Jump to content

mustafalrsm

Üyeler
  • İçerik sayısı

1912
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

8

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Tenki in Çocuklarınıza İzletmek İsteyeceğiniz 20 Anime   
    Hiç düşünmeden Avatar:The Last Airbender derdim. Anime sayılmıyor galiba ama mantık aynı
  2. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Nones in ( 10 / 10 ) Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2   
    Teşekkürler
  3. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from ogichi in Oppailerin saçmalığı   
    Erkeklerin yaşama sebebi falan değil maalesef :( Keşke animelerde bu kadar ön plana çıkmasa, diyen erkekler de vardır. Ben gibi. Kişiden kişiye değişir.
  4. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from sphinxd in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    İşte budur ya, 1. Mikasa :D
  5. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Nones in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 2   
    Çevirene editleyene uğraşana herkesin emeğine sağlık.
  6. Beğen
    mustafalrsm reacted to KuramaUN in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 2   
    Anime Adı : Shingeki no Kyojin Season 2
    Anime Türü : Aksiyon, Süper Güç, Dram, Fantastik, Shounen
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2017
    Çevirmen : Nones
    Düzenleme : Nones
    Özet: Shingeki no Kyojin animesinin 2. Sezonudur.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

7. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from tea in Tea Çeviri | Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Web Novel Çevirisi   
    Ahahah saglik olsun yine de tesekkurler
  8. Beğen
    mustafalrsm reacted to bugra3179 in AMV Kanalım   
    Gençler Bir El Atın
    Gençler öncelikle forumda yeniyim.Daha doğrusu daha önce düzgün forum kullanmışlığım yok.Animeye bu yaz başladım.Beni bir arkadaşım başlattı.Sword art online ilk animemdir.Forumdaki ve blog kurallarını tam olarak bilmiyorum.Amv yapıyorum.Youtube'da amv kanalı açtım . Umarım banlananacak bir şey değildir sonuçta sahneleri türkanimetv'den alıyorum.Kanalıma herkezi beklerim güzel amv yapıyorum diyebilirim :  https://www.youtube.com/channel/UC-9X2sa_Odx1khdtCJ9BEbg  bir el atarsanız sevinirim...Dediğim gibi forumda yeniyim ne yapmam gerektiği hakkında pekte bilgim olduğu söylenemez.Sevgiler saygılar...
  9. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Lizardon in Beğendiğiniz AMV'ler :)   
    Best AMV ever <333. Bu adamın tüm AMV'leri efsane gerçi

10. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Fevkelade1i in Shoukoku no Altair’e İlk Tanıtım Videosu Geldi!   
    Animelerin amacı tarih vs. anlatmak olmadığı için bence o noktalara takılmamak lazım. Hatta Japon Osmanlı gibi olmasının iyi yanları fazla. Mesela insanlar animeyi izlerken yepyeni bir kültür yerine kendilerininki ile birlikte göreceklerinden yabancılık azalır ve animeyi izlemeye devam etme isteği artar. Devletin adı da Türkiye diye geçtiği için insanlar buradaki farklılıkların Türkiye-Türk kültürü olduğunu bilecekler. Önemli olan Türk(Osmanlı) kültürünü baya bir yansıtmışlar. Sarıklar, padişah falan. Divanı da biraz üretkenlikle oraya taşımaları da iyi olmuş bence çünkü Ayasofya animenin çok önemli mekanları arasına girmiş ki; İstanbul dünyanın, Ayasofya da İstanbul'un en önemli turistik merkezlerinden.
    Hakkımızda Japonya'da fazla bir şey yokken bizi iyi göstererek yapılan çalışmalara kötü taraflarından değil de iyi yanlarından bakmanın herkes için çok daha iyi olacağına inanıyorum ^^
  11. Beğen
    mustafalrsm reacted to jans09 in Anime Yapım Stüdyoları   
    Artık sadece anime izleyip manga okumuyoruz. Aynı zamanda bunların yapımcı, yayıncı, seslendirme sanatçıları, anime müzikleri, mangaka ya da novel yazarlarını da takip ediyoruz. Hatta stüdyolar hakkında yorumlar yapıp ses sanatçıları ya da anime müziklerini yapan kişilerin hayran kitlelerini dahi oluşturmaktayız. En azından bazılarımız... 
    Konunun amacı; onlarcası bulunan anime yapım şirketlerini ve çalışmalarının bazılarını zaman zaman sizlere tanıtmak. Yapım şirketleri animelerin en önemli aşamalarından birini oluşturuyor. Halkın tepkisine göre yapılacak anime seçilip, animenin mangakası yada novel yazarı ile görüşülüp çizim ekibi, seslendirme sanatçı kadrosu, yönetmen, grafiker, hikaye yazarı ekibi, bölümler için ön yönetmen kadrosu, yardımcı yönetmen, senaryo kontrolü, film şeridi kontrol ekibi, müzik grubu vb daha bir çok hazırlık onlar tarafından yapılıyor. Sonuçta yapacakları iş o çok sevilen hikayeyi aratmamalı ve hatta beğeni olarak üstüne çıkmalı. Ufaktan bu stüdyoları ve bazı eserlerini sizlerle paylaşmaya başlayayım....
    Stüdyo Pierrot
    Stüdyo Pierrot denilince benim aklıma Bleach gelir çünkü bir kaç senedir Bleach animesi için yeni sezon gelecek mi diye olmayan Japoncamla sitelerini karıştırıyorum. Peki kimdir bu Pierrot? 
    Stüdyo Pierrot 1979 yılında Japon Anime Stüdyosundan ayrılan bir ekip tarafından kurulmuştur. 1981 yılında ilk üç çalışması ile anime yapım dünyasına girdi;
    - Nirusu no Fushigi na Tabi (1980–1981)
    - Urusei Yatsura (1981–1986) –İlk yarısında Kitty Films; ikinci yarısında Studio Deen ile birlikte çalışılmıştır)
    - Maichingu Machiko-sensei (1981–1983)
    İlk çalışmalarından sonra durdurak bilmeyerek şu ana kadar (01-10-2016) 238 animeyi izleyicilerine taşıyan stüdyo, Yu YU Hakusho ve Saiyuki animeleri ile 1994-1995-2000 yıllarında Animage - Anime Grand Prix- ödülünü kazanmıştır. Diğer çalışmalarına da değinirsek;
    Kaynak; en.wikipedia

Bir sonraki Stüdyoda görüşmek üzere 
  12. Beğen
    mustafalrsm reacted to Red-King in Shoukoku no Altair’e İlk Tanıtım Videosu Geldi!   
    Project Altair’in Ardındaki Proje Shoukoku no Altair’e İlk Tanıtım Videosu Geldi

Aralık ayı ortasında  Rurouni Kenshin, Mobile Suit Gundam UC ve Getbackers‘ın yönetmeni Furuhashi Kazuhiro’yu ve Shingeki no Bahamut: Genesis, Zankyou no Terror ve Yuri!!! on Ice serilerinin stüdyosu MAPPA‘yı bir araya getirdiği duyurulan Project Altair’in, tahmin edildiği gibi Katou Kotona’nın Shoukoku no Altair mangasına ait anime projesi olduğu bu hafta içinde açıklanmıştı. Animenin resmi internet sitesi ise sonucunda animeyle ilgili detayları ortaya koyacak bir geri sayıma yer veriyordu.
    Bahsi geçen geri sayım bugün sona erdi ve 2017 yılı içinde yayımlanacak seriye ait ilk tanıtım videosu, serinin ilk ana görseli, serinin teknik kadrosu ve seiyuularıyla birlikte anime severlerle paylaşıldı.

Serinin seiyuularından paylaşılan ilk isimler şöyle:
    Mahmut: Murase Ayumu Zaganos: Furukawa Makoto Kyros: KENN Sleiman: Konishi Katsuyuki Rui: Tsuda Kenjiro Khalil: Ogata Kenichi Serinin teknik kadrosundan isimler ise şunlar:
    Yönetmen: Furuhashi Kazuhiro (Getbackers, Rurouni Kenshin, Mobile Suit Gundam UC) Senarist: Takagi Noboru (Baccano!, Durarara!!, Kuroko no Basket) Karakter Tasarımı: Kanno Toshiyuki (Black Blood Brothers, Garo the Animation) Yardımcı Yönetmen: Igari Takashi (The IDOLM@STER ve Punch Line bölüm yönetmeni) Müzik: Kawasaki Ryo (Fate/Grand Order: First Order, Luger Code 1951, Reikenzan: Eichi e no Shikaku) Sanat Yönetmeni: Ogura Kazuo Eşya Tasarımı: Niitsuma Daisuke Görüntü Yönetmeni: Oyama Yoshihisa 3D Yönetmeni: Ishigami Ryoichi Ses Yönetmeni: Kimura Eriko

Kaynak;AnimeFantastica
    http://www.animefantastica.com/
  13. Beğen
    mustafalrsm reacted to Fevkelade1i in Shoukoku no Altair’e İlk Tanıtım Videosu Geldi!   
    Fragmanı Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz buradan 

14. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from tea in Tea Çeviri | Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Web Novel Çevirisi   
    Ceviri icin cok tesekkurler. Acaba anime kisimlarini da cevirme gibi planlariniz var mi? Sahsen aslinda ilerisini okumaktansa ilerisi icin animeyi bekleyip, gerisini ln olarak bulabilirsem ln olarak okumak gibi bi dusuncem var da.
  15. Beğen
    mustafalrsm reacted to tea in Tea Çeviri | Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu Web Novel Çevirisi   
    Animeyi bitirdikten sonra burdan devam edebilirsiniz.
    teaceviri.wordpress.com
  16. Beğen
    mustafalrsm reacted to Jiangshi in Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç   
    Japonya'da İngilizce öğretmenliği yapan bir Amerika'lı öğrencilerinden yaz tatillerinde neler yaptıklarını anlatan bir ödev yazmalarını istemiş. Öğrencilerinden birinin yazdığı ödev öğretmeni şoke etmiş:
    "...Sonra birine çarptım.
    "Pardon" dedim, bir de baktım o bir kadındı.
    Kısa kızıl saçlıydı, gözleri badem şeklindeydi ve siyah pembe renklerinde bir yukata giyiyordu.
    O da 'Pardon' dedi.
    Ona 'İncindin mi? Adın ne?' diye sordum.
    O da dedi ki 'Bir şeyim yok. Adım Nishikino Maki.
    Arkadaşım beni bekliyor. Görüşürüz!'.
    Ona ilk görüşte aşık olmuştum.
    Hayatımın en güzel anısıydı.
    Japonya'da okullarda saçınızı boyatmanıza izin verilmez. Eğer çocuk yaşça büyük, kısa saçlarını kızıla boyatmış Maki Nishikino adında gerçek bir kadından bahsetmiyor ise, ki bu bayağı ilginç bir tesadüf olurdu, bahsedilen kişi Love Live! School Idol Project serisinden bir Anime karakteri. 

Bu Anime Japonya'da oldukça meşhur ve fanları var, deli gibi tapıyorlar bu anime idollerine. Çocuk eğer hocasını trollemiyor ise çok değişik bir boyutta yaşıyor. Hoca kağıdı değerlendirdikten sonra altına da not düşmüş: 'Love Live Gerçek Değil!' diye. :D 

17. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Rosiecy in TürkAnime League Of Legends Takımı (İlk İletiyi Okuyunuz!)   
    Solo mid var :D Uyarsa. Eski çevirmen olacakken tembellikten atılmış birisiyim ben de :D
  18. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Red-King in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günün kutlu olsun Red nice senelere :)

19. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Strix. in AMV'lerim, Strix (13.06.2016)   
    Bence de güzel, ileride daha iyi olur mutlaka :D
  20. Beğen
    mustafalrsm reacted to Mileydi in Ödüllü Hayran Yapımı Anime Videoları   
    Animelerin Büyülü Dünyasını En Güzel Şekilde Yansıtan Ödüllü Hayran Yapımı Anime Videoları

Animelerdeki büyülü dünyalar, hayranları tarafından pek çok yolla yeniden yorumlanırken; bunlardan en bilinenleri ve belki de en etkileyici olanları AMV’ler desem çok da abartmış sayılmam herhalde. Zira başarılı AMV’lerde, sevdiğimiz animeleri; büyülü dünyaları ve gaza getiren sahneleri ile farklı bir kompozisyonun parçası olarak görmek o animeye hayranlığımızı bir kat daha arttırırken; ortaya konulan eserdeki montajlı sahnelerin birbiriyle ve müzikle uyumu aynı zamanda hem kulaklarımıza hem de gözlerimize büyük bir haz yaşatıyor doğrusu. İşte bu noktada Soul’s Team‘e dikkat çekmek istiyorum. Bünyesinde 21 başarılı editör barındıran ekibin, bir çok da başarılı AMV’si mevcut. Hatta bunlardan birkaçı Japan Expo etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girmiş ödüllü videolar. Ekipteki yetenekli editörlerin gerçekten başarılı pek çok AMV’ye imza attığını belirterek burada Japan Expo kapsamında yer alanları sizlerle paylaşmak istiyoruz.
    Unutmadan Soul’s Team‘in diğer videolarına da ekibin YouTube kanalından, Facebook ve Twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Bu AMV, Japan Expo 2013’te 9. sırada yer almasına rağmen seyirci seçiminde 1. sıraya oturmuş.

Japan Expo 2013’te 1. olan “RoCk’NRollaZ” isimli bu AMV, seyirci seçiminde ise 2. sırada yer almış.
    İnternet ortamında bayağı ünlü olan “Anime’s Got Talent” isimli bu başarılı AMV, Japan Expo 2015’te seyirci ödülünün sahibi olmuş ve genelde 4. sırada yer almış.

Bu da Japan 2015 kapsamında 4. sıraya yerleşen “Anime’s Got Talent” isimli AMV’nin gizli sonu. 

Japan Expo 2015’te 2. sırada yer almış bu AMV.

Diğer çalışmaları;

Kaynak: Anime Fantastica
  21. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from JunEzSe KJ in Aşık Olunan Anime Karakterleri   
    Aşık olduğun kızın adını bilmiyor musun :(
  22. Beğen
    mustafalrsm reacted to Sabah Sisi in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    A: 7
    İ: 8
    http://tamakomarket.wikia.com/wiki/Anko_Kitashirakawa
  23. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from grungewoman in İtiraf Köşesi   
    Çok iyiymiş ya ben de karı-koca yanyana yatınca kendiliğinden oluyor sanıyordum :D
  24. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Luluna in AYIN GÖZLERİ / 2. Bölüm (Güncel)   
    Yalnız güzel olmuş
  25. Beğen
    mustafalrsm reacted to Haruka in İtiraf Köşesi   
    Sims etkisi olabilir mi bu? :DGeçmiş olsun ve tebrikler gerçekten azim hırs ve kararlılık örneklerinden. Şu başlığı görüp duruyorum, İtiraf etmek istiyorum ama aklıma bir şey gelmiyor. İtirafları tükettim mi naptıysam artık? Şu an düşünüyorum. -_-

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.