Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

Durum güncellemeleri bölümüne Perfectum kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Bakın ne buldum.

:(

2. Geceye bir şarkı bırak.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

Spoiler

3. Gallardo

Gallardo

Parça iyiymiş. Hiç denk gelmedim buna.

4. Perfectum

Perfectum

Değil mi :). Bağımlısı oldum.

3. Hayatımda, yakın zamanda hiç böylesine yaratıcı bir klip izlememiştim.

Böyle yeni şeyler keşfedince sanki hazine buluyormuş gibi oluyorum. Ruhum tazeleniyor.

1. Gallardo

Gallardo

Bence şarkının da 1'i 10 yapan bir etkisi var :)

2. Perfectum

Perfectum

Kesinlikle :)

4. Eskilerden dem vurmaya hepimiz çok istekliyiz ama buranın güzel olması gene bizim elimizde. 

2. Perfectum

Perfectum

Yok ben orada sadece senin fikrine katıldığımı belirttim ve evet, uygulumalar çok hızlı gelişiyor ve popüler oluyorlar ki biraz endişe verici. 

3. lntegral

lntegral

İşte öz gidince yerine sadece az kaldı.Ayrıca herhangi bir uygulamanın etkisi olduğunu sanmıyorum.Bunlar eğer forumları boşaltıyor olsaydı her forum boş olurdu gayet dolu bir sürü forum var.Buranın boş olmasının sebebi tek içerik üzerinden yürümesi ve şimdi söylemek istemiyorum ama kafa.Burdaki üyelik sistemi sadece anime indirmek için kullanılıyor artık.Kalanlara da bakın zaten hep eskiden beri giren burda olan benimsemiş kemik tayfa.Herşey bir yana dursun gruplaşma olayı olmasaydı yine boş olmazdı.

Bu cümlelerin hepsinin başına ''bence'' eklemişim gibi düşünün diyorum ve yavaşça uzaklaşıyorum.

4. Perfectum

Perfectum

Konuyla alakalı düşüncelerinizi paylaştığınız için sizlere teşekkür ederim arkadaşlar. Bu uzun zamandır süregelen bir sorun ve sanırım bazı olaylara vakıf olamayacak kadar da yeniyim forumda. Ama açık kapı bırakmak iyidir diye düşünüyorum. Biraz araştırmak lazım.

5. Youtube üzerinden tesadüfen bulduğum Irozuku Sekai no Ashita adlı animeyi sizlerin  şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Uzun zamandır anime izlememekten midir bilemeyeceğim, çok hoşuma gitti bu anime. Konu olatak klasik Japon yalnızlığı, arkadaşlık(hayattan kesitler ve büyü, zamanda yolculuk gibi doğaüstü) konularını bünyesinde barındırıyor. Çizimleri çok hoş. Şimdi daha önce hiç anime,film, dizi tanıtımı da yapmadığımdan ve eliminde ayarının olmamasından mütevellit spoiler vermekten korkuyorum. Bir kaç sahnesinin linkini koymayı ve izleme tercihini size bırakmayı düşünüyorum. Bence seveceksiniz :) 

2. Gallardo

Gallardo

Üzerinden zaman geçti ama şimdi yazmış bulunuyorum: İrozuku'yu bitirdim. Openingde kişilikleri yansıtan koşma sahnesi gibi hoş bir detay var. Hitomi olduğu gibi hanım hanımcık, naif, kabuğumu kırsam mı kırmasam mı kararsızlığında, kohaku olabildiğince enerjik hayatta kişiliğini ve amaçlarını rayına oturtmanın getirdiği bir enerjiklik var kararsızlık sıfır kollar böyle kocaman açık ''bu yol net bir şekilde gitmek istediğim yol tüm enerjimi sarf edebilirim'' havasında velhasıl hoşuma gitti :D

3. Perfectum

Perfectum

Hitomi'nin handikapları vardı ve çoğunlukla da bunların karakterini biçimlendirdiğini düşünüyorum. Ama sonda biraz biraz değişme cesaretini gösterdi ki bu da hoşuma giden kısmıydı. Beni düşündüren bir başka kısımsa  yapımcıların içe kapanıklık, dışa dönüklük, steorotipler vb şeyleri yeni anime karakterlere fazlasıyla yansıtmaları ve karakterlerin bu kalıpların içinde debelenmeleridir. :shake-crazy-rabbit-emoticon:Bazıları -Hitomi gibi- güç bela kalıbından çıkıyor. Mangalarda ise durumlar daha detaylı olabiliyor. Karakter gelişimleri konusunda. Sanırım bu yüzdende manga okumayı daha çok seviyorum. :studying-onion-head-emoticon:

4. Gallardo

Gallardo

Japonlarda içine kapanıklık oranı oldukça yüksek olduğu için bu tip karakterler popüler sanırım. Sen bu durumdan biraz şikayetçi gibisin :) Detaylılık meselesi mangalar için büyük avantaj mesela Berserk'de Griffith'in malum olayı öncesi felsefenin dibine vurmuşlardı animeye başarıyla yansıtılma ihtimali bence çok çok az olan bir sahneydi.

6. Bu Dororo çok güzelmiş ya. Bu duyuları tekrar kazanma olayında büyük bir anlam olduğunu düşünüyorum. Neyse devam ediyorun :hypnosis-onion-head-emoticon:

1. Perfectum

Perfectum

Dororo o tombik yanaklarından sıkmak istiyorum salak şey ya :d

7. Gene vize haftası gene mahşer gibi kütüphane :bsod-onion-head-emoticon:

1. Gallardo

Gallardo

Herkes kütüphanede çalışmaya kalkınca kütüphane çalışılacak bir yer olmaktan çıkıyor.

2. Perfectum

Perfectum

Çimenlere iniyoruz mecbur 

8. bütün gün dinlerim.

9. Sinemada son çıkan Kaptan Marvel filmine giden var mı? Bu hafta gitmeyi düşünüyorum. Yeni bir oyuncu ve film bazında hiç ele alınmamış bir karakter...Marvel hayranı oda arkadaşım "Gene mükemmel olmuş:muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:.dedi ama çokta yüksek tutmayacağım beklentiyi.

10. Bugün dandik Migrostan Sabahattin Ali gibi bir yazarın kitabını (sanki boyama kitabı anasını satayım) 7 liraya aldığıma sevinemedim.

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Ekşi de haber olmuşta bir ara. Dinci bim ve A101 de Sabahattin Ali kitabı satıyor diye :D

2. Perfectum

Perfectum

Biraz bakındım. Sabahattin Ali kitaplarındaki telif bir kaç sene önce kaldırılmış. Bu nedenle pek çok yayınevi kitapları bastırıyormuş ve haliyle de ucuza satılıyor. Birde şu soru bugün hep kafamdaydı "Bir kitabın değerini ne oluşturur?". Öteyandan bugün nedense kendimi suçlu hissediyorum. Kitabın değerini parayla ölçüyor olabilmem fikri canımı sıktı ama gerçekten bumuydu düşündüğüm bilmiyorum.

11. Yanni' den de zaten böylesi beklenirdi. Ne zaman izlesem tüylerim diken diken oluyor. Şu zamana kadar izlediğim en güzel performanslardan biri oldu.

12. Kütahya soğuğu dehşetinde kaybolan ruhlar :eating-me-onion-head-emoticon:

1. Heimatlos

Heimatlos

Afyonun soğuğunu öneririm zira damakta değişik bir tat bırakıyor :good-job-onion-head-emoticon:

2. Perfectum

Perfectum

Kütahya çok dengesiz ya, Afyonun en azından safı belli :D şu aralar düşünüyoruz zati Afyon yapmayı, deneyimleyip göreceğiz :)

3. Kadir-

Kadir-

Antalya süper. Sabah mont, öğlen kısa kollu 

13. Bana manga önerinnnn!1!!1. Arkadaşlar gerçekten depresyonumun azdığı şu dönemde buna ihtiyacım var ?. Böyle seinen, komedi, yaşamdan kesitler, belki romantik falan fişman şöyle Friends tarzı ortaya karışık bir şey. Kafamı dağıtmam lazım.:drama-crazy-rabbit-emoticon:

2. Gallardo

Gallardo

@LeornKaynBuna ben de bakarım :)

3. LeornKayn

LeornKayn

İngizlice bilmek büyük lütuf, karakter tasarımları yapabilecek olsam benim yapmayı düşündüğüm epiklikte baya beğenmiştim görünce.

4. Perfectum

Perfectum

Harika! Bunu da bakaceğim hehhe :)

14. Houseki no kuni diğer adıyla mücevherler ülkesi diye bir anime buldum ve bendenizin sabah erkenden kalkıp işe yol alması gerekirken oturdum izledim bunu. Deli gibi gülüyorum gece gece. Sonuç olarak küçük gözler ve uykusuzlukla geçmiş eziyet bir gün ama güzeldi

bir daha yaparsam?

Neyse şuraya ost' unu da kondurayım.

2. Mileydi

Mileydi

Başladığım ama cg çizimlerden hoşlanmadığım için bıraktığım seri bir şans daha vermek isterdim ama çizim tekniği ? Lakin hakkında nette de çok güzel şeyler yazılmış değişik bir seri ahhh ne yapsam ne yapsam ? 

@Gallardo, Özkan ekşi sözlükte çok güzel bir anlatımı var buraya bırakıyorum?

Spoiler
      farklı şeyler deniyen yapımlar oldum olası hoşuma gitmiştir ve houseki no kuni o serilerden birisi olacak sanırım. 2017 yaz ayında yayınlanacak bu anime bu sezonda yayınlanacak diğer animelere nazaran orjinal hikayesiyle, en azından benim açımdan daha çok ön plana çıkıyor. 

haruko ıchikawa'nın aksiyon-fantastik mangasından uyarlanacak bu anime houseki adlı yeni yaşam formlarının hikayesini konu alıyor. bu insana benzeyen yeni yaşam formlarının bedenleri bir mücevher kadar değerli ve kristalden oluşmuş. dışarıdan bakıldığı zaman insanın gözünü alan mükemmel bir zarifliğe sahipler. lakin tsukijin adlı ayda yaşayan düşmanları houseki'leri öldürüp, onları işleyerek bir nevi dekorasyona çevirmek istiyor canlarını adeta hiçe sayarak. o yüzden 28 houseki bir araya gelerek tsukijin istilacılarına karşı amansız bir mücadele başlatıyor. her bir mücevher yani houseki'nin ayrı bir görevi var. bazı taşlar savaşçı bazı mücheverler ise medic görevi üstlenerek tsukijin'lere karşı koymaya çalışıyorlar. lakin serimizin ana karakteri phos'un zayıf ve kırılgan bir bedene sahip olduğu için herhangi bir görevi yok taşlar arasında. zümrüt renginde çok güzel bir renge sahip olan bu müchever kendisine bir görev verilmediği için direnişe katılamıyor. her ne kadar aydaki düşmanlarına karşı savaşmak istese de, mücheverlerden sorumlu kişi olan adamantine tarafından başka bir göreve atanıyor. bundan sonraki görevi, tüm houseki'lerinin de kaderinin bağlı olduğu doğa tarihi ansiklopedisi üzerinde çalışmak ve içinde bulunduğu dünyanın bilinmeyen yönlerini ortaya çıkartarak houseki'lerin karanlık tarihlerine karşı ışık tutmaktır.

gelecek ayın 19'unda televizyonda yerini alacak bu orjinal yapımın fragmanlarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=_oqx0kkqvsk
      https://www.youtube.com/watch?v=jl3vytc1140
      https://www.youtube.com/watch?v=lacyzr1gyui

entry boyunca hikayeden kısaca bahsederken karakterlerin cinsiyetlerine değinmemeye çalıştım elimden geldiğince. çünkü houseki'lerin herhangi bir cinsiyeti yok. her ne kadar dışarıdan bir kadın karakter olarak gözükseler de kendilerini erkeksi zamirler ile ifade ediyorlar. o yüzden bu karakterlere sürekli yeni yaşam formu dememdeki asıl amaç; houseki'leri insan olarak değilde aslında insan forumuna bürünmüş yaşayan mücheverler olarak düşünmemiz daha doğru olur. mangasının ilk on bölümünü okumuştum zamanında ve farklı konusuyla beni bambaşka diyarlara götürmüştü. o yüzden anime adaptasyonunu görünce hemen bu sezonda yayınlanacak kaliteli bir kurguya sahip tek anime olacağını düşündüm. şimdi mangasını kalıdığım yerden tekrar devam edesim var ama animasyonları ve müzikleri fragmanında gayet güzel göründüğü için oturup animesini izlemek daha mantıklı sanırım bu noktadan sonra. kısacası orjinal fantastik seinen serilerinden hoşlanan biriyseniz benim gibi bu seriyi de güzel kurgusu ve insanı derin düşüncelere sevkeden temalarından dolayı gayet çok seveceksiniz.

Alıntı:toutaku

3. Gallardo

Gallardo

Genelde böyle uzun entryleri toutaku giriyor :) böyle bir konuyu etkileyici dramatik sahnelerde ayrı düşünmek olmaz malzeme sağlam. Mesela ele geçirilen bir ganimetten eskiden çok sevilen uzun zamandır görüşülmeyen bir arkadaşın parçasının çıkması.

4. Perfectum

Perfectum

@Mileydi Çizim tekniği etkiliyor ya kesinlikle.. Böyle nasıl izlemezsin sen ya One Piece diye çok işittiydim arkadaşlarımdan?.  Bende cg çizimlerden hoşlanmadığımı Berserk izlerken farketmiştim. Eski çizimleriyle bir seri çıkarsalar keşke?. Ama bu seriye bence yakışıyor ya cg. . Konusunu da  toutaku çok iyi özetlemiş. 

@GallardoÇok farklı bir yerden baktın naptın ya. Güzel nokta. ?

15. Artık herkes discord da mı takılıyor? ?

2. Lethia

Lethia

Evet Herkes oraya akın etti :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

3. LeornKayn

LeornKayn

Ben hariç ben akın etmem ışınlanırım:super-onion-head-emoticon:

16. Dimash Kudaibergenov diye bir Kazak şarkıcının şarkılarına denk gelmiştim Youtube' da sizinle paylaşmak istedim. Bu yetenekle, bu adam insanmış gibi gelmiyor ya. Büyüleyici. Umarım çok başarılı olur. Xie Xie :admire2-onion-head-emoticon:

Spoiler

1. Rakuncuk

Rakuncuk

Bu adam Harika be :panda-15:

17. Yıldızlar neden kayar? Sesiyle, şarkılarıyla hafızalara kazınan ve benim için Rock müziğin güzel detaylarından Linkin Park' ın solisti Chester Bennington hayatına son verdi. Haberi okuyunca hem şaşırdım çokça da üzüldüm. Çocukluğumda o kırmızı Rock' n Coke reklamını ve reklamda çalan In The End şarkısını, bana verdiği heyecanı unutmayacağım. 

2. sadece okan

sadece okan

yıldızlar kaymaz :p onlar güneş sisteminin dış yörüngesinden sapmış dışı buz kaplı meteorlardır :p

3. Perfectum

Perfectum

Abi bilimsel bilgi vermeyin meteor mu kaydı diyeydim :D

4. veritas

veritas

meteor kaydı evet :D

18. Bu sene iyi geçmedi cidden geçmiyor :iamdissapointplz: aha bu da beni mutlu eden şarkısı :))

19. Japonlarında güzel ninnileri varmış hmm 

2. jans09

jans09

benden de gelsin bir-iki ninni. ödüm kopmuştu dinlediğimde ama gerçekten ninni diyorlar hatta ikincisini trafik ışıklarında kullanıyorlar.

Spoiler

3. jans09

jans09

bak bir de bunlar var ninni değil daha çok çocuk oyunu ama ninni gibi de kullanılıyor ilki. 

Spoiler

4. Perfectum

Perfectum

Hüzünlü bir ninni aslında çünkü bu ninniyi yazan teyzemiz pek çok zorluklar geçirmiş insanlığın pekte önemli olmadığı yakın tarihte..

Müzik kulağı konusunda katılıyorum 

Onun dışında attıklarınızı da dinledim ve jans09 attıklarını dinlerken aklımda paranormal olaylarda hep küçük bir kız çocuğu, korku faktörü olarak betimlenir ya aklımda öyle bir şey canlandı ürkütücü ama bir değişik güzel  

20. Game of Thrones' un yeni sezon fragmanının ikinci kısmı yayınlanmış Cersei reis coştur bizi :allthethingsplz: 

1. £ɱŔ£Қה¥Ŕ

£ɱŔ£Қה¥Ŕ

En sevmediğim karakterlerden biri. Cersei Lannister coşturmasın otursun yerinde münkünse ölsün Starklar ölene kadar Lanniterlar öleydi ne olurdu . :D

2. Perfectum

Perfectum

Her ne kadar kimse sevmese de bilmiyorum bir sempatim var kendisine. Mad queen havalarını pek bir yakıştırmaktayım :D Basit bir ölümü kendine şans saymalı Cersei ama koltuğunda öylece oturacağını sanmıyorum :) Starklarsa hep katı doğruculuklarından öldüler hele Ned.. gelin beni öldürün modundaydı :D

21. Bir şey aklımdaysa ve o an onu unuttuysam, ne kadar hatırlamaya zorlasam kendi mi daha çok unutuyorum, anlamadım gitti. 

22. Canıma mı susadım bilmiyorum ama şu Doktorlar' ı tekrar izleyesim var. 

2. Red-King

Red-King

Bir nesilin tıp hayallerini suya düşüren mel'un dizi :D

3. Perfectum

Perfectum

Vital bulgular stabil :D 

4. Perfectum

Perfectum

Yaz günleri sabah veya akşam 2-3 saat dozajı aldıktan sonra herkesin içindeki doktoru çıkaran dizi :P

23. Şöyle dolu dolu olan, içinde bir çok olguyu barındıran animelere bayılıyorum ya :D Mesela legend of the galactic heroes içinde siyaset, strateji, menfaatler, entrikalar say say bitmiyor. :) 

24. Şu havalarda saçları 3 numara kestirmek. :taichi-crazy-rabbit-emoticon: 

2. Heimatlos

Heimatlos

@Red King olmaz efendim olmaz 0 olacak ustura kazitilacak :D

3. Perfectum

Perfectum

@partybeastcat Yok be öyle de değilde kıvırcık baya :D

@Red King Sağ olasın :)

25. Türkiye bir cennet. Tatlı Türkçesiyle Mick amca bize sahip olduklarımıza verdiğimiz değer hakkında kısa bir ders veriyor. Ben izlerken utandım.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.