Jump to content

Dj-Morphosis

Stajyer
  • İçerik sayısı

1702
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

15

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to RinOsawa(Asu) in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Emeği Geçenlere Teşekkürler :) ...
  2. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from RinOsawa(Asu) in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Güncel Patlaması! Mahouka Koukou no Rettousei - Tsuioku Hen Bölüm 4 Eklendi. http://www.mangahanta.com/manga/Mahouka-Koukou-no-Rettousei-Tsuioku-Hen  Yurika no Campus Life bölüm 2 Eklendi.
    http://www.mangahanta.com/manga/Yurika-no-Campus-Life
    İyi okumalar.
  3. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Kikuchi in Gyazo İle Hızlı Resim Yükleme   
    Kimi zaman anime izlerken beğendiğimiz replikleri alıp paylaşmak için SS(Ekran Görüntüsü >>ScreenShot) alırız .Sonra bunu hızlıresimyukle , uploadimage ,postimage vb sitelere yükler ardından link alıp paylaşırız .Ben Gyazo adlı bir program kullanıyorum .Bu program ekranın istediğiniz yerini seçtikten 1-2 saniye sonra otomatik olarak size resmin internete yüklenmiş linkini veriyor .Yani sizi onca zahmetten kurtarıyor .Kullanması da oldukça basit ve pratik .Ayrıca aynı program ile gif de yapabiliyorsunuz :D

GYAZO

4. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Scarf in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    Teşekkürler yeni seri için :)
  5. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Scarf in MangaHanta! [Türkçe Manga Çeviri Grubu] www.mangahanta.com   
    İyi geceler !

Yeni serimizi sizlere duyurmaktan mutluluk duyarız!

Manga Adı: Mahouka Koukou no Rettousei - Tsuioku Hen
    Durum: Devam ediyor
    Yazar(lar) ve Çizer(ler): Satou Tsutomu, Ikawa Waki
    Yanınlanma Tarihi: 2014
    Kategoriler: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Shounen, Doğaüstü

Konu: Mahouka Koukou no Rettousei animesinde olanlardan 3 sene öncesini konu almaktadır.Ve serinin ana karakterlerinin nasıl tanıştığını ve ilk sezondaki hallerine nasıl geldiklerini anlatmaktadır.

Bölüm 1-2-3 eklendi.

http://www.mangahanta.com/manga/Mahouka-Koukou-no-Rettousei-Tsuioku-Hen

İyi okumalar.
  6. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from RinOsawa(Asu) in (15/14) To LOVE-Ru Darkness 2nd (BD)   
    :D ihihihi tekrar tekrar teşekkür ederim 
  7. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from RinOsawa(Asu) in (15/14) To LOVE-Ru Darkness 2nd (BD)   
    Çevirine sağlık dostum ^_^
  8. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from extreme in SOUSEI NO ONMYOUJI   
    Sousei no Onmyouji bölüm 12 eklendi.

http://www.mangahanta.com/manga/sousei-no-onmyouji

İyi okumalar!
  9. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to jans09 in (15/14) To LOVE-Ru Darkness 2nd (BD)   
    Eline sağlık. Bu ne hız??!! O.o
  10. Beğen
    :D akşam indireceğim. Teşekkürler
  11. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Meaf in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Hiyori^^  naber :D İyi doğdun! Nice mutlu, sağlıklı ve başarı dolu senelere! ^_^

Vee Black Angel bir de sevdiğim karakterin resmini forum profil fotoğrafı yapmışsın :D görünce es geçemedim.

Sende iyi ki doğdun Nice mutlu senelere!

12. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from anes in mangAnime Türkiye Anime Film Gösterim ve Atölyeleri (Kesinlikle Göz Atın!)   
    mangAnime Türkiye Anime Film Gösterim ve Atölyeleri 

www.manganimetr.com

MangAnime Türkiye'yi zaten bir diğer açtığımız konumuzdan biliyorsunuz.

MangAnime Türkiye'yi bilmeyenler için,

Biz de aynı sizin gibi anime ve manga sever insanlardan oluşan bir grubuz. Anime/manga karakterleri ile eğleniyoruz, heyecanlanıyoruz, korkuyoruz, geriliyoruz, seviyoruz ve üzülüyoruz. Onlarla ağlayıp, onlarla gülüyoruz. Şimdiye kadar farklı platformlarda tonla şey yaptık, ama nihayetinde içimizdeki anime, manga ve Japon kültürü sevgisi bizi hep paylaşma noktasına getirdiği için. İşte bu sevdiklerimizi paylaşma arzusunun son vardığı nokta mangAnime Türkiye oldu. Umarız siz de bizimle birlikte anime ve mangaların sihirli dünyasında keyifli vakit geçirirsiniz. ^_^

Gel gelelim mangAnime Türkiye Anime Film Gösterim ve Atölyelerinde neler var?

Şubat ayından itibaren anime film gösterim ve atölyelerine başlıyoruz, programda Jin-Roh ve Ninja Scroll gibi klasikler var.
    Bu etkinlik dizisinde her ay önemli bir anime film klasiğini izleyeceğiz ve ardından da beraberce sohbet ederek çözümlemesini yapacağız. Atölye bölümlerinde filmlerin yapımından, konularından, temalarından, hikayelerinden, karakterlerinden ve çeşitli ayrıntılarından bahsedeceğiz. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de (TAK) düzenlenecek olan her atölye sonunda yapılacak çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi hediye manga kazanacak. ^_^

Etkinlikler tüm sinema ve anime meraklılarına açıktır ve ücretsizdir. Gösterilecek bütün filmler Japonca seslendirmeli ve Türkçe altyazılı olacaktır. Tüm etkinliklerin tarihleri aşağıdaki gibidir:
    – 13 Şubat 2016, Cts. / Jin-Roh: The Wolf Brigade (Bülent Tellan, Burak N. Aydın)
    – 12 Mart 2016, Cts. / Eve No Jikan: The Movie (Merve Çay, Burak N. Aydın)
    – 9 Nisan 2016, Cts. / Summer Wars (Burak N. Aydın, Merve Çay)
    – 14 Mayıs 2016, Cts. / Ninja Scroll (Merve Çay, Bülent Tellan)
    – 11 Haziran 2916, Cts. / Escaflowne: The Movie (Burak N. Aydın, Bülent Tellan)
    13 Şubat Jin-Roh atölyesine kayıt için Facebook etkinlik sayfasına bu linkten gidebilirsiniz:
    https://www.facebook.com/events/965428806870669/

13 Şubat Cumartesi günkü ilk etkinlikte, Mamoru Oshii‘nin klasik anime filmlerinden “Jin-Roh: The Wolf Brigade”i ele alacağız. Jin-Roh’un hikayesi paralel bir dünyada, 1950’lerin Japonyasında geçmekte. Film, işgal sonrası halk isyanlarını arka plan olarak alıyor. Terörist grupları ortadan kaldırmaya uğraşan Başkent Polisi’nin bir üyesi olan Kazuki Fuse, bomba taşıyan bir kızı durdurmaya çalışır ama durum beklendiği gibi gelişmez. Fuse kendini birden acımasız bir “Kırmızı Başlıklı Kız” öyküsünün içinde buluverir. Bu ölümcül öykünün sonunda avcı mı, yoksa kurt mu kazanacak?

“Jin-Roh: The Wolf Brigade” (Jin-Roh: Kurt Tugayı)
    Yıl: 1999
    Süre: 1 saat 42 dk.
    Dil: Japonca seslendirme, Türkçe altyazı
    Yapım: Production I.G
    Yönetmen: Hiroyuki Okiura (Cowboy Bebop: The Movie, A Letter to Momo, Record of Lodoss War, Aoki Ryusei SPT Layzner , Black Magic M-66)
    Senaryo: Mamoru Oshii (Ghost in the Shell, Dallos, Kagaku Ninja-Tai Gatchaman II, Patlabor, Sky Crawlers, Urusei Yatsura, Wonderful Adventures of Nils, Halo Legends)
    Müzik: Hajime Mizoguchi (Vision of Escaflowne, Escaflowne: The Movie, Please Save My Earth, Texhnolyze, Tokimeki Memorial ~Only Love~)

Seslendirme Kadrosu:
    Kei Amemiya: Sumi Mutoh
    Kazuki Fuse: Yoshikatsu Fujiki
    Atsushi Henmi: Hiroyuki Kinoshita
    Hachiroh Tohbe: Yoshisada Sakaguchi
    Nanami Agawa: Eri Sendai
    Isao Aniya: Kenji Nakagawa
    Bunmei Muroto: Kousei Hirota
    Shiroh Tatsumi: Ryuichi Horibe
    Hajime Handa: Yukihiro Yoshida
    Bunmei Muroto: Yukio Hiroda
    Resmi web sayfası: http://www.productionig.com/contents/works_sp/15_/index.html
    ANN sayfası: http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=161
    MAL sayfası: http://myanimelist.net/anime/570/Jin-Rou
    Wikipedia sayfası: https://en.wikipedia.org/wiki/Jin-Roh:_The_Wolf_Brigade
    IMDB sayfası: http://www.imdb.com/title/tt0193253/
    Rotten Tomatoes sayfası: http://www.rottentomatoes.com/m/jin_roh_the_wolf_brigade/

13. Beğen
    :D Bu ne hız  yahu. Teşekkürler
  14. Beğen
    Ohoooo :D Eline vede emeğine sağlık dostum.
  15. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from jans09 in ( 12 / 12 ) Prince of Stride: Alternative   
    Ehemm... Yine harika bir çeviriydi, emeklerinize sağlık
  16. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Witch in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ftsuu-sama geçmiş doğum günün kutlu olsun, sininle aynı grupta olmakla gurur duyuyorum! (hala atılmadı... B) )
  17. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Luluna in Cami Yapımına Destek Toplamak İçin Anime Videosu Yapılan Yardım Kampanyası   
    Samurai Champloo'da çalan ve beni kalbimden vuran parça -sahnenin de etkisi büyüktü-
    Henüz hedef miktara çok uzaklar,üzüldüm biraz tabi ama genel itibari ile bakınca oldukça yüksek bir miktar toplamışlar, o bile mutluluk verici.
    Umarım sonunda başarıyla tamamlarlar camiyi. 
  18. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to Erzasword1 in Cami Yapımına Destek Toplamak İçin Anime Videosu Yapılan Yardım Kampanyası   
    Shizuoka Müslümanlar Derneği, Japonya’nın Shizuoka eyaletine yeni bir cami yapılması için başlatığı yardım kampanyasının daha fazla dikkat çekmesi için bir geçtiğimiz yılda bir anime videosu yayımlamış. Kill la Kill ve Kiseijuu animelerinin animatörü Sakura Takagi ile Dragon Ball Z: Battle of Gods ve Gingitsune animelerinin animatörü Kana Kouno’nun hazırladığı kısa videonun şarkısını Ikue Asazaki seslendiriyor.

Dernek, yardım kampanyasını 2010 yılında başlatmış ve 300 milyon yen (7,5 milyon TL) hedef koymuş. Bu yıl itibariyle ise 20 milyon yen (500.000 TL) kadar para toplayabilmiş. Henüz hedeflenilen miktarın küçük bir kısmına ulaşan cami yapıldığında Hamamatsu ve Fuji’de bulunan camilerden sonra Shizuoka bölgesindeki üçüncü cami olacak.

Derneğin anime videosuyla daha büyük kitlelere erişip erişemeyeceği bilinmez ancak videoda kullanılan Gazze teması bazı İsraillilere ulaşmış ve onları kızdırmışa benziyor. Alıntı:

http://www.animefantastica.com/cami-yapimina-destek-toplamak-icin-anime-videosu-yapilan-yardim-kampanyasi

19. Beğen
    Sousei no Onmyouji Bölüm 11 Eklendi.

http://www.mangahanta.com/manga/sousei-no-onmyouji
  20. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from RinOsawa(Asu) in Etkinliklerden Kareler!   
    Etkinliklerden Kareler!

Eveet, biliyorsunuz ki bir çok etkinliklere gitmeye başladım ve etkinliklerde çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım bu konu altında.

Neden böyle bir şey yaptığımı soran olursa, bir çok gitmek isteyen ama ortamdan çekinen kişilerin nasıl bir ortam olduğunu görebilmesi açısından yapıyorum.  :cheer2-onion-head-emoticon: 

GFA - Geek Festival Avrasya 2015

Etkinlikten Kareler İçin: Tıkla

İCON - Bıkıfı Etkinliği 2015

Etkinlikten Kareler İçin : Tıkla

Bundan sonraki etkinliklerde çekeceğim fotoğrafları da bu konu adı altında güncelleyeceğim.

21. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from jans09 in Etkinliklerden Kareler!   
    Etkinliklerden Kareler!

Eveet, biliyorsunuz ki bir çok etkinliklere gitmeye başladım ve etkinliklerde çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım bu konu altında.

Neden böyle bir şey yaptığımı soran olursa, bir çok gitmek isteyen ama ortamdan çekinen kişilerin nasıl bir ortam olduğunu görebilmesi açısından yapıyorum.  :cheer2-onion-head-emoticon: 

GFA - Geek Festival Avrasya 2015

Etkinlikten Kareler İçin: Tıkla

İCON - Bıkıfı Etkinliği 2015

Etkinlikten Kareler İçin : Tıkla

Bundan sonraki etkinliklerde çekeceğim fotoğrafları da bu konu adı altında güncelleyeceğim.

22. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Witch in mangAnime Türkiye - Anime, Manga ve Japon Kültürü İle İlgili Her Şey   
    Teşekkür ederiz.

:D hha biraz öyle oldu. Teşekkür ederim.
  23. Beğen
    Dj-Morphosis got a reaction from Witch in mangAnime Türkiye - Anime, Manga ve Japon Kültürü İle İlgili Her Şey   
    mangAnime Türkiye - Anime, Manga ve Japon Kültürü İle İlgili Her Şey

Merhaba anime ve manga severler. Biz de aynı sizin gibi anime ve manga sever insanlardan oluşan bir grubuz. Anime/manga karakterleri ile eğleniyoruz, heyecanlanıyoruz, korkuyoruz, geriliyoruz, seviyoruz ve üzülüyoruz. Onlarla ağlayıp, onlarla gülüyoruz. Şimdiye kadar farklı platformlarda tonla şey yaptık, ama nihayetinde içimizdeki anime, manga ve Japon kültürü sevgisi bizi hep paylaşma noktasına getirdiği için. İşte bu sevdiklerimizi paylaşma arzusunun son vardığı nokta mangAnime Türkiye oldu. Umarız siz de bizimle birlikte anime ve mangaların sihirli dünyasında keyifli vakit geçirirsiniz. ^_^

Sitemizi ziyaret etmek için : Tıkla

Anime tanıtımları ve haberleri için : Tıkla

Manga tanıtım ve Haberleri için : Tıkla

Oyun tanıtım ve Haberleri için : Tıkla

Figür tanıtımları ve incelemeleri için : Tıkla

24. Beğen
    Dj-Morphosis reacted to RinOsawa(Asu) in JR-Kashi (Anime opening, ending ve şarkı çeviri şeysi)   
    Hm. Kısa Zamanda Anime Op- En Dinlemeye Başladım Normalde Zaten Nightcore Dinliyordum Fakat Beğendiğim Op-En'ler Oldu Natsu-İro Kiseki -Inu X Boku SS Örneğin...
  25. Beğen
    Yeni bölümü okudum ve gerçekten harika bir bölümdü. Animesi kim bilir ne kadar iyi olacak :D 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.