Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Gallardo

Selamlar Min'na!

Hoş geldin Şevval. Türkanime'ye üye olduğumda ben de senin kadar anime izlemiştim. Nostalji oldu bana da :)
  2. -Peki nereye gidiyorsun? Konuşmamayı tercih ettiğini söylemiştin ama hey, herkes zaman zaman biraz merak eder.

-Ed artık insanlarla konuşmayı sevmiyor. Ama sen Ed'i kurtardın bu yüzden Ed sana söyleyecek. Ed büyük bir hata yaptı. Ed sahip olduğu tek aileyi terk etti. Şimdi Ed kimsesiz.

-Ed kim? Bekle, ne yapıyorsun?! Dur!

-Ben, artık geçmişimden kaçmayacağım... Üzgün olduğumu söylemeliyim. Bebop'a geri dönmeliyim... Son bir kez.

Spoiler

j5lfy2200ev31.png

3. Gallardo

Aşık Olunan Anime Karakterleri

Biraz da öneri niyetine fazla göz önünde olmayanlardan birkaç isim yazalım: Nanami Aoyama: Mashiro Shiina'nın bu kız karşısında en ufak bir şansı yok. Shiodome Miuna: Nagi no Asukara'nın best girlü. Net. Fujinomiya Neko: Adagaki Aki'nin bu kız karşısında en ufak bir şansı yok. İsara Gunther: Senjou no Valkyria'nın best girlü olur mu bilmem ama en güçlü duygusal etkiyi kendisinin bırakacağı kesin. İnaba Himeko: Kokoro Connect'in best girlü. Kendisini izleyip de sevmeyecek bir erkek yoktur sanıyorum. Kurata Kozue: Belki Odagiri Mio kadar sevilmez ama rol aldığı birkaç ufak sahneyle güçlü bir etki bırakmayı bilmiştir. Tam bir waifu. Luculia Marlborough: Violet Evergarden'ın gölgesinde kalmış hanım kızımız. İshino Arisa: 3 Kanojo'yu izlesem buraya yazacağıma %100 eminim. Yanılırsam da yanılırım ama sanmıyorum. Aya Tokiwa: Keşke Aku no Hana'nın tamamı uyarlansaydı (manga çizimleriyle) da ekranlarda görseydik dediğim bir karakter. Gosho Yukiko: Aku no Hana'nın mangakasının bir diğer serisi Happines'de ki waifu karakterimiz. Umarım bir gün animeye uyarlanır da kendisini ekranlarda görürüz.
  4. Air. Sahnenin bu kadar etkileyici olmasında bir numaralı etmen annenin seslendirmesi. Gunbuster. Bunda da gaza gelip duygulandım. Bu animenin bir de final sahnesi var onu paylaşmadım. Spoiler yemeyin. Gidin izleyin.
  5. K - İzumo Kusanagi. Özellikle bu kombini. Oniisama-e - Fukiko İchinomiya
  6. Gallardo

Size Göre En Güzel Kız Anime Karakteri ?

Bence salt güzellik bir fark oluşturmuyor yüz ifadeleri önemli.
  7. Little Busters, Angel Beats ve Clannad. Key animeleri listeyi boş geçmemiş. Bir de bakıyorsun 3 One Piece 2 Naruto tamam diyorsun geriye tek anime kaldı sonra bir bakıyorsun Clannad ne alaka şimdi :D Ama süpriz kısmını bir kenara bırakırsak, Clannad özellikle baba figürlerini çok kilit rollerde gördüğümüz bir seri bu açıdan düşününce bence listedeki yerini hak etmiş. Air ve Kanon'un listede olmamasını bu üçü kadar popüler olmamasına bağlıyorum çünkü konu olarak aşağı kalır seriler değiller. Mesela Air'de de anne figürü çok güçlü bir şekilde işlenir vuruculuk derecesi Clannad'da ki baba figürüne eşdeğerdir hatta ve bu etkiyi 12 bölüm gibi kısa bir sürede gerçekleştiriyor.
  8. Gallardo

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Dennou Coil 13-14 her geçen bölüm güzelleşiyor animenin tarzı ilk başlarda tuhaf gelebilir ama alışınca çok zevkli. Türkanime'nin kıyıda köşede kalan kaliteli yapımlarından.
  9. Eski animelerdeki harika seslendirmelere iki örnek :)

Spoiler

Spoiler

10. 10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon, ayağa kalkınız. En büyüğünüz geliyor.''

11. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Hyakkimaru (Dororo) & Kumo Tenka (Donten ni Warau) Sakura (Urusei Yatsura) & Otonashi Kyoko (Maison İkkoku) Joe Yabuki (Ashita no Joe) & Honda Gorou (Major)
  12. Karanlık bir parkta şarkı söyleyen isimsiz kuş :)
  13. Gallardo

Kingdom Animesinin 3. Sezonu Duyuruldu - Nisan 2020

Wit Studio yaparsa olay olur seri.
  14. En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi arasında kurulur. (Harriet Lerner)

1. Perfectum

Perfectum

Tutkuyla başlayan çoğu ilişki çevremden gördüğüm kadarıyla hızlı bir şekilde sona eriyor, saman alevi gibi. Ama bu söz de bana tuhaf geldi. Birbirleri için kendisinden fazla taviz vermemek gibi geldi. Üzerinde biraz düşünmek lazım.

2. Gallardo

Gallardo

Taviz vermemekten fazlası var. Ama evet üzerinde düşünmeye hatta araştırmaya değer bir konu.

15. Kısa ve öz romantizm :))

Spoiler

b3d88109e1c4cdbeb65c5b088e212942e9207d7a

4368b03fce6b26319ae2bbf1b01bd7dd80647675

4ca4eb46de7aecf347e0568d92768f80f1a1ee92

f4b82a974a85468e66222e2fe434200ed7cafe45

8886a81222a095ff626a0d2a0399f4f6ce21b565

70538fe0c860926f5f5bb24c0b30ea01f499b62d

7959ac29fd6c854a0b6072ef8dc20bd5617e7c80

4aa573e4766d4b10ea3068cc081455f5fd1e983f

9e388cafce0934ca741b1d8d53202d3313595b93

aa5ce4993913653c3ff33664d6b1c1593d531149

16. Gallardo

( 26 / 26 ) Azumanga Daioh

Yotsubato'nun mangakasının diğer ünlü serisi.
  17. Dennou Coil 12 inanılmaz bir bölüm yapmışlar animeyi sırf bu bölüm için bile öneririm.

18. Bir aranan şarkı daha bulundu. Darısı diğerlerine.
  19. Gallardo

Selam, bir anime sevdalısı daha geldi

Hoş geldin Mehmet. Animelere yeni başlamanın eğlenceli bir tarafı, bir süre rastgele takılıp farklı seriler izleyip kendi zevkini zamana yayarak inşa etmektir. Belli başlı kabul görmüş seriler olsa da bazen neyi seveceğini bilemezsin süprizler boldur. Hakkında hiç bir şey bilmeden bir seriye bodoslama başlamak güzeldir. Ama bu biraz risk almak demektir. Eğer ''ben işimi şansa bırakmayı sevmiyorum keyifli zaman geçirmek konusunda garantici olmayı seviyorum'' dersen sen bilirsin :)
  20. Gallardo

Çevrilmesini İstediğiniz Animeler

Weiss Kreuz'un TV serisini TAÇE almış. O zaman eklenmeyen kısımlarını da ekleyelim: Weiss Kreuz OVA: https://myanimelist.net/anime/1024/Weiß_Kreuz_OVA Weiss Kreuz Glühen: https://myanimelist.net/anime/446/Weiß_Kreuz_Glühen
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.