüzümde beliren o tatlı gülümseyişi 1 kişinin bile olsa tecrübe etmesidir.

Arkadaşlar bu benim forumdaki ilk oyun incelemem genel olarak bu başlıklar altında oyun tanıtımı yapmayı düşünüyorum. Elimden geldiğince özgün bir bakış açısıyla yaklaşıyorum 

İnceleme hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum ve tabiiki eleştiriye açığım
  12. Beğen
    son çıkan link between the worlds oyununu eklememişsin yalnız

bi de her işi link yaparken oyunun isminin zelda olması  :(  :(  :(
  13. Beğen
    Vintelo reacted to Kaxell in The Legend of Zelda   
    Beklediğim kişiden beklediğim konu. :) İnceleme mükemmel olmuş zaten o konuya hiç girmiyim. Ama nedense ben bir türlü linke ısınamadım. Özellikle internette gördüğüm "pot kırma" videolarından sonra çok ilgimi çekmemişti. Aynı şeyi Lady Palutena hakkında söyleyemeyeceğim, ilk görüşte aşklardan birisidir benim için :)
  14. Beğen
    Vintelo reacted to Devil in Battlefield 3   
    Aslında oyunu alan oyuna değil içindeki koda para verir. Oyunu yüklediğinizde kodu aktiflestirip oynarsınız. Yani asıl önemli olan o kod. Kod olmadan da multiplayer oynayamazsiniz. Oyunun asıl zevki de multi de zaten
  15. Beğen
    Vintelo reacted to Fyzal in Hearthstone Yardımlaşma   
    Zamanın yu-gi-oh oynamıştım. Bu oyunda sardı aslında baya. Herkese tavsiye ederim yüksek bir pc de istemiyor. Mage de spell decki ve shamanda taunt decki yaptım gayet sağlamlar. Bende Avrupadayım bu arada.
  16. Beğen
    Vintelo reacted to kawaii kereste in Hearthstone Yardımlaşma   
    tamamiyle farklı bi oyun, ama kart oyunu olması benziyor en azından. ilgiliysen başla derim, benim için öylesine bi oyun ama bu oyundan başka bişey oynamayanlar da var ve bedava oyun.

senin söylediğin biraz "Er Ryan'ı Kurtarmak filmini izledim Call of Duty oynayabilir miyim?" gibi olmuş :D
  17. Beğen
    Vintelo reacted to Sina in MMO/RPG/FPS/MS Edinimleriniz   
    Eskiden, çok eskiden bagımlısı oldugum bir oyundu, Airrivals diye. Mmo türüydü, uçaklarla oynanması aşırı dikkatimi çekmişti.
    Oynarken nedense çok eğleniyordum, taraf seçip oyunu oynadıgınız bir oyundu.  Yani tarafınızın başkanı bile vardı ve oy ile seçiliyordu.
    Hani genelde ben mmo sevmem, sürekli kas level atla falan sinir bozucu bi iş. Belirli bir seviyeye gelemedikçe savaşlarda etkin olamayıp düşürülüyordun, hal böyle olunca hoş olmuyordu tabi. Onun dışında paralı itemler her oyunda oldugu gibi bu oyundada bir güzel mahvediyordu oyunu. Neyse geçelim oralar hiç hoş degildi. 
    Karşı tarafla sürekli savaşlar düzenlenirdi. Genellikle geminin özelligine göre saldırıya falan geçerdin. Ben daha çok destek tipi olan tank gibi bir gemi ile oynardım. Eglenceliydi, en güçlüler bile zor düşürüyordu. Ve oyun kesinlikle yetenege bağlıydı, hani ne kadar iyi oynarsan o kadar saldırılardan kaçabiliyordun.
    Kendi gemimin özelliklerini seviyordum geriye falan da gidiyordu (çok da önemli degil neyse :D ) Biraz takım oyunu önemliydi. Portal tutmalar falan vardı. Karşı tarafı engellemeye falan çalışıyordun.  Bide oynadıgım şeye göre yerlerin, önemin falan degişiyordu. Hoşdu ya, çok eğleniyordum.
    Tabi artık hiç mmo oynamıyorum o ayrı.
  18. Beğen
    Vintelo reacted to Barış in MMO/RPG/FPS/MS Edinimleriniz   
    ağır FPS'ciyimdir. cod 2 ile başladım ciddi multiplayerla. bugün BF3 ile devam ediyorum. yıllar ilerledikce cod'dan soğudum. cod 2 ve cod 4 ün yeri ayrıdır ama bf daha iyi oyun yapıyor artık. bi tanede gif paylaşalım. 

single player'dan multiplayer'a geçtiğimde ben :) 

cod 2'de ilk multiplayer deneyimimde oynadığımda aynı böyleydim :D 
  19. Beğen
    Vintelo reacted to 0nLin3 in Titan Savaşları Online Kaçırmayın!   
    Attack on Titan oyunu zannedip de konuya girenler? :P
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.