Jump to content

Jezebel

Üyeler
  • İçerik sayısı

129
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İletiler bölümüne Jezebel kullanıcısının eklediği dosyalar

1.  

Aynen.. ama İstanbul'un fethi ile başlayan Osmanlıyı konu eden bir seri başladığı şeklinde bir haber görmüştüm tabi ne durumdadır bilemiyorum. 

Türkler ile İlgili Yapılan Mangalar | Türkiye'nin En Büyük Japonca Eğitim Portalı

https://www.youtube.com/watch?v=w-traS6qhGI

huuuffff bu çok daha iyi ya..... :D

aslında böyle bir projenin türklerden çıkması çok çok  daha iyi olurdu  :unsure: (o duyguyu yaşatabilmek adına) 

zaten video 2013 te eklenmiş. pek duyulmamış galiba (ellerinde patladı herhalde)

konum olarak japonlarla çoook uzak bölgelerde olduğumuz için tarihte çok bi etkileşimimiz olmamış malesef. <_<
    çinliler kadar onlarla da didişseydik kesinlikle animelerde çok bahsederlerdi bizden  :evil-smile-onion-head-emoticon:
  2. herkesin aynı şeyi yazması normal :D bende yazıcam tabiiki...

Yüzüklerin efendisi (3)                 (parantez içleri-film sayısı)

Karayip korsanları (4)

Herry Potter (8)

Matrix (3)

Baba ! (3)

Sherlock Holmes (2)

Hızlı ve Öfkeli (7)

Zor Ölüm (5)

Ölümcül deney (5)

Görevimiz Tehlike (4)

Narnia Günlükleri (3)

Felekten bir gece (3)

Ayrıca MARVEL'in bir çok ürününü çok beğeniyorum; İron Man-Spiderman-X Man-Hellboy-Kaptan Amerika-Hulk-Avengers

Bunlar şu an aklıma gelenler... Hepsini öneririm!!!!!!!!!!!  :bled1-onion-head-emoticon:  :hell-yes-onion-head-emoticon:  :good-job-onion-head-emoticon:  :crying2-onion-head-emoticon:

3. Öyle deme ya ben Akame Ga Kill! Zero okurken SPOILER(Mobilim ondan bu şekilde yapmam lazım)Kurome ve Akame'nin birbirleri için hissettiklerini yaşadım resmen gözüm doldu ağlayacak gibi oldum :'(

Tabii ki de manganın başka bir tadı var...

Ama mesela Naruto'nun bağırışlarını duymadan o savaş hissiyatına girmek çok zor   :excl:  :excl:  :excl:

Ayrıca her manganın çizimi de çok kaliteli olmuyor  :unsure:  :(

4. Naruto'da

itachi. jiraya ve Asuma'nın ölümünde çok ağlamıştım.......

zaten bu animede hemen her ninjanın hüzünlü bir hayat hikayesi var  :depressed1-onion-head-emoticon: 

One Piece'de

Chopper'ın hayat hikayesi beni çok ağlattı  :crying1-onion-head-emoticon: 

Death Note'ta

Tabii ki de Ryuzaki'nin ölümü!!!! :desperate1-onion-head-emoticon: 

Shingeki No Kyojin'de

Eren öldü sandığımda ağlamıştım.... :bird-onion-head-emoticon: 

çok erken bölümlerde büyük bir şok olmuştu....

Angel Beats'te

finalde Kanade ve Otonashi vedalaşırken çok ağlamıştım.... :bad-atmosphere-onion-head-emoti .

ben zaten tam bir sulu gözüm hemen her duygusal sahnede ağlamışımdır.... :unsure:  :unsure:

bunlar sadece derinden etkilendiklerim...(ve sadece aklıma gelenler :D )

5. Bence kesinlikle ANİME! :happy-onion-head-emoticon:

ses efektleri olsun, insanı gaza getiren,heyecanlandıran müzikleri olusun, karakterlerin bağırışması olsun....

hiçbirinin verdiği tat mangada yok...

elbette mangaları çok beğeniyorum ama animeyle yarıştırmam  :expulsion-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.