Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Fruits Basket güncellemesi: Hatori Sohma x Shiraki Mayuko Hatsuharu Sohma x İsuzu Sohma Yuki Sohma x Kuragi Machi Kyo Sohma x Honda Tohru
  2. Patlayan mısır tanelerinin de hiçbiri birbirine benzemiyor.

3. Gallardo

Şu animeyi ben yapsaydım şu ismi verirdim

Akame ga Kill: A.K.A. Megakill Made in Abyss: Çukur
    1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Gallardo

Gallardo

@pegasusejderMasumum ben :D @AmygirlAnimede mantık arıyorsun sen de :D Hijikata da 27-29. Wiki'de güncellemişler.

Spoiler

https://gintama.fandom.com/wiki/Sakata_Gintoki 

https://gintama.fandom.com/wiki/Hijikata_Toushirou

Tsukuyo da 23+

https://gintama.fandom.com/wiki/Tsukuyo

Katsura, Takasugi, Sakamoto 20lerin sonları demişler de muhtemelen onlar da aynı.

3. Amygirl

Amygirl

İnanmıyom banane :tuzkistrokeplz:

4. pegasusejder

pegasusejder

@Amygirl mühim olan sayılar değil abla nasıl gösterdiğin, konuşmaların böyle üniversiteli genç kız gibi. :teehee-crazy-rabbit-emoticon:

@Gallardo beni ikna ettin masum olduğuna. :D 

4. https://www.turkanime.net/anime/cross-game Bölümler yok.
  5. <3

Spoiler

6. Firefly'ı duyunca bu kadar heyecanlanan birini görmek beni de şaşırttı :D Olabilir :) Firefly favori dizim gerçi daha bitirmedim uzun aralıklarla izliyorum. Karakterlerin coolluğu ve mizahı aradığım tarzda. Fox daha fazla bütçe ayırsaydı, bölümleri saçma sapan bir sırayla yayınlamasaydı ve ilk sezondan diziyi yayından kaldırmasaydı nasıl bir noktaya evrilirdi merak konusu. Cowboy Bebop animelerde ne ise Firefly da dizilerde benim için o. Hatta yabancı dizi geçmişimin az olması sebebiyle Firefly'ın zirvedeki yeri daha net. Onu geçecek bir dizi de sanıyorum kolay kolay çıkmaz :) Hazır yazmışken 1-2 de öneri yapayım: Kısa tadımlıklar: -Otona Joshi no Anime Time -Koitabi True Tours Nanto -Tsumiki no İe -Fumiko no Kokuhaku İlginç konulu film-ova tarzı: -Eve no Jikan -Sakasama no Patema -Death Billiards (daha sonra çıkan animesi Death Parade'i henüz izlemedim ama muhtemelen iyi bir seçenek olur) TV seris olarak da...: -Tonari no Seki-kun -Danshi Koukousei no Nichijou -Golden Boy -Great Teacher Onizuka -Gekkan Shoujo Nozaki-kun -Kanata no Astra -Grand Blue Bunlar da biraz animelerle haşır neşir olup da farklı bir şeyler arayanlar için: -Ginga Eiyuu Densetsu (sırayla My Conquest is the Sea of Stars, Overture to a New War - Ana Seri - Gaiden Serileri) -Patlabor Movie 1 ve Movie 2 -Yokohama Kaidashi Kikou -Aria Serisi (Aria the Animation, Aria the Natural, Aria the Origination) -Redline
  7. Öylesine izlediğim anime başyapıt çıkmıştır.

Spoiler

2. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Gidişatı paralel deyince ben de spesifik bir animeden bahsettiğini düşündüm. 

Horimiya'nın mangası güzeldi:thank_you__onion_by_elcerbero:.

Okuduktan sonra içimden keşke animesi çıksa dediğim shoujo klasiklerindendi çıkmasına sevindim ama yakın zamanda animesini izleyebileceğimi sanmıyorum  şimdilik onu da listeye ekleyeyim:studing_is_boring__onion_by_elcerbero:

3. Gallardo

Gallardo

Animenin ilk bölümü gayet iyiydi. Devamına daha bakmadım. Beni hemen hemen Gekkan Shoujo Nozaki-kun kadar eğlendirdi.

4. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

İçine etmedikleri sürece beğenirim diye düşünüyorum :wow1-onion-head-emoticon:

Ben kaçtım iyi geceler ?️

Spoiler

8. Güzel bir konu. Öneri içeriğine katılırım katılmam, ama ''One Piece, Naruto, Bleach...'' gibi bilindik serilere eleştirel bir yaklaşım yapman ve farklı önerile sunman güzel olmuş. Eskiden Türkanime chatinde biri yazardı ''animelere başlamak istiyorum - animelerde yeniyim öneriniz nedir'' ve genel ilk cevap ''Naruto izle'' bu olaya bir 8-10 defa şahit oldum bir yerden sonra komedi gelmeye başladı. Öneriler kişiden kişiye değişebilir ve başlangıç için önerilebilecek animelerin pek ucu bucağı da yok. Gerçek hayattan animelere geçişi kolaylaştıracak, fazla animevari olmayan (mesela Key animeleri fazlasıyla animevaridir içinde hayli masalsı karakterler vardır Charlotte'da ki Yuu'nun kızkardeşi, Clannad'dan Nagisa, Little Busters'da ki Kudryavka vs) yapımlar iyi bir seçenek olabilir. Mesela adam ilk başta Japonca'ya alışamaz bu durumda Türkçe dublajı olan bir anime işe yarayabilir. Basilisk ve Hellsing'in Türkçe dublajı var. Bunun dışında hafif bir seri önerip ''beğenmezsen'' diye biraz olgun bir 2. bir seçenek önerebilirsiniz. Atıyorum ilk seçenek hafif bir shoujo 2. seçenek Nana. Animelerden esinlenen filmler iyi bir araç olabilir. ''Senin favorin İnception'ın aslında Paprika diye bir animeden esinlediği kısımlar var'', ''Matrix'in Ghost in the Shell ve Serial Experiments Lain'den esinlendiğini biliyor muydun. Wachowski kardesler animelerle oldukça içli dışlı.'', ''Cowboy Bebop Keanu Reeves'n favori animesi hatta zamanında Live Action'ı çıkarsa Spike rolü için çok hevesliymiş.'', ''Firefly zaten Cowboy Bebop'ın dizi versiyonu gibi birşey'', ''Bu Shingeki geçen sene Game of Thrones'un batırdığı zamanda bir parladı falanca bölümü İMDB'de 10 tam puan aldı adamlar Ozymandias'ı bile geçtiler yani animeler son 1-2 yıldır hızla popülerleşiyor ve Shingeki'nin bunda payı büyük. Anime deyip de geçme yani.'', ''Kanka sana bi resim gösteriyim al Karl Urban ve Viggo Mortensen :D'' Tüm bunları yazıyorum ama animelere yeni başlayacak birine öneride bulunurken genellikle bir acemilik çekiyorum. Çünkü her zaman şaşırtabiliyorlar :D Bir genç vardı ee hangi serileri seviyorsun? (film kitap) falanca falanca. Hard diskimden birkaç anime attım buna. Adam bir Death Note'u sonuna kadar izlemiş Steins Gate'i yarıda bırakmış Monster'e başlamamış bile. Muhtemelen animelerle ilişkisi kısa olacak. Umrumda da değil zaten. Bence biraz da kafaların sarması lazım. O zaman öneriler kendiliğinden çıkıyor. Ama nerde o şans. Çoğu zaman saçma sapan tepkiler veriyorlar :D Ama sardı mı da, önerdiğim bir serinin o kişiyi yakaladığını hissettim an acaip zevkli :D Zamanında bir tane oda arkadaşım vardı canı sıkılmış sende bir şeyler var mı dedi. Verdim buna hard diski. Sabah çıkıyorum bir anime akşam giriyorum başka bir anime :D Adam benim en azından 1 hafta - 10 günde izlediğim animeyi 2 günde bitirdi :D Hatta öner dese önermeyeceğim bir Kore filmini gayet beğenerek izledi :D
  9. Shingo Tamagawa'nın kendi başına 3 yıllık çalışmasıyla oluşturduğu 3 dakikalık animasyon filmi Puparia.

Spoiler

1. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Çok fazla yüz göz ve kafatası kesiti görüyorum. :help-crazy-rabbit-emoticon:Kör oldum galiba.

Müzik rahatlatıcı ama çizimler tam tersi rahatsız edici ve garip. 

2. Gallardo

Gallardo

Bu da animasyonun arka planı :)

Spoiler

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Gözlerin şaşkın olmasının bir sebebi varmış en azından

Animatör arkadaşı takdir ettim, cesur. Bu zamanda iyi cesaret hiçbir prodüksiyona bağlı olmadan içerik üretmek

Ama sanırım ne aktarmak istediğini tam olarak o da bilmiyor 1,5 yıllık bir çökkünlüğe bile düşmüş.

Sanatçıların ortak kaderi bu galiba.

10. Harika! :D

Spoiler

2. Gallardo

Gallardo

Animeler gerçek hayata serpiştirilmiş manzaraları da görmemizi kolaylaştırıyor diyebilirim :)

3. Pseudohomophylus

Pseudohomophylus

Bu söylediğine kısmen katılıyorum.

Düşünmeyi öğrenmeden önce tüketenlerde gördüğüm şey daha çok körleşme gibi, animeler onları fanatisizme düşürüp sorgulamayı bırakmalarına neden oluyor.

Temelsiz bilgilere sahip değer yargıları dengesiz bir kitle oluşturuyor.

Neyse ben bunun felsefesine kadar inebilirim fazla uzatmayayım. Kısacası her şeyin fazlası zarar.

4. Gallardo

Gallardo

Animeye göre değişir. Çoğunluk maalesef dediğin gibi. Bu durum Japonya'da büyük bir sorun.

11. Kız olsam Free'de ki erkekler umrumda olmaz ama bunu gördüm mü sapıtırım Part 2.

Spoiler

474136b942e333d36a85b916a11e3741.jpg

1. Perfectum

Perfectum

Lolipop seven James Bond tipi :D Anahtar kolyeleri bende hoş buluyorum. Güzel Fanart.

2. Amygirl

Amygirl

Bizim gönlümüz geniş biz hepsini seviyoruz :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

3. Gallardo

Gallardo

Bishounen + erkeksi giyim.

@PerfectumUzun saçlı bir James Bond güzel olabilirdi :)

@Amygirlİşte gerçek bir fangirl :)

12. Beğendim :)

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

13. İlk bölümü izledim. SAO'nun tüfekli kısımlarını daha çok seviyorum. Favorilerim (Shino ve artık Karen de) bu kısımlarda ön plana çıkıyor :) Çeviri için teşekkürler :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.