Jump to content

LucisTenebris

Üyeler
  • İçerik sayısı

883
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    LucisTenebris reacted to Barış in Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)   
    charlotte 10. bölüm anime spoiler

ya bu şimdi abisinin gücünü alıp geçmişe gitti ya geçmişteki abisinde de zamanda yolculuk gücü duruyor. geçmişe gidip kardeşini kurtardığı zaman abisinde de kendisindede zamanda yolculuk gücü olmuş olcak, bu diğer güçler içinde geçerli, beyaz saçlının gücünü alsa, geçmişe dönse hem kendisinde hem beyaz saçlıda seçtiği bir kişiye görünmeme gücü olmuş olcak, off daha diğer güçleride hesaba katarsan bizim elemanın yağmalama gücü hakikatende çok güçlü, kız kardeşinin yok etme gücüde baya sağlam şimdi onuda aldı kimse duramaz valla karşısında.
  2. Beğen
    LucisTenebris reacted to KomşununOğlu in En Üzüldüğünüz An!   
    Dün akşam çekmeceyi açıp sadece balık kraker kaldığını görünce çok üzülmüştüm mesela..
  3. Beğen
    LucisTenebris reacted to Hokage_Minato in Ecchi FC [+18]   
    Evvet, Şimdi FC'yi canlandırma işlemlerine geçiyoruz! Listeyi tekrardan oluşturalım istedim ve yardımcı olmanız gerekiyor. Üye alımları tekrardan açıldı ismini görmeyen beni ekle demesi yeterli. Dev arşive gelince, siz istersiniz de yapmam mı ya <3 159 sayfadaki tüm resim ve videoları konuya ekleyeceğim. İsteyen olursa direk konuya bakması yetecektir. 

Yoldaşlarım uzun süren sessizlikten sonra artık ses getirmemizin vakti gelmiştir! Her yerde olacağız Ecchi FC hakettiği konumu geri alacak! 

150 binden fazla tıklanmış bir konu bu kimse ateşini söndüremez! 

İmza için  Dj-Morphosis  teşekkür ederiz.
  4. Beğen
    LucisTenebris reacted to slimjack in Ecchi FC [+18]   
    Aynen ilk sayfaya silbaştan yapan Eren idi (Hokage-Minato) yani fc'nin kurucusu :D Ona söylemek lazım listenin geri gelmesi iyi olurdu ancak resim konusunda endişeliyim :) Kalbi olan vardır dayanamaz filan sonra sıkıntı olmasın :lol:

Seni tamamen unutmuşum ben gomen :P Son video bende kaldığı için günün galibi ben oldum sanırım :D Neyse resim ve gif konusuyla ilgili başkana msj attım. Fc'ye bir uğramasınıda söyledim umarım en kısa zamanda görür msjımı :)
  5. Beğen
    LucisTenebris reacted to slimjack in Ecchi FC [+18]   
    DxD izleyen bir kız daha ^_^ DxD'den nefret edenler utansın <_<

Anlamayacak ne var proile girip orda profili düzenle diyorsun. sonra imza bölümüne geliyorsun oraya internete yüklediğin resmi koyuyorsun bukadar. Eğer spoiler içinde bırakmak istiyorsan özel bbcode kısmından spoileri seçersin ;)
  6. Beğen
    LucisTenebris reacted to Strix. in Charlotte Düşünce Belirtme ve Tartışma Alanı [ Spoiler İçerir ]   
    Buraya yazabilir sıkıntı yok.

7. Beğen
    LucisTenebris reacted to Barış in Anime ve Manga tüm seriler hakkında her şeyi konuş! (dikkat dikkat AĞIR SPOİLER içerir)   
    gözün aydın :D eğer bu son bölümü izlediysen baya mutlusundur :D 
  8. Beğen
    LucisTenebris reacted to Strix. in Charlotte Düşünce Belirtme ve Tartışma Alanı [ Spoiler İçerir ]   
    Bu konuda Charlotte hakkında paylaşımda bulunabilir ve anime hakkında Düşüncelerinizi yazabilirsiniz
    ileriye dönük Spoiler'li Bilgiler vermek Serbesttir.
    Fotoğraf ve Video Benzeri Gönderilerinizi Spoiler içine alınız.

[s poiler] [/s poiler]   ( s ve p Birleşik olacak şekilde spoiler'i oluşturabilirsiniz. )

13. Bölüm Final Şu an Siteden izlenebilir.

9. Beğen
    LucisTenebris reacted to ozkan0010 in En kolay encode   
    Encode öğrenmek isteyenlere en kolay encode yapma yolunu öğreteceğim, bugün birisine öğrettim sonra gaza geldim dedim başkalarınada öğreteyim :D çünkü benim öğrenmem 6 saatimi almıştı, deli olmuştum... 

İlk önce bunu indirip kuruyoruz; http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm

İkinci olarak bunu; http://sourceforge.net/projects/avisynth2/?source=recommended      Bunun ne işe yaradığını bilmiyorum indir diyorlardı bende indirdim:D ama galiba Tools ile ilgili

Üçüncü olarak kendi hazırladığım megui, kendi hazırladığım derken, içine başka dosyalar falan filan koymamız gerekiyordu, şimdi onları tek tek bulmak yerine kendi meguimi upload ettim; http://rapidshare.com/share/04DEAFC1ABA9601D735A0A96E038E3C7

Avisynth ve K lite codec pack'i kurduktan sonra Meguiyi   C'de çıkartıyoruz. Her şey bitti, şimdi encode yapımına gelelim;

Meguiyi açtıktan sonra Audio İnput var oraya video muzu yerleştiriyoruz sonra Tools'dan AviSynth Script creatorü açıyoruz, ordan Video inputa tekrar video koyuyoruz, bir ekran geliyor, Dİreckshowsoruce'a basıyoruz sıra altyazıyı eklemeye geldi, Filters'i açıyoruz en altta Subtitles var, orayada altyazıyı ekleyip save diyoruz tekrar pencere açıyor kapatıyoruz ve Autoencode diyoruz. Gelen sayfada Average Bitrate'i seçiyoruz ve oraya 1200 veya 1300 yazıyoruz, ideali budur, ben ilk encode'a başladığımda file sizedan 700 mb lık seçiyordum, animeyi izleyenlere işkence oluyordu indirmesi zor olduğu için :D ama bu Average Bitrate'i 1200 yapınca 200 mb oluyor ve kalitesi çok fazla değişmiyor, 1200 yaptıktan sonra Queue'a basıyoruz, ve encode başladı. Yeni bir sayfa açıldı, o sayfada Priority var, yani hızı belirliyor. Normal insanlar genelde Normal hızda çalıştırıyor, be mazoşist bir birey olarak en alttaki ile çalıştırıp bilgisayarımı ağlatıyorum :D Bu aşamalar ne kadar hızlı olduğunu gösterir. Hızı ne kadar arttırırsanız o kadar kasar.

Resimli anlatım; 1. www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/Encode1.jpg
    2. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/Encode22950f.jpg
    3. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/encode316ebd.jpg
    4. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/encode48daaf.jpg
    5. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/encode55b92b.jpg
    6. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/encode64414f.jpg
    7. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/encode763f6f.jpg
    8. http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/05/02/encode821023.jpg

Eğer yapamadığınız bir şey veya takıldığınız, anlamadığınız bir yer olursa kesinlikle sorun. Alıntı değildir  kendim yaptım :) Yakında çevirmen arkadaşlar için Aegisubdan nasıl renk değiştiriliyor onu öğreteceğim. İyi encodelar :)
  10. Beğen
    LucisTenebris reacted to Coolkinq12 in Graffiti Fansub   
    Öncelikle herkese merhabalar, Fansubumuz yeni açılmış sayılır.
    Öncelikle size ekibi tanıtacağım.

Şuan 4 çevirmenimiz var. İmla ve Encoder arıyoruz.
    Fansubumuzda sevgi ve kardeşlik vardır hep birbirimize yardım çıkarız.

İletişim adresleri:

ALIM ŞARTLARI
    1-)13 Yaş+
    2-)Boş zamanınız bol olması
    3-)Çevirme süresi en fazla 2 saat amatörseniz 2.5

Şuan 2 fansubla ortaklığımız var yani seriler hızlı gelicektir ilginiz için teşekkürler.
  11. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from Dj-Morphosis in Cosplay Yapmak için Gerekenler, nasıl yapılır, ve Yardımcı olabilecek Tutorial'ler (İlk iletiyi okuyunuz)   
    bencede sabitlenmeli adam uğraşıyo araştırıyo ayrıca çokta faydalı [emoji4]
  12. Beğen
    LucisTenebris reacted to Sabah Sisi in Büyük Göğüslü Anime Karakterleri Sıralaması Top 20   
    Rias birincidir diye girdim, yirminci çıktı. Boa Robin Tsunade yada Matsumoto birincidir dedim çoğu listeye girmemiş.
    Neyse tersi yapılsa kim birinci olur açık :P
  13. Beğen
    LucisTenebris reacted to Dj-Morphosis in Ecchi FC [+18]   
    Ecchi FC ekibi...

Eren'in bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak yeni imzanızı takdim ediyorum  ^_^

14. Beğen
    LucisTenebris got a reaction from typerion in Büyük Göğüslü Anime Karakterleri Sıralaması Top 20   
    insanlar çok değişik bro [emoji53]
  15. Beğen
  16. Beğen
    LucisTenebris reacted to Phryne in ( 14 / 13+ ) Charlotte   
    Visual Art's/Key'in çizimlerinden daha azı beklenmezdi zaten. Teşekkürler. ^_^

Diğer animelere göre doğaüstü üzerine ilginç bir konusu var evet. :D 
  17. Beğen
    LucisTenebris reacted to houston in Bu Animeyi İzledin mi?   
    yo izlemedim o ne ki, bak merak ettim şimdi hmm gidip izleyim

the legend of the legendary heroes izledin mi?
  18. Beğen
    LucisTenebris reacted to Strix. in ( 14 / 13+ ) Charlotte   
    Müzikleri olsun hikayesi olsun cizimleri olsun Mükemmel bir seri
    Herkese Tavsiyemdir !
    Çeviri için Teşekkürler :)
  19. Beğen
    LucisTenebris reacted to historianWeeb in Büyük Göğüslü Anime Karakterleri Sıralaması Top 20   
    Bu haberi bazı anime gruplarını attım adamlar çıldırdı "nasıl rias 20. - sonuncu" diye toplanıp diğer karakterlere sövüyorlar .DDDd
  20. Beğen
    LucisTenebris reacted to Angriel in Masaüstü Resim Arşivi (HD)   
    Evet millet bir süredir sağda solda gördüğüm yüksek çözünürlüklü hoşuma giden resimleri arşivliyorum bir kaç tanesini sizlerle paylaşmak istedim :) Sizlerinde varsa wallpaper olarak önerebileceğiniz resimler burada toplayabiliriz sanırım.

Boa Hancock

Akame Ga Kill (Akame)

Erza-1

DavyJonesChibi

DarkSiders-1

Portal Temalı-1

PuppyMilk

İstanbul-1

Akatsuki

Twins

Gandalfımsı  :P

The Beast

Sao End

Hımpf !

Caution: This is SPARTA !

Octocuk :P

River & City 

Mortred

In Black..

Fantasy Dragon

Ori   :rolleyes:

Umarım hoşunuza gider zamanla yenilerim resimleri beğenilirse :)
  21. Beğen
    LucisTenebris reacted to Cold Dewil in Shingeki no Kyojin 2. Live Action Filmi Tanıtım Videosu Yayınlandı!   
    Film ile anime arasındaki fark...
    Titanlar Bülent Ersoy modeli  -_- Eksikler dağ gibi...
    Eren'e asılan kız  :huh:
    Konu desen çok farklı ilerliyor -_- 
    Levi desen gelmedi ama bari onu düzgün koysunlar  -_-
    Neyse ah şu Japonlar  -_-
  22. Beğen
    LucisTenebris reacted to Strix. in İtiraf Köşesi   
    Hayatım boyunca Hiç taktir veya teşekkür almadım ve geçen sene Okula gitmek yerine anime izlemeyi seçtiğim için devamsızlıktan kaldım daha 1. dönemde !
    2. dönem hiç gitmedim onun yerine Çalışıp para kazandım.  B) 

Şimdi mi ? Okumaya devam ediceğim Lise 2 den devam hadi hayırlısı.
    ^_^
  23. Beğen
    LucisTenebris reacted to Angriel in İtiraf Köşesi   
    Geçen sene (şu an 22 yaşındayım) parktaki çocuklara gaza gelip saklambaç oynadım. Hatta benimle yaşıt bir arkadaşım daha vardı. Kamufle olmak için bi teyzenin bahçesine girdik sonrada 22 yaşında saklambaç oynadığımız için bahçe sahibi teyzeden azar işittik :D Pişman değilim yine olsa yine yaparım :P
  24. Beğen
    LucisTenebris reacted to asci in Twitter'dan Love Live! Hayranlarını Tehdit Eden Genç Tutuklandı   
    Twitter'dan Love Live! Hayranlarını Tehdit Eden Genç Tutuklandı

Bugün yine otakuları ilgilendirecek ilginç bir olay yaşandı Japonya'da.
    Toyama şehrinde yaşayan 15 yaşındaki bir lise 1. sınıf öğrencisi tutuklandı.Sebebi ise Twitter'dan Love Live! hayranlarına yönelik yazdığı tehdit mesajları.

https://www.youtube.com/watch?v=evWH_BUZtn4

Yakalanan şüpheli twitter hesabından,"Bu ülkedeki Love Live! hayranlarının hepsini kendi ellerimle öldüreceğim! Hayranlara broşürler saçarak tiyatrolarda,onlara bir adım daha yaklaşıp kandırıyorlar.Onların bu şekilde yaşamasına izin vermeyeceğim ve kesinlikle herbirini öldüreceğim."
    şeklinde konuşmuş ve elinde bir bıçakla çektiği fotoğrafı paylaşmıştı.

Bu tehditlerden sonra Love Live!'in gösterimde olduğu sinemalarda güvenlik tedbirleri arttırıldı.Buna ek olarak Love Live!'in ondan sonra izlenmesi de artmış.(Hayranlar da ona mı meydan okuyor şimdi anlamadım,azaltmaya çalışırken ters tepmiş.Cidden farklı insanlar bu Japonlar :) )

Tutuklandıktan sonra da:"Animeleri ben de çok severim ancak bu fanların bu şekildeki iğrenç davranışlarından nefret etmeye başladım" şeklinde konuştu

//Ben ilk başta geçenki One Piece'e hakaret ettikleri haberlere öfkelenip yaptığını düşünmüştüm.Şimdi düşündüm de çocuk da haksız değil hani,fanlık da dozunda olmalı,ancak yapılması gereken de bu değildi
  25. Beğen
    LucisTenebris reacted to Angriel in TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)   
    assassian ları hiç sevmezdim oyunda. İlk hileyi çıkaranlar onlar ve gunnerlardı :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.