Jump to content

Strix.

Üyeler
  • İçerik sayısı

3228
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Strix. got a reaction from JunEzSe KJ in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Hepsi 6
    Nanami'yi severim de pek tomoe hayranı değilim :D
  2. Beğen
    Strix. got a reaction from JunEzSe KJ in Saç Tarzını Beğendiğiniz Anime Karakterleri. (Kız/Erkek)   
    Hyouka'dan

Erkek olarak

Kız olarak

3. Beğen
    Strix. reacted to Erzasword1 in Cami Yapımına Destek Toplamak İçin Anime Videosu Yapılan Yardım Kampanyası   
    Shizuoka Müslümanlar Derneği, Japonya’nın Shizuoka eyaletine yeni bir cami yapılması için başlatığı yardım kampanyasının daha fazla dikkat çekmesi için bir geçtiğimiz yılda bir anime videosu yayımlamış. Kill la Kill ve Kiseijuu animelerinin animatörü Sakura Takagi ile Dragon Ball Z: Battle of Gods ve Gingitsune animelerinin animatörü Kana Kouno’nun hazırladığı kısa videonun şarkısını Ikue Asazaki seslendiriyor.

Dernek, yardım kampanyasını 2010 yılında başlatmış ve 300 milyon yen (7,5 milyon TL) hedef koymuş. Bu yıl itibariyle ise 20 milyon yen (500.000 TL) kadar para toplayabilmiş. Henüz hedeflenilen miktarın küçük bir kısmına ulaşan cami yapıldığında Hamamatsu ve Fuji’de bulunan camilerden sonra Shizuoka bölgesindeki üçüncü cami olacak.

Derneğin anime videosuyla daha büyük kitlelere erişip erişemeyeceği bilinmez ancak videoda kullanılan Gazze teması bazı İsraillilere ulaşmış ve onları kızdırmışa benziyor. Alıntı:

http://www.animefantastica.com/cami-yapimina-destek-toplamak-icin-anime-videosu-yapilan-yardim-kampanyasi

4. Beğen
    Strix. got a reaction from Jezebel in Profil Kişileştirme ve Özelleştirme ( 2015 )   
    Merhaba saygı değer admin'lerim ve değerli üye arkadaşlarım...
    Bu Konuda sizlere Profilinizi Nasıl özelleştiriceğinizi ve Kişileştiriçeğinizi anlatıcağım ayrıca Konuda Admin'lere sıkça sorulan '' Başlık Nasıl Değişiyor ? '' sorusuna da cevap bulacaksınız.

Profilde Genel Görünüm
    Bu Profilinizin Üst Kısmı Buranın Orta Kısmında Hakkında Bölümünü, Sol tarafta Sekmelerinizi Görürken Üst Kısımda Son Durum paylaşımımızı, Sağ Tarafta İsim Geçmişinizi Görürken altında Arkadaşlarınızı Görüceksiniz...
    Alt Kısımda ise Profil Bilgileriniz Bulunmakta
    Şimdi ''Profilimi Düzenle''  butonuna Tıklıyoruz.. Karşımıza aşağıdaki gibi bir Sayfa Çıkacak.
    Bu kısımdan profil resminizi değiştire bilir, Arkadaşlık seçeneklerini değiştirebilir veya Hakkımda sayfasını ( Profil sayfası ) Düzenliye bilirsiniz.
    yeni üyeler başlıklarını değiştirememekte başlığınızı Değiştirmek için Bir admin'in başlığınızı değiştirmesi gerekiyor Detaylı bilgi için tıklayın

aşağıdaki kısma inidiğinizde ise Bir bölüm çıkacak burada Size Ulaşabiliceğimiz ( Tüm üyelere Gözüken ) bilgiler Çıkar bunlar Hakkımda kısmının hemen altında yer alıcaktır...

Bu bilgileri Doldurduktan sorna Profil özelleştirmeye geçelim..
    Bu kısımda Arka Plan resminizi değiştire bilirsiniz...
    şimdide diğer bölüme Geçelim, e-posta ve şifre değiştirme
    Bu kısımda anlıyacağınız Gibi e-posta ve Şifrrenizi Değiştirebilirsiniz.
    Şimdide Görülen ad Kısmına geçelim...

Bu kısımda'da istediğiniz Şekilde İsminizi Değiştirebilirsiniz. Eski isminiz profil sayfasındaki Görülen isim Geçmişi Kısmında Görülecektir.
    Ama Sınırlı isim değiştirme hakkınız bulunmakta sık sık Değiştiremezsiniz...
    Şimdi'de İmza Düzenlemeye Geçelim;
    Bu kısımda İmzanızı tasarlıyabilirsiniz. Ama Bu aşamadan Önce Lütfen İmza Kurallarını Okuyun !.

Bir sornaki aşama ise Engelli Kulanıcılar;
    Bu kısımda Rahatsızlık Duyduğunuz Kullanıcıları engeliğebilirsiniz, yada Forum içinde İmzaları görmek istemiyorsanız imzaları kapatabilirsiniz...

Bir sorna'ki kısım Bildirim Seçenekleri;
    Bu Bölümde Size Gelen bildirimleri düzenliyebilir ve bu bildirimlerin nereye gelmesini istiyorsanız oraya yönlendirebilirsiniz...

Bu Bildirimleri sornaki ''Bildirimlerim'' kısmından Görebilirsiniz..
    Evet son Kısım ise Güncel Konular ve İletiler Kısmı bu kısımdan size gelicek iletilerin ayrıntılı bir kısımı Görüceksiniz...
    Şimdi'de size Profilinize Müzik Yüklemeyi Göstericeğim;

İstediğiniz Herhangibir Müziği seçin, O müziği Bir Program yardımı ile Mp3 den Swf ye ( Macromedia Flash embedded audio )
     çevirin ( Total Video Converter Önerilir ), bu Swf dosyasını internet'e Yükleyin.
    yada Bu siteden Mp3 dosyasını Swf Dosyasına dönüştürün Otomatik olarak internett adresiyle yüklenecektir... Swf nin adresini Kopyalayıp yukarıdaki şekilde Olduğu gibi
    ( [m edia]-Swf URL'si-[/m edia] ) Hakkımda sayfasına Yapıştırın.
    Müzik profilinizde açılmıyorsa DNS adresinizi; 

216.146.35.35
      216.146.36.36   Olarak değiştirmeniz gerekir, yapmazsanız profilinizde Müzik çalmayabilir. Yada alternatif olarak SWF Dosyanızı Bu Siteye Yükleyerek IP Adresinizi değiştirmek Zorunda kalmazsınız...   Spoiler'de Video anlatım bulunmakta....   
      Son olarak Resim ve video'ları spoiler içine almayı Göstereceğim;  

Spoiler'i yukarıdaki şekilde olduğu gibi oluşturabilirsiniz yada '' [s poiler] [/s poiler] '' tırnak içindeki bu kodu boşluksuz Olarak yazarsanız Spoiler Oluşacaktır Video'larda ise   '' [m edia] [/m edia] '' olarak İletiye ekliyebilirsiniz ama bu Videoları Lütfen şu şekilde Spoiler'a alalım: '' [s poiler][m edia]-Video URL'si[/m edia][/s poiler] ''   Bu uzun anlatımı okuduğunuz için Teşekkürler ve İyi Forum'lar dilerim.   Forum Kuralları !   - Alıntı Değildir Emek Verilmiştir -     Bu Konu eski bir konudur gerekli şekilde düzenlenecektir. Forum hakkında yardım almak için bu Konuyu inceleyebilirsiniz
  5. Beğen
    Strix. reacted to Jezebel in Merhaba :)   
    sanada merhaba.... hoşgeldin aramıza :hi-onion-head-emoticon:

iyi seyirler iyi forumlar  :ragecomic09:
  6. Beğen
    Strix. got a reaction from gizemstrawhatqq in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    ağladım *-*

Başarılar
  7. Beğen
    Strix. got a reaction from Black Angel in [Anket] 2016 Kış Sezonunun En İyisi...   
    Gate: Jietai Kanochi Nite Kaku Tatakaeri  :good-job-onion-head-emoticon:  :smoking2-onion-head-emoticon: 
  8. Beğen
    Strix. reacted to Tsunaa in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    O Animeyi izlemiştim çok iyi dram sahneleri vardı güzel şeyler çıkar aslında :D yapmaya çalışacağım :D
  9. Beğen
    Strix. reacted to Tsunaa in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    Bende İzaya ile aynı sayfada bulunan Tsuna adminim benimde tasarımlarım şunlar :D 

10. Beğen
    Strix. reacted to gizemstrawhatqq in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    Genellikle dram içerikli şeyler yapıyorsun fakat gayet başarılı 

11. Beğen
    Strix. reacted to izayAAA in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    Hepinize Merhaba Arkadaşlar ben animeler üzerine bir kaç resim tasarım yapıyorum ve bunları facebook sayfamda paylaşıyorum nekadar bir kazancım olmasada böyle şeyleri yapmayı sevıyorum fakat şu sıralar fikirlerim tükenmeye başladı yapıcak bişiler bulamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ? 
    Yaptığım tasarladığım resimleri gösteriyim nekadar güzel olmasada Seviyorum ^_^

İşte şu tür şeyler yaptım pek güzel olmasada bana fikirler verebilirmisiniz kendime ait olan facebook sayfasında paylaşıcam fikir vermeniz yeterli tasarımı ben yapabilirim fikirin ait olan kişinin nick namesini fotoğrafta belirtebilirim 

Sayfamın linki (eğer yasak ise kaldırabilirim )

Desteğinizi bekliyorum :3
    Edit : Orjinal boyutları büyük konuda fazla yer kaplamasın diye küçülttüm !
  12. Beğen
    Strix. got a reaction from JunEzSe KJ in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    ağladım *-*

Başarılar
  13. Beğen
    Strix. got a reaction from typerion in Tasarımlarım Ve fikir yetmezliği   
    ağladım *-*

Başarılar
  14. Beğen
    Strix. reacted to Mileydi in Anime Karakterlerinin Yaşlarını ve Çekiciliklerini Sorduk   
    Anime Karakterlerinin Yaşları ve Çekicilikleri Nasıl Çıktı?
    Son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olan BLINQ, gönderdiğiniz fotoğrafınıza göre yaş, cinsiyet ve çekicilik üzerine tahminlerde bulunuyor. Biz de sizler için belirlediğimiz karakterler üzerinde programın yaş ve çekicilik tahminlerini belirledik.
    Shanks (One Piece)
    Sanji (One Piece)

Boa Hancock (One Piece)

Diğer karakterler,

Aizen Sousuke (Bleach)En şaibeli sonuç. Kesin Kyouka Suigetsu’nun etkisi altındayız. 

Saitama (One Punch Man)   İşte en doğru tespit. Adam her durumda OK.

Sizler de aldığınız ekran görüntülerini bilgisayarınıza kaydedip yorum sistemi üzerindeki “Resim Yükle” seçeneğini kullanabilir, yorumlarınızla diğer anime karakterlerinin sonuçlarını paylaşabilirsiniz. Siz bu şekilde içeriği zenginleştirip diğer anime severlerle sonuçları paylaşırken biz de asıl konumuza gelelim. 
    BU ADAM KAÇ YAŞINDA?Aslında bu uygulamayı görünce çok heyecanlanmıştık. Yüzyıllardır hiç yaşlanmayan, masum görüntüsünün altında neler olduğu hala bir sır olan ve aslında kahramanların en güçlüsü olan aşağıda resimlerini gördüğünüz şüpheli şahsın yaşını belki de ortaya çıkartabilirdik. Yüzlerce görüntüsünü denedik ama hiçbiri sonuç vermedi. Hiçbir teknoloji bunu çözemedi! Anime ve manga dünyasının en büyük sırrı olan bu adam harbiden kaç yaşında?

ŞÜPHELİNİN GÖRÜNTÜLERİ

Kaynak: AnimeFantastica

15. Beğen
    Strix. reacted to Luluna in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum gününüz kutlu olsun gençlerr  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo

Strix ne güzel yaştasın 17..., keşke ben de 17 olsam  :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:
  16. Beğen
    Strix. reacted to Amygirl in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günün kutlu olsun Strix :)
  17. Beğen
    Strix. reacted to quincy in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum gününüz kutlu olsun Strix, Black Angel ve Hiyori. Nice senelere :)
  18. Beğen
    Strix. reacted to jans09 in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günü bölümü "aaaa Strix." "aaaa Black Angel" dememe neden oldu. İkiniz de iyi ki doğdunuz  ^_^  ^_^

:happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo  :happy-birthday-crazy-rabbit-emo Nice yıllara 
  19. Beğen
    Strix. reacted to Black Angel in Anime - Japonlar&Genel / Ya Biz? (SONUÇ!)   
    :lol2-onion-head-emoticon: :lol2-onion-head-emoticon:Steins;Gate    :lol2-onion-head-emoticon:  :lol2-onion-head-emoticon:  
  20. Beğen
    Strix. reacted to free word in Japonyada Popüler Olan 10 Fetiş (+15)   
    10.Shimapan

Çizgili iç çamaşırı olarak ta bilinir.  Genel de rengi mavi tonlarında olur ve animeler kadar mangalarda da bulunur. Ben neden bu kadar popülerler anlamam, bana göre diğer iç çamaşırlarıyla aynılar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Oreimo, Kill la Kill, Mayoi Neko Overrun, No Game No Life (Favorim), K-On

9.Zettai Ryouki

"Kesin hüküm sürülen bölge" olarak ta bilinir. Uzun çoraplarla etek arasındaki çıplak bölgeye denir. Bu neden fetiş oluyor ki? Ah kabul etmek lazım aşırı derecede seksi. (Üzgünüm bu kendi fetişim o yüzden pek üstünde durmamak lazım.

-Nerede Görebilirsiniz?

Fate/Stay Night (Tohsaka Rin OP!), High School Of The Dead, Cage of Eden, Nisekoi, To Love-Ru, B Gata H Kei, Zero No Tsuikama, Freezing

8. Okul Mayoları

Mavi gemici mayoları... Çoğu zaman tam ortasında isim yeri olur. H... lerde, neyse boşverin. 

Nerede Görebilirsiniz?

Amagami SS, Toradora,Shuffle

7.Yaoi 

Erkek aşkı olarak ta bilinir. Yazarların kitlesi genelde kızlardır. Aynı zamanda hayran hikayeleri de bu karakterleri başka heteroseksüel karakterlerle birleştirerek yazılır. 

Nerede Görebilirsiniz? 

Bkz: Yaoi Fan Club (Forum TürkAnime Tv)

6.Yuri <3

Kız aşkı olarak ta bilinir. Kızlar arasındaki romantizm anlatılır. Yazarların kitlesi genelde erkektir. 

Nerede Görebilirsiniz?

Bkz: Ecchi Fan Club (Forum TürkAnime Tv) 

5.Shibari

"Bağlanmış." kelime anlamıdır. S&M hayranlarının vazgeçilmezidir. Çoğu zaman bir kızı ya da erkeği bağlarlar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Bir çok hentaide   :ph34r:  Ve Nana To Kaoru

4. Kardeş/Abi/Abla Kompleksi

Kardeş aşkı. Anime ve mangalarda genelde vardır, ve hikayenin sonunda çoğunlukla romantizm bu ikisi arasında geçer. Eğer kardeşiniz varsa biraz itici gelebilir. 

Nerede Görebilirsiniz? 

Mahouka Kouko No Ret. , Oni-chan No Koto, Yosuga No Sora (H... ye çok yakın.) , Oreimo, Pupa

(aslında bunaa bilerek aramadım aam recdo arakdaşımızın hediyesi sadfg)

3.NTR (NETORARE) 

Ana karakter için önemli olan birinin başka bir kız/erkek tarafından cezbedilerek alınması ve izleyenlere garip bir stres, kıskançlık duygusu bırakmasıdır. 

H.. olmayan NTR izlenmesini anlıyorum, ama gerçekten h... de neden izlersin ki. Neyse be bu beni ilgilendirmiyor. (Netori de tam tersidir.)

Nerede Görebilirsiniz?

-Kimi no Iru Machi.

(ootğraf bulunamadı)

2. Çapraz Giyim

Çapraz Giyim anime ve mangalarda bayağı kullanılan bir fetiştir. Hikayeler genelde ana karakterin çapraz giyim yaparak gerçek cinsiyetini belli nedenlerden dolayı saklamasıdır. 

Nerede Görebilirsiniz?

Himegoto. Mayo Chiki (Mayo Chiki gerçekten çok güzel ve zevklidir. Aynı zamanda içeriğindeki ecchi oranı çok azdır.)

1. Tabiki AHTAPOT KOLLARI. 

HER yerde... HER YERDE karşınıza çıkabilir. Kız erkek acımadan sarılan kollar nedense Japonların hoşuna gider. H... tutunda normal animelere kadar nereden bir ahtapot kolu çıkacağını bilemezsiniz. Özellikle uzun , yumuşak, tüylü ve nemli (ıyk.) olurlar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Sword Art Online, To-Love Ru , H...lerin yaklaşık %39unda...

(fotoğraf eklemek istemiyorum buna asdfg düzgün bir footğraf bulamadım asdfg )

9Gag'den alıntıdır, konu foruma uygunluğu açısından düzenlenmiştir. 

Çeviri: Kaxell

:9gag part 2 çevrilmemiştir...

part 3 çevrilmemiştir...

21. Beğen
    Strix. got a reaction from Kutatgu in Plastic Memories İnceleme   
    Ya kız işinde gelmeyince EROR veriyor ya :D kopuyorum aga ben ona :D
    2. sezonu gelse de

22. Beğen
    Strix. reacted to Mileydi in Plastic Memories İnceleme   
    Tamam yaklaşım güzel mantığı iyi oturtmuş her kimse buradan tebrik neyim ediyorum ama Kikuchi nin dediği gibi

23. Beğen
    Strix. got a reaction from jans09 in En Aykırı Anime Aşıkları :)   
    Resimleri spoiler içine alınız Lütfen. 
    Onun dışında animelerin isimlerini belirtseniz iyi olur...
  24. Beğen
    Strix. got a reaction from JunEzSe KJ in En Aykırı Anime Aşıkları :)   
  25. Beğen
    Strix. got a reaction from Amygirl in En Aykırı Anime Aşıkları :)   
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.