Jump to content

Jezebel

Üyeler
  • İçerik sayısı

129
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

Jezebel kullanıcısının son zaferi 15 Mayıs 2015

Jezebel en beğenilen içeriğe sahiptir

3 Takipçi

Jezebel hakkında

• Doğum günü 09/13/1997

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

2501 profil görütülenme

Jezebel üyemizin başarıları

Tek durum güncellemesi

Tümünü görüntüle: Jezebel

1. beni "üniversiteye kapağı at gerisi kolay" diye kandıran insanları bir elime geçirsem... T_T

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. jans09

jans09

Aha Arapça olduğu kaçmış gözümden. Ben İngilizce hazırlığa dedim onu. Osmanlıca derslerinde nasıl içimiz çıkardı bilirim. Bizim hoca da Osmanlıca yerine Arapça farsça tamlamalara girerdi sözcük ezberletirdi. Okuması bile zorluyordu. O yüzden 3. sınıftan sonra seçmeli derse dönünce almamıştım :) kolay gelsin.

3. Jezebel

Jezebel

sağolasın :)

osmanlıca arapçanın yanında çerez -_- ....

arapça öyle bi dil ki, resmen adamlar yememiş içmemiş nasıl daha karmaşık saçma sapan şeyler üretebiliriz diye düşünmüşler...

herhangi bir şeyin tek bir ismi yok, mesela sadece deve veya hurmanın 200-300 den fazla ismi var (gerçi hepsini bilmek zorunda değilizde... kendileri bile bilmiyorlar zaten), yada mesela "otur" derken, yatan insana farklı ayaktakine farklı söyleniyor, yada horlamanın tonlamasına göre ismi f...

4. jans09

jans09

Eee boşuna dünyanın en zor dillerinden biri değil ya??? Gırtlağı da çok zor. En azından bize uymuyor. Dediğin gibi Osmanlıca çok basit, süssüz ve Türkçenin Arapça/Farsça/frnasızca kırması Arap alfabesi ile yazılan bir diyalekt. Arapça ise bir çok devlet tarafından resmi dil olarak kullanılan zor bir dil. Çince ve Rusçanın yanında dünyanın en zor resmi dilleri arasında.

5. Sonraki yorumları göster  %s tane daha
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.